Close
Faqja 233 prej 568 FillimFillim ... 133183223231232233234235243283333 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 4,641 deri 4,660 prej 11341
  1. #4641
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Shejh Abdullah Azzami ka thene: Njeriu nje her vdes,le te jet pra ajo vdekje ne rrugen e Allahut.
    Ja arabizmin e paska nė firmė.
    tė 10fsha Muhamutin p.rdh.n.tė o aulon.

    Juve ju duhet krijuar ndonjė realm imagjinar tip matrixi tė hiqni qafe veten tuaj dhe tė shpėtojnė tė tjerėt.
    Ezekiel 25-17.

  2. #4642
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga auloni2008 Lexo Postimin
    ama une nuk jam hero i arabis une kam deshir me luftu per islam...
    Ik e luftoi amerikanet se po ti sh*erdhejne vellezerit e tu.Ik e ther ndonje gazetar ne emer te Allahut.
    Citim Postuar mė parė nga auloni2008 Lexo Postimin
    Ti grek a qka je qe eke kryqin ne zemer ...ose me mire serb ose italian, pasi krejt shqiperia ishte mbushur italian dhe grek...
    Kryqin e kam si i MADHERISHMI Gjergj Kastrioti qe shpetoi Shqiptaret nga vellezerit e tuj te xhihadit.
    Me mire serb ose italian se greket jane te zinj si turqit e tuj.Me mire me u bo marsian sesa turk.

  3. #4643
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anėtarėsuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    White -knight:
    Ti ke qene mire para disa vjetesh. Nga papunesia ke filluar merresh me islamistet neper forume. Je bere me keq se ata. Mondohu te besh ndonje gje tjeter, se ti ke shume capacitet.
    Pse nuk punon per ndonje parti politike, patjeter do besh pare, s`do kesh me kohe te debatosh me ata qe s`dine te flasin mire shqipen.
    Ha ha ha Ne te burgut te burrelit na ka ik truri per lesh

  4. #4644
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
    White -knight:
    Ti ke qene mire para disa vjetesh. Nga papunesia ke filluar merresh me islamistet neper forume. Je bere me keq se ata. Mondohu te besh ndonje gje tjeter, se ti ke shume capacitet.
    Pse nuk punon per ndonje parti politike, patjeter do besh pare, s`do kesh me kohe te debatosh me ata qe s`dine te flasin mire shqipen.
    Ha ha ha Ne te burgut te burrelit na ka ik truri per lesh
    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL.Me ka shku ndermend nje here dhe do merem.Keshille e mire
    Papapapa burgu i Burrelit ka pas perhere nam te keq

  5. #4645
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anėtarėsuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    [QUOTE=zenith;2016411

    oooooooooooo i paePuri ne jemi rrac e bardhe europiane,nuk kemi te bejme me arabet[/QUOTE]

    Arabet nuk jane jevgj pavaresisht se ne nuk ne pelqen feja e tyre.
    Ne Palestine, Siri, Liban ka shume fise shqiptare. Ndersa kabilet ne Algjeri apo marok jane i njejti gjak me geget e shqiperise. Apo s`kane edhe tradita te perbashketa.

    Si ka mundesi qe te gjithe ortodoksit e Beratit, Permetit, Skraparit... jane te gjithe te zinj? Kete un nuk arrij ta kuptoj. A jane keta te ardhur apo ka pase edhe ilire te zinj?

  6. #4646
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    o skrapari po ti ca ngjyre ke mer jahu,se po thua qe andej nga permeti dhe skrapari jane te zinj.............tani ne e dime mire qe ka dhe jevgj ne shqiperi,por keta jane nje pakice.



    ps.ti po e skedon vet arabizmin tat,po poston direkt ke tema e duhur,nuk ka nevoje te lodhem une te gjej neper forum trupjerdhur arabie.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 05-09-2008 mė 11:52
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  7. #4647
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anėtarėsuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    Ti e di shume mire qe ne Skrapar nuk ka as arab as jevgj as harixhinj sepse aty eshte vendi i varfer dhe ata nuk kane c`fare te bejne. Por un s`kam pare ndonje ortodoks te bardhe ne Permet, Berat, Skrapar.

  8. #4648
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2008
    Postime
    55
    Turp i madh,vall mendoni me referimete juaja do perqafoi dikush ket apo ate temė?
    Ju keni gjetur ndonje njeri te tipit vahab-selef qe ju shkon per shtati ne filozofinat e kota te juaja,argumento ate qfar thua bej qasje shkencore e jo na isht apo ishte nje here nje fare...
    Personalisht ne Islamin burimor nuk shoh qe ka vend per dhun selam alejkum dmth paqe dhe shpetim.Muhamedi ka ber lufta mbrojtse-leje vahabisto-selefet,se fundja edhe ju jeni pjell e shekullit te XVII (kujto rrenjet e juaja une mundem edhe te veretetoi kete ashtu siqe jan edhe vahabo selefet pjell e Abdu Vahabit) perndyshe feja Islam dhe Katolike jam shum te aferm ...??? Ju kisha lutur moderatoreve qe mos te kete vend per monstrum,kudo qe te jet njeriu ShBA Itali apo gjetk aij mbetej aij qe ishte ,po ate gjak qe kishte me pare.Bota tash eshte nje fshat i vogel dhe nuk ka rendsi kush ku eshte.

  9. #4649
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2008
    Postime
    111
    te nderuar forumist shpesh her ne kete tem kam postuar mendimin tim, dhe me ne fund konkludova ne baz te postimeve qe bejn regullish julius,darius dhe zarausthra,se keto zoteri ose jan te paguar te bejn propagand antishqiptare ose jan debila qe kursesi nuk mundin me dallu ,, fen,,(religjionin), prej perkatsis etnike,, kombit,,

  10. #4650
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga shkupjani_23 Lexo Postimin
    te nderuar forumist shpesh her ne kete tem kam postuar mendimin tim, dhe me ne fund konkludova ne baz te postimeve qe bejn regullish julius,darius dhe zarausthra,se keto zoteri ose jan te paguar te bejn propagand antishqiptare ose jan debila qe kursesi nuk mundin me dallu ,, fen,,(religjionin), prej perkatsis etnike,, kombit,,
    Te ftoj te me gjesh nje postim te vetem qe ka baze antishqiptare nga keto qe permende.E theksoj antishqiptare jo antiislame sepse shqiptarizmi ska lidhje me islamizmin dhe me asnje religjion tjeter.

  11. #4651
    i/e larguar Maska e bklyn_kid
    Anėtarėsuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    Brooklyn
    Postime
    202
    nji nder kangt e mia te preferume.

    heehej me goj hapur
    paska met o serbijaaa!

  12. #4652
    i/e larguar Maska e bklyn_kid
    Anėtarėsuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    Brooklyn
    Postime
    202
    Citim Postuar mė parė nga Zarathustra. Lexo Postimin

    Nga prespektiva kombetare ju e keni humbur njesoj shqiptarizmin, nuk u bete greke, apo sllave por u bete arabe e turq, me keq akoma.
    skam par ndonj flamur turk te ngrihet nga shiptaret e maqedonis! vetem flamuri i islamit qe esht njesoj per gjith mysymanet e botes!
    shqiptar myslyman sdo t'thot turk po ti shok s'i kupton mir kto me sa duket!
    VLLAU SI SHKAU

  13. #4653
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga bklyn_kid Lexo Postimin
    skam par ndonj flamur turk te ngrihet nga shiptaret e maqedonis! vetem flamuri i islamit qe esht njesoj per gjith mysymanet e botes!
    shqiptar myslyman sdo t'thot turk po ti shok s'i kupton mir kto me sa duket!
    E kush eshte flamuri i islamit mos valle i Arabise Saudite me nje shkronje arabe ne mes dhe flamur jeshil?.Per ket e ka fjalen edhe Zarathustra per prespektiven kombetare qe eshte turqizuar ne zakone e tradite.
    Shqiptar mysliman eshte shqiptar mysliman por problemi qendron diku gjetke.Ai besimtari i vertete mysliman jo ai agnostiku apo ai qe se vret mendjen per islamizmin nuk ndryshon fare nga nje besimtar arab psh.Qe nga sjellja e deri tek emri.Per ket e kam fjalen une.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga white-knight : 07-09-2008 mė 00:12

  14. #4654
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2008
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
    Te ftoj te me gjesh nje postim te vetem qe ka baze antishqiptare nga keto qe permende.E theksoj antishqiptare jo antiislame sepse shqiptarizmi ska lidhje me islamizmin dhe me asnje religjion tjeter.

    i nderuar ti sulmon religjionin e shqiptareve te maqedonis,hudh tezen,, se shqiptaret musliman ,, nuk jan shqiptar

    nuk e kuptoj urejtjen e disave nga ju pse sulmoni religjionin apo nuk e keni te qart ende se religjioni eshte vullnet personal, me akte dhe norma nderkombetare eshte e garantuar liria e te besuarit

  15. #4655
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga shkupjani_23 Lexo Postimin
    i nderuar ti sulmon religjionin e shqiptareve te maqedonis,hudh tezen,, se shqiptaret musliman ,, nuk jan shqiptar
    Religjioni nuk eshte Shqiptarizem i nderuar.Pastaj kur i kam hedhur une keto teza qe thua ti?Kam thene arab nga sjellja dhe nga veshja ne disa raste,arab nga falja por kurre nga rraca.Sepse dallohet qarte me sy te lire nga ngjyra e lekures dhe me sa di une shqiptaret e Maqedonise kane lekure te bardhe si shqiptaret e Kosoves e shqiptaret e Shqiperise.Prandaj e sulmoj islamin sepse ka kulture asimiluese dhe te ben te dukesh si arabo-oriental
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga white-knight : 07-09-2008 mė 00:13

  16. #4656
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anėtarėsuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    Po c`te duhet flamuri i islamit ty mor shkupjan legen? Nuk te pelqen ty flamuri i Skenderbeut?

  17. #4657
    i/e larguar Maska e bklyn_kid
    Anėtarėsuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    Brooklyn
    Postime
    202
    Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
    E kush eshte flamuri i islamit mos valle i Arabise Saudite me nje shkronje arabe ne mes dhe flamur jeshil?
    ndonjer aj flamur, ndonjeher flamuri hena me yll, ose thjesht gjysemhena, ose edhe sfondi i zi me germa arabe. varet. kryesisht perdoret per festa rite feta sic e perdorin gjith besimtaret e botes!
    te krishteret flamurin e tyre, myslymanet te tyrin etj etj

    Per ket e ka fjalen edhe Zarathustra per prespektiven kombetare qe eshte turqizuar ne zakone e tradite.
    lol....ske qen n'maqedoni kurr m'duket. kur t'shosh do ta shofesh qe ne qoft se n'shqipni ka nacionalizem X , ne shqiptaret e maqedonis esht 10X.Lufta , perndjekja nga jugosllavia shteti, poshtrimet, etj etj e kan ber at deg te kombit ton sic thosh Rankoviqi, Rraca me solide ne Ballakn.

    besimtari i vertete mysliman

    ky esht hoxh, ka mbaru ne persi, se di a ka besimtar me te vertetmyslyman se Jakup Hasipi .
    "populli fund e kry duhet me qen i kuq, si gjak"
    nuk ndryshon fare nga nje besimtar arab psh.Qe nga sjellja e deri tek emri.Per ket e kam fjalen une.
    Per Shqiptaret e Maqedonis gjat gjith perjudhes se jugosllavis, emrat e vetem te lejushem kan qen ata islam!Nuk lejohej kurrnji emer me permbajtje shqiptare, perndryshe denoheshe deri me burgim.

    I ke shum gjana gabim, se ske informata t'mira ose sdon me i kuptu.
    Mjafton te dish qe shqiptaret myslyman, dhan jeten per flamurin shqiptar, me mijra e mijra, dhe esht mekat ti si shqiptar nga ana jote ti krahasosh me arabet, vetem se Mr totten me nji gabel kan shkrp do foto n'tetov!

    tung e klm!

  18. #4658
    ..... .....
    Anėtarėsuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Citim Postuar mė parė nga bklyn_kid Lexo Postimin
    Per Shqiptaret e Maqedonis gjat gjith perjudhes se jugosllavis, emrat e vetem te lejushem kan qen ata islam!Nuk lejohej kurrnji emer me permbajtje shqiptare, perndryshe denoheshe deri me burgim.
    E kupton politiken sllave duke shfrytezuar islamizmin si faktor kyc vecimi nga bota Europiane.

    klm edhe ti

  19. #4659
    i/e larguar Maska e bklyn_kid
    Anėtarėsuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    Brooklyn
    Postime
    202
    Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
    E kupton politiken sllave duke shfrytezuar islamizmin si faktor kyc vecimi nga bota Europiane.

    klm edhe ti
    shum mir, po sduhet qe dhe ne ti bejm qefin politikes sllave dhe ta forcojm ate.
    Duhet pa ku gjinet mangsi, e jo me kriju steriotipe si psh
    shqiptar ortodoks=grek
    shqiptar myslyman= arab/turk
    etj etj!
    tung!

  20. #4660
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anėtarėsuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    Citim Postuar mė parė nga bklyn_kid Lexo Postimin
    ndonjer aj flamur, ndonjeher flamuri hena me yll, ose thjesht gjysemhena, ose edhe sfondi i zi me germa arabe. varet. kryesisht perdoret per festa rite feta sic e perdorin gjith besimtaret e botes!
    te krishteret flamurin e tyre, myslymanet te tyrin etj etj!
    Ja pra kjo kallzon qe islami shkon kundra patriotizmit, ju tash po doni me perdore flamurin arabo turk ne vend te flamurit tone qe na e lane te paret, dhe masandej ju kceni perpjete kur ju quajme ARABOTURQ.

    Sipas tejet tash u deshkna me u dallu nga ana e fes me flamurin e seciles fe.
    Zotni a mundesh me na kallzue cili ashte flamuri i te k'shtenve ????

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •