Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Tomb Raider 4 - A ju ka pelqy?

    Nje video loje qe me ka pelqy me se shumti ka qene Tomb Raider, pjesa 3 dhe 4. E luaj qe paku 9 vjet, dhe ende e luaj. E kam perfundu dhe me ka pelqy shume. Cka mendoni ju per kete loje megjithese pak e vjeter, pra para 10 viteve eshte bere kjo loje, a e keni lujt edhe a iu ka pelqy juve? Behet fjale per mitologji egjiptase, e perzier me aventuren e Lara Croft... Tung

    Loja ne Youtube...


    Nje muzike... fantastike (sdi qka me thon ma shume)



    Review e lojes...

    http://www.gamespot.com/pc/action/to...on/review.html

  2. #2
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Nje video loje qe me ka pelqy me se shumti ka qene Tomb Raider, pjesa 3 dhe 4. E luaj qe paku 9 vjet, dhe ende e luaj. E kam perfundu dhe me ka pelqy shume. Cka mendoni ju per kete loje megjithese pak e vjeter, pra para 10 viteve eshte bere kjo loje, a e keni lujt edhe a iu ka pelqy juve? Behet fjale per mitologji egjiptase, e perzier me aventuren e Lara Croft... Tung

    Loja ne Youtube...
    http://www.youtube.com/watch?v=C1ZRRPMNe6Q

    Nje muzike... fantastike (sdi qka me thon ma shume)

    http://www.youtube.com/watch?v=qXRqC6tQMfw

    Review e lojes...

    http://www.gamespot.com/pc/action/to...on/review.html
    Lene se e ke luajtur para 10 viteve, por moshen qe ke pasur atehere , ke dhe sot more mesia4ever.
    Pa pa pa pa , njerezit riten , piqen , krijojne familje e ku ta di une se cfar , ti me Lara Croft-in merresh!!!
    A ske pune me te mire se kjo a ?!!
    WE WILL NOT GO DOWN!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Me sa duket duhet te piqesh nje cik vete para se ti japesh leksione te tjereve. Secili eshte individ e vetvetes dhe mund te beje c'te doje me kohen e tij te lire. Nuk do te thote qe nuk ka bere absolutisht asnje gje tjeter pervec se te jete marre me Lara Croftin-in. Ti nese nje person nuk e njeh nuk mund te komentosh per jeten e atij. Ai mund te jete inxhinier, shkencetar, doktorr, sportist profesional etj.

    Keto komente te tuaja nuk sherbejne per asgje. Leri paragjykimet dhe shkruaj dicka konstruktive nese ke dicka per te thene.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Une e kam luajtur pjesen e dyte...por, pata ngelur ne nje vend, nuk kisha zgedhje cfare te beje...dhe e lashe!!!

    Kuptohet kjo ishte para shume vitevem me saktesishte kur isha ne shkolle fillore...

  5. #5
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Lene se e ke luajtur para 10 viteve, por moshen qe ke pasur atehere , ke dhe sot more mesia4ever.
    Pa pa pa pa , njerezit riten , piqen , krijojne familje e ku ta di une se cfar , ti me Lara Croft-in merresh!!!
    A ske pune me te mire se kjo a ?!!
    Kurre s'je pajtu me mua, gjithmone me ke kritiku.
    Cka ka lidhje me moshe kjo o Gostivari_usa?! Une njoh njerez i kane kah 35+, (kane 2 femije, 3 femije, luajne bashke me femije) vjet, luajne Playstation 3, X-Box, etj. e ti po me kritikon mua. Une s'luaj tere diten, po ndoshta 2 jave nuk luaj, luaj te shtunen apo te dielen kur e kam diten e lire prej punes, pra me ka pelqy si loje, me sekrete, gjera qe kerkojne logjike edhe fat qe ta kapercesh ate 'level'. Mua ndoshta i bej edhe 50 vjet, eshte nje loje edhe e luaj, kete sun ma ndalon kurkush.

    Bye

  6. #6
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin
    Une e kam luajtur pjesen e dyte...por, pata ngelur ne nje vend, nuk kisha zgedhje cfare te beje...dhe e lashe!!!

    Kuptohet kjo ishte para shume vitevem me saktesishte kur isha ne shkolle fillore...
    Eh une Pjesen e 1, 2, 3, 4, 5 i kam perfundu krejt, pjesen e 6 (The Angel of Darkness) sum ka pelqy po edhe sum ka terhek me lujt. te gjitha keto i kam te instaluara ne kompjuterin tim, qitash qito dite nese kam kohe thash ta marr Legend (Pjesa e 7 me sa e di).

    tungat, te gjitha te mirat

  7. #7
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Citim Postuar mė parė nga lojaxhiu Lexo Postimin
    Me sa duket duhet te piqesh nje cik vete para se ti japesh leksione te tjereve. Secili eshte individ e vetvetes dhe mund te beje c'te doje me kohen e tij te lire. Nuk do te thote qe nuk ka bere absolutisht asnje gje tjeter pervec se te jete marre me Lara Croftin-in. Ti nese nje person nuk e njeh nuk mund te komentosh per jeten e atij. Ai mund te jete inxhinier, shkencetar, doktorr, sportist profesional etj.

    Keto komente te tuaja nuk sherbejne per asgje. Leri paragjykimet dhe shkruaj dicka konstruktive nese ke dicka per te thene.
    Shume dakort me Lojaxhiun, per disa gjera gjera duhet te piqen akoma ato qe paragjykojne sic i kan msuar ktu e 50 vjet perpara dhe jo ata qe bejne ate qe ju pelqen. Pjesa me e madhe personave qe paragjykojne jetojne jeten e te tjerve dhe qe do shoqeria per ju duke pasur frik per gjerat qe bejne per shkak se cfare do mendojne te tjeret. Shqiperia dhe shqiptari ka vuajtur gjithmon nga paragjykimet dhe ksaj skemi ci bejme.

    Kthehem ne teme

    Tomb Rider kam luajtur gati te gjitha lojrat po asnje nuk kam pasur durimin ta cof ne fund fatkeqesisht. Luajta dhe te fundit qe doli para disa muajve, Underworld, me terhoqi deri ne nje far pike pastaj mu be monotome dhe nuk e mbarova por me pelqeu me shum se serit e tjera duke par se kishte pak me shum aksion edhe pse nuk ishte realizuar mir luftimi.

  8. #8
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    TR Chronicles erdhi me kompjuterin qe bleva para nja 7 vjetesh. E luajta diku gjer ne 3 ore pastaj m'u merzit se ngela ne nje vend qe s'dija nga te shkoja dhe e braktisa. E luajta edhe Legend por me koincidoi me nje kohe qe dolen ca FPS si TimeShift. S'para me pelqejne keto lojerat ku eksploron mjedisin e kalon pengesa, jam me shume i interesuar pas aksionit prandaj edhe s'kam qene teper i dhene pas TR.

    Lara vete s'eshte se me terheq shume si protagoniste; ne te kaluaren i kam shtyre ca lojera te tilla vetem se me interesonin personazhet dhe historia, si p.sh. Legacy of Kain Defiance qe ka histori dhe personazhe teper interesante por qe mezi e shtyja nga aspekti i lojes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Harakiri : 06-11-2009 mė 11:59
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  9. #9
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Per momentin jam duke e luajtur Tomb Raider 7 - Legend, jom stopu ne nje vend palidhje, sun pe gjej rrugdaljen.

    Shume e forte po na del kjo Lara Croft, kete level e perfundova


  10. #10
    S'di si ta le. Maska e meganoi
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Vendndodhja
    Ne karrige te komjuterit
    Postime
    405

    Talking ......

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Nje video loje qe me ka pelqy me se shumti ka qene Tomb Raider, pjesa 3 dhe 4. E luaj qe paku 9 vjet, dhe ende e luaj. E kam perfundu dhe me ka pelqy shume. Cka mendoni ju per kete loje megjithese pak e vjeter, pra para 10 viteve eshte bere kjo loje, a e keni lujt edhe a iu ka pelqy juve? Behet fjale per mitologji egjiptase, e perzier me aventuren e Lara Croft... Tung

    Loja ne Youtube...
    http://www.youtube.com/watch?v=C1ZRRPMNe6Q

    Nje muzike... fantastike (sdi qka me thon ma shume)

    http://www.youtube.com/watch?v=qXRqC6tQMfw

    Review e lojes...

    http://www.gamespot.com/pc/action/to...on/review.html
    Nga videot duket shume e bukur menjehere,mendoj qe ta shkarkojj
    MOTOJA IME:Shkel e shiko nga shkel

  11. #11
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019
    Prej te gjithave Tomb Raider per momentin po me pelqen kjo "Tomb Raider Anniversary", ndoshtja kjo sepse po e luaj per momentin, Tomb Raider 1 2 3 4 i kam sterperfundu aq sa me esht ber bajat .
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •