Close
Faqja 566 prej 568 FillimFillim ... 66466516556564565566567568 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 11,301 deri 11,320 prej 11341
  1. #11301
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
    Me fal, por ti njiher na del ne kete forum si ateist e njehere si mbrojtes i "bibles".

    Spo e kuptoj se prej cilit pozicion je duke debatuar.

    Nje pyetje per ty:

    A je ateis ose je i krishtere?!!

    Jam qfare dua une! jo qfare do Ku'rani as hadithi...
    Vullnet Lire nuk me mbushet mendja me fantazina ashtu si me ka krijuar Zoti jam
    Mbrojta biblen sepse bibla eshte FILOZOFI E MADHE, perderisa truri juaj beson ala ne gjinda iblisin dhe hurmet per sherim e fall ne kafe besom qe ti nuk je i denj ta lexosh as nje varg te bibles.. e le mo te debatosh per te... shiko njehere kuranin e birni n fije se jeni ber 10000000 Sekte e u saktatut tu vra nermeveti pastro dhe skjaro mir kuranin ti pastaj dil te bibla dhe pse shtir te thash as fleten e par te bibles nuk e kupton ti...

    Ai e di me se miri pse ti ka mbyllur syte keshtut

  2. #11302
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Pershendetje!
    Citim Postuar mė parė nga Marduk Lexo Postimin
    Po a po thu ti qe vetem per Mek ka qen, dhe jo per vendet tjera per mos me pas Idhujtari ne Qendren Arabe ate te Mekes, qe te shkaterrohen te gjitha Fet perveq te jete ajo Islame? Pse be po bjen ne kesi kundershtimes kaq t'medha? Pse o Papak?
    Ohh mjera ti per veti mjera ncncnc po lexoji mire o dud se shqip ti nuk po merrshe vesh!!!
    A e din qe kerkah s'je s'po di qysh me u mirr me ty kur s'je ka din cka je ka fol as vet...
    Pse ti flet kur shkruan apo shkruan kur flet...i qmenduri ndegjoje qfare thote!

    Kadal se po me frigon me kete qe po thu, se ju nime e preni Qafirin ne qoftese s'e beson Allahun hahaha..
    .Ne nuk e prejm askend perderisa nuk e meriton!


    Ani o ngelq hajt ti pra shpjegoma ne qoftese din ma mir, ta kqyri cka po me thu. Por masi s'po din cka me fol qeshtu kqyr me perfitu, e qe pasha ***** te une s'pushiten kto fora...
    Hahaha oh trutrash o trutrash po qka kam une perfitim prej teje more po ndash kupto ndash jo ndash beso ndash jo
    ...!!
    Drejt jam tu e than te gjitha fjalt, por ti s'po mundesh mem kuptu
    Jo tyben o burr i dheut t;i veq po ia fut si po te vjen ma leht haha!

    Edhe Feja Krishtere thote eshte per te gjithe, edhe Hebreizmi, po a po i besojn te gjithe atyre? Pergjigjja JO.
    Waoo qfare shembulli wawawa jaa me ke hamend tani te lumt! Edhe nje mesues i imi thoshte shkenca per gjithe njerzimin eshte por jo per ata qe nuk kuptojn ehehe!
    Se cdo Fe ka qef qe ta kete Besimin e plote, por gjithmon Ateizmi i ka ka qen gjithmon barazi me kto, kurr nuk kan mujt me mposht dhe kurr s'kan me mposht.
    Hahaha oh po me dhimbeni breh diten qe do ngritet flamuri Islam e te gjithe tjeret do e mbyllin gojen me ngjites nga frika se mos flasin edhe pa dashje...gdhiju me ate ndjenj ti se do ngrysesh me tjeter!
    Pse?
    Shko pyete Sterio Spasen se as vet ai nuk e di:"PSEE?".
    Se Ateizmi shkon me Shkencen,
    Me cilen shkenc...Ideologos(indeolgjia) haha shuj shuj mos te ndegjon kush ej!
    kurse Feja me fjal te Allahut veq thote Behu dhe Behet
    O sa injorant para pak viteve nuk e di ku ka qen bile bile edhe kur flen nuk di ku ndodhet e i sjell Zotit tij kinse argumente ketu...ncncnc!
    sa leht te thuash nje fjal per mos me e lodh vetveten...i mjeri ti...
    Eh sa leht t'a lodhesh veten duke thene fjal boshe i gjori ju...

    Kete po mundona me ta tregu, por badihava s'po ta kap truri i lodht qe e ki 100 Megabaj lol...
    Hahaha a po e veren injorancen tende me heret the se Ateizmi eshte shkenc kurse krahason trurin me sasi informacionesh...ohh Ateizmi juaj sikur do dhe mbi nje guri qe kur te fillon me ra shi e zhduk!!!!
    une po them per ato kondradiktat qe te thash me heret po ti s'je ka kupton se Islami i Lufton te gjitha Fet ate krishtere, Hebreje dhe Pagane qe kan qen me heret...e kjo s'eshte Fe e paqes, por e Luftes dhe Antinjerzore...
    Antinjerezore...edhe babai yte eshte anti njerezor kujtoj vitet kur ne adoleshencen tende te ndalonte shume gjera ai..apo ato gjera kane qen shtazarake...kush shtaz ketu babai yte apo ato gjerat???[Ma mire mendo e mos fol hi se me fol pa mendu].
    po ti s'e kupton se ti e pushit vetem me nje Fjal Allah. Edhe ty kejt rrafsh tu bohet...
    Po ju as veten tuaj nuk e kuptoni...nga ke ardh ti?! Per qka ke ardh ne kete ekzistenc?? Ne qka beson si Hyjni?! Pse beson ne te??...ose thene shkurt pse je ateist(nuk e di as vet)?!


    Shum mir po thot po ty s'po ta kap, e kjo s'eshte hera e pare qe s'po ta kap por disa her je ka rreshqet si peshku prej dores lol...


    Prit te perseris edhe njher Fjalet ato qe a duhet me u ndrru Suret a po jo:

    6:115. Fjalėt e Zotit tėnd janė plot tė vėrteta (ēka lajmėrojnė) dhe plot tė drejta (ēka gjykojnė). S'ka kush qė tė ndryshoj fjalėt (vendimet) e Tij. Ai ėshtė qė dėgjon e di.
    Po a jo o papak...lexoje!



    18:27. Lexo ēka tė ėshtė shpallur ty nga libri i Zotit tėnd! Nuk ka kush qė mund t'i ndryshojė fjalėt e Tij dhe pos Tij, nuk mund tė gjesh st[r]ehim.
    Po a jo o papak lexoje mire!
    6:34. Janė pėrgėnjeshtruar tė dėrguar para teje, duruan atė gėnjeshtėr, dhe u torturuan pėrderisa u erdhi ndihma Jonė, prandaj s'ka kush qė ndryshon fjalėt (premtimet) e All-llahut. E ti je i njohur me disa nga ngjarjet e tė dėrguarve (edhe ti do tė ndihmohesh sikurse ata).
    Nuk munden mu ndryshu po thote o papak!
    Kqyre tash kunder se cka thote lexoj mir postet mos me kthe 100 her te nje vend se e kam Bezdi:
    Hhahaha nuk jane kunder more lexoji kejt ngadal e jo vetem aty ku po te intereson haha ncncn shume papak koke e kam ditur qe qeto ajete ke mi marr si kunderthenie te atyre me lart po kot nncnc!
    2:106. Ne nuk abrogojmė (pezullojmė) asnjė nga argumentet tona, apo ta hedhim nė harresė e tė mos sjellim edhe mė tė dobishėm se ai, ose tė ngjashėm me te. A nuk e ke ditur se All-llahu ėshtė i plotfuqishėm pėr ēdo send?
    Ketu a po e sheh qe fillimi i ajetit eshte i formes mohore o insan edhe po thote 'nuk pezullojm' asnje nga argumentet tona,nuk e hedhim ne harres...
    16:101. Kur njė ajet e zavendėsojmė me njė tjetėr - e All-llahu di mė sė miri se ēka shpall - ata thonė: "Ti (Muhammed) je vetėm trillues" Jo, por shumica e tyre nuk dinė.
    Zoti ne fillim muslimaneve ua ka be obligim 50 kohe namaz ne dite kurse pas lutjes se Muhammedit Ai s.w.t. e ka zbritur ne 5 kohe namaz...dhe a ka ndryshu Zoti fjalet...JO? Sepse ai po thote:"Kur njė ajet e zavendėsojmė me njė tjetėr - e All-llahu di mė sė miri se ēka shpall -",ka thene O Muhammed tek ju njerzit musliman jane 5 kohe por ai qe i fal 5 Allahu ia llogarit si 50...Kurse njerzit si ti:"thonė: "Ti (Muhammed) je vetėm trillues"... a eshte ashtu:" Jo, por shumica e tyre nuk dinė." o papak!
    A mos duhet me ti vizatu tash? Kqyri mir papakooooo..
    .Ty edhe me video me ti bo nuk merr vesh jo a di pse?? Le te gjykoje mendja e jo deshira koktul!


    Une nuk ja kam friken Vdekjes, sepse per Miliarda vite kam qen i Vdekur por edhe tash me vdek s'do e kem problem...une para Lindjes kerkun nuk kam qen, I paegzistueshem, por tash i Lindur pas Vdekjes prap i Vdekur.
    Si u krijua njerezimi sipas teje atehere...dika ka ardh ky njeriu???!
    Por njerzirmi gjithmon eshte mundu me e gjet te Vertetn se cka shihet pas Vdekjes, por fatkeqesisht ende kurgja s'ka dhe s'ka kurfar Fakte qe ekziston bote tjeter,
    Pse ju nuk qenkeni njeri ah....ncnc??!
    kshtu qe shijoje kete Jete qe e ke, per tjetren
    Cilen tjetren...hahah nije more njehere thote ska tash TJETREN pff pash Zotin sa ore lend mesimi ne gjuhen amtare shqipe(nese je shqiptar) i ke mbajt????!
    mos mendo nje her se po mendoj qe i mban shpresat vetem per me i ba qef vetes.
    Sepse ti mendon ashtu...beni disa llogaritje dhe e sheh se kush do te thote se ka edhe nje jete e kush jo??!

    Edhe une muj me i plotesu por nje her dua qe ti vris te gjithe Muslimanet dhe pastaj te kthehem vet ne Fejen Islame atehere jam i Pranuar si ti qysh do te jesh ne Xhenetin Firdeus lol.
    Hahaha ruju gropes tende se nga frika prej muslimaneve do biesh vet!

    Po amo problemi eshte qe Allahu edhe nuk fal:
    Ate qe nuk e beson...!
    Nisa 4.110. Kush bėn ndonjė tė keqe apo ngarkon veten, pastaj kėrkon falje te All-llahu, ai e gjen All-llahun falės dhe mėshirues.

    Zumer 39.53. Thuaj: "O robėrit e Mi, tė cilėt e keni ngarkuar me shumė gabime veten tuaj, mos e humbni shpresėn ndaj mėshirės sė All-llahut, pse All-llahu i falė tė gjitha mėkatet, Ai ėshtė qė shumė falė dhe ėshtė mėshirues!"

    KQYRE TASH KUNDERTHENJEN TJETER PAPAK VEQ KQYRE CKA THOTE :

    Nisa 4.48. S’ka dyshim se All-llahu nuk falė (mėkatin) t’i pėrshkruhet Atij shok (idhujtarinė), e pėrpos kėtij (mėkati) i falė kujt tė do. Kush pėrshkruan All-llahut shok, ai ka trilluar njė mėkat tė madh.

    Nisa 4.116. Ėshtė e vėrtetė se All-llahu nuk falė (mėkatin) t’i bėhet Atij shok, pos kėtij (mėkati), tė tjerat i falė atij qė dėshiron. Ai qė i pėrshkruan shok All-llahut, ai ka humbur dhe bėrė njė largim tė madh (prej tė vėrtetės).
    Nisa 4.137. Vėrtet, ata qė besuan e pastaj tradhėtuan, pėrsėri besuane pastaj tradhtuan dhe e shtuan mosbesimin, All-llahu nuk u falė atyre as nuk i udhėzon nė rrugė tė drejtė.

    Nisa 4.168. Ata qė nuk besuan dhe bėnė zullum, All-llahu as nuk ka pėr t’i falur as nuk ka pėr t’i drejtuar nė rrugė, pėrpos rrugės sė Xhehennemit, nė tė cilin do tė jenė pėrjetė tė pėrsosur. E pėr All-llahun kjo ėshtė lehtė.

    Tewbe 9.80. Kėrko falje pėr ta ose mos kėrko (ėshtė njejtė), e edhe nėse kėrkon falje shtatėdhjetė herė, All-llahu nuk do t’ua falė, sepse ata mohuan All-llahun dhe tė dėrguarin e Tij, e All-llahu nuk vė nė rrugė tė drejtė (tė shpėtimit) ata qė nuk respektojnė.

    Muhammed 47.34. Ata qė nuk besuan dhe penguan tė tjerėt nga rruga e All-llahut, e pastaj vdiqėn duke qenė jobesimtarė, All-llahu kurrsesi nuk do t’ju falė atyre.

    Munafikun 63.3-6 Ngase ata besuan (me gojė) e pastaj mohuan, andaj zemrat e tyre u mbyllėn dhe ata nuk kuptojnė.
    Sa u pėrket atyre, ėshtė krejt njėsoj: si kėrkove pėr ta falje, si nuk kėrkove pėr ta falje (nga Zoti), sepse All-llahu kurrsesi nuk do t’i falė dhe ėshtė e sigurt se All-llahu nuk ia ofron udhėzimin popullit arrogant.

    HAHA TASH PO NA DEL QE EDHE NUK FAL, KSHTU QE KE KUJDE SE ALLAHU SHPESH HER ESHTE I DHEMBSHEM PER NJERZIT.
    Natyrisht por jo per mua sepse une kur nuk them nuk ka Zot..ose te them ka dy apo tre apo kater e keshtu me radh Zota apo te them zoti ka femije...sepse keto nuk i fal Zoti ngase quhen SHIRK kurse ne ato ajetet me lart shiko a po permendet fjala SHIRK o papak...ti po do me na i shpjegu ajetet ncnc ik more ik!


    une shum mir jam,
    Pse nuk mendon kur ke qen ne barkun e nenes??!
    dhe e shijoj jeten
    Po ti e ke provu kalimin nga nje jete ne tjetren pse nuk pergatiteni!
    por cka me ba qe si kemi mendimet si tuat dhe ti mendon se une nuk jam mire.
    Jo jo une mendoje se mire je ama duhet ti japesh perparesi argumentit dhe te mendosh shume!
    Ktu o gabimi tek ju se i Mendoni njerzit vetem ai qe beson Allahun eshte i mire ai qe se beson Allahun eshte i Keq haha...po injoranta qe jeni more...
    .Aiii kur t'behet Mercedesi me mohu DAILMER-in qeshtu shkon puna haha!

    UNE JAM SHUM I KJART, EDHE KEJT CKA PO I FLAS KETO PO TI FLAS ME ARGUMENTE QE JAN TE SHKRUAJTURA NE KURAN PO TY QYSH TE KONVENON SHKRUN S'KI FAJ SE KY FORUM ESHTE LOL, KI KOHE ME LUJT ****...QYSH PO LUJ EDHE UNE ME TY...
    Une nuk po luje hahaha ti po lujshe nejse s'ki faj je i ri jeten perpara mendjen permas ncncnc...ik more shuj!

    O bal deri ne fund t'mendjes tane, mos gabo se une s'tu frigona as ty as Allahut une jam ZOTI HAHA.
    Aq i manget je...?! Pse hane,pse pin,pse pushon...mos flej ik more tull!!!
    Qitmi mu cfare do shpata cfare do Arguemente se une ta kalli me ZOT e me KURAN.
    Ey shkrepsen ta gjej une...por paraprakisht e djeg veten ti se nuk din breh nuk kupton!
    Mos kujto qe ta kam friken as ty as Besimtarve te tjer ne kete Forum.
    Ajt se frikohemi ne prej teje pra!
    Ti je veq nje Krym si disa te tjer ktu.
    Te lumt gjykimi tregon aftesin mendore...ende skam pa grimb qe perdor PC papak!
    Ik ma mir shko ne Arabi ha Hurme atje...
    Pse jo?
    !
    Me nderime!

  3. #11303
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Jam qfare dua une! jo qfare do Ku'rani as hadithi...
    Vullnet Lire nuk me mbushet mendja me fantazina ashtu si me ka krijuar Zoti jam
    Mbrojta biblen sepse bibla eshte FILOZOFI E MADHE, perderisa truri juaj beson ala ne gjinda iblisin dhe hurmet per sherim e fall ne kafe besom qe ti nuk je i denj ta lexosh as nje varg te bibles.. e le mo te debatosh per te... shiko njehere kuranin e birni n fije se jeni ber 10000000 Sekte e u saktatut tu vra nermeveti pastro dhe skjaro mir kuranin ti pastaj dil te bibla dhe pse shtir te thash as fleten e par te bibles nuk e kupton ti...

    Ai e di me se miri pse ti ka mbyllur syte keshtut
    Ku e kishe fjalen ti ? Tek filozofia e mender bibles

    Zanafilla 6:4 Kishte gjigantė mbi tokė nė ato kohė, madje edhe mė vonė, kur bijtė e Perėndisė iu afruan bijave tė njerėzve dhe kėto u lindėn atyre fėmijė.
    Numrat 13:33 Pėrveē kėsaj aty pamė gjigantė (pasardhėsit e Anakut rrjedhin nga gjigantėt), pėrballė tė cilėve na dukej se ishim karkaleca, dhe kėshtu duhet t`u dukeshim atyre".
    Merru pak me keto ciklobat dhe katrkalecat e bibles filozofike dhe pastaj dil tek tema kurani kontraditat dhe flasim per iblisin. Te keshilloj ti permbahesh temave, nese ke gje per kuranin shkruani tek kurani kontraditat dhe absurditetet
    Revolution 1848

  4. #11304
    Shtypshkronje je pasha Allahun tend
    Revolution 1848

  5. #11305
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Pershendetje!
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    .....hahhaahah.....Me ka mbaruar durimi duke i shpjeguar murit,
    Murit i shpjegoni ju...i qmenduri po muri nuk kupton apo nisesh nga vetja seps pasqyroheni aty(ne muri)!
    ti jepi Marduk, me thuaj kur te lodhesh, qe te vazhdoj une.
    Mos e bej edhe Mardukin muri haha! S'te ka faj ai!
    Te pershendes
    Me nderime!

  6. #11306
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Shtypshkronje je pasha Allahun tend
    Po thu ah...faleminderit po sikur te isha se! :"Edhe ata qe nuk besojn Allahun shprehin argument per shenjterin dhe Madherin e Tij"[Betohen ne Te].

    Me nderime...

  7. #11307
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Po ja filloj me nje HAHA...

    Ohh mjera ti per veti mjera ncncnc po lexoji mire o dud se shqip ti nuk po merrshe vesh!!!
    Ti je ai qe s'po merr vesh dhe s'je duke e kuptu ne kurfar menyre se cka o ka bahet me Kuran, po ti s'je bash kerkah sa qe po ja hup lezetiin edhe ketij Debati Humoristik nga ana jote, oj shtikell...a e din qe Kultura, Gjuha Arabe kan qen ne perfundin? Jo se din. Se te gjitha Kombet tjera qe kan qen ne ate kohe para Islamizmit jan kan me te avancune se sa Arabia perqata, u qu Mohammedi edhe me Islamin i ka afru te gjithe per nje Fe dhe e ka Shkaterru Fejen Pagane ne Arabi, sa qe prej asaj Feje Pagane ka marr shum sene...ne qoftese t'ka ra me lexu per Fejen Pagane te Arabis atehere ki me kuptu se cfar kulture ka pas Arabia Para-Islamike dhe Pas-Islamike o bal i STERMADH qe kerkah s'je...

    Pse ti flet kur shkruan apo shkruan kur flet...i qmenduri ndegjoje qfare thote!
    Sen s'eshte ka thote as ti e as Kurani une shum mir i kam kuptu keto Sure dhe i kam lexu s'di sa her, por ti je ai qe s'je ka i kupton bile as ne rrjedha s'je hiq se per cka o tu ba fjal, po s'di pse jam tu e humb kshtu kohen me ty se?

    Ne nuk e prejm askend perderisa nuk e meriton!
    Jo jo preni edhe vritni ju njerz, bile si pula i keni pre ne te kaluaren edhe ne te tashmen edhe ne te ardhmen, kto fora ja shet kllosharve s'i ti e jo mu ktu, se mos me vrit njerzi Feja atehere s'ka esenc pse u perhap Feja ne ksi menyre prejse eshte Kriju ky Besim i Ri ne kete bote .

    Hahaha oh trutrash o trutrash po qka kam une perfitim prej teje more po ndash kupto ndash jo ndash beso ndash jo
    ...!!
    Po ateherer qe s'ki perfitim pse s'po e ndal se foluri me mu? A ahmak? Ti a e din qe sen s'je ka fol prej fillimit a e din qe u shkoqen tu kesh te tjeret ne Forum me ty qe prralla je tu na tregu ktu? Une kam lexu shum per Fejen tane, sa qe ty s'eshte ka ta rrok hiq s'e cka jam tu bisedu o koketul. Qe ki dicka me fol fol, per qeshtu mos me cito mo se bash bal ishe...

    Jo tyben o burr i dheut t;i veq po ia fut si po te vjen ma leht haha!
    Jo s'eshte ashtu si po mendon ti, po ti s'po me kupton mu e ti mendon qe une po foli sipas Deshires tem, une jam tu fol shum per Fejen Islame po ty problemi eshte qe s'po ta kap truri, e qetu problemi eshte tek ti.

    Waoo qfare shembulli wawawa jaa me ke hamend tani te lumt! Edhe nje mesues i imi thoshte shkenca per gjithe njerzimin eshte por jo per ata qe nuk kuptojn ehehe!
    Boje nje balancim ndermjet Fes dhe Shkences ki me i pa gjerat me mire ne realitet.

    Hahaha oh po me dhimbeni breh diten qe do ngritet flamuri Islam e te gjithe tjeret do e mbyllin gojen me ngjites nga frika se mos flasin edhe pa dashje...gdhiju me ate ndjenj ti se do ngrysesh me tjeter!
    Islami dhe Flamuri Araba kete vetem ne enderr e sheh ose neper filma t'Chuck Norrisit, se kto pordha moti jan Qij, po ti shpreson qashtu se ti e perkrah edhe Xhihadin qe kerkon gjak per Pabesimtart qe jan ne kete toke, dhe del kundra shtetit ton qe jeton ne kete toke te bujshme, qe ke pas prind, e farefis. Sa qe per me i Rendesishem eshte nje Arab se sa nje Shqiptar. Se ti e ki frik Allahun per kete edhe bahesh me Arab. E kesi tolerime si ti duhet me i zhduk. Arabia kurr s'ka pas pushtet ne dore ne kete bote dhe kurr s'do te kete, sepse eshte nje gje e fsheht tjeter qe Arabia nuk do ta kete kete enderr...edhe pse ju Shpresoni. Nejse nime Shpresa vdes e fundit a po jo ? Haha...sa po me shtin me kesh ky humori jot...

    Shko pyete Sterio Spasen se as vet ai nuk e di:"PSEE?".
    Dmth ti s'ki pergjigje per kete ja fut kot s'i shum her ne kete tem, ahhh balo balo, kerkah s'je per bes, e kam njet tash me e lshu une renin, Duhet me ta lshu pak Eurostarin me lujt **** me ty se une boll jom ka luj...

    Me cilen shkenc...Ideologos(indeolgjia) haha shuj shuj mos te ndegjon kush ej!
    Ideologjia o tjeter sen, Ateizmi eshte tjeter sen. Ne qoftese e din Ideologjia cka eshte dhe Ateizmi cka eshte 5-qe e ki n'Ditar t'Allahut ?!

    O sa injorant para pak viteve nuk e di ku ka qen bile bile edhe kur flen nuk di ku ndodhet e i sjell Zotit tij kinse argumente ketu...ncncnc!
    Av av tash ja nise edhe mue me kap per **** a? Kshtu a po t'pagujn kta Vahabistat? lol

    Eh sa leht t'a lodhesh veten duke thene fjal boshe i gjori ju...
    Po shihet mire ktu se kush po fol drejt e ku padrejt, po s'ka lidhje je i Falur edhe prej meje edhe prej Allahut haha...i ri je ti per mue hala duhet me msu neper Xhamia...

    Hahaha a po e veren injorancen tende me heret the se Ateizmi eshte shkenc kurse krahason trurin me sasi informacionesh...ohh Ateizmi juaj sikur do dhe mbi nje guri qe kur te fillon me ra shi e zhduk!!!!
    Ateizmi eshte mosbesues i Zotit dhe asnje krijese mbinatyrore, t'cilat i hudh posht te gjitha keto, dhe kapet me realitetin qe ekziston tek njerzit, dhe gjerat e ftytshme te kesaj bote dhe jashte botes, pra Univers. Eshte nje shtytje edhe per Shkenc se Ateizmi eshte gjithmon ne krah te shkences te cilat i hudh posht qenjet Inteligjence perveq t'Njeriut. Po kot po ta tregoj, se ti je i kapt pas Fejes, ti s'lexon per gjera tjera.

    Antinjerezore...edhe babai yte eshte anti njerezor kujtoj vitet kur ne adoleshencen tende te ndalonte shume gjera ai..apo ato gjera kane qen shtazarake...kush shtaz ketu babai yte apo ato gjerat???[Ma mire mendo e mos fol hi se me fol pa mendu].
    hahahahahahahahha cfar Shembulli, nime kush po ti msojn keto sene Hoxhat a? Ahhh more bal tri-dimensional kur don more me kuptu kete jete heeeejjj? Pajaqallo a je ksajde a jo? Babai brengoset per Femiun sepse femiu eshte ende i ri qe ti kuptoj gjerat dhe shkon tu rrit e tu msu te ndryshme, per ate Babai duhet te jete afer Femius qe ta edukoj, ate, qe te jete vet dikur zot i vetves sepse baba nuk egziston gjith, sikurse edhe ti une, dhe te tjeret...po ti definitivisht s'ishe normal. Une po foli per gjerat qe jan te shkruajtura ne Kuran dhe cka permbajn, po ti kaq shembull mizor merr sa qe e qet posht edhe babin tend edhe nenen tende....Budallakia e njerzve nuk ka skaj...

    Po ju as veten tuaj nuk e kuptoni...nga ke ardh ti?! Per qka ke ardh ne kete ekzistenc?? Ne qka beson si Hyjni?! Pse beson ne te??...ose thene shkurt pse je ateist(nuk e di as vet)?!
    Haha Ekstistenc kan te gjitha gjerat ne kete bote siq kam edhe une edhe ti, sepse ketu kultivohet jeta ne kete bote, per ate jemi edhe ne te ekzistueshmen se ne jemi gjithmon ne levizje, e kjo levizje na ben neve qe te jemi ne Egzistenc. Mendoj pra JAM, BAL LEXO MIRE. MENDOJ PRA JAM.

    Po a jo o papak...lexoje!
    Po a jo o papak lexoje mire!
    Nuk munden mu ndryshu po thote o papak!
    Kqyre kastravec, kqyre edhe niher cka thojn se ty syt tu kan qerru, une po flas per Kuranin qe ka ndonje me te mire e shkruajn ate ne vend te tij, ani pse ate nuk e heqin te terin, por ne vend te tij e zevendesojn e kurse atij ja gjejn nje vend tjeter ne Kuran, pra nuk e ka ate vend ne qoftese e zevendeson nje Sure tjeter qe eshte me e bindshme...

    16:101. Kur njė ajet e zavendėsojmė me njė tjetėr - e All-llahu di mė sė miri se ēka shpall - ata thonė: "Ti (Muhammed) je vetėm trillues" Jo, por shumica e tyre nuk dinė.

    Une definitivisht s'po te kuptoj ty? Ti mu po kuptohet qe s'je ka me kupton hiq, por bile Kuranin t'pakten kuptoje lol se hor u bona me ty tu fol, po s'o ka ta rrok hiq...

    .Ty edhe me video me ti bo nuk merr vesh jo a di pse?? Le te gjykoje mendja e jo deshira koktul!
    Po shihet kush o koketul ktu lol...Une 100 her jam tu mundu me ta shpjegu o trullan, o njeri idiot, se s'jam tu fol qysh po me qohet mue ktu, po po foli cka kam lexu ne Kuran dhe cka ndodh ne qoftese nuk zbatohen dhe cka ndodh tek njerzit per ate qe u shpall nga Kurani i rrejshem...phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

    Si u krijua njerezimi sipas teje atehere...dika ka ardh ky njeriu???!
    Per kete e kam nje pergjigje pak si t'madhe qe e kam postu me nje tem. Besoj qe s'lodhesh me lexu a? Kete postim e kam ba me heret, por me e mendu shum thell mundesh me kuptu qe Njerzimi ka fillu me heret sa qe e mendon ti me Librat e shenjt qe tregon per Adamin dhe Even, le t'ja hedhim nje sy...

    Nje Mister i lashte ne kohen e Summeris eshte shum interesant se s'i jan shfaq disa Zotra te asaj kohe. Pra para 160.000 mij vite kan zbrit nje race jo tokesore por nje race jashtetokesore t'cilt thuhet simbas teksteve Sumeriane qe kan qen Humanoid...dhe pas nje katastrof ne sistetim tone Diellor ata me anije Kozmike kan ardh per ne Toke dhe prej atij vitit qe ka datu thuhet se kur kan zbrit ne toke kan qen baba, Antu (Zot i Sumeris) Enki (djali i Antus) dhe Enlil (gjithashtu djali i Antus). Dhe kta kan fillu qe t'punojn ne toke sepse pas asaj qe ka ndodh ne Dy Planete gjigant ne Sisteim tone Diellor Nibiru dhe Tiamat, dhe pas nje keqesimi ne sistemin tone ka ndodh si perplaje e ketyre dy trupave qiellor dhe Tiamati eshte shkaterru nga Nibiru dhe pas kesaj ka ndodh qe kjo anije Kozmike nga Antu qe te zbres ne toke dhe te punojn per nje race te re dhe qe te gjejn disa menyra t'jeteses me te mire. E me kete ka ndodh jeta e nje Race Humane (njerzore) Adama qe pershkruhet edhe ne Bibel Adami qe thuhet qe kan qen si te part ne kete bote te krijuar nga nje Zot. E keta Zotra kur kan zbrit ne Toke e kan kriju llojin njerezor Adama dhe keta Adamat nuk kan besu ne keta Zotra.Duke u bazu ne disa shkrime te Summerve Plani i Enkit per ta kriju nje race punetoresh u miratur nga dhe sherberu per racen Adama nga Antu. Ky sqarim eshte mjaft interesant qe kur e kan kriju kta llojin Adama perputhen shum me shkrimin e Bibles kur thote: Le ta krijojm njeriun simbas shembelltyres tone, te ngjajshme me ne....shum e cuditshme i njejti sen si ne keta Zotra ashtu edhe ne Bibel tregon...por kjo race njerzore s'kan besu tek kta Zotra por kan punu per kta...

    Por vllau Enlil nuk e ka deshiru qe nje Race si kjo Adama qe te krijohet dhe te sundohet ne kete bote nga keta por ka dashur vete qe te jete Zot dhe ta sundoj kete bote, por vllau tjeter Enki e ka deshiru racen njerzore qe e ka lene te jetoj dhe i ka largu nga vllau Enlil sepse Enki ka qen i kundershtushem me Enlilin per kete e ka lan racen njerzore qe te shumohet sa me shume nje ashtu edhe disa kafshe te tjera per me shumu boten dhe per me jetu kjo bote me gjallesa te ndryshme...

    E pas kesaj Enlili dhe Enki kan pasur deshir qe ne kete bote qe te perfitojn sa me shum prej gjerave qe kan vler, dhe njera prej tyre eshte Ari e kan shpernda Adama ne te gjithe boten qe minierat e asaj kohe ne gjuhen Akadiane te Sumeris i kan pas keto Emra qe perputhen me emrat e sotit ne Ameriken Qendrore:

    Emrat e Mesapotamis:

    Kolua
    Zuivana
    Kolima
    Zalisa

    Vendet e Amerikes Qendrore te kesaj kohe:

    Kolua-kan
    Zuivan
    Kolima
    Zalisko

    Cka po mendoni paksa si t'ngjajshme a?

    Kjo tregon qe emrat jan ende te vertet por jan ndryshu pas ardhjes se Cortezit kur i ka sulmu vendet e Mayansve, dhe nje ashtu e ka jap fundin e Mayansve e tani jan shperngul shum Spanjoll ne Ameriken Qendrore dhe kan humb disa vlera...por prap se prap e kan ngjajshmerin si te asaj kohe kur Zotrat Mesapotanian i kan lane gjate punimve te Adamave per punim te Arit. Ka deshmir per keto Miniera qe ne vitin 1970 jan gjetur prej Arkeologve dhe se thuhet qe jan te vjetra 160.000 mij vjet...

    E kur ka ardh koha e Abrahamit qe tregohet ne Bibel mjaft interesant vjen edhe nje sen interesant se tekstet Sumeriane thojn se kan qen Zotrat qe e kan shkaterru vendin e madh tregtar Sodomen dhe Gomoren t'cilet tregojn se kur jan shkaterru keta qytete ka ardh nje fuqi e tmerrshme prej qiellit nje Zjarm i madh radioaktiv, e kurse Sodoma dhe Gomora kan qen tek deti i Vdekur, e ky Deti i vdekur e kan konstatu shkenctart tane qe Deti i Vdekur ka ende mikrokromozone qe ka qen si pasoje e nje bombe berthamore Radioaktive, e qytetet Sodom dhe Gomora i ka shkaterru Marduku (zoti i Luftes) e pas kesaj ka qen djali i tij Nergali (Zoti i Nentokes) me kete tregon shum qart edhe ne Bibel: Qe kur u shkaterru Sodoma dhe Gomora ka qen nje zjarr i madh nga Zoti. E cila tregon qe identik jon shkrimet Krishtere me ate Mesapotaniane...mjaft interesant eshte ky fakt se na tregon qe disa Mistere ne ditet e sotme ende jan te pazgjedhura dhe se dina se ka eshte E Verteta dhe nga jemi. Ne qoftese mendoni se po tingllon si Mitologji atehere gaboheni jepjani nje mendim te shpejt rreth kesaj ose lexoni edhe disa gjera per Sumerin besoj se do ti gjeni disa gjera interesante qe perputhen ne Bibel qe e tregojn identik Historin.

    Une kete shkrim desha me e postu per me dit se vertet a jemi te Krijum nga nje ZOT? Apo nga shum ZOTRA? Apo jemi te Evoluar qysh e tregon Darwinizmi kto mbeten ende qeshtje t'hapuna, por une mbeshtetna prap me se shumti ne Evolucion por se perjashtoj faktin qe mundet te jete dicka e paimagjinushme tek ne!

    Pra po ja la ne dore juve qe ta zgjedhni kete mendim.

    Une i kam ba ketu vetem disa sekuenca te vogla t'cilt i kam marr prej nje libre.

    Me te mira.

    Pse ju nuk qenkeni njeri ah....ncnc??!
    Jam sikurse ti, ne qoftese s'jam une njeri, as ti nuk duhesh te jesh, por ne qoftese ti je njeri e une jo njeri, atehere te kokshmi te ndryshem ne dy, dhe Allahu s'te koka ai qe na paska bere te gjithve njesoj, por ndoshta te koka edhe dikush tjeter qe ka Kriju s'qenka vetem Allahu...

    Cilen tjetren...hahah nije more njehere thote ska tash TJETREN pff pash Zotin sa ore lend mesimi ne gjuhen amtare shqipe(nese je shqiptar) i ke mbajt????!
    Haha, une e perdora ate si fore, por ty s'ta paska kap forja hahahahaha...ma qite edhe nje gaz tjeter me kesh hahaha, po qe humoristi qe te kokshe. Pse nuk po shkon ne Portokalli me lujt naj rroll?

    Sepse ti mendon ashtu...beni disa llogaritje dhe e sheh se kush do te thote se ka edhe nje jete e kush jo??!
    S'ka llogaritje ktu lej pordhat. Per bote tjeter s'ka Fakte kjo o e pamundur me egizistu pas Vdekjes edhen je bote tjeter...apo ndoshta mujna me na ngjall 72 Virgjereshat qe na presin ne Xhehnet! Haha...

    Hahaha ruju gropes tende se nga frika prej muslimaneve do biesh vet!
    S'do biem deri sa jam Shqiptar.

    Ate qe nuk e beson...!
    La edhe asi qe e besojn Allahun po ne qoftese nuk luftojn ne rrugen e tij, nuk do te shperblehen me Xhehnet, sepse vetem per Luftetaret eshte Xhehneti, duhet me derdh gjak per Islam lol...nganjeher nuk vlen vetem besimi ne Lufte apo jo?

    Natyrisht por jo per mua sepse une kur nuk them nuk ka Zot..ose te them ka dy apo tre apo kater e keshtu me radh Zota apo te them zoti ka femije...sepse keto nuk i fal Zoti ngase quhen SHIRK kurse ne ato ajetet me lart shiko a po permendet fjala SHIRK o papak...ti po do me na i shpjegu ajetet ncnc ik more ik!
    Ju shpesh her dilni edhe jasht Islamit po ne qoftese dicka ju konvenon nuk e keni problem vetem a ju konvenon, nuk ka lidhje qe boni Shirk se Allahu Fal a?

    Pse nuk mendon kur ke qen ne barkun e nenes??!
    Cka po don me than me kete gje?

    Po ti e ke provu kalimin nga nje jete ne tjetren pse nuk pergatiteni!
    Qetashti je kam del edhe Fantazist, shum je ka i hin thellit po s'je ka mundesh me dal kurrsesi, ja ke fillu me than prralla qetashti...hajt kap recito najsen ndoshta t'ka hije, se ashtu keshtu sen s'je ka thu prej fillimit, shum je i dopt per mu.

    Jo jo une mendoje se mire je ama duhet ti japesh perparesi argumentit dhe te mendosh shume!
    Vetem kur ti lexon ti keto gjera, t'pakten mendo edhe kqyre ne fund qysh ka me t'dal rezultati. Por ne qoftese Mendon kuptohet....

    .Aiii kur t'behet Mercedesi me mohu DAILMER-in qeshtu shkon puna haha!
    Pse po thu qe Citroeni s'mundet me i ba ball Mercedesit a? A e ke pa prodhimin ma t'rij cfare ka qit Citroheni, ish tu shpall lufte me Mercedesin hahahaha...shit shit...

    Une nuk po luje hahaha ti po lujshe nejse s'ki faj je i ri jeten perpara mendjen permas ncncnc...ik more shuj!
    Ohhhh more bal more bal, qe je tu e mposht vet ti vetin, une vetem po keshi me ty, se s'je ba ma per kurgja vetem per me kesh, edhe jo veq une po shum njerz jan tu bo hajgare me ty. Beso na ke pshtu prejse ke ardh ti, na knaqe tu kesh...

    Aq i manget je...?! Pse hane,pse pin,pse pushon...mos flej ik more tull!!!
    Haha per cka po ta merr mendja ty qe ha edhe qe pi? Hajt nashta ki najsen pre me thane, se marova tu shkru e sen s'jam ka marr naj pergjigje prej teje...

    Ey shkrepsen ta gjej une...por paraprakisht e djeg veten ti se nuk din breh nuk kupton!
    OOOO UNE JAM AI MBRENDA JUVE, UNE JAM QE JU DEVIJOJ, UNE JAM AI QE E MPOSHTI ALLAHUN, UNE JAM QE JA KALLI ME KURAN. SE UNE FE TE HUAJEN NUK E DU, E DUA FEJEN TIME SHQIPTARE, SEPSE QETU PO JETOJ, QETU PO KNAQNA, QETU HA, PI, QI PIDHA. KEJT I BOJ, PERQATA E JETOJ KETE JET. PER ME THY ***** SA MASHUM, A TI SHKO NEPER XHAMIA E KNO DOVA PERMENDSH, E SHPRESO ME SHPETU SHPIRTIN TEND TE LIGE.

    Te lumt gjykimi tregon aftesin mendore...ende skam pa grimb qe perdor PC papak!
    Ti je ai qe perdor, por s'je ka e sheh vetin ne pasqyre po ndoket...

    Pse jo?
    Shko shko, besoj se ki me gjet vetin shum mir, edhe pse nuk ti lshojn letrat per Shvajcari lol

  8. #11308
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Eurostar O Vella, A Je Ksajde Qu Kap Luj **** Pak Me Kta, Se Une Boll Lujta. Haha.

  9. #11309
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Kqyre bal mir ne Sure se Allahu i shtyn Besimtaret me Vrit. Pra Allahu i shtyn gjithqysh Besimtaret qe ti vritin paBesimtaret, pse me i vrit, a nuk eshte ai Allahu qe vendos per ta? Apo ndoshta s'po e pret ate bote hiq, po e pret kete qe ti vret, se ndoshta s'po durim pa i prit deri ne vdekjen natyrale, por ne ate ne shpaten e Besimtarve?

    Suretu Et Tevvbe 9:39

    39. Nėse nuk dilni, Ai do t’ju dėnojė me njė dėnim tė dhembshėm, do t’ju zėvendėsojė me njė popull tjetėr dhe Atė nuk e dėmtoni aspak. All-llahu ka mundėsi pėr ēdo gjė.

    Kqyre tash edhe ketu, thote Allahu qe ti vrit Pabesimtaret:

    9

    29. Luftoni ata qė nuk besojnė All-llahun e as botėn tjetėr, nuk e konsiderojnė tė ndaluar (haram) atė qė e ndaloi All-llahu dhe i dėrguari i Tij, nuk besojnė fenė e vėrtetė, prej atyre tė cilėve u ėshtė dhėnė libri, derisa ta japin xhizjen nė dorė e duke qenė tė mposhtur.

    Ohhh sa te tille jeni, qe ju mban kjo toke more...nncncncncncnc...sa keq, gjithqysh duhet me i vrit Pabesimtaret, a keta qe vritin ne Emer te Allahut do te shperblehen me Xhehnet, kurse edhe nje Besimtar me ja marr Jeten nje Pabesimtari ai gjithqysh do te shkon ne Xhehnem. Atehre s'po ka barazi ne keto Sure sepse Allahu thote qe ti vrisni Pabesimtart, pse nuk tha t'pakten me mire me argumente me i fol pabesimtarve ndoshta binden por ti vritmi gjithqysh? Shum gabim Allahu ka bere me keto gjera...Allahu eshte i poshter qe ju shtyn qe ta vritni njeri tjetrin dhe me kete kuptojm qe nuk eshte Miredashes, por keqberes...

  10. #11310
    Eheheh po keta nuk po munden me te kthy pergjigje ty e jo me te shkruaj edhe une.
    Te pershendes vella edhe une
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EuroStar1 : 21-07-2010 mė 19:22
    Revolution 1848

  11. #11311
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Pershendetje!
    Citim Postuar mė parė nga Marduk Lexo Postimin
    Po ja filloj me nje HAHA...
    "Fundi varet nga fillimi",i tere teksti juaj per HAHAHA eshte o insan!


    Ti je ai qe s'po merr vesh dhe s'je duke e kuptu ne kurfar menyre se cka o ka bahet me Kuran, po ti s'je bash kerkah sa qe po ja hup lezetiin edhe ketij Debati Humoristik nga ana jote, oj shtikell...
    Qka the ore?!
    a e din qe Kultura, Gjuha Arabe kan qen ne perfundin? Jo se din.
    E mesova nga ju hehe!
    Se te gjitha Kombet tjera qe kan qen ne ate kohe para Islamizmit jan kan me te avancune se sa Arabia perqata, u qu Mohammedi edhe me Islamin i ka afru te gjithe per nje Fe dhe e ka Shkaterru Fejen Pagane ne Arabi, sa qe prej asaj Feje Pagane ka marr shum sene...
    Ku jane argumentet,ku jane ato sene,per cilat sene jeni duke folur osen se sen me shume se sen s'je ti!!!
    ne qoftese t'ka ra me lexu per Fejen Pagane te Arabis atehere ki me kuptu se cfar kulture ka pas Arabia Para-Islamike dhe Pas-Islamike o bal i STERMADH qe kerkah s'je...
    O laps pa ngjyre shko ti njehere lexo Abetaren nisja nga fillimi se tu ka fshi programi po ik shuj!!!

    Sen s'eshte ka thote as ti e as Kurani une shum mir i kam kuptu keto Sure dhe i kam lexu s'di sa her, por ti je ai qe s'je ka i kupton bile as ne rrjedha s'je hiq se per cka o tu ba fjal, po s'di pse jam tu e humb kshtu kohen me ty se?
    Me mua edhe po te duash ti s'mundesh me humb kohen se nuk te jap rastin o kohehumbes!!!


    Jo jo preni edhe vritni ju njerz, bile si pula i keni pre ne te kaluaren edhe ne te tashmen edhe ne te ardhmen,
    Qka lip gjen o papak!
    kto fora ja shet kllosharve s'i ti e jo mu ktu,
    Po njejt jane si ata si ti,jeni si dy deg te njejtit trung!!
    se mos me vrit njerzi Feja atehere s'ka esenc pse u perhap Feja ne ksi menyre prejse eshte Kriju ky Besim i Ri ne kete bote
    Te nje Feje ka qen njeriu i pare dhe disa gjenerata tjera,derisa erdhen njerz sikur ju qe ne vend te gjykimit me mendje preferoni ate me deshira papaka!!


    Po ateherer qe s'ki perfitim pse s'po e ndal se foluri me mu?
    T'a dua te miren Vallahi perderisa qendron ne natyren njerzore!
    A ahmak?
    Di te besh ti se paku nje pyetje??!
    Ti a e din qe sen s'je ka fol prej fillimit a e din qe u shkoqen tu kesh te tjeret ne Forum me ty qe prralla je tu na tregu ktu?
    Pay nuk quditem,femijeve sikur ju qdo gje prrall i duket sepse i knaq epshet e tyre...qeshni qeshni knaquni hehe!
    Une kam lexu shum per Fejen tane,
    Nuk mjafton me lexu pa kuptu hehe!
    sa qe ty s'eshte ka ta rrok hiq
    Mua apo ty?? I ke ngaterruar shprehjet papak!
    s'e cka jam tu bisedu o koketul. Qe ki dicka me fol fol, per qeshtu mos me cito mo se bash bal ishe...
    Pse ty qka po te duket vetja o insan...vallahi ti po ia fut si po te vjen me leht vetem me ra ne qender te vemendjes, papaku!!!
    ,


    Jo s'eshte ashtu si po mendon ti, po ti s'po me kupton mu e ti mendon qe une po foli sipas Deshires tem, une jam tu fol shum per Fejen Islame po ty problemi eshte qe s'po ta kap truri, e qetu problemi eshte tek ti.
    Pse qka po kapka truri o i patru???!

    Boje nje balancim ndermjet Fes dhe Shkences ki me i pa gjerat me mire ne realitet.
    E kam bere por ato gjera qe shkenca i ka zbuluar ne keto vite Islami ka folur per to para 1400 vitesh(njemije e katerqind lexohet papak)!!!




    Islami dhe Flamuri Araba kete vetem ne enderr e sheh ose neper filma t'Chuck Norrisit,
    Ata filma rrjedhin nga ata te cilet e kam te stermbushur trurin me ato gjera e qe jeni ju!!!
    se kto pordha moti jan Qij,
    Keto fjale i vjell goja e ndyte!!!!
    po ti shpreson qashtu se ti e perkrah edhe Xhihadin qe kerkon gjak per Pabesimtart qe jan ne kete toke, dhe del kundra shtetit ton qe jeton ne kete toke te bujshme, qe ke pas prind, e farefis.
    Mos u shitni si patriot se po e erreson e po e ndyt imazhin e Patriotizmit!!!
    Sa qe per me i Rendesishem eshte nje Arab se sa nje Shqiptar. Se ti e ki frik Allahun per kete edhe bahesh me Arab.
    'Friken' ndaj Allahut as nuk ma largon arabi as shqiptari...
    E kesi tolerime si ti duhet me i zhduk.
    Eja eja te mirpresim...e i masim forcat pastaj!!!
    Arabia kurr s'ka pas pushtet ne dore ne kete bote dhe kurr s'do te kete, sepse eshte nje gje e fsheht tjeter qe Arabia nuk do ta kete kete enderr...edhe pse ju Shpresoni.
    Shpresa e jone ne pushtet ka vdekur qe moti qysh me realizimin e ketij objektivi...qka me shpresu maa ej. Veq po shtohet numri i muslimaneve!!!
    Nejse nime Shpresa vdes e fundit a po jo ?
    Tek ne ka vdek te tregova sepse qdo gje na eshte plotesuar nese je qe kupton papak!
    Haha...sa po me shtin me kesh ky humori jot...
    I joti me qajt po me shtin ...po me dhimbsesh se jo per najsen,jo ti por truri yte i gjori kujt i ka ra hise!

    Dmth ti s'ki pergjigje per kete ja fut kot s'i shum her ne kete tem, ahhh balo balo, kerkah s'je per bes, e kam njet tash me e lshu une renin, Duhet me ta lshu pak Eurostarin me lujt **** me ty se une boll jom ka luj...
    Beja trurit o i gjori ti oyetjen e jo epshit jo deshires e ai te tregon se po luan me veten tende!!


    Ideologjia o tjeter sen, Ateizmi eshte tjeter sen. Ne qoftese e din Ideologjia cka eshte dhe Ateizmi cka eshte 5-qe e ki n'Ditar t'Allahut ?!
    Jo nuk e them dot sepse do e mesoni nga une injoranta hahaha...as vet nuk e dini kejt iu ka pshtjell!!!


    Av av tash ja nise edhe mue me kap per **** a? Kshtu a po t'pagujn kta Vahabistat? lol
    Mua askush nuk me paguan...ndegjegjia per mbrojte njerzore me paguan ahmak!!!


    Po shihet mire ktu se kush po fol drejt e ku padrejt, po s'ka lidhje je i Falur edhe prej meje edhe prej Allahut haha
    Ti me fal dikend kur veq pak me heret e ndyte gjuhwn me ndyresira i NDYT!!!
    ...i ri je ti per mue hala duhet me msu neper Xhamia...
    Sipas kesaj qe thua ju duhet medeomos te jeni 1000...000....000...vjeqar..oh papak oh papak!!!!

    Ateizmi eshte mosbesues i Zotit dhe asnje krijese mbinatyrore, t'cilat i hudh posht te gjitha keto, dhe kapet me realitetin qe ekziston tek njerzit, dhe gjerat e ftytshme te kesaj bote dhe jashte botes, pra Univers. Eshte nje shtytje edhe per Shkenc se Ateizmi eshte gjithmon ne krah te shkences te cilat i hudh posht qenjet Inteligjence perveq t'Njeriut. Po kot po ta tregoj, se ti je i kapt pas Fejes, ti s'lexon per gjera tjera.
    Kush e krijoi kete Univers si pas jush...qka thote Ateizmi lidhur me krijimin e njeriut nese eshte ashti siq thua ti??! Qka thote Ateizmi per ciklin ujore ne natyre??? Po per fazat embriologjike te krijimit te njeriut??! Po per shenjat e gishtrinjeve?? Po per Henen dhe planetet tjera??! Po qka thote per shtazet tregom??! Po per Biologjin,Kimin,Fiziken,Matematiken qka thote ky Ateizmi???!
    Eja tregoo ama me argumente shkencore ashtu siq thua ti???! Eja se po t'a jap te drejten te krahasosh Ateizmmin me Islamin dhe e sheh qe nuk mund te mposhtet Ateizmi..ehehe sepse qe moti eshte mposhtur o papak mirpo ti je zgjuar vone!


    hahahahahahahahha cfar Shembulli, nime kush po ti msojn keto sene Hoxhat a?
    Jo po mi meson Ateisti papak!
    Ahhh more bal tri-dimensional kur don more me kuptu kete jete heeeejjj?
    Qka eshte jeta sipas teje o insan...mendo pak se per ty pak mendim teper eshte ahahah mos mendo hiq ma mire veq vazhdo!
    Pajaqallo a je ksajde a jo?
    Une kendej jam por ju jeni ne mes as andej as kendej!!!
    Babai brengoset per Femiun sepse femiu eshte ende i ri qe ti kuptoj gjerat dhe shkon tu rrit e tu msu te ndryshme, per ate Babai duhet te jete afer Femius qe ta edukoj, ate, qe te jete vet dikur zot i vetves sepse baba nuk egziston gjith, sikurse edhe ti une, dhe te tjeret...po ti definitivisht s'ishe normal.
    Ahahah mire e vazhdove papak po qe ne fund u dorzuat haha duart nalt haha!!!
    Une po foli per gjerat qe jan te shkruajtura ne Kuran dhe cka permbajn, po ti kaq shembull mizor merr sa qe e qet posht edhe babin tend edhe nenen tende
    Jo nuk e qes,por t'a kam dhene shembulli sepse juve vetem pse ua ndalon njeri deshirat shtazarake ju i thoni gabim...papak breh!
    ....Budallakia e njerzve nuk ka skaj....
    Ka ka s'kaj por ende nuk e ke arritur ti hahahaha!!!!


    Haha Ekstistenc kan te gjitha gjerat ne kete bote siq kam edhe une edhe ti, sepse ketu kultivohet jeta ne kete bote, per ate jemi edhe ne te ekzistueshmen se ne jemi gjithmon ne levizje, e kjo levizje na ben neve qe te jemi ne Egzistenc. Mendoj pra JAM, BAL LEXO MIRE. MENDOJ PRA JAM.
    Hahahahaha po edhe qurani edhe qura edhe tigri,Luani jane edhepse nuk mendojn hahaha qfare teorie qe ne fillim bie ndesh me EKZISTENCEN pfff ik more lexoje ti papak oooo!!!





    Kqyre kastravec,
    Fol...
    kqyre edhe niher cka thojn se ty syt tu kan qerru,
    Mua syt mirpo po mi lexon dikush tjeter kurse ty tu ka qorru mendja edhe me ti lexu dikush edhe vet nuk kupton jooo!!!
    une po flas per Kuranin qe ka ndonje me te mire e shkruajn ate ne vend te tij, ani pse ate nuk e heqin te terin, por ne vend te tij e zevendesojn e kurse atij ja gjejn nje vend tjeter ne Kuran, pra nuk e ka ate vend ne qoftese e zevendeson nje Sure tjeter qe eshte me e bindshme...
    Hhahahaha papak je!!!
    16:101. Kur njė ajet e zavendėsojmė me njė tjetėr - e All-llahu di mė sė miri se ēka shpall - ata thonė: "Ti (Muhammed) je vetėm trillues" Jo, por shumica e tyre nuk dinė.

    Une definitivisht s'po te kuptoj ty? Ti mu po kuptohet qe s'je ka me kupton hiq, por bile Kuranin t'pakten kuptoje lol se hor u bona me ty tu fol, po s'o ka ta rrok hiq..
    .O i hupt ketu te kam thene se ma heret ka qen obligim 50 kohe namaz psh e pasi iu ka lute Muhammedi eshte zbrit ne 5?? A ka ndryshu ajeti?? Jo sepse tek Zoti 50 mbesin por ketu ka folur per llogaritjen tone o papak!!!


    Po shihet kush o koketul ktu lol...Une 100 her jam tu mundu me ta shpjegu o trullan, o njeri idiot, se s'jam tu fol qysh po me qohet mue ktu, po po foli cka kam lexu ne Kuran dhe cka ndodh ne qoftese nuk zbatohen dhe cka ndodh tek njerzit per ate qe u shpall nga Kurani i rrejshem...phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....



    Per kete e kam nje pergjigje pak si t'madhe qe e kam postu me nje tem. Besoj qe s'lodhesh me lexu a? Kete postim e kam ba me heret, por me e mendu shum thell mundesh me kuptu qe Njerzimi ka fillu me heret sa qe e mendon ti me Librat e shenjt qe tregon per Adamin dhe Even, le t'ja hedhim nje sy...

    Nje Mister i lashte ne kohen e Summeris eshte shum interesant se s'i jan shfaq disa Zotra te asaj kohe. Pra para 160.000 mij vite kan zbrit nje race jo tokesore por nje race jashtetokesore t'cilt thuhet simbas teksteve Sumeriane qe kan qen Humanoid...dhe pas nje katastrof ne sistetim tone Diellor ata me anije Kozmike kan ardh per ne Toke dhe prej atij vitit qe ka datu thuhet se kur kan zbrit ne toke kan qen baba, Antu (Zot i Sumeris) Enki (djali i Antus) dhe Enlil (gjithashtu djali i Antus). Dhe kta kan fillu qe t'punojn ne toke sepse pas asaj qe ka ndodh ne Dy Planete gjigant ne Sisteim tone Diellor Nibiru dhe Tiamat, dhe pas nje keqesimi ne sistemin tone ka ndodh si perplaje e ketyre dy trupave qiellor dhe Tiamati eshte shkaterru nga Nibiru dhe pas kesaj ka ndodh qe kjo anije Kozmike nga Antu qe te zbres ne toke dhe te punojn per nje race te re dhe qe te gjejn disa menyra t'jeteses me te mire. E me kete ka ndodh jeta e nje Race Humane (njerzore) Adama qe pershkruhet edhe ne Bibel Adami qe thuhet qe kan qen si te part ne kete bote te krijuar nga nje Zot. E keta Zotra kur kan zbrit ne Toke e kan kriju llojin njerezor Adama dhe keta Adamat nuk kan besu ne keta Zotra.Duke u bazu ne disa shkrime te Summerve Plani i Enkit per ta kriju nje race punetoresh u miratur nga dhe sherberu per racen Adama nga Antu. Ky sqarim eshte mjaft interesant qe kur e kan kriju kta llojin Adama perputhen shum me shkrimin e Bibles kur thote: Le ta krijojm njeriun simbas shembelltyres tone, te ngjajshme me ne....shum e cuditshme i njejti sen si ne keta Zotra ashtu edhe ne Bibel tregon...por kjo race njerzore s'kan besu tek kta Zotra por kan punu per kta...

    Por vllau Enlil nuk e ka deshiru qe nje Race si kjo Adama qe te krijohet dhe te sundohet ne kete bote nga keta por ka dashur vete qe te jete Zot dhe ta sundoj kete bote, por vllau tjeter Enki e ka deshiru racen njerzore qe e ka lene te jetoj dhe i ka largu nga vllau Enlil sepse Enki ka qen i kundershtushem me Enlilin per kete e ka lan racen njerzore qe te shumohet sa me shume nje ashtu edhe disa kafshe te tjera per me shumu boten dhe per me jetu kjo bote me gjallesa te ndryshme...

    E pas kesaj Enlili dhe Enki kan pasur deshir qe ne kete bote qe te perfitojn sa me shum prej gjerave qe kan vler, dhe njera prej tyre eshte Ari e kan shpernda Adama ne te gjithe boten qe minierat e asaj kohe ne gjuhen Akadiane te Sumeris i kan pas keto Emra qe perputhen me emrat e sotit ne Ameriken Qendrore:

    Emrat e Mesapotamis:

    Kolua
    Zuivana
    Kolima
    Zalisa

    Vendet e Amerikes Qendrore te kesaj kohe:

    Kolua-kan
    Zuivan
    Kolima
    Zalisko

    Cka po mendoni paksa si t'ngjajshme a?

    Kjo tregon qe emrat jan ende te vertet por jan ndryshu pas ardhjes se Cortezit kur i ka sulmu vendet e Mayansve, dhe nje ashtu e ka jap fundin e Mayansve e tani jan shperngul shum Spanjoll ne Ameriken Qendrore dhe kan humb disa vlera...por prap se prap e kan ngjajshmerin si te asaj kohe kur Zotrat Mesapotanian i kan lane gjate punimve te Adamave per punim te Arit. Ka deshmir per keto Miniera qe ne vitin 1970 jan gjetur prej Arkeologve dhe se thuhet qe jan te vjetra 160.000 mij vjet...

    E kur ka ardh koha e Abrahamit qe tregohet ne Bibel mjaft interesant vjen edhe nje sen interesant se tekstet Sumeriane thojn se kan qen Zotrat qe e kan shkaterru vendin e madh tregtar Sodomen dhe Gomoren t'cilet tregojn se kur jan shkaterru keta qytete ka ardh nje fuqi e tmerrshme prej qiellit nje Zjarm i madh radioaktiv, e kurse Sodoma dhe Gomora kan qen tek deti i Vdekur, e ky Deti i vdekur e kan konstatu shkenctart tane qe Deti i Vdekur ka ende mikrokromozone qe ka qen si pasoje e nje bombe berthamore Radioaktive, e qytetet Sodom dhe Gomora i ka shkaterru Marduku (zoti i Luftes) e pas kesaj ka qen djali i tij Nergali (Zoti i Nentokes) me kete tregon shum qart edhe ne Bibel: Qe kur u shkaterru Sodoma dhe Gomora ka qen nje zjarr i madh nga Zoti. E cila tregon qe identik jon shkrimet Krishtere me ate Mesapotaniane...mjaft interesant eshte ky fakt se na tregon qe disa Mistere ne ditet e sotme ende jan te pazgjedhura dhe se dina se ka eshte E Verteta dhe nga jemi. Ne qoftese mendoni se po tingllon si Mitologji atehere gaboheni jepjani nje mendim te shpejt rreth kesaj ose lexoni edhe disa gjera per Sumerin besoj se do ti gjeni disa gjera interesante qe perputhen ne Bibel qe e tregojn identik Historin.

    Une kete shkrim desha me e postu per me dit se vertet a jemi te Krijum nga nje ZOT? Apo nga shum ZOTRA? Apo jemi te Evoluar qysh e tregon Darwinizmi kto mbeten ende qeshtje t'hapuna, por une mbeshtetna prap me se shumti ne Evolucion por se perjashtoj faktin qe mundet te jete dicka e paimagjinushme tek ne!

    Pra po ja la ne dore juve qe ta zgjedhni kete mendim.

    Une i kam ba ketu vetem disa sekuenca te vogla t'cilt i kam marr prej nje libre.

    Me te mira.



    Jam sikurse ti, ne qoftese s'jam une njeri, as ti nuk duhesh te jesh, por ne qoftese ti je njeri e une jo njeri, atehere te kokshmi te ndryshem ne dy, dhe Allahu s'te koka ai qe na paska bere te gjithve njesoj, por ndoshta te koka edhe dikush tjeter qe ka Kriju s'qenka vetem Allahu...



    Haha, une e perdora ate si fore, por ty s'ta paska kap forja hahahahaha...ma qite edhe nje gaz tjeter me kesh hahaha, po qe humoristi qe te kokshe. Pse nuk po shkon ne Portokalli me lujt naj rroll?



    S'ka llogaritje ktu lej pordhat. Per bote tjeter s'ka Fakte kjo o e pamundur me egizistu pas Vdekjes edhen je bote tjeter...apo ndoshta mujna me na ngjall 72 Virgjereshat qe na presin ne Xhehnet! Haha...



    S'do biem deri sa jam Shqiptar.



    La edhe asi qe e besojn Allahun po ne qoftese nuk luftojn ne rrugen e tij, nuk do te shperblehen me Xhehnet, sepse vetem per Luftetaret eshte Xhehneti, duhet me derdh gjak per Islam lol...nganjeher nuk vlen vetem besimi ne Lufte apo jo?



    Ju shpesh her dilni edhe jasht Islamit po ne qoftese dicka ju konvenon nuk e keni problem vetem a ju konvenon, nuk ka lidhje qe boni Shirk se Allahu Fal a?



    Cka po don me than me kete gje?



    Qetashti je kam del edhe Fantazist, shum je ka i hin thellit po s'je ka mundesh me dal kurrsesi, ja ke fillu me than prralla qetashti...hajt kap recito najsen ndoshta t'ka hije, se ashtu keshtu sen s'je ka thu prej fillimit, shum je i dopt per mu.



    Vetem kur ti lexon ti keto gjera, t'pakten mendo edhe kqyre ne fund qysh ka me t'dal rezultati. Por ne qoftese Mendon kuptohet....



    Pse po thu qe Citroeni s'mundet me i ba ball Mercedesit a? A e ke pa prodhimin ma t'rij cfare ka qit Citroheni, ish tu shpall lufte me Mercedesin hahahaha...shit shit...



    Ohhhh more bal more bal, qe je tu e mposht vet ti vetin, une vetem po keshi me ty, se s'je ba ma per kurgja vetem per me kesh, edhe jo veq une po shum njerz jan tu bo hajgare me ty. Beso na ke pshtu prejse ke ardh ti, na knaqe tu kesh...



    Haha per cka po ta merr mendja ty qe ha edhe qe pi? Hajt nashta ki najsen pre me thane, se marova tu shkru e sen s'jam ka marr naj pergjigje prej teje...



    OOOO UNE JAM AI MBRENDA JUVE, UNE JAM QE JU DEVIJOJ, UNE JAM AI QE E MPOSHTI ALLAHUN, UNE JAM QE JA KALLI ME KURAN. SE UNE FE TE HUAJEN NUK E DU, E DUA FEJEN TIME SHQIPTARE, SEPSE QETU PO JETOJ, QETU PO KNAQNA, QETU HA, PI, QI PIDHA. KEJT I BOJ, PERQATA E JETOJ KETE JET. PER ME THY ***** SA MASHUM, A TI SHKO NEPER XHAMIA E KNO DOVA PERMENDSH, E SHPRESO ME SHPETU SHPIRTIN TEND TE LIGE.



    Ti je ai qe perdor, por s'je ka e sheh vetin ne pasqyre po ndoket...



    Shko shko, besoj se ki me gjet vetin shum mir, edhe pse nuk ti lshojn letrat per Shvajcari lol
    Hahahaha o papak o papak....!!!
    Me nderime!

  12. #11312
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Ja edhe i porsalinduri arabofil:

    Citim Postuar mė parė nga xherir Lexo Postimin
    harten e meridianit e kane zbuluar arabet para se te ishte feja islame ndersa tash e studiojn fejen

    kur arabi thot se islami eshte fe e Zotit kush dreqin merr guximin te mohoj duke mar parasysh se arabet jan me te menqurit ne tok.
    mos te harrojm skam dashni per ta mire po fakti nuk mohohet.
    Pa dyshim i ngaterron me ēifutet....



    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    me gjermanėt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga darwin : 24-07-2010 mė 20:36 Arsyeja: +
    Jarigas

  13. #11313
    Nese Muhamedi dhe Jezusi e shum te tjere si keto te dy, do kishin ekzistuar me te vertete, nuk do kishim nje bote si kjo.
    Revolution 1848

  14. #11314
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    E mesova nga ju hehe!
    Thuj qe s'eshte keshtu? Kjo eshte e vulost neper Libra oj Familje, qe Arabia ka qen ne perfundim se te gjitha pazaret i kan pas Cifutet e Krishtert, e per kete ka qen treni i fundit per Islamin qe te behet Besim i ri dhe ti bejne te gjitha Fiset ne Arabia qe te luftojn ne token e vet, per Mohammedi e ka shkru Kuranin me urrejtje ndaj Cifutve, dhe Krishterve...

    Ku jane argumentet,ku jane ato sene,per cilat sene jeni duke folur osen se sen me shume se sen s'je ti!!!
    Po lexo o Bal. Edhe ne KURAN THOTE: LEXO. Per ate hargjoje nje kohe neper libra kqyr gjej pergjigje se s'eshte puna une cdo sen qe s'muj me ta shpjegu, por per me ju bind ti vetes tane duhet me lexu, per me njoft te Vertetn mbi Arabin dhe mbi Fejen tan t'pshurraft se qysh ka ardh deri ktu ku jena sot. Po me kon po flas une se!!!

    O laps pa ngjyre shko ti njehere lexo Abetaren nisja nga fillimi se tu ka fshi programi po ik shuj!!!
    Per bes po me vjen keq per ty, qe shum je i kufizum qe s'po mundesh me kuptu asnje germ qe po e shkruj, kshtu qe une me ty duhet me nderprit kete bisedim, t'pakten bile ndoshta fol me najkan t'rangut tend per Fe se per mu klinc kokshe...

    Me mua edhe po te duash ti s'mundesh me humb kohen se nuk te jap rastin o kohehumbes!!!
    Atehere ma se miri eshte qe i me e nderprit kete bised, se s'po ta kap hiq cka jam tu than prej Fillimit kerkah s'je...veq ke hin ktu po gjun fllesha kishe na jena Besimtar te Allahut...dhe ne jemi te drejt...haha...

    Qka lip gjen o papak!
    Ka edhe asin qe s'e kan lyp me u vrit, por per me e zhduk Fejen Pagane i kan bo kto sene Arabt, Turqit etj...per me e pas pastaj Kuranin, se pa Lufte s'mundesh me kthy dikon ne dicka qe s'ka qen me perpara, per ate edhe Flamuri Arab e ka shpaten aty

    Po njejt jane si ata si ti,jeni si dy deg te njejtit trung!!
    Ja shet atyne trushperlarve qe i ke aty afer, ja shtin Friken me Fe se te une s'pushiten kto fora, moti i kam qi kto sene kur jam kan 14 vjet...t'duhet ty ni rifreskim trunit me dit se ku je...

    Te nje Feje ka qen njeriu i pare dhe disa gjenerata tjera,derisa erdhen njerz sikur ju qe ne vend te gjykimit me mendje preferoni ate me deshira papaka!!
    Jo familje JO. Besimi islamik u hap vetem ne vitin 600 e ksajde, Krishterimi 2000 Vjet, Cifutizmi edhe me i vjeter...se me u paskan gjithmon Islamizmi atehere u dasht me pas rrajen prej fillimit, por une nuk e di qe ka rraj dikun Islamizmi prej fillesave te jetes n'tok?

    T'a dua te miren Vallahi perderisa qendron ne natyren njerzore!
    Shum mir jam. Po ti je problemi ti je...

    Di te besh ti se paku nje pyetje??!
    Me pytje t'ngelava po s'eshte pun me pas pergjigje prej teje...

    Pay nuk quditem,femijeve sikur ju qdo gje prrall i duket sepse i knaq epshet e tyre...qeshni qeshni knaquni hehe!
    Problemi eshte qe po keshmi, qe shum t'foluren e ki si neper Filma Vizatimore...

    Nuk mjafton me lexu pa kuptu hehe!
    Mendo ti ne asi menyre ne qoftese nuk kuptoj HEHE...

    Mua apo ty?? I ke ngaterruar shprehjet papak!
    Mshoj vetit qekiq ndoshta pak tu freskohet Memorja, se bash kerkah s'je apo ndoshta t'ka rrok dilli krys?

    Pse ty qka po te duket vetja o insan...vallahi ti po ia fut si po te vjen me leht vetem me ra ne qender te vemendjes, papaku!!!
    Ncnc, hala me qeto fjal i ke qe prej fillimit je ka i permend, po s'po kakiten hiq be dicka? Pse ksi fora t'lodhta kishe une po kuptoj e ti jo? Deri kur mo qeshtu po don me ja marr ftyren vetit? Edhe sa ta di? Haha ty duhet me ta hap ni tem kshtu t'posaqem enkas per ty me diskutu rreth Humorit tan Pacenzur lol...

    Pse qka po kapka truri o i patru???!
    Truri eshte ate qe e kupton, kurse ti as per Fejen tane s'po kupton, ti vetem n'tru e ki Allahu Akbar kurgja tjeter...s'je afer as siperfaqesore me mu...ta kisha sygjeru me i lexu Librat: Forca e Nderdijes 1,2,3. Ndoshta do t'kete Efekt tek ti...

    E kam bere por ato gjera qe shkenca i ka zbuluar ne keto vite Islami ka folur per to para 1400 vitesh(njemije e katerqind lexohet papak)!!!
    Ti ke lexu vetem 1400 vite me heret se cka ka ndodh, ndoshta nuk te ka rastit se disa Qyteterime te lashta, jan kan shum t'sakt ne Univers, dhe n'jeten e kesaj bote...qashtu ti veq prej Islamizmit nisu, kurr mos e ndaj vetin pak ma larg me shku....kjo i bjen Kufizim truri qe nuk t'shkon me larg...

    Ata filma rrjedhin nga ata te cilet e kam te stermbushur trurin me ato gjera e qe jeni ju!!!
    Shko vete Chuck Norrisin t'kallxon a e ki drejt a jo lol

    Keto fjale i vjell goja e ndyte!!!!
    Ani kush po me tregon per Moral mue? Hahahgahahahahahahahahah...

    Mos u shitni si patriot se po e erreson e po e ndyt imazhin e Patriotizmit!!!
    Mos u tregoni pra as ju Muslimana se po ja rpishni Imazhin, shum me mire kish qen me mbajt per Veti e mos e hap gojen ka t'shkojsh Allahu Akbar...se na ktu ne Kosov dhe Shqiperi s'jemi Arab.

    'Friken' ndaj Allahut as nuk ma largon arabi as shqiptari...
    Atehere jetoje jeten tere frike, dhe shpetoje Shpirtin...

    Eja eja te mirpresim...e i masim forcat pastaj!!!
    kur mu jipet rasti, do e kem...

    Shpresa e jone ne pushtet ka vdekur qe moti qysh me realizimin e ketij objektivi...qka me shpresu maa ej. Veq po shtohet numri i muslimaneve!!!
    Haha po shtohen ne ato ane qe s'kan buk me hanger, qe jan fukarallku me i madh ne kete bote, sepse Evropa po shkon drejt civilizimit me te madh qe e ka pas ndonjeher, shikoj Anglin, Francen vendet Skandinave, Ameriken veriore e sheh se ku jan Muslimcat e tu...

    Tek ne ka vdek te tregova sepse qdo gje na eshte plotesuar nese je qe kupton papak!
    haha pasi nuk ka me Shpres dhe jeni t'plotesisht te sigurt, s'paskeni nevoj as me jetu, se mo po e dishi te Verteten dhe per cka jetoni s'eshte me rendesi me se ju e paskeni t'sigurt ate qe koka shpall...euu euuu...

    I joti me qajt po me shtin ...po me dhimbsesh se jo per najsen,jo ti por truri yte i gjori kujt i ka ra hise!
    hiq mos te dhimbset se per marak po funksionon, trurin tend duhet me zgjeru pak se qeshtu me qesi qendrimi qe ki as per WC s'kan me t'lan me pastru, se mendojn qe po ja fillon t'falesh n'Shole...

    Beja trurit o i gjori ti oyetjen e jo epshit jo deshires e ai te tregon se po luan me veten tende!!
    Kete pytje nja 100 her e ke than, po me ndoket s'te ka mbet me than me sen, veq je ka i perserit llafen ne cdo citimi HEHE, magari i keq...

    Jo nuk e them dot sepse do e mesoni nga une injoranta hahaha...as vet nuk e dini kejt iu ka pshtjell!!!
    Ateizmi eshte shum i qart, Mohim ndaj Zotit, cka ki qe s'po kupton? Tregoj ktu msusit edhe une ta shpjegoj .

    Mua askush nuk me paguan...ndegjegjia per mbrojte njerzore me paguan ahmak!!!
    Paj po t'pagun ne qoftese pshtjellesh me bomba edhe shkon i vrit nja 50 njerzi, qekjo o ndergjegja e juv...nje ashtu e knaq edhe Allahun...

    Ti me fal dikend kur veq pak me heret e ndyte gjuhwn me ndyresira i NDYT!!!
    Me qesi bala si ti duhet me e ndyt, se ju s'jeni qe kuptoni ju mendoni siq thoni ju mendimet e tjerve i hudhni ne uj, nje ashtu edhe tuajat, per ate duhet me ju fol pak me ashper...

    Sipas kesaj qe thua ju duhet medeomos te jeni 1000...000....000...vjeqar..oh papak oh papak!!!!
    Per ty jam edhe me shum vite, ti je per mu klinc, perqata jam edhe mashum vite sa i permende ato, nime qato vite jan pak shtoja edhe do zero lol...

    Kush e krijoi kete Univers si pas jush...qka thote Ateizmi lidhur me krijimin e njeriut nese eshte ashti siq thua ti??! Qka thote Ateizmi per ciklin ujore ne natyre??? Po per fazat embriologjike te krijimit te njeriut??! Po per shenjat e gishtrinjeve?? Po per Henen dhe planetet tjera??! Po qka thote per shtazet tregom??! Po per Biologjin,Kimin,Fiziken,Matematiken qka thote ky Ateizmi???!
    Eja tregoo ama me argumente shkencore ashtu siq thua ti???! Eja se po t'a jap te drejten te krahasosh Ateizmmin me Islamin dhe e sheh qe nuk mund te mposhtet Ateizmi..ehehe sepse qe moti eshte mposhtur o papak mirpo ti je zgjuar vone!
    Haha, Universi eshte shkak, e ky shkak e ban pasojen. Materia dhe Antimaterja, t'cilet se di a ke ndegju per Cerno ne zvicerr qe eshte duke u be ky zbulim qe te bashkohen keto dya dhe e bejne nje kozmos kaotik qe shperthen n'sekonda me nje shpejtesi te madhe marramendese...kurse me ate shpejtesi, levizin gjerat, dhe prej kesaj levizje Evulojn, ndryshojn dhe krijohen Galaktikat, Sistemet Diellore, Planetet dhe Henat. E kjo e ben shkakun dhe pasojen per me pas kualitet jeta neper planete. Kurse zbulimet e meparshme qe i ki ti per Yjet, Henat. Kan qen qyteterimet e lashta shum t'sakt, sa qe disa kan konstatu se bota do te kete shkaterrim prej ndonje komete te fuqishme, e cila do ta shkaterron boten. Bibla thote qe Universi u kriju prej Asgjeje, si mundet te jete Universi me u kriju per asgjeje kur vet asgjeja nuk eshte Asgje? Qysh mundet me pas jete prej Asgjes, a po ndoshta ka hy Zoti ne ate proces? Por ne qoftese ka hin Zoti ne ate Proces, atehere deri me tash Ligjet e Teoris se Relativitetit nuk paskan efekt, se paska menyr tjeter qe gjerat po krijohen prej Asgjes. Dhe Ligjet e Fizikes po bien n'uj deri me tash se cfare eshte zbulu nga Fizikanti Anshtajn! Por ne qoftese eshte kshtu s'paska kurgja t'vertet ne Teorit e Anshtajnit. Dmth kejt rren koka. Po jo oj katastrof e natyres, Teorie e Anshajnit ka jap efekt shum sa qe jan shum t'sakta keto Teori dhe qe ja ka dhan nje shtyt t'madhe botes per me i expoloru keto gjera me shum, dhe po japin shkak shum t'madh sa qe bota ka ardh ne mendim per me e kuptu Materien e Antimaterjen qe bo e bejn Eksperimentin ne Zvicer...por ne qoftese nuk eshte kshtu atehere qysh thote kurani po i qes nja dy sure qe bin ndesh me njera tjetren...

    Kqyre se nje her thote e ka kriju token dhe pastaj ja ka msy Qiellit:

    2.Suretu Al-Bekare
    29. Ai (All-llahu) ėshtė qė pėr juve krijoi gjithēka ka nė tokė, pastaj vullnetin e vet ia drejtoi qiellit dhe i bėri ata shtatė qiej. Ai ėshtė i Gjithėdijshmi pėr ēdo gjė.

    Kqyre tash thote se Qielli i pari u kriju pastaj Toka:

    79.Suretu En Nazi'at
    27. A ėshtė mė i rėndė rėndė krijimi juaj apo ai i qiellit? E Ai e ngriti atė!
    28. Ngriti kuoėn e tij dhe e pėrsosi atė.
    29. Natėn ia errėsoi e ditėn ia ndriēoi.
    30. E pastaj tokėn e sheshoi.
    31. Dhe prej saj nxori ujin e saj dhe kullosat e saj.

    Cka po thu cila prej teje eshte e sakt, ti si Shkenctar i fort qe ke lexu prej Fejes tane?

    Jo po mi meson Ateisti papak!
    S'ta rrok ty Ateizmi...une prap t'kuptoj ki kohe me msu ti...

    Qka eshte jeta sipas teje o insan...mendo pak se per ty pak mendim teper eshte ahahah mos mendo hiq ma mire veq vazhdo!
    Une niher te thash t'pakten ti kuptoje kete jete, pastaj une te tregoj...

    Une kendej jam por ju jeni ne mes as andej as kendej!!!
    Jo per mendimet e mia e per qendrimin tem ne kete jete jam shum i kenaqur, dhe jam shum mir, i kam bindjet e mia qe s'e mbaj anen kerkujna perpos vetvetes time...

    Ahahah mire e vazhdove papak po qe ne fund u dorzuat haha duart nalt haha!!!
    Po shihet kush eshte Papaki ktu...

    Jo nuk e qes,por t'a kam dhene shembulli sepse juve vetem pse ua ndalon njeri deshirat shtazarake ju i thoni gabim...papak breh!
    Tash po ja fillon me propagandu a? Kishe na melaqe jena, tjert s'kan as tru as besim....s'ki faj s'ke mbet per tjeter sen vetem me lshu naj propagand qysh ja kan zanat shumica e Muslimanve...

    Ka ka s'kaj por ende nuk e ke arritur ti hahahaha!!!!
    Qifti i jot s'ka skaj kurr, se ju budall jeni...nime a ke konkuru per Portokalli a jo?

    Hahahahaha po edhe qurani edhe qura edhe tigri,Luani jane edhepse nuk mendojn hahaha qfare teorie qe ne fillim bie ndesh me EKZISTENCEN pfff ik more lexoje ti papak oooo!!!
    Shum je gabimi oj familje e qime....edhe kafshet mendoj por e kan te kufizum se ato mendojn vetem qysh ta gjuajn gjahun, kurse njeri eshte nje nivel me ndryshe se sa kafshet per ate eshte qe sundon boten...hahahahahah ani thojka s'mendojn kafshet hahahahhahahaha...ohhhh shit s'po muj me besu me cfar bali jam tu fol....

    Mua syt mirpo po mi lexon dikush tjeter kurse ty tu ka qorru mendja edhe me ti lexu dikush edhe vet nuk kupton jooo!!!
    Po shihet kush po qet fakte ktu, e kush po bisedon e kush po menodn....po ti je ai i verberi qe kerkah s'je sa qe kejt bardh po ta qet parafytyres, se t'kam neh deri tash pertoke t'kam qit me fakte...s'po ki ka me ja majt...se t'pordhi me Allah me kejt...ju me qen t'shenjt duhet me u shkaterru kjo bote...

    Hhahahaha papak je!!!
    Ti je veq ma i vjeter sa une per papakizem...

    O i hupt ketu te kam thene se ma heret ka qen obligim 50 kohe namaz psh e pasi iu ka lute Muhammedi eshte zbrit ne 5?? A ka ndryshu ajeti?? Jo sepse tek Zoti 50 mbesin por ketu ka folur per llogaritjen tone o papak!!!
    A hala se kuptove a? Haha ani ani bon qef ti se mir o, qysh thojn edhe pleqt Qefi ma i madh sa stambolli eshte...

    Hahahaha o papak o papak....!!!
    He pordhe n'shishe a? T'pshurrsha n'kapacitet qe e ki...

  15. #11315
    Ja keni kaluar Enver Hoxhes per shkrime voluminoze
    Revolution 1848

  16. #11316
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Jam qfare dua une! jo qfare do Ku'rani as hadithi...
    Vullnet Lire nuk me mbushet mendja me fantazina ashtu si me ka krijuar Zoti jam
    Mbrojta biblen sepse bibla eshte FILOZOFI E MADHE, perderisa truri juaj beson ala ne gjinda iblisin dhe hurmet per sherim e fall ne kafe besom qe ti nuk je i denj ta lexosh as nje varg te bibles.. e le mo te debatosh per te... shiko njehere kuranin e birni n fije se jeni ber 10000000 Sekte e u saktatut tu vra nermeveti pastro dhe skjaro mir kuranin ti pastaj dil te bibla dhe pse shtir te thash as fleten e par te bibles nuk e kupton ti...

    Ai e di me se miri pse ti ka mbyllur syte keshtut
    .... me fal per pyetje qe te kam bere.

    Nuk e dija qe je i humbur ( the lost).
    Ndrysho Firmėn

  17. #11317
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2010
    Postime
    1,126
    [QUOTE=Elytony;2799351]1. A e ka parė kush Zotin ?
    a) Askush nuk e ka pare ndonjėherė zotin [1 Gjoni 4:12]
    b) Amosi e ka pare zotin [Amosi 7:7]
    c) Askush se ka pare zotin veē zotit [Gjoni1:18]
    d) Abrahami e ka pare zotin [Zanafilla 18:1]...
    e) Moisiu, Aaroni, Nadabi, Abihu dhe 70 pleq e kane pare zotin [Dalja 24]

    2. A duhet ta duam zotin apo ta kemi frike ?
    a) Duhet ta duam zotin [Ligji i pėrtirė 6:5]
    b) Duhet ta kemi frike [Ligji i pėrtirė 6:13]
    c) Duhet ta duam [Mateu 22:37]
    d) Ta kemi frike [1 Pjetri 2:17]
    e) Dashuria s'mund te pėrzihet me friken [1 Gjoni 4:18]

    3. A gėnjen Zoti ?
    a) Zoti nuk gėnjen, nuk e ndryshon mendjen" [1 Samueli 15:29]
    b) Zoti gėnjen Adamin se do vdesė ditėn qe do haje frytin, por Adami jeton pas asaj, largohet nga edeni dhe jeton 930 vjet [Zanafilla 2:17 - Zanafilla 5:5]
    c) Pėr zotin ėshtė e pamundur te gėnjeje" [Hebrenjve 6:18 - gjė qe tregon se ai nuk ėshtė i gjithėfuqishėm]
    d) Zoti gėnjen [2 Thes 2:11]

    4. A e mban Zoti premtimin ?
    a) Zoti e mban premtimin, nuk ndryshon mendje, atė qe thotė e bėn" [Numrat 23:19]
    b) Zoti nuk e mban premtimin [1 Samueli 2:30]
    c) Nuk e mban premtimin dhe ndryshon mendje [1 Sam 2:34]

    5. Sa ka zgjatur Pėrmbytja ?
    a) Pėrmbytja zgjati 40 dite [Zanafilla 7:17]
    b) Apo zgjati 150 dite [Zanafilla 7:24]
    c) Gati njė vit, nga viti 600 i Noas [Zanafilla 7:11] deri ne vitin e 601 te Noas [Zanafilla 8:13]

    6. Kur u “kryqėzua” Jezusi ?
    a) Pas ngrėnies se pashkės [Marku 15:15]
    b) Para ngrėnies se pashkės[Gjonit 13:1-2; 18:28; 19:14,17].

    7. Cila ėshtė rruga e shpėtimit ?
    a) Tė besohet se Perėndia, Zoti ėshtė i vetmi Zot [Marku 12:29]
    b) Te rrėfesh se Jezusi ishte Zoti dhe Perėndia e ringjalli prej se vdekurish [Romakėve 10:9-10]

    8. Kush e inspiroj Davidin qė tė bėjė regjistrimin e Izraelit?
    a) Zoti (2.Samuel 24:1)
    b) Satanai (1.Kronikave 21:1)

    9. Davidi duhej tė zgjedhe nė mes tri formave te dėnimit. Njėra prej tyre ishte , qė Zoti pėr njė Kohė tė caktuar t`ju dėrgoj uri mbi atė vend. Sa vite ishte kjo kohe ?
    a) Shtate vite (2.Samuel 24:13)
    b) Tre vite (1.Kronikave 21:12)

    10. Sa stalla kuajsh kishte Solomoni?
    a) Dyzet mijė stalla (1.Mbreterve 4:26)
    b) Katėr mijė stalla (2.Kronikave 9:25)

    Njė rast tjetėr ka tė bėjė me Palin, me Letrat e tij, tė cilat nė fakt pėrbėjnė pjesėn mė tė madhe tė Dhiatės sė re, ku shihet mjaft qartė se nuk ka kurrfarė dėshmie se ai ishte i frymėzuar nga Zoti pėrderisa i shkruante ato letra. Nė njė mori rastesh ai e bėn tė qartė se nė letra po e shprehte mendimin e tij dhe jo tė Perėndisė:

    Njė rast tjetėr ka tė bėjė me Palin, me Letrat e tij, tė cilat nė fakt pėrbėjnė pjesėn mė tė madhe tė Dhiatės sė re, ku shihet mjaft qartė se nuk ka kurrfarė dėshmie se ai ishte i frymėzuar nga Zoti pėrderisa i shkruante ato letra. Nė njė mori rastesh ai e bėn tė qartė se nė letra po e shprehte mendimin e tij dhe jo tė Perėndisė:

    “... s’kam urdhėr nga Zoti, por po jap njė mendim si njeri ...” ( 1 Korintasve, 7:25)

    “…sipas gjykimit tim….” (1 Korintasve, 7:40)...

    “…dhe mendoj se edhe unė kam Frymėn e Perėndisė….” (1 Korintasve, 7:40)

    “…Ja, unė, Pali, po ju them …” (Letra e Palit Galatasve, 5:2)

    Si shihet, tek 1 Korintasve 7:40 vihet nė dyshim edhe frymė¬zimi i mėsimeve tė Palit nė tėrėsi. Aty tregohet se ai nuk ishte i sigurt as nėse e kishte Frymėn e Perėndisė apo jo. Pėrse duhet tė besohen pėr fjalė tė Zotit letrat e Palit, nėse ai vetė e bėn tė njo¬hur aty se pohimi qė ai e kishte frymėn e Zotit, ishte mendim i tij personal dhe nuk ishte i konfirmuar nga Perėndia.


    Me nderime...[/QUOT
    Une te thashe mos u bej si deshmitaret qe heq dhe merr ate qe do. me poshte ke ca sqarime per pyetjen e pare, here tjeter per te tjereat.

    Paragrafi i (Joanit 4:12) ka tjeter qėllim dhe kuptim, me ēfarė ti e ke pėrdorur, sqaro mė parė ketė kuptim pėr tė cilin ėshtė dhėnė dhe pastaj atė qė tė intereson.
    Asnjė s’e ka parė Perėndinė ndonjėherė. Nėse duam njėri-tjetrin, Perėndia qėndron te ne dhe dashuria e tij ėshtė e pėrsosur te ne.
    Amosi 7:7 Pėrsėri vazhdo tė lexosh me poshtė kuptimin, nė paragrafet e mėposhtme, pastaj dil nė konkluzionet e vegimeve.
    Ja ē’mė bėri tė shoh: Zoti rinte drejt mbi njė mur tė ndėrtuar me plumbēe dhe me njė pluēe nė dorė.
    Joani 1.18, pėrsėri nuk ėshtė mirė tė pritet fjalia.
    Asnjė kurrė s’e ka parė Perėndinė; veē Biri i Vetėmlindur, qė ėshtė nė gjirin e Atit, ai na e tregoi.
    Zanafilla 18.1 Flitet pėr tre engjėjt tė cilėt ishin njė formė e shfaqjes sė Zotit. Pėrsėri nuk tregon aspak atė kontradiktėn tėnde.
    Eksodi 24 nuk pėrshkruhet si ishte, kėshtu mund tė quhet e parė ekzistenca e tyre nė prezencė tė Zotit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga neokastra : 22-07-2010 mė 14:44

  18. #11318
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    herė tjetėr ėshtė mirė tė vendosh dhe burimin nga janė ---> ctrl+c
    Prektora

  19. #11319
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Eurostar-si duket ateistet dal ngadal po dun me rit perqindjen e tyre deri ne 2 apo jeni me shum....
    Jetė e rėndė.......!!!

  20. #11320
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Ku mbet Krymi be s'po e shoh dicka hiq ksajde?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •