Close
Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 201
 1. #181
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Ambienti

  Kalon deren
  e shtepise tone,
  dija vleren
  eshte e jone.

  Rruga ku dole
  dru e flete,
  park e fole
  lumi e malet.

  Duart shtrije
  tkeqen hiqe,
  ne mundsh ti
  tmiren ndiqe.

  Se ambienti
  qe na rrethon,
  do pasterti
  pergjithmone.
  19,4,2021
  Fara Pallqa

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dita e tokes
  22.4.2021

  Toka planeti
  ku lindi njeriu,
  kafsha shpendi
  lulja ku mbiu.

  Shtepi e madhe
  ku ka harmoni,
  kujdes po i fale
  shperblen gjithnje.

  Toka ka bukuri
  relieve e brazda,
  dua te bej sheti
  reale e ne andrra.
  22.4.2021
  FaraPallqa

 3. #183
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Genjeshtari

  Nje genjeshtar
  dicka tregon,
  cuni i mbare
  kete e beson.

  Rrena gjithmone
  ka te meta,
  neser e rrezon
  e verteta.

  Nje genjeshtar
  ka feste,
  heren e pare
  kurr heren e peste.
  27.4.2019
  FaraPallqa

 4. #184
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Buzekuqi i gjetur

  Nje vogeloshe
  buzekuq gjeti,
  ne nje qoshe
  te dhomes treti.

  Kapakun hoqi
  me shpejtesi,
  vijat ndoqi
  buzeve rreshqiti.

  E pamesuar
  dore femije,
  ka kaluar
  pertej vije.

  Buzekuq theu
  nga trysnia,
  koken ktheu
  kah familja.

  Qeshen gjithe,
  vajza u shtang,
  babi tha shpirt
  TI ke buzegjak.
  20.4.2021
  FaraPallqa

 5. #185
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Ylberi
  Pas shiut
  cilet nje dere,
  jugut veriut
  shfaq ylber.
  Hap shpejton
  qiell ngjyros,
  e harkon
  pa e njollos.
  Ngjyra shtate
  pamja kenaq,
  pak zgjate
  zhbehet sakaq.
  7,6,2018
  FaraPallqa

 6. #186
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dy euro

  Vajzen pronare kam
  ne xhepin e saj,
  eshte hallakame
  si ne hulaje.

  Eshte capkenia
  nuk mund te ze vend,
  mua nga tundja
  koka me dhemb.

  Nga xhepi rashe
  dy ore ne bar,
  me kerkoi e pashe
  shprese te papare.

  Me gjeti per fat
  ne dyqan shkoi,
  bleu cokollate
  mua me shpetoi.

  Hyra ne arke
  mes shoqesh tjera,
  u tregova ne darke
  cka hoqa e mjera.

  Dhe shoqet e mia
  kishin kete pervoje,
  do loje femija
  paraja ta kuptoj.
  11.4.2020
  FaraPallqa

 7. #187
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dy euro

  Vajzen pronare kam
  ne xhepin e saj,
  eshte hallakame
  si ne hulaje.

  Eshte capkenia
  nuk mund te ze vend,
  mua nga tundja
  koka me dhemb.

  Nga xhepi rashe
  dy ore ne bar,
  me kerkoi e pashe
  shprese te papare.

  Me gjeti per fat
  ne dyqan shkoi,
  bleu cokollate
  mua me shpetoi.

  Hyra ne arke
  mes shoqesh tjera,
  u tregova ne darke
  cka hoqa e mjera.

  Dhe shoqet e mia
  kishin kete pervoje,
  do loje femija
  paraja ta kuptoj.
  11.4.2020
  FaraPallqa

 8. #188
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Bleta

  Zu zu zu
  jam ketu,
  thote bleta
  krahe lehta.

  Ti femi
  ngrit sy,
  mua me gjen
  ku ka polen.

  Po ku ka ?
  femija tha,
  mes lulesh
  rri shpesh.
  Zu zu zu
  degjo ketu,
  jam e afte
  te bej mjalte.

  E vogel
  sa nje gogel,
  e ben ti
  ate embelsi?

  Seshte aftesia
  te gjatesia,
  e vogel une
  po bej pune.
  24,5,2021
  Fara Fara Pallqa

 9. #189
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Nje Qershor

  Qershori i qershise
  dita e femijes,
  jane me te mira
  keto embelsira.

  Deges larte rri
  pastrohet me shi,
  dielli si nje nene
  faqe kuqe e bene.

  Ne shtepi famija
  rritet nga dashuria,
  ploteson cdo nevoje
  i lumtur te jetoj.
  1.6.2021
  FaraPallqa

 10. #190
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dita e mjedisit

  Lule,ke diell,
  per cdo dite,
  shiun ta sjell
  une ty shpirt.

  Nje ujitese
  sot do blej,
  si mikepritese
  do te ushqej.

  Para mbremjes
  do te dal,
  fal ujiteses
  uje te fal.

  Fushe e mal
  kudo te jesh,
  me petal
  mjedisi qesh.

  Vogelushja
  qe do te punoj.
  dua bukuri tha
  ndaj veproi.
  4,6.2021
  FaraPallqa

 11. #191
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Macja ime

  Macja ime
  qime portokalle,
  eshte ledhatare
  shume e madhe.

  Dora me tretet
  ne faqe e fyte,
  ajo vec kenaqet
  mbyll dy syte.

  Te buta qimet
  lemoj me nge,
  ajo pergjumet
  por nuk fle.
  6.1.2020
  FaraPALLQA

 12. Anetart m posht kan falenderuar fara pr postimin:

  Neteorm (19-06-2021)

 13. #192
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Norita

  Kur e pashe
  une bertita,
  sa e bukur
  lule norita.

  Dore njeriu
  te dha jete,
  ne ty shkriu
  dijen e vete.

  Bojen gjak
  ke mister,
  rreth e qark
  ndan arome,ere.
  21.6.2021
  FarPallqa

 14. #193
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Kukulla ime

  Te lutem vella
  fol me avash,,
  me fle kukulla
  shtratit mendafsh.

  Sa embel fle
  po u zgjua qan,
  siqe beri dje
  kur sme kish prane.

  Vellai tha.seshte moter
  qe lind nje nene,
  por eshte loder
  fabrika e bene.

  Mami vellain largoi
  I tha me dashuri.
  kjo eshte loje
  qe fal lumturi.
  8.7.2021
  FaraPallqa

 15. #194
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Shiu keto dite
  Korrik 2021

  Bien pika shiu
  mbi fushe e pullaz,
  token mire e ngiu
  qielli qe rrete zbraze.

  Por nuk i mjaftoi
  nuk u ndal me kaq,
  lumit e teperoi
  plasi si tullumbac.

  Eshte e qete nje pike
  edhe dhjeta pika,
  kur behet shume metrike
  te shohesh te ze frika.

  Kjo force stihike
  perpara cdo gje merr,
  grumbullon gjera jetike
  qytetin e ben te mjere.

  Pastaj shiu ndalet
  uji kthehet ne shtrat,
  mesim botes i falet
  se jeta ka shtrengate.
  21.7.2021
  FaraPallqa

 16. #195
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Filantrop

  Nje njeri
  ne mesin tone,
  ka pasuri
  mire jeton.

  Per kojshiun
  e ze brenga,
  hallexhiun
  e fut brenda.

  Ne shtepi
  ndihme i jep,
  kur nuk rri
  pa dhurate ne xhep.

  Filantrop
  bota e shpall,
  ne i themi
  njeri i madhe.

  Zemer bujare
  shpirt fisnik,
  tere popullin
  e ka mik.

  Nga vetja jep
  pa rikthim,
  respekt njerezor
  ka shperblim.
  28.7.2020
  FaraPallqa

 17. #196
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Kur flet bebi

  Ky fjalim
  fal magji,
  disponim
  dhe energji.

  Se perkthen
  kush ne bote,
  vogelushen
  time cthote.

  Syte e saj
  mbushur gezim,
  ftojne ta mbaj
  ne perqafim.

  Ti puthe
  keto te mira.
  faqe e gushe
  si embelsira.
  22.7.2021
  FaraPallqa

 18. #197
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Barbi ndryshe

  Sot nje vogelushe
  mund te blej,
  barbi ndryshe
  qe do ti rrefej.

  Jo per veshje shik
  trup si lastare,
  por vaksinen shpik
  behesh shkenctare.

  Qe eshte inspirim
  per kohen e re,
  per bote e njerezim
  te japim ndihme dhe ne.
  9.8.2021
  FaraPallqa

 19. #198
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Goma

  Nje gome
  u ankua,
  Besome!
  Punen se dua.

  Ti cun
  kujdes pak,
  eshte pune
  qe do merak.

  Gjithmone
  trysni,
  ti gabon
  une te fshije.

  Shkronjat
  i perkdhel,
  shkrimi
  bukur del.

  Kete mesazh
  cuni zbatoi,
  avash avash
  mire shkroi.

  Rradhe e tek
  me lezet,
  goma hek
  gabimet.
  31.8.2021
  FaraPallqa

 20. #199
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Pantomima

  Kur ke merzi
  te thuash fjale,
  te levize sy
  ndjenja te dal.

  Luan duart
  bene pantomime,
  por te besh art
  do ushtrim.

  Ka nje kusht
  ky veprim,
  gojen ta mbash
  mbyllur pambarim.

  Gjeste trupi
  e me mimike,
  ndjenja s'do humbi
  do dal ne drite.
  7.1.2010
  FaraPallqa

 21. #200
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  987

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Pasqyre per mua

  Shkalleve kur zbrese
  pasqyren e madhe n'mur,
  shpesh e pershendes
  me pyetje; A dukem bukur?

  Kur shoh veten shume mire
  jam krenare ndihem sigurt,
  nisem per shkolle me deshire
  te mesoj e behem e urte.

  T'me duken paster dua;
  trupit.rrobat floket dhe fytyra.
  Kete gje me tregon mua,
  ne cdo kohe pasqyra.

  Mamaja ime e gjithanshme
  duke pare qe dua kujdes,
  solli tavoline te magjishme
  ku ulem si nje princeshe.
  11.10.2009
  Fara Pallqa

Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •