Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812

  Te merresh me veten!

  Mendoj se eshte e domosdoshme te merresh me veten! A i kushtoni kohe vetes dhe cfar sherbimi i beni?
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Mona
  Anėtarėsuar
  03-07-2002
  Vendndodhja
  Away from you....
  Postime
  134
  Ok tani nuk e di nese jane shkruar perpara por kisha dhe ca pyetje. Keto kohet e fundit kam filluar te perdor eye cream se me kane thene se eshte mire te perdoret qe ne moshe te re. Fytyren e kam te thate dhe do kisha deshire te provoja masken te cilen uroj te me rekomandosh ti. Tani floket i kam shume te thate kur i laj sidomos, pamvaresisht se perdori conditioner dhe me digjen shpejt, please me rekomando ndonje shampo apo cfare te perdor per to??
  Me respekt Mona.

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Kremi i syve mund te perdoret ne moshen 25 vjec. Nuk eshte e thene qe duhet filluar domosdoshmerisht ne kete moshe. Nese je e predispozuar per t`u rrudhur, dhe ky fenomen vihet re tek tipat ekspresive, atehere duhet perdorur. Kur lekura eshte e thate nuk vibron, edhe kur perdoret mimika mund te shkaktohen rrudha ne zonen e syve. Do te keshilloja me mire nje xhele per syte sesa krem sysh. Per floket; meqenese floket e tu jane te thate, duan patjeter nje barriere per mbrojtje. Kete funksion mund ta kryeje me se miri nje produkt qe quhet kristal. Ky produkt eshte me konsistence te holle dhe transparent. Eshte ne trajte vaji por jo vaj. Mbron flokun nga djegia dhe gersherezat ose pikat e dyfishta. Te keshilloj qe per nje periudhe kohe te zevendesosh kondicionerin me maske flokesh qe eshte produkt me efikasitet te larte. Shkume flokesh nuk duhet te perdoresh ne asnje menyre sepse ne kete rast sfibrohet floku.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 05-04-2003 mė 12:45
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ReA_8
  Anėtarėsuar
  19-09-2002
  Postime
  79
  Ju lutem ,kush mund te me thote se c'krem duhet te perdor ne fytyre tani ne kete kohe ,nuk dua te me kapi dielli ..........
  Tjeter ,kam rreth dy tri vjet qe ne mollezat e faqeve me kane dale disa pika te bardha ,si mund ti eliminoj ?Falenderim dhe respekt nga Rea
  .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
  .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

 5. #5
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Rea lexo ne krye te temave tek tema Ruhuni nga njollat e diellit te marsit. Gjithsesi duhet te vendosesh ne fytyre nje krem baze dhe kjo varet nga lekura dhe me pas, mbi krem vendoset solar ose mbrojtes me 15, 25 ose 30 filtra.
  Persa i perket pikave te bardha duhet te pershkruash me mire trajten e tyre sepse ato gjenden ne forme njollash dhe jane njesh me lekuren ose ne trajte pucrash (d.m.th.) me reliev dhe gjenden ne ekstreme te mollzave. Ne kete rast nderhyn estetistja dhe me nje seance behet e mundur heqja e tyre. Por se pari duhen percaktuar nese jane kompetence e estetistes. Rea te keshilloj te mos konsumosh shume yndyrna, vecanerisht shtazore. Kjo eshte njera nga pasojat e ketij konsumi. Nese ke paqartesi te tjera perseri mund te me pyesesh.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Mona
  Anėtarėsuar
  03-07-2002
  Vendndodhja
  Away from you....
  Postime
  134
  Ku mund ta gjej masken e flokeve dhe si quhet ndryshe, meqe ndodhem ne usa???
  Faleminderit, Mona.

 7. #7
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Mund te drejtohesh ne nje parukeri. Egzistojne tre lloje trajtimesh kondicionuese; balsam, krem dhe maske. Maska eshte me e mira, me pas kremi i flokeve dhe kategoria e trete; balsami. Kremi perdoret ne nje faze kritike, kur floku ka humbur trajten natyrale. Une nuk di se si mund te emertohen ne anglisht dhe ketu kerkoj ndihmen e anetareve te forumit. Gjithashtu nuk njoh emrat e firmave dhe produkteve qe tregetohen ne Amerike.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 8. #8
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  me te vertet shkuma te demton flokun? cfar mund te perdorim ne vend te shkumes dicka te ngjashme por qe mos ta demtoj flokun?
  thx
  LuM i RrEmByEr

 9. #9
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Shkuma nuk e demton flolkun, ajo stimulon thatesiren e flokut. Kur floku eshte i thate mendoj se nuk duhet perdorur shkume.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
  Anėtarėsuar
  03-11-2023
  Vendndodhja
  Tokė
  Postime
  738

  Pėr: Te merresh me veten!

  Nėse ke kohė dhe nerva e mund tė merresh me nerva.
  Ja vlen tė merresh me fytyrėn dhe flokėt e tu,pasi ata janė bukuria jote.

Tema tė Ngjashme

 1. Debati i Knusve (gjelave)
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 05:15
 2. Qė tė merresh vesh me ZOTIN duhet te sulmosh qiejt!
  Nga macia_blu nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-07-2004, 01:09
 3. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •