Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28

Tema: Rugovizmi

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Rilindja
    Anėtarėsuar
    22-06-2009
    Postime
    11

    Rugovizmi

    A ka nevoje Kosova per kthimin e Rugovizmit ne skenen politike?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar mė parė nga Rilindja Lexo Postimin
    A ka nevoje Kosova per kthimin e Rugovizmit ne skenen politike?
    Jo vetem qe ka nevoje per rugovizmin ne skenen politike kosovare,po kam pershtypje se per kete filozofi politike,praktike,sjedhje e urtesi, ka nevoje edhe gjithe rajoni ballkanit,sidomos shqiptaret....

    Tash ,si autor i temes;- a nuk na thua se cka kupton me rugovizem ?, ne kuptimin me te gjere te fjales,natyrisht pa na treguar biografi e histori qe i kemi me bollek per Dr. Rugoven ne kete Forum.
    Shnet,

  3. #3
    SHKOZA
    Anėtarėsuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Nje e keqe qe nuk duhet te perseritur kurre me .

    Shkoza nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Nuk nevoitet Rugovizėm , as Hashimizėm , as Skėnder-Begizėm nevoitet ftyra tė reja tė nditura , tė ditura , tė menqura me potencial tė madh , tė cilat mundin ta nxjerrin Kosovėn nga gropa qė ka rėnė , nė kėtė Gropė Kosova gjindet nė mes gjėrave tė kqia .

    Nė kėtė Gropė gjinden :

    Kosova E Bukur
    Korrupsioni
    Varfėria
    Padituria
    Kriminalistika
    Papunėsia

    etj.

    Kush mund ta nxerrė Kosovėn nga kjo gropė ?
    Vetėm Njerėzit e ditur , e ata njerėzit e ditur ne nuk i njohim por presim qė nė tė ardhmen tė vijnė nė skenėn politike.


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    9
    as nė LDK nuk ka rugovizėm e le ma nė politikėn e krejt kosoves

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Rilindja
    Anėtarėsuar
    22-06-2009
    Postime
    11
    Me "Rugovizem" mund te kuptojme shume:Politike Realiste,Politike Korrekte,Politike Humane,pa urrejtje,pa i hy ne hak askujt,bile bile as armikut, se kundershtarit jo se jo.Rugovizmi eshte pak a shume e kunderta e asaj qe po ndodhe sot.Ne Kosove sot ka korrupcion te jashtezakonshem,krim te organizuar,hajnia eshte ne kulminacion,prostitucioni eshte ne kulm,anarki totale,shkaterrim total i rregullave te lojes,shkaterrim i sistemit te vlerave,shkaterrim i asaj pak infrastrukture qe e patem etj etj etj...
    Te gjitha keto te kqija na i sollen "clirimtaret"(ata qe sot jane ne pushtet),funderrinat e fshataresise analfabete.... pra na i sollen Atirugovistet!
    A ka sot njerez te afte dhe te ndershem qe mund ta rimekembin Rugovizmin?
    Ka,bile se paku tre here me shume se sa antirugoviste.Por momentalisht antirugovistet jane "ne mode".Rugovizmin mund ta ringjallin emrat si:Veton Surroi,Behgjet Pacolli,Nexhat Daci,Blerim Shala,Bujar Bukoshi,Halil Matoshi,Nexhmedin Spahiu,Isa Mustafa,Ylber Hysa,Teuta Sahatqiu,Ramush Tahiri,Hafiz Gagica,Ramush Hajredini..........................

  7. #7
    SHKOZA
    Anėtarėsuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Rugovizmi ishte pjelle e Serbise, me largimin e Serbise u zhduk edhe ajo.
    Ka edhe disa mbeturina por sigurte se jane ne tretje e siper.

    Shkoza nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Rilindja
    Anėtarėsuar
    22-06-2009
    Postime
    11
    Shoku Shkoze e bere Boze!!!
    Nese vetem edhe dy veta si ti jane apo ishin ne TMK atehere mozamakeq per ne

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    A ka sot njerez te afte dhe te ndershem qe mund ta rimekembin Rugovizmin?
    Ka,bile se paku tre here me shume se sa antirugoviste.Por momentalisht antirugovistet jane "ne mode".Rugovizmin mund ta ringjallin emrat si:Veton Surroi,Behgjet Pacolli,Nexhat Daci,Blerim Shala,Bujar Bukoshi,Halil Matoshi,Nexhmedin Spahiu,Isa Mustafa,Ylber Hysa,Teuta Sahatqiu,Ramush Tahiri,Hafiz Gagica,Ramush Hajredini..........................
    ------
    E paske ba nje bukete te merekullueshme....!
    Si nuk e paske fute ne kete liste edhe Eqrem Kryeziun e Pagarushes se Malisheves ,afer Millanoviqit te ketij Shkozes ?

    Ps.Rilindje,keta qe i ke renditur aq mire,me pak perjashtime,jane ata me A te madhe te shtypit...kuptohet besoj

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Rilindja
    Anėtarėsuar
    22-06-2009
    Postime
    11
    Atdheu mbi te gjitha apo te gjithe mbi atdheun shoku Shkoze qe e bere Boze? Ia keni ndale frymen atdheut Shkoza i TMK-se.

  11. #11
    Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
    Anėtarėsuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropė
    Postime
    1,838
    Kjo ėshtė sikur tė kėrkosh kthimin e okupimit tė shkaut nė tokat arbėrore!

    Ata qė e njohin mirė ket far "rugovizmi" e din shumė mirė se cfarė ishte!

    Mos na u kthet ajo kolerė kurr mė nė pragun e deres!

    Kili

    SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
    Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Rilindja
    Anėtarėsuar
    22-06-2009
    Postime
    11
    Sidoqofte Ju pershendes Guri i Kuq

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Mos u brengosni,
    Jemi imunizuar prej koleres keto dy vitet e fundit ....

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    zaten rugovizmi veq pona mungon shaher kemi qen te degjueshem ne kemi humb teritore kush mendon se rugovizmi duhet te kthehet aj e ka nostalgjin per kohen e okupimit kur me qindra teri e te reja leshonin kosovoen nga politika rugoviane e ndihmuar nga okupatoret srrbo fashist
    por tash edhe politika thaqiste enjejt esht ... shnet

  15. #15
    SHKOZA
    Anėtarėsuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Citim Postuar mė parė nga Rilindja Lexo Postimin
    Shoku Shkoze e bere Boze!!!
    Nese vetem edhe dy veta si ti jane apo ishin ne TMK atehere mozamakeq per ne
    Mos ofendo njerezit qe japin mendimet e tyre se nuk je me ketu ne ne partine komuniste te shokut Tito .
    Une e shpreha mendimin tim , me duket e kam kete te drejte , mos ia fut kot ore teveqel.


    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  16. #16
    SHKOZA
    Anėtarėsuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Citim Postuar mė parė nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    A ka sot njerez te afte dhe te ndershem qe mund ta rimekembin Rugovizmin?
    Ka,bile se paku tre here me shume se sa antirugoviste.Por momentalisht antirugovistet jane "ne mode".Rugovizmin mund ta ringjallin emrat si:Veton Surroi,Behgjet Pacolli,Nexhat Daci,Blerim Shala,Bujar Bukoshi,Halil Matoshi,Nexhmedin Spahiu,Isa Mustafa,Ylber Hysa,Teuta Sahatqiu,Ramush Tahiri,Hafiz Gagica,Ramush Hajredini..........................
    ------
    E paske ba nje bukete te merekullueshme....!
    Si nuk e paske fute ne kete liste edhe Eqrem Kryeziun e Pagarushes se Malisheves ,afer Millanoviqit te ketij Shkozes ?

    Ps.Rilindje,keta qe i ke renditur aq mire,me pak perjashtime,jane ata me A te madhe te shtypit...kuptohet besoj
    Per fat te keq edhe ketu me ka qelluar afer hahahaahah. Po kam prane edhe njerez te Pitkiviqt te ketij Gurit te Kuq.

    Eqrem beu qe permendet eshte nga nji lagje e Pagarushes qe quhet ,, Bajdan " dhe fort ju ka sherri bereqet . Perdoret neper popull nje thenjie per ta : ,, Ruaju sherrit Bajdanit dhe te shejtanit ''. Kam frike se Rugovizmin e pate zene sherri i tij. Hahahah.
    Tumiremeteshi edhe nje here, une vetem e shpreha mendimin tim per temen e nuk kam kohe te merrem me rugovizmin dhe gjerat qe kane vdekur moti.

    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  17. #17
    Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
    Anėtarėsuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropė
    Postime
    1,838
    SHKOZA , me ty jam , nuk e meriton me humb shumė koh me tė kaluara tØhidhura , se na sjellin vetėm hidhėrim e vnerė!

    Kili

    SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FAET!
    Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anėtarėsuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Gjithmon populli e han mese shumti dersa lideret apo udheqsit ikin larg

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar mė parė nga SHKOZA Lexo Postimin
    Per fat te keq edhe ketu me ka qelluar afer hahahaahah. Po kam prane edhe njerez te Pitkiviqt te ketij Gurit te Kuq.

    Eqrem beu qe permendet eshte nga nji lagje e Pagarushes qe quhet ,, Bajdan " dhe fort ju ka sherri bereqet . Perdoret neper popull nje thenjie per ta : ,, Ruaju sherrit Bajdanit dhe te shejtanit ''. Kam frike se Rugovizmin e pate zene sherri i tij. Hahahah.
    Tumiremeteshi edhe nje here, une vetem e shpreha mendimin tim per temen e nuk kam kohe te merrem me rugovizmin dhe gjerat qe kane vdekur moti.

    SHKOZA nga Prizreni
    ---
    Flm.,Shkoza,
    Nuk e njoh ate teritor pėr tė cilin po flet,por tė falemnderit pėr kėtė meselen....kenka e mrekullueshme..!

    ps.kur kam ken student, kam pasur njė mik(cimer) nga Malisheva dhe ai i tregonte kėto emra katundesh....
    -Po ti kenke njeri me fat...me e pas ngat kėtė farė burrit (eqen)....

    Shnet,
    Guri i Kuq i Rugovės

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e shalja1
    Anėtarėsuar
    18-05-2009
    Postime
    427
    mendimi ime eshte se jeto jeten e jeta eshte ete gjallve e jo te vdekurve ishte epoka e te ndejturit fjete tani eshte epoka mos te flem as dit as nat

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •