Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Antarsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  26
  Postime
  3,741

  far kuptimi ka kjo?

  Ka qe shume kohe qe ende e shoh nje enderr, e cila me kall Daten, mendova qe dikush nga ju mund te me thot se qfare rendesie ka ajo enderr, ja si viojn:
  Papritmas gjendem me disa shoke te mije ne nje kopsht, ne prag te pranveres, kopshti i mbushur me bar dhe me luledielli te vocrra, ne ate kopsht gjendet e vetmja nje kasolle e vetmuar dhe e lene mbas dore; ne jemi duka luajtur symbyllazi, radha eshte e imja ti mbaj syte kur ja, mbasi i hapi dhe filloj qe ti kerkoj shoket, shkeli nje hap para, kur aty mbin nga hiqi nje gjarper jo shume i madh, une mendoj qe ai doli vetvetiu nga toka, dhe nuk i ve vemendje, por posa shkeli edhe nje hap tutje shfaqet perseri nje gjarper tjeter, i cili pak me i madhe se ky i pari, kesaj here fytyra dhe tere trupi me behet i ftohte, nuk ndjej as edhe nje muskul te me levize, perveq rrahjes se zemres sime, une shkeli edhe nja dy hapa me tutje, ku mbijne perseri disa gjarperinje gjithnje e me te medhenje, posa njeri nga shoket e mij del nga veni ku ishte fshehu dhe i sheh qe te kater gjarperinjet, bertet tmerrshem dhe ik nga syte e kembet, mbas tij edhe shoket e tjere, une mbetem i vetem aty midis kater gjarperinjeve helmues e te pameshirshem; une ve edhe nje hap prapa kur ja duket edhe nje tjeter gjarper me i madh; per qudi, shume gjarperinje te tjere fillojne te duken edhe aty ku une nuk shkeli aspak; i bere dyll i verdhe me djerse te ftohta qe me pershkruanin tere trupin, mesyva te ika edhe une kur ja para meje u shfaq nje gjarper shume i madh i cili mbase i perngjiste nje pitoni te trazuar nga uria, dhe porsa mesyu mbi mua, me doli gjumi; e kisha bere shuk batanijen dhe e kisha futur ndermjet dy gjunjeve, isha duka u dridhur i teri ne djerse, u qlirova kur vura re se gjendesha ne dhomen time te gjumit, keshtu qe vrita mendjen deri ne mengjes per domethenien e enderres; mirepo as sot e kesa dite nuk ia dij kuptimin, dikush e dikush me thot, qe dikush te ka mesysh, dhe se dikush te ka per inati. Une mendova qe ndoshta dikush nga pjestaret e forumit mund te me ndihmojne.

  Une do e hapja temen tek vendi ku thot Ndihmoni njeri-tjetrin, por ja qe zgjodha pikerisht ketu, se ketu mund te hapi tema qe kane te bjene diqka rreth nje historie nga jeta e perditshme.

 2. #2
  Erando
  Antarsuar
  19-07-2004
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  865
  ke shum njerz qe te kane zili, dhe ki kujdes se ke ni armik te madh te cilit nuk duhet tja hapish rrugen.
  HISTORY HOLDS
  for the time to come and share.

 3. #3
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Antarsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  26
  Postime
  3,741
  Faleminderit, i nderuar !

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Uarda-1
  Antarsuar
  09-06-2008
  Postime
  896
  per mendimin tim me ate cka lexova ke ty, ashtu kam qene dhe une nje kohe qe shifja ne enderr vetem gjarperinj pothuajse cdo nate por tani fale te madhit zot jam cliruar dhe kam filluar te flej e qete naten ...
  nese shikon ne menyre fetare gjarperi simbolizon te ligun i cili mundohet qe te te mare dhe te te kete ne veten e tij dhe prandja nuk te le te qete dhe ne cdo hapin tend te jetes tende te ve pengesa dhe te fut frike dhe fundi i cili eshte gjarperi i madh i cili eshte momenti i cili ai mund te te kete plotesisht ty... pra prap ne baze feje eshte momenti qe ti duhet ti japesh nje drejtim jetes tende te ndjekesh nje rruge se kujt ti perkasesh... kjo ehste ne baze te mendimit tim...
  kurse ne baze te nje shpjegimi normal gjarperi me aq sa kam lexuar une simbolizon frikat e tua dhe veshtiresi te shumta te cilat sa vijne dhe behen pak me te medha ne cdo hap qe hedh ashtu sic ndodh me gjarperinjte te cilet riten pak e nga pak me cdo hap qe ti hedh.... deri ne moemntin ne te cilin ti do perballesh me problemin tend te vertete i cili eshte dhe bolla e cila te del perpara dhe nuk duhet te trembesh nga ky problem por te arish qe ta perballosh dhe shoket qe kane ikur qe jane larguar dhe te kane lene vete mendoj se do te thote qe ti duhet te jesh i vetem qe te perballesh me kete problem do jesh ti dhe problemi apo pengesa qe do kesh ti ne jete....

  mbase gaboj por mendimi im keshtu ehste shpjegimi i kesaj endrre....

  p.s mos ke pare ate temen qe eshte ne form ne lidhje me bollen qe eshte 7 metra ti dhe ke filluar te shikosh enderra me gjarperinj?? ahaha bej shaka
  shpresoj te te kete hyre sado pak ne pune
  Zoti sht pran gjith atyre q krkojn, pran gjith atyre q e krkojn n t vrtet.

 5. #5
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Antarsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  26
  Postime
  3,741
  Shume faleminderit uarda, e sa per fjalin tuaj shtes per bollen ende nuk e di e as qe e kam pare ate teme, hahahahahahha !!!
  Askush nuk ta bn at q ta bn vetvetja !!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •