Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
  1. #21
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    gr8.. shihemi ne gusht atehere
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  2. #22
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga PÆON Lexo Postimin
    Sa qenkan shtuar admiruesit e techno, trance dhe house kohet e fundit U dashka hapur nje nen forum me vete ne lidhje me admiruesit e ketyre rrymave.
    Muzika House/trance/electronica jam rrit me te qe ne itali.. Sjam tip Hip-Hopi une, se kam pelqyer kurr kte muzike, edhe mendoj qe shumica prej te rinjve qe kan kaluar adoleshencen ne vende europiane sic eshte italia, normale qe muzika e preferuar eshte e lartpermendura
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  3. #23
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Muzika House/trance/electronica jam rrit me te qe ne itali.. Sjam tip Hip-Hopi une, se kam pelqyer kurr kte muzike, edhe mendoj qe shumica prej te rinjve qe kan kaluar adoleshencen ne vende europiane sic eshte italia, normale qe muzika e preferuar eshte e lartpermendura
    Ti ndoshta je rritur jashte e je msuar me ate lloj muzike,kurse ne Shqiperi akoma sja kan haberin ksaj rryme,jane te pakte ne numer ato qe e pelqejn,e shumica jane djem... Kurse vajzat shqiptare akoma terbohen per hip-hop e R&B( qe as emrin sdu tia degjoj )

    Paeon se ke keq ti per kte punen e nenforumit per adhuruesit e techno-s
    Really Dude... Get A Life!!!

  4. #24
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Muzika House/trance/electronica jam rrit me te qe ne itali.. Sjam tip Hip-Hopi une, se kam pelqyer kurr kte muzike, edhe mendoj qe shumica prej te rinjve qe kan kaluar adoleshencen ne vende europiane sic eshte italia, normale qe muzika e preferuar eshte e lartpermendura
    As qe e ve ne diskutim. Sa per Hip-Hop apo R&B me duken me teper kegen adoleshentesh, nuk e di po une njoh shum veta dhe qe s'kan pasur nje te kaluar ne perendim, dhe jan admirues te rrymave qe permendem me lart. Une do shtoja dhe do thoja qe trance israel nuk arihet. Nuk e di po qe ne fillim, kur ka dal jam familjarizuar direkte, po ashtu dhe House me dj si P.V. Dyk, A.V. Buuner, T. Shimomota, ATB e shum te tjere, qe po te beja nje liste deri neser ne mengjes nuk do mbaroja

    P.s Apollyon te pershendes me kete playlist:

    Enjoy!

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Edhe 200 do i paguaja! Ska WOW ktu.. Flitet per Tieston jo per Dj-Olsin.. lol
    Kush eshte Dj-Olsi?! lol

    Apollyon, koncerti i fundit qe kam qene ka qene ai i LL Cool J dhe ajo te House of Blues dhe me duket kam paguar $40 a dicka e tille. Ajo po qe ishte fun se ishim nje grup shume i vogel dhe kur shikoje gjithe ato goca zezake qe benin si te cmendura kur hoqi ai kanatjeren, shyqyr qe nuk na hodhen nga karriget dhe tavolina se aq shume po shtyheshin. Imagjinoje vete se ca u be kur filloi te hidhte tufen me $100-she miku ne turme. Thjesht mund te them qe mbas atij momenti koncertin e ndoqem nga restoranti perballe.

  6. #26
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga PÆON Lexo Postimin
    As qe e ve ne diskutim. Sa per Hip-Hop apo R&B me duken me teper kegen adoleshentesh, nuk e di po une njoh shum veta dhe qe s'kan pasur nje te kaluar ne perendim, dhe jan admirues te rrymave qe permendem me lart. Une do shtoja dhe do thoja qe trance israel nuk arihet. Nuk e di po qe ne fillim, kur ka dal jam familjarizuar direkte, po ashtu dhe House me dj si P.V. Dyk, A.V. Buuner, T. Shimomota, ATB e shum te tjere, qe po te beja nje liste deri neser ne mengjes nuk do mbaroja

    P.s Apollyon te pershendes me kete playlist: http://www.youtube.com/watch?v=1XTdt...=TL&playnext=1

    Enjoy!
    A cme dole me izraelin.. Ne izrael dj me te papare per muzike trance/psychadelic aty i gjen, te kujton gje Yahel, qe nje fare kohe me Butterfly mbate diskot ne kembe?



    Kush eshte Dj-Olsi?! lol

    Apollyon, koncerti i fundit qe kam qene ka qene ai i LL Cool J dhe ajo te House of Blues dhe me duket kam paguar $40 a dicka e tille. Ajo po qe ishte fun se ishim nje grup shume i vogel dhe kur shikoje gjithe ato goca zezake qe benin si te cmendura kur hoqi ai kanatjeren, shyqyr qe nuk na hodhen nga karriget dhe tavolina se aq shume po shtyheshin. Imagjinoje vete se ca u be kur filloi te hidhte tufen me $100-she miku ne turme. Thjesht mund te them qe mbas atij momenti koncertin e ndoqem nga restoranti perballe.
    Infinity, se kam idene fare kush eshte ky LL COOL J, po sic the edhe vete, zezaket e kan ne gjak performancen, femra qe kercejn, vajza zezake qe tundin vithet normale qe aty me teper eshte show-strip se sa muzike e bukur.. Gjithsesi nese me te vertete ke deshire te shohesh Tieston ne koncert, degjoje kte kengen, edhe shikoje se cfar behet ne nje koncert te Tiestos..

    ps; Olsi e kta vrromet e tjera jan Dj-t e Top Albanias, qe sdine te mixojne me teper se dy kenge. lol



    ps: per e gjith, qe ta kuptoni se me ke kemi te bejm



    Ja vlen.. me plot gojen JA VLEN!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  7. #27
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Ti ndoshta je rritur jashte e je msuar me ate lloj muzike,kurse ne Shqiperi akoma sja kan haberin ksaj rryme,jane te pakte ne numer ato qe e pelqejn,e shumica jane djem... Kurse vajzat shqiptare akoma terbohen per hip-hop e R&B( qe as emrin sdu tia degjoj )

    Paeon se ke keq ti per kte punen e nenforumit per adhuruesit e techno-s
    Adoleshentet akoma degjojne Hip-Hop R&B.. se Rinia ne tirane tani me shum plaset neper disko ku ka House (perjashto vendet ku futet cdo lloj katunari edhe i kerkon Dj-t te vere muzike popullore) nejse disa tipa sdo behen kurre njerez!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  8. #28
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    A cme dole me izraelin.. Ne izrael dj me te papare per muzike trance/psychadelic aty i gjen, te kujton gje Yahel, qe nje fare kohe me Butterfly mbate diskot ne kembe?

    http://www.youtube.com/watch?v=5Z5na6kQUsU
    Hahahahahahahaha, ku me dole dhe ti mua si me porosi. Aq me kujtohet, sa mbaj mend 2000 - 2001 - 2002 me super hitet Voyage, Open your mind, Devotion, Electro Panic, Butterfly. Po te shikosh titujt, te kujtohen Mix-imet e Tiestos

    Shikoje kete listen e ketyre emrave qe do te jap, me qe ke qene ne Itali, dhe i mbanin diskot ne ajer.

    1. Har-el
    2. Astral Projections
    3. Dj Jorg
    4. Abon Don
    5. Domestic & Astrix
    6. Alien Project
    7. Tandu
    8. Oforia
    9. Space Cat
    10. Xerox & Freeman

    P.s Ketu duken admiruesit e Techno, House, Electro, Trance

    Ehhhh cfare kohesh Apollyon, sa po vjen dhe po zhduken. Ja mori frymen R&B dhe Hip - Hop.

  9. #29
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ehhhh cfare kohesh Apollyon, sa po vjen dhe po zhduken. Ja mori frymen R&B dhe Hip - Hop.
    Eh o PÆON , paske qene shejtan ti.. Kush degjon te tille muzike, dihet se me cfar karikohet

    Ah adoleshenca, sa te shthurur, sa qejf benim.. Kur shoh sot adoleshentet nga 16- 23 vjec qe rrin neper chate duke shtyre kohen, me teper ne PC se sa te dalin te shijojne Rinine.. me te vertete me vjen keq..

    ps; cme kujtove ate Voyage.. kam disa kujtime ne disko Matrix Bergamo. Ka qene diskoja me e shthurur qe kam pare ndonjeher. Spo hy ne detaje se do na tremben adoleshentet ktej
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Eh o PÆON , paske qene shejtan ti.. Kush degjon te tille muzike, dihet se me cfar karikohet.

    Ah adoleshenca, sa te shthurur, sa qejf benim.. Kur shoh sot adoleshentet nga 16- 23 vjec qe rrin neper chate duke shtyre kohen, me teper ne PC se sa te dalin te shijojne Rinine.. me te vertete me vjen keq..

    ps; cme kujtove ate Voyage.. kam disa kujtime ne disko Matrix Bergamo. Ka qene diskoja me e shthurur qe kam pare ndonjeher. Spo hy ne detaje se do na tremben adoleshentet ktej
    Apollyon ehhh jeta eshte interesante, eshte si puna e atij boshtit te mullirit, qe retollohesh retolluhoesh dhe gjen nje vend, ku ndjehesh me mire dhe percakton te ardhmen tende, mendon ti hedhesh pas kraheve dhe ti mbash si kujtimet me te bukura te jetes. Po e mira eshte kur i provon ne nje mosh relativisht te re, dhe qe eshte pa deme, kur vjen ne nje mosh madhore i harron dhe thjesht kur i kthehesh i provon per nostalgji ose per te pare dhe njeher ate qe ke bere dje. Aman mos na i kujto, se kemi bere nje lloj qejfi qe sot as nuk e kam pare nga kjo gjenerat e re, dhe as kan per ti bere ndonjeher. Leri karikimet, se mbaj mend hera e fundit ka qene kur kam qene 21-22 vjec Mos nxir me teper, se do na kthehen me gisht, keto jane te shthurur hahahahahaha. Qe sa do jemi bere me te mire se ata qe nuk i kan provuar ndonjeher Sa te duash te thuash, nuk do ti kuptojne ky brezi i tanishem se per cfare po flasim, dhe se cfare gjerash te bukura kemi kaluar.

    P.s Nuk do vij me ato kohera jo, ka ndryshuar shum gjera. Sa per Voyage kush e ka bere MIX ka dal kryeveper dhe nuk besoj se do vijne me Mixime te kesaj natyre.

  11. #31
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mos nxir me teper, se do na kthehen me gisht, keto jane te shthurur hahahahahaha. Qe sa do jemi bere me te mire se ata qe nuk i kan provuar ndonjeher Sa te duash te thuash, nuk do ti kuptojne ky brezi i tanishem se per cfare po flasim, dhe se cfare gjerash te bukura kemi kaluar.
    Sdiskutohet.. sot shoh adoleshente qe dikur me therrisnin "xhaxhi" kan nis te pijne hashash edhe ne 12 te drekes apo ne 8 te mengjesit para se te hyjn ne mesim.. u duket sikur kushedi se ca po bejn! Brezi jone ka qene totalisht ndryshe, varja po he..


    Remix qe i ka bere Tiesto - Voyage ...

    Origjinalja eshte nga Yahel & Eyal Barkan

    Po ky eshte remix i Tiestos..

    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Ehhh o Apollyon ky brezi i sotem i duket sikur behet jeta me weed mengjes dreke darke, harrojne qe ka gjera shum me te bukura per ti shijuar dhe i prekur nga afer. Mos me thuaj, se i shikoj aty poshte lagjes, jan dru me hashash, dhe fillojne e bejne sikur kan kapur qiellin me dore. Me vjen te qesh, se me duken si ato jamaicanet, apo afrikanet qe punojne ne ndertim neper rrenojat e Italis dhe e gjejne kohen per nje teke weed Nuk marin kulturen perendimore po marin ate Afrikane.

    P.s Eshte grand mix, nuk e di po futu njeher The Dj List dhe shiko se sa veta e kan bere Mix.

  13. #33
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    S'di pse e quajne muzike ate zhurmen qe ben ky far dixhej...
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e genti1972
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    292
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    S'di pse e quajne muzike ate zhurmen qe ben ky far dixhej...

    ik e nigjo molin me mire ,te mehalla e teneqes . hahahaha


    tiesto ne durres fine me kan ftuar te shkoj dhe s'do e humbas ate rast .
    rrofte manaxheri


    M'KA IK ZARI

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Arbam
    Anëtarësuar
    05-05-2009
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    28
    Hey un ndoshta jam me nje punojese te BBF-s, i kam ra qylit.. Por ti hajde se po ti ruaj leket e skedines qe kam kap dje. Uhhh Merre edhe Perlen me vedi hini si ne stadium me pers. me 1 bil "o xhaxhi o xhaxhi a vij me ty" loool

    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Perla,ku ka cuna kavaliere ktu mi... Un po pres noj ftes nga Arbami,po edhe atij 100 Euro i duken shum

  16. #36
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga Arbam Lexo Postimin
    Hey un ndoshta jam me nje punojese te BBF-s, i kam ra qylit.. Por ti hajde se po ti ruaj leket e skedines qe kam kap dje. Uhhh Merre edhe Perlen me vedi hini si ne stadium me pers. me 1 bil "o xhaxhi o xhaxhi a vij me ty" loool
    Perlaaaaaaaaa... Na doli kavalieri

    50 euro me duhen,asigja kacidhe te vogla ... Ca pa bakena qejf ma Arbam njat nat,hek edhe da dyshime tujat
    Really Dude... Get A Life!!!

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    un qenkam vetem ketu !!
    OK Tiesto nje dj shum i popullarizuar dhe deri ne fund i komercjalizuar nuk me pelqen ky tiesto qe ben muzik per take dhe mtv, as si producent nuk esht sesa filtet per te me perjashtim te trackit 'traffic'. Kto ishin vetem mendimet e mia te grumbulluar prej shum vitesh

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e genti1972
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    292
    tiestos si pelqeu durrsi dhe tha po zbres ne dhermi .
    prandaj ndrrojeni temen dhe bejeni
    dj tiesto ne havana dhermi live event


    M'KA IK ZARI

  19. #39
    trance addict Maska e prizrentrance
    Anëtarësuar
    21-05-2009
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    76
    Shpresoj te jem aty!

    Ju lutem juve qe nuk jeni simpatizues te muzikes elektronike te mos shkruani ketu sepse nuk ju pelqen ky zhaner dhe nuk e njihni se kush eshte DJ Tiesto mire, sepse po ta njihnit nuk do te shkruanit keq per te!

  20. #40
    Edhe 200 te jete une do shkoj.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •