Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 126
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Sigurisht qe po. Keqtrajtoje femren psikologjikisht, fizikisht dhe seksualisht dhe te jesh i sigurt se e ke fituar urrejtjen e saj. Dashuria nuk eshte ndjenje e perhershme. Ashtu sic vjen, ashtu edhe mund te iki, apo te shnderrohet ne dicka tjeter. Mund te jete respekt, mirenjohje, kujdesje, dhe urrejtje.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    jo kurre atehere nuk eshte dashuri

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga riduana Lexo Postimin
    jo kurre atehere nuk eshte dashuri
    Ridana nuk behet fjale a mund te dashurosh dhe urresh njekohesisht te njejtin person, lol.

  4. #44
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Per mua dashuria e pare ( dhe pse isha shume e re ) ne fillim u kthye ne urrejtje me pas u tronsformua ne Indiference . Keshtu qe PO dashuria kthehet ne urrejtje .

  5. #45
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga Uarda-1 Lexo Postimin
    Shume njeres thone qe dashurine nga urrejtja e ndan nje fije shum shum e holle.
    Po ju cfare mendoni??

    Mendoni se mund te dashuroni nje person qe urreni apo te urreni personin qe dashuroni??????????

    P.S. Te dashurosh s'eshte mekat, te urresh eshte mekat
    Varet se sa e dashuron tjetrin .

    Nje dashuri e madhe , kthehet ne nje urrejtje te madhe.
    Por kurr nuk mund te dashurosh nje person qe e urren.



    Ps. Urrejtja eshte dicka njerzore, per aq kohe sa nuk behet e rrezikshme.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Por kurr nuk mund te dashurosh nje person qe e urren.


    .
    Nuk jam dakort me kete. Varet per cfare lloj urrejtje behet fjale. Mund te urresh sepse influrencohesh nga te tjeret, apo nje arsye tjeter. Une per vete mendoj se dhe ndjenja e urrejtjes eshte kalimtare. Dhe atehere kur kam menduar se e urreja dike, dhe me vone ne nje moment te caktuar kam kuptuar qe nuk ka qene urrejtje, por nje ndjenje inati, perbuzje e momentit.

  7. #47
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk jam dakort me kete. Varet per cfare lloj urrejtje behet fjale. Mund te urresh sepse influrencohesh nga te tjeret, apo nje arsye tjeter. Une per vete mendoj se dhe ndjenja e urrejtjes eshte kalimtare. Dhe atehere kur kam menduar se e urreja dike, dhe me vone ne nje moment te caktuar kam kuptuar qe nuk ka qene urrejtje, por nje ndjenje inati, perbuzje e momentit.
    Varet nga lloji i njeriut , duke qene tip qe nuk urrej shpejt ose nuk influencohem nga te tjeret, urrejtja , inat , perbuzje qe mund te krijoi per nje person mund te zbutet por nuk me largohet.
    Qe te dashurosh nje person , 'urrejtja' duhet te shkoje ne nivelin 0 .

    Prandaj e quaj te pamundur te dashurosh nje person qe e urren, e perbuz,e ke inat. Llogjika ndoshta mund te thote po,por zemren se genjen dot
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-06-2009
    Postime
    114
    Citim Postuar më parë nga Uarda-1 Lexo Postimin
    Shume njeres thone qe dashurine nga urrejtja e ndan nje fije shum shum e holle.
    Po ju cfare mendoni??

    Mendoni se mund te dashuroni nje person qe urreni apo te urreni personin qe dashuroni??????????

    P.S. Te dashurosh s'eshte mekat, te urresh eshte mekat
    Qe te dashurosh nje Person qe Urren icik veshtire por nese ke dashuruar patjeter qe Urren.....

  9. #49
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anëtarësuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    Citim Postuar më parë nga BaNeSaXhIe Lexo Postimin
    Per mua dashuria e pare ( dhe pse isha shume e re ) ne fillim u kthye ne urrejtje me pas u tronsformua ne Indiference . Keshtu qe PO dashuria kthehet ne urrejtje .
    po dashuria ne urrjejte???? kete doja te dija une.....se te gjithe e dime qe nga ata qe dashurojne e me pas ndodh qe cdo gje te kthehet ne urrjejte....
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    kam degjuar shum raste ku dashurija eshte kthyer ne urrejtje ,por nuk kam degjuar per te kunderten!

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Shume here u mundova te urej ate qe me lendovi qe ta largoj nga zemra ime ,por mbeti vetem nje mundim .......
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Citim Postuar më parë nga laura.. Lexo Postimin
    Shume here u mundova te urej ate qe me lendovi qe ta largoj nga zemra ime ,por mbeti vetem nje mundim .......
    ke tentuar te pamunduren ! gjersa e mban ne zemer nuk mund te urresh,sa per lendime kjo nuk mjafto qe te nxit urrejtjen ,nganjeher lendohemi edhe nga shok miq e te aferm por nuk urrejm!

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Dashuria te le plage qe nuk sherohen qe kshu lendimi nuk ka lidhje me hidherimin e shoqerise
    mjafton si nuk mjafton varet se cfare te ka bere personi qe ke dashuruar....
    Do desha te kisha nje tip qe te mundesha te urej por nuk e kam nga njere duhet te uresh qe tju tregosh vendin shpejt....
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-02-2010
    Postime
    3
    Qdo dashuri qe shkatrrohet krijohet ajo bindja e urrejtjes por kalon me kohen .

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    A mund të kthehet dashuria në urrejtje?!
    kjo varet nga personi, ka disa persona qe dashurine e kthejne ne urrejtje, ka disa si une per shembull qe nuk urrejne dot
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  16. #56
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga Uarda-1 Lexo Postimin
    Shume njeres thone qe dashurine nga urrejtja e ndan nje fije shum shum e holle.
    Po ju cfare mendoni??

    Mendoni se mund te dashuroni nje person qe urreni apo te urreni personin qe dashuroni??????????

    P.S. Te dashurosh s'eshte mekat, te urresh eshte mekat
    Rruga me e mire eshte ti zgjidhesh proplemet me diskutim, jo vetem qe i ben keq tjetrit, kur e urren ate, por eshe vetes.

    Nuk ia vlen te urresh njerin vetem nqs ai te ka bere ndonje te keqe, jo se shkoi me nje tjeter por ty vete si person.

  17. #57
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Mund te kthehet ne heshtje,harrese,gjeja me e mire

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ridana nuk behet fjale a mund te dashurosh dhe urresh njekohesisht te njejtin person, lol.
    e kam fjalen qe kur e dashuron dike edhe nese ndahesh ose te ndodh dicka qe te largon prej tij nuk mendoj se ajo dashuri qe ndejen te kethehet ne urrejtje them une pastaj varet e dhe tipi njeriut

  19. #59
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Se pari e pershendes kete siper sepse ka kohe qe ska hy

    Sa per temen , dashnin prej urrejtjes e ndan ni fije peji ...pra shum leht nga deshprimi apo tradhtia dashuria mund te kthehet ne urrejtje .

  20. #60
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Ne familjet Shqiptare skam pa akoma nje dashuri te kthehet ne uretje,edhe pse ndodhin grindje ndermjet qiftit akoma jetojn bashk.Por kur shiqoj familjet franqeze mjafojn tre grindje per te vendosur te trethojn te urejn dhe te divorsojn...
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •