Close
Faqja 19 prej 20 FillimFillim ... 917181920 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 380 prej 392
 1. #361
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  52. vdekuri sht vn n nj pozicion t drejt n drejtkndor, me arm pak t vendosur n brryla dhe t vendosur n legen.
  Duart dhe kmbt jan vendosur pran trupit,q ndoshta tregon se i vdekuri ishte mbshtjell n plhur.
  Analiza antropologjike tregon se nj njeri i varrosur n varr sht 30-35 vje.
  44.Brez mbrthen me korniz t pantallonave drejtkndore dhe me montim me dy thumba
  Aliazh bakri gjat.. 5,4 cm; Gjersia. 3,8 cm - 5,0 cm AA 20598 (PN 244)
  45.Vargonj me form drejtkndore t mbshtjellura me motiv t ankoruar antropomorf dhe katr qoshe t thumba
  Aliazh bakri gjat. 3.3 cm; h. 3,5 cm AA 20597 (PN 244)
  53.
  varri 68

  46. Pajisje t brezit t rrumbullakt me motive t rrumbullakosura t koks Medusa ), - o Aliazh bakri (3 cop) 0 2,5 cm AA 20594 (PN 224)
  47.Pajisje me form t rrumbullakt n form bande me nj motiv t lulzuar t koks Medusa
  Aliazh bakri (4 cop) 0 1.5 cm AA 20595 (PN 244)
  48.Kornizat me gjersi t rrumbullakt me perforacione dhe formn e rozet me perforacione dhe gjemb n mes
  Aliazh bakri (4 cop) 0 2,5 cm - 2,6 cm AA 20596 (PN 244)
  54.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 25-02-2018 m 08:49

 2. #362
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  49.Nj thik me kofsh dhe dorez e cila sht zbukuruar me vija t gdhendura n mes t t cilave jan vija t prera dhe motive t qarqeve koncentrike me nj pik
  Hekuri; asht gjat. 22,0 cm; h. teh 3.3 cm; Gjersia. Trajton 2,8 cm - 4,1 cm AA 20599 (PN 244)
  50. Fibula tipit Aliazh bakri gjat. 8,4 cm; h. 2.9 cm; Gjersia. 0,9 cm deri 5,9 cm AA 20600 (PN 245)
  55.
  I vdekuri sht vn n nj pozit t drejt n drejtkndor t kndeve t rrumbullakosura,me krah t palosur n brryla dhe t vendosura n bark.
  Analiza antropologjike tregon se nj grua u varros e moshes 40-45 vjet.
  51.Ibrik trup cilindrike e mbuluar me fije qelqi,etj
  Qelqi larts. 16,1 cm; 0 fund 5,1 cm; 0 in 6.1 cm; h. Trajton 8.0 cm AA 20621 (PN 404)
  52.nj gote me trup t rrumbullakosur Xham 0 7.8 cm; h. 6,9 cm; AA 20622, (PN 405)
  56.
  53.Byzylyk seksioni katror dhe rajonet e ndara zoomorphic
  Aliazh bakri 0 7,0 cm; s . koka 1,3 cm AA 20623 (PN 406)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 3. #363
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  57.
  I vdekuri sht vn n nj pozicion t shtrir n nj varr t br nga tulla t vendosura vertikalisht dhe t mbuluara nga tulla t vendosura n kresht.
  duart jan t vendosur n brryla dhe vendosen n legen. Analiza antropologjike tregon se nj fmij sht varrosur n moshen 2,5 - 3,5 vje.Nuk ka gjetje
  58.
  I vdekuri sht vn n nj pozit t drejt n drejtkndor t kndeve t rrumbullakosura.
  Analiza antropologjike tregon se nj grua u varros n varr ne moshen 35-40 vjet.varri 85
  54. Ibrik lakuar dhe qafa e ngusht,
  Qeramik vis. 25,0 cm; 0 fund 7,5 cm; 0 kullimi 7,0 cm; h. Trajton 13.0 cm AA 20660 (PN 340)
  55.kapse me dy pjes me nj trup seksion katror q prfundon n skajet me grepa
  Argjendi gjat. 2,1 cm deri 2,5 cm AA 20666 (PN 362)


  59.
  56. Perlat e forms cilindrike, ovale dhe 59 poliedrike Qelci CR 0 0,5 cm c) AA 20663 (PN 345)
  57.Byzylyk i rrumbullakt seksion dhe skajet e ndar zoomorphic
  Aliazh bakri 0 5.8 cm; gjat. kreu 1,1 cm; Gjersia. kokat 0,6 cm AA 20664 (PN 343)
  58.Unaza gjysmrrethor seksion me pllaka rrethore
  Hekuri 0 1,9 cm; 0 kok 1.4 cm; h. 2.1 cm AA 20665 (PN 344)
  60.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 4. #364
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  60
  Varri 86
  I ndjeri ishte shtrir n nj pozicion t shtrir n nj qoshe t rrumbullakosur drejtkndshe me krah t prkulur n brryla dhe t vendosur n bark.
  Analiza antropologjike tregon se nj fmij i moshs 11-13 vje sht varrosur n varr.

  59 Fibula e tipit Keller 6
  przier me bakri, prarim . Gjersia 9.0 cm; .gjatsia 1.3 cm - 5.2 cm; h. 3.2 cm AA 20674 (PN 294)


  60 shtrngojs rripi me nj korniz t fijeve drejtkndshe dhe nj pranga drejtkndshe me zbukurim vegjetativ dhe zoomorphic t embossed (luan) dhe katr thumba n qoshet
  perzier bakri, prarim s 4,8 cm; Gjersia. 2.5 cm AA 20675 (PN 295)

  61
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #365
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  61
  Varri 86
  shtrngimi i rripit me nj korniz t fijeve drejtkndore 61 dhe nj kllap drejtkndshe me perime t ngulitura me zbukurim dhe zbukurim zoomorphic (luan) ': -. kto katr thumba n qoshet oo)
  Aliazh bakri, prarim gjat. 4.7 cm; Gjersia.
  2,7 cm AA 20684 (PN 304)

  62 Vargonj,Rrip drejtkndor me zbukurim antropomorf (Akteon?) Dhe katr thumba n qoshet
  Aliazh bakri, prarim gjat. 3,8 cm; Gjersia. 2.6 cm AA 20676 (PN 296)

  63.Vargonj,Rrip drejtkndor me dekor zbukurues antropomorf (Moisiu?) Dhe katr thumba n qoshe
  Aliazh bakri, prarim gjat.. 3,7 cm; Gjersia. 2.5 cm AA 20677 (PN 297)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 6. #366
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  64 Vargonj Rrip drejtkndshe me zbukurim t zbukuruar antropomorf (Mars) dhe katr qoshe me gozhda
  Aliazh bakri, prarim gjat. 3,8 cm; Gjersia. 2,5 cm AA 20680 (PN 300)

  65 Belt drejtkndor me dekor zbukurues antropomorf (Daniel?) Dhe katr thumba n qoshe
  Aliazh bakri, prarim gjat. 3,7 cm; Gjersia. 2,7 cm AA 20682 (PN 302)


  66 Vargonj Rrip drejtkndor me zbukurim antropomorf (Herkul) dhe katr thumba n qoshe
  Aliazh bakri, gjat. 3,8 cm; Gjersia. 2.6 cm AA 20681 (PN 301)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 7. #367
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  67 Vargonj i rripit Akordoimi me Dekorimin Anthropomorfik (Jona?) Dhe katr kunja me knde
  Aliazh bakri, prarim gjat. 3,7 cm; Gjersia. 2.5 cm AA 20683 (PN 303)


  68 Fragmenti i pjesve t rripave me dekorimin antropomorf t ngulitur
  Aliazh bakri, prarim gjat. 2.6 cm; Gjersia. 2.5 cm AA 20679 (PN 299)

  69 Fragmenti i pjesve t rripave me dekorimin antropomorf t ngulitur
  Aliazh bakri, prarim. 2.1 cm - 2.5 cm AA 20678 (PN 298)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 8. #368
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  70. Nj rezervuar cilindrik i bojs me kapak, mbi t cilin ndodhet nj shirit, prmes t cilit futet zinxhiri
  Aliazh bakri gjat. 5,0 cm; 0 3.1 cm AA 20685 (PN 305)

  71. Shirita t seksionit
  Aliazh bakri m i vogl: 0 12.9 cm m i madh: 0 13.1 cm AA 20686 (PN 306, 307)
  72. Shish me trup cilindrik me qaf cilindrike t lart dhe t ngusht dhe me skaj t trashur
  Xhami vis. 25.2 cm; 0 hundz 9.0 cm AA 20687 (PN 308)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 9. #369
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  T ndjerit u shtruan n nj pozicion t zgjatur n nj qoshe t rrumbullakosur drejtkndshe.
  Gruaja i ka kraht e prkulur n brryla dhe sht vendosur n bark.
  N t majt t koks sht kafka e foshnjs.
  Analiza antropologjike tregon se nj grua 30-35 vje dhe nj fmij 1-1,5 vje jan varrosur n varr.

  73 shtrngojse gjerdan me trup seksion katror q prfundon n grepa
  Aliazh bakri gjat.. 2.6 cm AA 20747 (PN 359)

  74 shtrngojse gjerdan me trup seksion katror q prfundon n grepa
  Aliazh bakri gjat. 2.9 cm AA 20738 (PN 354)
  65
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 10. #370
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  75 margaritar n form t fuis, tubave dhe poliestr
  Aliazh bakri; xham (22 cop) gjat.. afrsisht 0.4 - 0.7 cm AA 20737 (PN 353)
  76 Vath me seksion t rrumbullakt me skajet n form lak
  Argjend 0 1,7 cm; wt. 0,31 g AA 20734 (PN 348)

  77 Nj pal vath me seksion t rrumbullakt
  Argjend 0 2,9 cm; . 0,67 g AA 20746 (PN 357)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 11. #371
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  78 Byzylyk i seksionit t rrumbullakt dhe 67 skajet e montuara me kokrriza n form ovale zbukuruar me kokrriz q prmbajn nj bashkim t kurors qelibar
  Argjend, qelibar 0 6.2 cm; Deb. 0,6 cm; s . koka 2.5 cm; Gjersia. koka 1,6 cm; wt. 39.87 g AA 20736 (PN 350, 351, 352)
  79 Byzylyk i seksionit t rrumbullakt dhe skajet prekse t prekshme
  Aliazh bakri 0 5.8 cm AA 20739 (PN 355)
  8o byzylyk kryq i rrumbullakt me skajet e mbshtjellura drejt
  Aliazh bakri 0 6.5 cm AA 20740 (PN 355)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 12. #372
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  81. Byzylyk i rrumbullakt me skajet e mbshtjellura drejt
  Aliazh bakri 0 6.3 cm AA 20743 (PN 355)

  82. Byzylyk i seksionit t shiritit zbukuruar me prerje me onde trthore dhe skajet e montuara q prfundojn n shtrirje drejtkndshe me stoli X-form
  Aliazh bakri 0 6.6 cm AA 20741 (PN 355)

  83.Byzylyk i seksionit t shiritit zbukuruar me prerje me onde trthore dhe skajet e shkputura dhe t prkulura q prfundojn n shtrirje drejtkndshe me dekorimin n form X
  Aliazh bakri 0 6.0 cm AA 20742 (PN 355)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #373
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  84. Rrath t seksionit dhe me skaj t montuar dhe t palosur.
  Rrath jan zbukuruar me motive rrathsh me rrota.
  Kocka m e madhe: 0 6,8 cm m e vogl: fj 6,5 cm AA 20744; AA 20745 (PN 356)
  85. Unaza e seksionit t shiritit zbukuruar me linja trthore midis t cilave ka zbukurime n form X
  Aliazh bakri (3 1.9 cm, gjersi 0.2 cm - 0.5 cm AA 20733 (PN 347)

  86. unaza shiritash n form shiriti me trup me shirita
  Aliazh bakri 0 1.6 cm AA 20735 (PN 349)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #374
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  87 Monedhe Aliazh bakri i paprcaktuar, Shekulli 4, AE 3,?, RIC Av .: i paprfillshm. Rv .: T palexueshme. duhan. 18 x 17 mm; wt. 1.65 g AA 20732 (PN 346)
  I ndjeri ishte shtruar n nj pozicion t shtrir n parregullt n form ovale.
  Kraht jan t prkulur n brryla dhe jan vendosur n bark.

  Analiza antropologjike tregon se nj grua 16-18 vje sht varrosur n varr.
  88 Rruaza ovale, tubulare dhe me brinj, disa t zbukuruara me linja zig-zag
  Xham (10 cop) 0 1.3 cm - 2.1 cm AA 20748 (PN 383)


  89 Monedha Aliazh bakri e PERANDORIt ILIR Valens, 364 - 378, AE 3,?, RIC? Av .: D N VALE ... Pop .: D. Rv .: SECVRITAS REIPVBLICAE. Lloji: Victoria shkon majtas. Pozicioni i kallp 6. i zbeht. 17 x 16 rnm; wt. 2 g AA 20749 (PN 384)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 08-11-2019 m 12:56

 15. #375
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  72
  I ndjeri ishte pozicionuar n pozicionin e shtrir n nj qoshe t rrumbullakosur drejtkndshe me kmbt e prkulura n gjunj dhe u vendos n krahun e djatht.
  Kraht jan t prkulur n brryla dhe jan vendosur n bark.
  Analiza antropologjike tregon se nj burr i moshs 45-50 vje sht varrosur n varr.


  9 o Monedha Aliazh bakri Perandorve Ilir Valentinianus I. ose Valens, 364 - 378, AE,?, RIC? Av .: i paligjshm. Rv .: T palexueshme. Lloji: Securitas Reipublicae, Victoria shkon majtas. duhan. 15 x 14 mm; wt. 0,70 g AA 20795; PN 449
  Valentinianus I. ose Valens, 364 - 378, AE 3,?, RIC? Av .: i palexuar. Pop .: D. Rv .: e palejueshme. Lloji: Securitas Reipublicae; Victoria shkon majtas. Pozicioni i kallapit: 6. i zbeht. 17 x 16 mm; wt. 2.69 g AA 20796; PN 449
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 16. #376
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  I ndjeri ishte shtruar n nj drejtkndshe.
  Analiza antropologjike tregon se nj grua 16-18 vjeare sht varrosur n varr.
  76
  91. Rruaza ovale, ne forme tubi tubulare dhe shirita
  Xham gjat. 0.4 cm - 0,5 cm; 0 0.4 - 0.7 cm AA 20850 (PN 498)
  92. Monedh e przier bakri e perandorit ilir Kostandin I., 313 - 315, Nummus, Siscia, RIC 3, E SIS Av .: IMP CONSTANTINVS PF AVG. Pop .: D. Rv .: IOVI CONS-ERVATORS AVGG NN.
  Tip: Jupiteri sht duke qndruar n t majt, duke mbajtur nj Shqiponj dhe Victoria mbi nj top, prpara nj shqiponje me nj kurore.Pozicioni i kallapit 6. dim. 0 22 mm;rnda . 2.82 g AA 20849 (PN 497)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 17. #377
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  I ndjeri ishte shtruar n pozicionin e shtrir ne form drejtkndshe
  harkuar.
  N pjesn e siprme t mureve ansore t ans m t gjat , ka tre vrima prball njra-tjetrs, n t cilat me siguri ishin vendosur mbshtetsit prej druri t mbuless s varrit.
  Analiza antropologjike tregon se nj fmij (vajz) sht 2-3 vje i varrosur n varr.
  Varri 145
  93.Kapse jak dy cop me trup katror q prfundon n skajet me grepa
  Aliazh bakri gjat. 3.4 cm AA 20901 (PN 640)
  94 Tub gjashtkndor me tre prerje amuleti
  Aliazh bakri gjat. 3,2 cm; Gjersia. 1.4 cm AA 20907 (PN 646)

  95. Perlat ovale, biconike dhe polifanale
  Xham 0 0,5 cm AA 20908 (PN 647)78-

  Varri 145
  96. Byzylyk me seksion me shirita zbukuruar me nj seri notash t zhdrejt q krijojn nj zbukurim zigzag
  Aliazh bakri 0 4.5 cm AA 20895 (PN 638)
  97. Byzylyk kryq ovale dhe mbivendosje dhe skajet e sheshta q mbivendosen
  Aliazh bakri 0 4.2 cm AA 20899 (PN 639)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 12-11-2019 m 12:32

 18. #378
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  Varri 145
  98. Rrath me Prerje te rrumbullakt me mbivendosje dhe skaj t drejtuar zbukuruar me seksione
  Aliazh bakri 0 4.5 cm AA 20896 (PN 638)
  99. Byzylyk me seksion prerje t rrumbullakt dhe skajet e zbrthyera dhe t sheshta q mbivendosen dhe zbukurohen me seksione Aliazh bakri 0 4.5 cm AA 20897 (PN 638)
  100. Byzylyk i br nga tela t endur me seksion t rrumbullakt, i cili prfundon n njrn skaj me nj sy prmes t cilit vizatohet skaji tjetr
  Aliazh bakri 0 4,8 cm AA 20900 (PN 639)
  Varri 145
  1O1. Byzylyk D-seksion
  Xham 0 4,6 cm - 5,1 cm AA 20898 (PN 638)

  102.Ibrik me trup t rrumbullakosur t zgjatur dhe qaf t ngusht cilindrike, me skaj t trashur trhequr,
  Xham gjat. 20.0 cm; h.doreze 10.4 cm; 0 funde 4,1 cm; 0 pike 3.6 cm AA 20903 (PN 642)
  103. Nj got n form konike
  Xham gjat. 20.0 cm; h. dorza 10.4 cm; 0 funde 4,1 cm; 0 pike 3.6 cm AA 20903 (PN 642)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 12-11-2019 m 12:38

 19. #379
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  104 Monedha bakri te perandorit ilir Kostandinit I., (Urbs Roma), 336., Centenionalis, Roma, RIC 390, R Q., Av: VRBS-ROMA. Pop .: 1. Lloji: Binjak ujke. Pozicioni i kallupit: 6. dim. 19 x 17 mm;e rend... 1.95 g AA 20902 (PN 641)
  105.Monedh Aliazh bakri Constans, Centenionalis, 347 - 348, Treveri, RIC 185, TRP. Av .: CONSTAN-S P F AVG. Pop .: d Rv .: VICTORIAE DD AVGGQ NN. Lloji: Dy Victorias qndrojn prball njra-tjetrs, duke mbajtur nj kuror dhe nj deg palme. N fushn e gjetheve t dredhks. Pozicioni i kallupit: 12. dim. 18 x 17 mm; wt. 1.38 g AA 20905 (PN 645/2)
  106.Monedhe Aliazh bakri perandorit iliro-romak Valentinianus I., 364. - 375., AE 3, Roma, ric 24a, r.tertia Av .: D N VALENTINI-ANVS PF AVG. Pop .: D. Rv .: SECVRITAS REIPVBLICAE. Lloji: Victoria shkon majtas. Pozicioni i kallupit: 6. dim. 18 x 17 cm;pesha. 1.38 g AA 20906 (PN 645/2)
  Varri 155
  E ndjera ishte shtruar n nj pozicion t shtrir n ovale, me kraht e saj t prkulur n brryla dhe e shtruar n stomakun e saj.
  Analiza antropologjike tregon se nj grua 50-55 vje sht varrosur n varr.
  107.Pincet Hekuri gjat. 4,5 cm AA 20913 (PN 671)
  108.Byzylyk me seksion t rrumbullakt
  Hekuri 0 5.1 cm AA 20914 (PN 673)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 12-11-2019 m 13:07

 20. #380
  i/e regjistruar Maska e fegi II
  Antarsuar
  19-10-2012
  Postime
  590

  Pr: Gjetjet arkeologjike n Kroaci

  109. Nj thik me dorez
  hekuri; dru gjat. 15.2 cm; Gjersia. trajton 1.4 cm; Gjersia. blades 2.0 cm AA 20912 (PN 670)
  Varri 155

  110. Fragmenti objektets Hekuri gjat. 2.5 cm; Gjersia. 0,7 cm AA 20909 (PN 662

  111.Balsamariumi i trupit ovale me qaf t lart cilindrike
  Xham gjat. 9,9 cm; 0 funde 3,7 cm; 0 pike 2,4 cm AA 20911 (PN 669)
  112.Gote konike qelqi
  Xham gjat. 11.5 cm; (3 funde 3.8 cm; sp3 f3 9.6 cm AA 20910 (PN 668)
  84
  varri 155
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi II : 12-11-2019 m 13:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •