Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 66
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    PS Dicka subjektive......korcaret e vjeter i ke te gjithe pothuajse ne USA
    Unë do thoja a ka më Korçarë në Korçë! JO, të gjithë kanë emigruar ndërto dhe familja ime ka mbi 65 vjet që ka emigruar në USA, po ashtu dhe familjarët e mi drejtë kryeqytetit.

    P.s Më habisin disa njerëz që i thon dhe fshatarëve Korçar, ato mjelin e kullosin delet, na i epitetojn si Korçarë. Është pak e rënd fjala Korçar, mbart shum shum vlera që nuk i kan qytete të tjera, këtu përjashto Shkodrën ku kemi krushqi pamas midis njëri tjetrit.

  2. #22
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,462
    Postimet në Bllog
    1
    Keto tem parciale nuk japin ndonje kushedicka. Sot divorci fatkeqesisht eshte i hapur ne gjithe Shqiperine, me duket teme me qellim te keq...

    p sh nje teme mund te ishte: "Si rrihen grate ne Shqiperine e Veriut".

    Sigurisht qe ndarjet nuk jane te mira, por problematika shqiptare eshte shume e madhe, dhe s'ja vlen te merresh vetem me Korcen per martesat.

    Ne kete forum lavderohet kanunu il. dukagjinit, qe vret njerez edhe sot, apo njeriu nuk ka vlere per hapesin e temes....

    nejse...ceshtje mentalitetesh
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 01-09-2009 më 05:42
    Duaje te afermin tend si veten

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    per mendimin tim nuk eshte negative per korcen qe ka numrin me te madh te divorceve. perkundrazi. tregon se eshte nder qytetet me te emancipume (ka qene gjithmone). tregon qe kane mentalitet te hapur. ne shqipni njerezit nuk divorcojne se jo ça do thote bota, jo na mbet vajza ne shpi, jo per hater te femijeve.... kure nuk ndjen me asgje per bashkoshrten ose bashkshortin me mire ndaje e maron puna.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Keto tem parciale nuk japin ndonje kushedicka. Sot divorci fatkeqesisht eshte i hapur ne gjithe Shqiperine, me duket teme me qellim te keq...

    p sh nje teme mund te ishte: "Si rrihen grate ne Shqiperine e Veriut".

    Sigurisht qe ndarjet nuk jane te mira, por problematika shqiptare eshte shume e madhe, dhe s'ja vlen te merresh vetem me Korcen per martesat.

    Ne kete forum lavderohet kanunu il. dukagjinit, qe vret njerez edhe sot, apo njeriu nuk ka vlere per hapesin e temes....

    nejse...ceshtje mentalitetesh
    ptu grek i degjenerum. ik mor i neveritshem. njeri me te flliqun se ti nuk kam pa. kopili i anastasit.

  5. #25
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,462
    Postimet në Bllog
    1
    Pse a po te vjen keq.a........., ky forum per shkembim mendimesh eshte..., une po permend se problematika ne Veri eshte e llahtarshme dhe s'krahasohet me ate ne jug. Sigurisht nuk ka se si te kuptohet kjo gje nga njerezit e semure. Hapja e ketyre temave per veriun i ben mire atij dhe ne kete kuptim une shkruaj dhe nuk i marr leje kujt per kete.

    Po nuk e shfaqe semundjen ajo nuk sherohet. Por, ju s'keni si ta kuptoni se semundja ju pelqen. Me sharjet nuk tregon gje tjeter vetem kulturen tende...
    Ne themi se kur sharjet nuk jane te verteta ato i kthehen te zotit....
    Duaje te afermin tend si veten

  6. #26
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871


    (oopss nga doli kjo breshke )


    Sdi pse ne cdo teme duhet te krahasohen veri -jug.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Pse a po te vjen keq.a........., ky forum per shkembim mendimesh eshte..., une po permend se problematika ne Veri eshte e llahtarshme dhe s'krahasohet me ate ne jug. Sigurisht nuk ka se si te kuptohet kjo gje nga njerezit e semure. Hapja e ketyre temave per veriun i ben mire atij dhe ne kete kuptim une shkruaj dhe nuk i marr leje kujt per kete.

    Po nuk e shfaqe semundjen ajo nuk sherohet. Por, ju s'keni si ta kuptoni se semundja ju pelqen. Me sharjet nuk tregon gje tjeter vetem kulturen tende...
    Ne themi se kur sharjet nuk jane te verteta ato i kthehen te zotit....
    ç'lidhje ka veriu e jugu ne ket teme o palikari?
    nqs mendon se grate rrifen ne veri, dhe vetem ne veri, ose me shum ne veri, hap nje teme tjeter e sill shifra. kuptove? po nuk ka lidhje me temen.
    e verteta eshte se ti kerkon me fute vetem perçarje, e nuk eshte hera e pare. se je nje grek i ndyte prandaj. zvarranik i neveritshem.

    p.s. edhe per korçen ty nuk te plas hiç mor pleh. ti ke hall vetem se ka shum ortodoks, e ne trunin tend te kalbun mendon se po shahet feja jote

  8. #28
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    Di gjo njeri pse ne Korce ka kaq shum jevgj/rom?*

    *per kurjozitet

  9. #29
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Citim Postuar më parë nga ArberXYZ Lexo Postimin
    Di gjo njeri pse ne Korce ka kaq shum jevgj/rom?*

    *per kurjozitet
    Pyetje me idiote nuk kishe???
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  10. #30
    Muslim4ever Maska e bl3nd
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin ku gjithmone ka pas tradhtara
    Postime
    356
    Me mir divorc sesa martese e padeshiruar
    Eh sa mir ka qen koha kur prindi detyrimisht apo me deshire martonte femijet

  11. #31
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin


    (oopss nga doli kjo breshke )


    Sdi pse ne cdo teme duhet te krahasohen veri -jug.
    Eshte karakteristike e disave qe kane miredashje per shqiptaret ne pergjithesi. Po ne s`kemi pse ua marrim per ters apo jo?
    -

  12. #32
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    me divorce pa divorce perseri Korca mbetet nje nga vendet me te bukura te shqiperise...............
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  13. #33
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    Citim Postuar më parë nga Himitsu Lexo Postimin
    Pyetje me idiote nuk kishe???
    e pra....ps ne Korce jetojn femrat me hot ne Shqiperi e ndoshta ne bot...ato meshkujt e Korces cop-cop nuk jan krahasim me bukuroshet Korcare prandaj mendoj se femrat u japin kartonin e kuq...

  14. #34
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga ArberXYZ Lexo Postimin
    Di gjo njeri pse ne Korce ka kaq shum jevgj/rom?*

    *per kurjozitet
    Oh cna the tashi po Tirana qe eshte mbushur plot e perlot me injoranta dhe maloka qe mbajne ere m**** ca me thua per kete?Nuk e di pse keta 'Tiransat' gjitmone mendojne se qyteti i tyre eshte me i mire dhe me i qyteteruari nderkohe qe atje po kerrcet injoranca sheshit
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  15. #35
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin


    (oopss nga doli kjo breshke )


    Sdi pse ne cdo teme duhet te krahasohen veri -jug.
    ..ate breshken do e kesh dhurat per ditlindje

  16. #36
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Citim Postuar më parë nga dritek7 Lexo Postimin
    e pra....ps ne Korce jetojn femrat me hot ne Shqiperi e ndoshta ne bot...ato meshkujt e Korces cop-cop nuk jan krahasim me bukuroshet Korcare prandaj mendoj se femrat u japin kartonin e kuq...
    Epo ja qe ne ne Korce keta bandilla kemi duam apo nuk duam pastaj se mos ka me te mire... pfff jo mo jo se ka dhe korca cuna qe jane te zesh hunden me dore qe mos i maresh me sysh....
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  17. #37
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    Oh cna the tashi po Tirana qe eshte mbushur plot e perlot me injoranta dhe maloka qe mbajne ere m**** ca me thua per kete?Nuk e di pse keta 'Tiransat' gjitmone mendojne se qyteti i tyre eshte me i mire dhe me i qyteteruari nderkohe qe atje po kerrcet injoranca sheshit
    O gero, ata nuk jane tronsa prej verteti, por jane ca mbetje te qyteteve te tjera, te ciet nuk i kane pranuar ne vendin e tyre dhe vijne dhe behen tiranasa.

    Tema po behet per korcen, dhe per mendimin tim ky fenomen eshte i perhapur ne gjithe shqiperin, nuk e kuptoj pse jeni kufizuar vetem me korcen?
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  18. #38
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Se nuk i bijn dot gomarit dhe i bijne samarit
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  19. #39
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    Citim Postuar më parë nga Himitsu Lexo Postimin
    Epo ja qe ne ne Korce keta bandilla kemi duam apo nuk duam pastaj se mos ka me te mire... pfff jo mo jo se ka dhe korca cuna qe jane te zesh hunden me dore qe mos i maresh me sysh....
    patjeter qe ka dhe cuna te mir,por ne krahasim me femnat Korcare jan larg fare..

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga dritek7 Lexo Postimin
    patjeter qe ka dhe cuna te mir,por ne krahasim me femnat Korcare jan larg fare..
    Ky bo sikur i njef hahahahahkur ke fol ndonjehere me Korçar ti aman ,duhet te kesh pas ndonje perkthys .
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •