Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 52
  1. #1
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639

    A duhet muslimanet te sillen ne kete menyre ?!!

    Shikoje kete video parashtroni vetes suaj kete pyetje , a duhet muslimanet te sillen ne kete menyre ?!!
    Po ose jo!!!





    Ajo qe me pengoi mua personalisht eshte se ata tre muslimanet meshkuj as qe i dhane mundesine qe kjo parlamentarja muslimane te sqaroj veten e saj.
    Kulture eshte kjo ?!!


    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  2. #2
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    shpresoj qe mos te behesh si keta majmunat,se ato nuk jane myslimane.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    kyt gostivarin se kuptoj
    i kam lexu dikur me qejf shkrimet e tija mirepo kohet e fundit a me duket mu apo i vjedhin paswordin
    njehere hidhet kunder te gjitheve per gjana kot
    e njehere bahet realist si psh ne kete rast
    JO SEKS PARA MARTESE

  4. #4
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    shpresoj qe mos te behesh si keta majmunat,se ato nuk jane myslimane.
    Ata mendojne se jane musliman!!!
    Te jesh musliman dhe te mendojsh se je musliman jane dy ceshtje te ndryshme!!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  5. #5
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    kyt gostivarin se kuptoj
    i kam lexu dikur me qejf shkrimet e tija mirepo kohet e fundit a me duket mu apo i vjedhin paswordin
    njehere hidhet kunder te gjitheve per gjana kot
    e njehere bahet realist si psh ne kete rast
    Nese i lexon postimet e mija do te shikojsh se cdo here kam qene realist!!!
    Zoti na ka urdheruar qe te mos genjejme, ashtu dhe kete pune po bej nuk genjej.
    Ate qe kam ne shpirt ate e them haptas.
    Psh krishterimi, per mendimin tim eshte shaka, nje femije eshte ne gjendje te kuptoj se aty nuk ka frymezim nga Perendija, por ka frymezim nga padituria!!!
    Sa i perket fese islame, mendoj qe keta njerez si puna e ketyre ne kete video, nuk kane guximin qe vet te studjojne kete fe dhe te binden se ato gjera qe i besojne jane ne kundershtim te plote me fene islame dhe se te gjitha hadithet ne te cilat bazohen ato nuk jane TE VERTETA!!!!
    Pak llogjike duhet qe njeri te arrij deri tek e verteta.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  6. #6
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anėtarėsuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Shikoje kete video parashtroni vetes suaj kete pyetje , a duhet muslimanet te sillen ne kete menyre ?!!
    Po ose jo!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=dzZLwN1eLEM



    Ajo qe me pengoi mua personalisht eshte se ata tre muslimanet meshkuj as qe i dhane mundesine qe kjo parlamentarja muslimane te sqaroj veten e saj.
    Kulture eshte kjo ?!!


    GV_USA
    Selam alejkum qfar parlamentare muslimane ajo pa hixhab

    ne islam ka ligje jo qysh doj ajo me prediku neper parlament.

  7. #7
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anėtarėsuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    gostivari qenke paguar nga kundershtaret me keto video
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  8. #8
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga geezer Lexo Postimin
    gostivari qenke paguar nga kundershtaret me keto video
    Nga cilet kundershtar ?!!!
    Ti je akoma i ri more cun. Njeri i shendoshe nga trute nuk ka shanca qe te mos kuptoj se dicka nuk eshte ne rregull me sjelljen e atyre "vehabistave"!!!
    Definitivisht dicka nuk eshte ne rregull.
    Une e kuptoj qe nga kendveshtrimi i tyre , ajo muslimanja paraqet "qafirke" sic e kane zakon ata ti quajne te muslimanet qe nuk i perputhen kallepit te tyre , por ajo qe me pengoi eshte kultura qe treguan !!
    Pik se pari e qelluan me veze, se dyti as qe e lane qe te shprehet, duke i thene "Ti do na tregojsh neve per Allahun , ti do na tregojsh neve per profetin?!!" sikur keta tipat cdo nate po hane darke me Allahun dhe me Profetin ekstakfurulla , qe e njifkan Allahun dhe profetin aq mire sa qe nuk kane nevoje te degjojne mendimet e tjereve!!!

    Come one , is this a freaking joke or not !!!!

    Dhe ti i len anash te gjitha keto gjera dhe me vjen dhe me jep mua mesime morale?!!! Ku eshte morali i juaj qe nuk keni guxim as edhe nje fjale ta thoni kunder sjelljes se atyre debilave, as edhe nje fjale!!!! Si duket juve jeni te paguar nga Vehabistat e Arabise Saudite qe te mbyllni gojen kur te shikoni raste te tilla!!!
    Profeti sa per info na ka keshilluar qe ti degjojme "grate tona", "motrat tona" e kam fjaln ne pergjithesi ti degjojme muslimanet se cfar kane per te thene, e jo ti nderpresim dhe mos i lejme te shprehen aspak!!!
    Ato gra na kane mbajtur ne mitren e tyre per nente muaj, dhe ne UA KEMI BORXH TI DEGJOJME, JO NJEHERE POR ME MILIONA HERE , SIKUR AJO QE THUAJNE TE JETE PERSERITJE E DICKAJE E THENE ME PARE, ne e kemi per borxh ti degjojme e pastaj tu japim shpjegimin tone, e jo ti nderpresim.
    Une nuk e di se cfar Islami praktikon ti, por e di qe ajo qe praktikon ti nuk perputhet me Islamin qe praktikoj une!!!


    Si fund te kisha keshilluar te shkojsh dhe ti bejsh detyrat e shtepise, e pastaj do te folim.


    Me Respekt
    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  9. #9
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga pejani34 Lexo Postimin
    Selam alejkum qfar parlamentare muslimane ajo pa hixhab

    ne islam ka ligje jo qysh doj ajo me prediku neper parlament.
    Ne islam ka ligje, po keto ligje nga dalin?!!!
    Pastaj sa i perket hixhabit, pse ne duhet me force ti detyrojme femrat te vene hixhab ?!!
    A nuk predikon feja islame se secili do te pergjigjet per mekatat e veta ?!!
    Nqs kjo eshte e vertete, atehere detyra e jone eshte qe kesaj motre ti themi se islami kerkon nga ti qe te mbajsh hixhab dhe e mban ose nuk e mban eshte pergjegjesi e jotja, ti do te pergjigjesh per kete para Zotit!!!!
    Po jo ne nuk e bejme kete , ne i detyrojme , dhe kur nuk na degjojne, ne perdorim dhunen kunder tyre!!!
    Une jam baba dhe kam nje vajze , te cilen une e di se me sa mundime jam duke e ritur , se cfar sakrificash jam duke bere per te!!! Neser psh do te martohet me nje musliman e cili do te mundohet ta detyroj te ve hixhab kunder deshires se saj, dhe kjo psh do te refuzoj, dhe ky do te ngre dore kunder saj, ZEMREN DO JA NXJER NGA KRAHERORI ME DUAR E MIJA !!!!
    Sic e thash me lart detyra e jone eshte qe tua tregojme rrugen e jo ta ecim rruge me to tan kohen si polic!!!
    Secili pergjigjet per veprat e tija ne menyre personale, une si prind e kam per detyre ti tregoj se cfar paraqet hixhabi ( jo burka ) , dhe ajo e ka per detyre te zgjedhi nsq do te me degjoj mua ose jo, por jo me perdor dhune!!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Nga cilet kundershtar ?!!!
    Ti je akoma i ri more cun. Njeri i shendoshe nga trute nuk ka shanca qe te mos kuptoj se dicka nuk eshte ne rregull me sjelljen e atyre "vehabistave"!!!
    Definitivisht dicka nuk eshte ne rregull.
    Une e kuptoj qe nga kendveshtrimi i tyre , ajo muslimanja paraqet "qafirke" sic e kane zakon ata ti quajne te muslimanet qe nuk i perputhen kallepit te tyre , por ajo qe me pengoi eshte kultura qe treguan !!
    Pik se pari e qelluan me veze, se dyti as qe e lane qe te shprehet, duke i thene "Ti do na tregojsh neve per Allahun , ti do na tregojsh neve per profetin?!!" sikur keta tipat cdo nate po hane darke me Allahun dhe me Profetin ekstakfurulla , qe e njifkan Allahun dhe profetin aq mire sa qe nuk kane nevoje te degjojne mendimet e tjereve!!!

    Come one , is this a freaking joke or not !!!!

    Dhe ti i len anash te gjitha keto gjera dhe me vjen dhe me jep mua mesime morale?!!! Ku eshte morali i juaj qe nuk keni guxim as edhe nje fjale ta thoni kunder sjelljes se atyre debilave, as edhe nje fjale!!!! Si duket juve jeni te paguar nga Vehabistat e Arabise Saudite qe te mbyllni gojen kur te shikoni raste te tilla!!!
    Profeti sa per info na ka keshilluar qe ti degjojme "grate tona", "motrat tona" e kam fjaln ne pergjithesi ti degjojme muslimanet se cfar kane per te thene, e jo ti nderpresim dhe mos i lejme te shprehen aspak!!!
    Ato gra na kane mbajtur ne mitren e tyre per nente muaj, dhe ne UA KEMI BORXH TI DEGJOJME, JO NJEHERE POR ME MILIONA HERE , SIKUR AJO QE THUAJNE TE JETE PERSERITJE E DICKAJE E THENE ME PARE, ne e kemi per borxh ti degjojme e pastaj tu japim shpjegimin tone, e jo ti nderpresim.
    Une nuk e di se cfar Islami praktikon ti, por e di qe ajo qe praktikon ti nuk perputhet me Islamin qe praktikoj une!!!


    Si fund te kisha keshilluar te shkojsh dhe ti bejsh detyrat e shtepise, e pastaj do te folim.


    Me Respekt
    GV_USA
    Llogjika asnjehere nuk te ul vlerat, mjafton ta perdoresh pak dhe spektatoret te vleresojne per ate qe je, pavaresisht se c'rryme , c'organ, c'ide apo rrace perfaqeson. Te jetosh ne Perendim, ke me teper shanse te ndihmosh ne zgjimin e orientaleve, mjafton te kesh pak durim.
    Shqiptaret duhet te marrin nga Islami ato qe nuk ndikojne ne prishjen e temperamentit, kultures, zakoneve, traditave dhe mardhenieve mes tyre, rruge kjo qe ndan dhe ben te dallohen lehte shqiptaret e vertete nga shqipfolesit ordinere.
    Zoti te bekoje shqiptaret!
    Amin!
    Paqe!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Irhabi007
    Anėtarėsuar
    11-05-2009
    Postime
    9
    Citim Postuar mė parė nga pejani34 Lexo Postimin
    Selam alejkum qfar parlamentare muslimane ajo pa hixhab

    ne islam ka ligje jo qysh doj ajo me prediku neper parlament.
    te dalurve nga feja (murtedd) nuk iu ben pune as hixhabi as emri arab-musliman.

    Kjo e shkrete per pik te qefit ka hy ne parlament te britanise ku punohet me ligje te kufrit, perkrah ligje tjera qe jane ne kundershtim me sheriatin islamik, perkrah vrasjen e vellezerve muslimane ne afganistan per mbrojtjen e shtetit te kufrit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Irhabi007 : 04-12-2009 mė 13:40

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Irhabi007
    Anėtarėsuar
    11-05-2009
    Postime
    9
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Ata mendojne se jane musliman!!!
    Te jesh musliman dhe te mendojsh se je musliman jane dy ceshtje te ndryshme!!!

    GV_USA
    ti i perket grupit te dyte definitevisht !!

  13. #13
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga Irhabi007 Lexo Postimin
    ti i perket grupit te dyte definitevisht !!
    Ishalla une ti perkas grupit te dyte, te pakten ne kete menyre , numri i muslimaneve qe jane ne rruge te gabuar do te ishte me i vogel.
    Po cfar nese juve qe i perkrahni ato tipat qe e gjuajten me veze ate vajzen e shkrete , jeni ne rruge te gabimte , atehere si do ja bejme!!!

    Muslimani i vertete I RESPEKTON FEMRAT E NUK I GJUAN ME VEZE more sy mbyllur, nuk i gjuan me vezeeee.

    Halli i yt do te me tregoj mua se kush kujt grupi i perket, analfabet i mjere, shko bej detyrat e shtepise pastaj fol me mua.
    Ske guxim as edhe nje fjale te thuash kunder aktit te shpifur qe bene ato tipat , dhe vjen dhe me tregon mua se kujt grupi i takoj!!!
    Ik ore amam mos me ben nervoz kot me kot.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  14. #14
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga Irhabi007 Lexo Postimin
    te dalurve nga feja (murtedd) nuk iu ben pune as hixhabi as emri arab-musliman.

    Kjo e shkrete per pik te qefit ka hy ne parlament te britanise ku punohet me ligje te kufrit, perkrah ligje tjera qe jane ne kundershtim me sheriatin islamik, perkrah vrasjen e vellezerve muslimane ne afganistan per mbrojtjen e shtetit te kufrit.
    Sa per info , ato tipa qe gjuajne motrat tona me veze , keta qafirat na bejne nje nder duke pastruar rradhet tona nga keta tipa qe nuk dine te respektojne femren muslimane, dhe aspak nuk me vjen keq per ato debila, me vjen keq se ne mesin e tyre vdesin edhe muslimane tjere te mire dhe te pafajshem.
    Keta tipat qe ti mi mbron cdo dite si geshtenja po pelqasin neper xhamija te mbushura me besimtar, neper pazare e ku ta di une, dhe nuk llogjikojne se jane duke vra njerez te pafajshem!!!
    Ti je akoma me i zi se keta tipat , pasi i mbron keta imbicila.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  15. #15
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga paridi26 Lexo Postimin
    o lale mjafton te mos e martosh Vajzen tende me nje musliman praktrikues(edhe pse dyshoj nje musliman praktikues te martoj nje muslimane pa mbulese)

    ndersa sa i perket gjestit te atyre muslimanevekundrejte asj vajzes ,kushdo ajo qofte ,nuk eshte aspak i hijshem dhe nuk ka asnje fare dobie.
    e pastaj kjo video eshte kote fare.
    O lale koheve te fundit "muslimanet praktikues" pelqasin si puna e geshtenjava!!!
    Une cuditem me ty qe akoma te kemi ketu . Mbase akoma nuk te ka ardh rradha, ku i dihet.

    Sa i perket videos , ty te duket e kote, sepse je i qoruar , jo nga syte por nga trute, pa ofendime ta them kete.
    Pse e them kete. E them sepse gjerat qe perkrahni, atyre qe u dilni ne ndihme e ku ta di une se cfar, thjeshte nuk jane sjellje te nje muslimani.
    Ketu dalin keta tru boshet okay, dhe e shajne kete parlamentaret muslimane dhe u dalin ne ndihme ca debilave qe jam i sigurte me i pyet se cfar dmth E=m*c^2 as qe kane idene se per cfar behet fjale, ndersa ajo muslimanja per nga diturija qe ka okay, jo ato dy tipa , po me mijera tipa si ata , i fut ne nje xhep dhe i nxjer nga tjetri!!!!

    Fundja ,kjo qe e them tani eshte analiza ime okay, ate qe kam verejtur une, dhe nga ky fenomen nuk vuan vetem feja islame, por vuajne me thene gati cdo fe.
    Nqs se i merr psh qe mbarojne 8 vjecaren ose ato qe mbarojne shkollen e mesme, do te shikojsh se nxenesit me te mire okay zgedhin te studjojne mjekesine, ekonomine, drejtesine , shkencat natyrore etj etj dhe duke shkuar teposhte do te shikojsh se nxenesit me te dobet perfundojne dhe studjojne fene!!!
    Dmth kuadrot me te dobeta studjojne fene!!! Dhe kjo eshte FAKT, jo vetem tek shoqeria shqiptare , por ne cdo shoqeri!!!
    Si perfundim fuqija e ceshtjeve fetare u bie ne dore ca tipave qe nuk dine as emrin e as mbiemrin ta shkruajne , dhe keta tipa te nxjerin ligje dhe rregulla morale!!!!
    Paridi26 ti cfar je duke studjuar ose cfar ke studjuar dhe cfar nxenesi ke qene ne shkolle te mesme opse fillore , a ben te dij?!!
    Per veten time kam qene nxenes i shkelqyeshem , e ti ?!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-05-2009
    Postime
    1,130
    Gabim e ke o Gostivari!
    Nuk eshte aspak e vertete qe ne shkolla fetare shkojne nxenes te dobte. Medreseja ka kritere shume te veshtira per tu regjistruar ne te dhe nga ajo dalin kuadro ne fusha te ndryshme. Cdo gare qe bejme me shkollat e mesme te kryeqytetit, ne gjithmone jemi te paret, bile edhe ne recitim e fusha te lendeve qe nuk jane baze ne kete shkolle. Nuk e di nga te erdhi nje mendim i tille per shkollat fetare, por te garantoj se po erdhe t'i vizitosh do nderrosh mendimin dhe do te te vie turp per ate qe ke shkruajtur. Te ftoj t'ia besh nje vizite Medreses dhe te shohesh se qfare niveli kane ata. Sa kam vene re nga shkrimet e tua asnje musliman nuk eshte i denje per ty. Te kisha keshilluar te mirresh pak me veten dhe te shohesh se ku qendron problemi. Merre keshillen si miqesore, sepse ne e dime qe Pejgamberi a.s. ka thene " Feja eshte keshille"

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-12-2008
    Postime
    661
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    O lale koheve te fundit "muslimanet praktikues" pelqasin si puna e geshtenjava!!!
    Une cuditem me ty qe akoma te kemi ketu . Mbase akoma nuk te ka ardh rradha, ku i dihet.

    Sa i perket videos , ty te duket e kote, sepse je i qoruar , jo nga syte por nga trute, pa ofendime ta them kete.
    Pse e them kete. E them sepse gjerat qe perkrahni, atyre qe u dilni ne ndihme e ku ta di une se cfar, thjeshte nuk jane sjellje te nje muslimani.
    Ketu dalin keta tru boshet okay, dhe e shajne kete parlamentaret muslimane dhe u dalin ne ndihme ca debilave qe jam i sigurte me i pyet se cfar dmth E=m*c^2 as qe kane idene se per cfar behet fjale, ndersa ajo muslimanja per nga diturija qe ka okay, jo ato dy tipa , po me mijera tipa si ata , i fut ne nje xhep dhe i nxjer nga tjetri!!!!

    Fundja ,kjo qe e them tani eshte analiza ime okay, ate qe kam verejtur une, dhe nga ky fenomen nuk vuan vetem feja islame, por vuajne me thene gati cdo fe.
    Nqs se i merr psh qe mbarojne 8 vjecaren ose ato qe mbarojne shkollen e mesme, do te shikojsh se nxenesit me te mire okay zgedhin te studjojne mjekesine, ekonomine, drejtesine , shkencat natyrore etj etj dhe duke shkuar teposhte do te shikojsh se nxenesit me te dobet perfundojne dhe studjojne fene!!!
    Dmth kuadrot me te dobeta studjojne fene!!! Dhe kjo eshte FAKT, jo vetem tek shoqeria shqiptare , por ne cdo shoqeri!!!
    Si perfundim fuqija e ceshtjeve fetare u bie ne dore ca tipave qe nuk dine as emrin e as mbiemrin ta shkruajne , dhe keta tipa te nxjerin ligje dhe rregulla morale!!!!
    Paridi26 ti cfar je duke studjuar ose cfar ke studjuar dhe cfar nxenesi ke qene ne shkolle te mesme opse fillore , a ben te dij?!!
    Per veten time kam qene nxenes i shkelqyeshem , e ti ?!!

    GV_USA
    ti akoma nuk ke kuptuar (bashke me at parlamentaren angleze) seperse na ka krijuar madhi Zot.Ky eshte problemi jote.

    ēfare shkolle kam un apo ēfare kam studjuar un ?ē'rendesi ka?

    gjithsesi un po studjoj shkollen me te mire ,ate shkolle pa te cilen asnje person nuk
    do ti shpetoj zjarrit te xhehenemit ,shkollen qe ma ka lene me i mir i njerezimit ,e cila u studjua dhe u praktikua nga me te miret e njerezimit,shkollen per te cilen na krijoj Zoti i Gjithfuqishem dhe i Madherishem te cilen ma mesoi nje bari qe nuk dinte te shkruante e te lexonte.Nderkohe ti vazhdo te mesosh se ēfare do te thote E=m*c^2.

  18. #18
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga uvejsa Lexo Postimin
    Gabim e ke o Gostivari!
    Nuk eshte aspak e vertete qe ne shkolla fetare shkojne nxenes te dobte. Medreseja ka kritere shume te veshtira per tu regjistruar ne te dhe nga ajo dalin kuadro ne fusha te ndryshme. Cdo gare qe bejme me shkollat e mesme te kryeqytetit, ne gjithmone jemi te paret, bile edhe ne recitim e fusha te lendeve qe nuk jane baze ne kete shkolle. Nuk e di nga te erdhi nje mendim i tille per shkollat fetare, por te garantoj se po erdhe t'i vizitosh do nderrosh mendimin dhe do te te vie turp per ate qe ke shkruajtur. Te ftoj t'ia besh nje vizite Medreses dhe te shohesh se qfare niveli kane ata. Sa kam vene re nga shkrimet e tua asnje musliman nuk eshte i denje per ty. Te kisha keshilluar te mirresh pak me veten dhe te shohesh se ku qendron problemi. Merre keshillen si miqesore, sepse ne e dime qe Pejgamberi a.s. ka thene " Feja eshte keshille"
    Uvejsa , e din si urdhero dhe shko bene nje ankete tek ndonje shkolle fillore dhe pyeti nxenesit se pasi qe te mbarojne shkollen fillore ku do ti vazhdojne mesimet e shkolles se mesme.
    Shikoi pergjigjet qe do ti marrish prej nxenesve te shkelqyeshem dhe atyre te dobet!!!
    Biles jam i sigurte qe edhe nxenesit e dobet do te shprehin deshiren qe te regjistrohen ne shkolla teknike, dhe pasi te plotesohet numri atje, do te shkojne dhe do te futen ne shkolla fetare.
    Une merrem me vehten time, por ama nuk ti injoroj maskaralluqet qe bejme neve. Nese ti kerkon nga une qe tu dal ne ndihme ca injorantave qe i hadhin me veze nje femre vetem e vetem se ato mendojne se kjo paska qene gabim , kete nuk mund ta bej, nuk do ta beja sikur edhe ta dija 100% qe ajo femra eshte gabim.
    Muslimani duhet te kete kulture, edukate , e jo injorance!!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  19. #19
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Pershendetje Gostivari usa...
    respekte nga une dhe pergezime te shumta qe komentoni per muslimanizmin...
    C'do te mirr...

  20. #20
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga paridi26 Lexo Postimin
    ti akoma nuk ke kuptuar (bashke me at parlamentaren angleze) seperse na ka krijuar madhi Zot.Ky eshte problemi jote.

    ēfare shkolle kam un apo ēfare kam studjuar un ?ē'rendesi ka?

    gjithsesi un po studjoj shkollen me te mire ,ate shkolle pa te cilen asnje person nuk
    do ti shpetoj zjarrit te xhehenemit ,shkollen qe ma ka lene me i mir i njerezimit ,e cila u studjua dhe u praktikua nga me te miret e njerezimit,shkollen per te cilen na krijoj Zoti i Gjithfuqishem dhe i Madherishem te cilen ma mesoi nje bari qe nuk dinte te shkruante e te lexonte.Nderkohe ti vazhdo te mesosh se ēfare do te thote E=m*c^2.
    Ma i mire i njerezimit te ka lene KURANIN!!!, Tipat qe erdhen pas tij te kane lene sunetin dhe hadithet e me te mirit te njerezimit. Po mos HAROOOO se hadithet dhe sunetin nuk e ka lene profeti ahh , sepse hadithet u shkruajten 250 vite mbas vdekjes se profetit, jo 250 dite, por me shum se 91250 dite!!!!

    Po nese ku din ti se cfar jane numrat , ti nuk merresh me numra lol.


    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •