Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 66 prej 66
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Aikido Lexo Postimin
    Fjalën varfëri dhe papjekuri hiqe nga repertori Endless kur flitet për Korçarët. Lobi më i fuqishëm Shqiptar në USA - GREQI. Nuk kam parë të dali ndonjë qytetar Korçar që merr ushqim me lista siç ndodh në rrethet e tjera. Sa për papjekuri dhe injoranc nuk bëhet fjalë, sepse kanë nivelin më të lart në rang Republike për arsim. 85% e rinis janë me fakultet dhe ku mbajnë numrin rekord në Tiranë dhe Elbasan studentat Korçarë. Duhet të informoheshe më mirë për këto dy fenomene, sepse kultura arsimore dhe tregëtia kanë lindur nga ky vend. Që nga shkolla e parë Shqipe e deri tek tregëtia me vendet e Europës.

    Sa për Kurvllëk lind në vendet e zhvilluara dhe jo tek ato të varfra dhe të raskapitur nga mosdija. Po ama nëpër trotuaret e Europës nuk gjen femër Korçare, këtë ta garantojë dhe ti e di mirë që ke qënë në Greqi.

    Fjalen varferi dhe papjekuri ta heq nga repertori the? Po si mo vlla ta heq nga repertori une fjalen papjekuri, kur vet artikulli ne fjale nese merr mundimin dhe e lexon te thote qe nje nga shkaqet kryesore te divorceve eshte papjekuria e cifteve te reja. Sa per varferin, varferia mbizoteron ne gjithe shqiperin mo plak, dhe s'eshte nevoja te dali ne tv ndonje qytetar/e te ankohet qe po merr ushqimin me list, se jo te gjitha lajmet ekzpozohen ne Media. Pastaj ato fjale qe thashe une mesiper po ti shikosh me kujdes lidhen goxha me njera tjetren. Ja te jap nje pamje me grafike te skenes. Si fillim goca e papjekur martohet me nje djale qe ka rene ne dashni (duke i anashkaluar keshillat e prinderve dhe duke bere me kok te vet), por qe s'ka pik perspektive ne te ardhmen, pa pune,pa Lek, pa prone. Pasi ja nxjer sevdan djalit dy tre vjetet e para fillojne problemet.Se do duan dhe te hane ata, apo jo? Na ky moment fillojne grindjet: jo s'do blejme kete, jo s'do blejme ate, jo nuk te jap Lek per te dal per te pire kafe me shoqet, etj, etj. Ketu fillone dhe percarja e ciftit. Dhe pas gjithe ketyre debatesh te perditshme, me the te thashe muhabete grash, shfaqet ne skene bo-boku lagjes, ai tipi me range rover me rroba te bukura,i ngeshmi lagjes.Pas gjithe atyre sherreve e debatve me burrin ne shpi, fillon dhe kjo Korcarka qefleshke qe ishte martuar me dashuri t'ja perplasi na pak qepallat bo-bokut. Pastaj ne fund fare e shef te Gjykata e Rrethit per kerkim divorci per mosperputhje karakteri. Ne te njejtin moment jashte deres se Gjykates gjendet bo-bokun i lagjes, qe i hap deren e makines zogut qeflleshk nga Korca me fleten e divorcit ne dore.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Endless : 01-09-2009 më 11:40
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  2. #62
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    ti do vazhdoje me jetu me nje njeri qe nuk e do? pse? se keshtu e do zakoni?
    Po nese do isha me femije mese normal qe do vazhdoja me ate erson ndjenjat mund te ndryshojne vazhdimisht dhe nuk i dihet por gjerat e bera ne menyre te shpejte hmmm dhe te pamenduara shume dalin qe te kete vetem dhimbje, pse kaq kollaj ehste qe te ndahesh nga nej perosn me te cilin ke jetuar nj epjese te jetes tende? NUk e besoj, keshtu qe dhe divorci eshte nje zgjidhje per raste ekstreme...Se keshtu ehuuuuuu sa here mund te na teket ne po jemi njeres nuk jemi kafshe shko sa ke nje ke nje tjeter... Se mund te mos kete dashuri por mund te kete respekt, pse te gjithe te paret tane kane pasur dashuri deri ne fund keshtu??
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  3. #63
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Sju besohet korcarkave perfundimisht.


    lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  4. #64
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Citim Postuar më parë nga dritek7 Lexo Postimin
    mos ja ven veshin ati siper se esht virgin i stazhinuar i shkreti...
    Ahahaah po ti qe nga e nxore kete perfundim??? Mos me thuj qe i ke majt pishtarin
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  5. #65
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    Citim Postuar më parë nga Himitsu Lexo Postimin
    Ahahaah po ti qe nga e nxore kete perfundim??? Mos me thuj qe i ke majt pishtarin
    duken loosers nuk don shum mend ...

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e KokeKatrori
    Anëtarësuar
    18-06-2009
    Vendndodhja
    perballe Malit
    Postime
    237
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    Si fillim goca e papjekur martohet me nje djale qe ka rene ne dashni (duke i anashkaluar keshillat e prinderve dhe duke bere me kok te vet), por qe s'ka pik perspektive ne te ardhmen, pa pune,pa Lek, pa prone. Pasi ja nxjer sevdan djalit dy tre vjetet e para fillojne problemet.Se do duan dhe te hane ata, apo jo? Na ky moment fillojne grindjet: jo s'do blejme kete, jo s'do blejme ate, jo nuk te jap Lek per te dal per te pire kafe me shoqet, etj, etj. Ketu fillone dhe percarja e ciftit. Dhe pas gjithe ketyre debatesh te perditshme, me the te thashe muhabete grash, shfaqet ne skene bo-boku lagjes, ai tipi me range rover me rroba te bukura,i ngeshmi lagjes.Pas gjithe atyre sherreve e debatve me burrin ne shpi, fillon dhe kjo Korcarka qefleshke qe ishte martuar me dashuri t'ja perplasi na pak qepallat bo-bokut. Pastaj ne fund fare e shef te Gjykata e Rrethit per kerkim divorci per mosperputhje karakteri. Ne te njejtin moment jashte deres se Gjykates gjendet bo-bokun i lagjes, qe i hap deren e makines zogut qeflleshk nga Korca me fleten e divorcit ne dore.
    Hahahahaha - Nje pershkrim Gjenial & Real !!! Pra kush e ka fajin ?? Mentaliteti i sotem vari por..n qe i ben njerezit te rendin pas Parase ...
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    per mendimin tim nuk eshte negative per korcen qe ka numrin me te madh te divorceve. perkundrazi. tregon se eshte nder qytetet me te emancipume (ka qene gjithmone). tregon qe kane mentalitet te hapur. ne shqipni njerezit nuk divorcojne se jo ça do thote bota, jo na mbet vajza ne shpi, jo per hater te femijeve.... kure nuk ndjen me asgje per bashkoshrten ose bashkshortin me mire ndaje e maron puna.
    Ata qe ndahen njehere sipas kesaj mendjeje, ne 90% te rasteve nuk gjejne me qetesi dhe perfundojne si ne Evropi qe me 67 vjec bejne lajmerim ne Gazete : "67-vjecare bionde, e gjate, elegante (mmuaaaaahhahaha) kerkon Kalores me dhembe te bukur (mmuaaaaahhahaha) per te kaleruar ne qiell (mmuaaaaahhahaha)"
    Seriozisht, "trysnia e Shoqerise" eshte goxha negative per rastet kur jeta e ciftit eshte vecse vuajtje por ama edhe po aq e dobishme per ato cifte qe ndahen per mustaqet e Celos

    Te pakten une keshtu e mendoj ...

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •