Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 95

Tema: Rammstein

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Besoj se nuk ma vene fshesen kesaj rradhe:

  sepse ka kenduar tek kuqaloshet...kuqalisht
  lg
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Kaligula
  Anėtarėsuar
  30-09-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  266
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Besoj se nuk ma vene fshesen kesaj rradhe:
  http://www.youtube.com/watch?v=jJY2I...eature=related
  sepse ka kenduar tek kuqaloshet...kuqalisht
  lg
  "Haleluja" me ne fund gjeta dicka tė hajrit ........

 3. #43
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Per mua eshte grupi me i madh Gjerman i gjithe kohrave,Scorpionsat ti shofin targen.
  http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
  Ohne dich(pa ty) musice klase,teksti gjigand.
  Please , sgjete ndonje gje me te zgjuar per te thene?
  E kush eshte i mire?
  Kitaristi apo bassisti i grupit ?
  Apo ai viktima e organos qe ngjan si Dj i droguar. Edhe muziken te tille e prodhon , elektronike......fallco.

  Eshte bande commerciale , prandaj ka bere fame ......thats all.

 4. #44
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  grup shum i mire, megjithese nuk i kam ndigju .

  duhet te rriten pak kto me u bo si scorpions.

 5. #45
  E bukur video e re P.ssy!

 6. #46
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,891
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Per mua eshte grupi me i madh Gjerman i gjithe kohrave,Scorpionsat ti shofin targen.
  http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
  Ohne dich(pa ty) musice klase,teksti gjigand.
  Eshte nje grup i ri qe po ben buje me hapa gjigande.POr me duhet te kundershtoje,sepse nuk mund t`i krahesosh dot me legjendaret Scorpionsa,qe ska i madh e i vogel ane e mban botes qe si njef.Te kishe gjetur ndonje grup,si Djemt e detit apo Qelbanix,edheeeeeeeeeee e pranonim si fakt.

  Rrofshin Scorpionsat e pa vdekshem dhe vlen ti urosh djemt e Rammit,u befshit si Akrepat.
  Feel the pump √

 7. #47
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  muzika e tyre eshte komplet ndryshe nga ajo e scorpionave ,keshtuqe skane sesi te behen si scorpionat keta.

  se kane te gjate si gjithe grupet komerciale t koheve te sotme.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  gati se u bo tema Rammstein vs Scorpions

  per shijen time muzikore Scorpionsat e kan muziken dukshem ma kualitative se sa Rammstein
  edhe tingllojn Rock Band i rangut botrorė....
  Rammstein e kan nje rock te stilit Laibach viteve “80....  p.s. Laibach 1988

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 16-10-2009 mė 18:25

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Please , sgjete ndonje gje me te zgjuar per te thene?
  E kush eshte i mire?
  Kitaristi apo bassisti i grupit ?
  Apo ai viktima e organos qe ngjan si Dj i droguar. Edhe muziken te tille e prodhon , elektronike......fallco.

  Eshte bande commerciale , prandaj ka bere fame ......thats all.
  Epo s'jemi te gjithe te zgjuar si puna jote edhe sa per punen e Scorpionsave e kam diskutuar nje here me Profesor P_eon kete theme.
  Komercializem s'kane pasur kurre,n.q-se ti e ke ndjekur rrugen e tyre musikale.
  Sa per ate viktimen e organos lexo me shume,dhe musike fallse RAMMSTEIN????
  Pse ja fut kot kurr s'merr vesh o grrice poetike,dhe e di ti qe te gjitha konzertet jane te shitura(biletat).Shif ne internet sa e blen nje bilet tek tregu(pazari) i zi.
  Ah po,ne nje pike ke te drejte: jane pyromane commerzialist First Class.
  Kudo qe shkojne SHPERTHEN salla,dhe degjohe albumin e ri njehere,pastaj flasim c'fare pozicioni do arrijne...
  Per shembull:

  7-Wiener Blut

  Komm mit mir komm auf mein Schloss
  Da wartet SpaB im Tiefgeschoss
  Leise leise wollen wir sein
  Den Augenblick von Zeit befreien
  Ja das Paradies liegt unterm Haus
  Die tür fällt zu das Licht geht aus

  Seid ihr bereit
  Seid ihr so weit
  Willkommen in der Dunkelheit(erresire)

  Kaq mjafton....perkohesisht
  Mbi tetembedhjete vjecar+


  Okay sume poetike Tussy
  PS: pyeni Hard_Style kush jane RAMMSTEIN.
  lg und GRANDE RAMMSTEINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  grup shum i mire, megjithese nuk i kam ndigju .

  duhet te rriten pak kto me u bo si scorpions.
  Plako,se po e bejme kukamshefshi..
  Scorpsionsat ishin,keta jane...aktuell me te miret.
  E di vete ti,dhe e merr vesh musiken+tekstin e tyre
  Se na shkruajne qe jane falls,keta....
  Po ata,te tjeret????
  Mann hey.....
  E po edhe tek Rammstein,po shikojme moralin socialist shqiptar demokratik...
  A nuk eshte per te vjelle?
  Sepse musika e tyre eshte classe(shija ime).
  Shnet Drague.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  muzika e tyre eshte komplet ndryshe nga ajo e scorpionave ,keshtuqe skane sesi te behen si scorpionat keta.

  se kane te gjate si gjithe grupet komerciale t koheve te sotme.
  Ngaterron koherat e dikurshme,me te sotmet....
  Shiko kalendarin.
  lg
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL Lexo Postimin
  Eshte nje grup i ri qe po ben buje me hapa gjigande.POr me duhet te kundershtoje,sepse nuk mund t`i krahesosh dot me legjendaret Scorpionsa,qe ska i madh e i vogel ane e mban botes qe si njef.Te kishe gjetur ndonje grup,si Djemt e detit apo Qelbanix,edheeeeeeeeeee e pranonim si fakt.

  Rrofshin Scorpionsat e pa vdekshem dhe vlen ti urosh djemt e Rammit,u befshit si Akrepat.
  Pune aktualiteti,apo fakt qelbaruc nga guaskat e lumit.
  Tashtierse hapa gjigande ben???
  ???????
  lg
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Pune aktualiteti,apo fakt qelbaruc nga guaskat e lumit.
  Tashtierse hapa gjigande ben???
  ???????
  lg
  Sepse marshojne drejt,per qyrret shqiptare.
  E drejta ime e fjales.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Ist GEILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLL

  edhe RAMMSTEIN.
  Jawohl und Volle Pulle in Rulle
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 15. #55
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Epo s'jemi te gjithe te zgjuar si puna jote edhe sa per punen e Scorpionsave e kam diskutuar nje here me Profesor P_eon kete theme.
  Komercializem s'kane pasur kurre,n.q-se ti e ke ndjekur rrugen e tyre musikale.
  Sa per ate viktimen e organos lexo me shume,dhe musike fallse RAMMSTEIN????
  Pse ja fut kot kurr s'merr vesh o grrice poetike,dhe e di ti qe te gjitha konzertet jane te shitura(biletat).Shif ne internet sa e blen nje bilet tek tregu(pazari) i zi.
  Ah po,ne nje pike ke te drejte: jane pyromane commerzialist First Class.
  Kudo qe shkojne SHPERTHEN salla,dhe degjohe albumin e ri njehere,pastaj flasim c'fare pozicioni do arrijne...
  Per shembull:

  7-Wiener Blut

  Komm mit mir komm auf mein Schloss
  Da wartet SpaB im Tiefgeschoss
  Leise leise wollen wir sein
  Den Augenblick von Zeit befreien
  Ja das Paradies liegt unterm Haus
  Die tür fällt zu das Licht geht aus

  Seid ihr bereit
  Seid ihr so weit
  Willkommen in der Dunkelheit(erresire)

  Kaq mjafton....perkohesisht
  Mbi tetembedhjete vjecar+

  http://www.youtube.com/watch?v=UFHQ6Oj3040
  Okay sume poetike Tussy
  PS: pyeni Hard_Style kush jane RAMMSTEIN.
  lg und GRANDE RAMMSTEINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
  pse sillesh si fmije?
  ca, e keni zakon ju ne kete forum , qe kur ju kundershtojne duhet te shani?

  a mund te perqendrohesh ne debat gjithmone tek muzika , pa bere sulme personale nqs ka mundesi?

  kjo me ben te mendoj se ti qeke obsessed me kete grup e asgje tjeter. tani obsession eshte si tip semundje , qe sado tu flasesh njerezve me reason (arsye), they wont employ it , duan apo sduan ata.

  tani si gjithe te tjeret ,fansat e muzikes metal , edhe une kam pase grupe te cilat i kam pase fiksim. mirepo nuk e tejkaloja kufirin kur vinte puna te kritikat e muzikes.

  e dija shume mire se metallica nuk ishte me e mire se guns and roses apo manowar se iron maiden.

  tani mbase metallica beri me shume fanca worldwide , nje prej ta edhe une, por nga niveli muzikor sishte aq larte se guns and roses.

  pse?
  sepse nuk mund te krahesohej per kordet volake james me axl. gjithashtu nuk mund te krahesohej nga niveli kitarist kirk me slash. slash ishte mozarti i kitares , duke sjell ne muziken heavy tinguj te pakrahesueshem. aq i talentuar qe ai.

  vertet muzika e tyre ndryshonte , sepse guns and roses qene heavy-hardrock sometimes , ndersa metallica thrash e heavy later on, por i mora si shembull per nga numri i fan-base.

  Eshte i njejti budallik te krahesosh skorpionsat me rammstein.
  Schenker beri revolucion ne muziken heavy. Ishin pionerat e pare te kesaj muzike.Jane top , ne liste me led zeppelin,black sabbathe,whitesnake etc etc etc.

  A e ke degjuar kengen e 70's te scorpionasve ''im going mad'' ????
  Sbesoj , se po ta kishe degjuar , do i vleresoje ndryshe.

  Shiko , secili i zgjedh bandat sipas gjenerates se tij , ashtu sic zgjodha edhe une metallicen,nirvana etc etc etc.
  Mirepo sa vjen e vone do e realizosh qe , te ishe part of the generation of 60's e 70's ne muzike , ishte nje privilegj. te krahesosh bandat e atyre viteve , me te sotmet eshte nje budallik me brire, besome.

  ps: jam shume i sigurte qe e kam degjuar banden tende te zemres para teje, si ne audio dhe live .

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  1) ramstein very good,
  2) scoprions very good,

  3) nuk mund ti krahasosh sepse sejcili ka stilin e vet. Nuk behet gare mes grupeve.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  pse sillesh si fmije?
  ca, e keni zakon ju ne kete forum , qe kur ju kundershtojne duhet te shani?

  a mund te perqendrohesh ne debat gjithmone tek muzika , pa bere sulme personale nqs ka mundesi?

  kjo me ben te mendoj se ti qeke obsessed me kete grup e asgje tjeter. tani obsession eshte si tip semundje , qe sado tu flasesh njerezve me reason (arsye), they wont employ it , duan apo sduan ata.

  tani si gjithe te tjeret ,fansat e muzikes metal , edhe une kam pase grupe te cilat i kam pase fiksim. mirepo nuk e tejkaloja kufirin kur vinte puna te kritikat e muzikes.

  e dija shume mire se metallica nuk ishte me e mire se guns and roses apo manowar se iron maiden.

  tani mbase metallica beri me shume fanca worldwide , nje prej ta edhe une, por nga niveli muzikor sishte aq larte se guns and roses.

  pse?
  sepse nuk mund te krahesohej per kordet volake james me axl. gjithashtu nuk mund te krahesohej nga niveli kitarist kirk me slash. slash ishte mozarti i kitares , duke sjell ne muziken heavy tinguj te pakrahesueshem. aq i talentuar qe ai.

  vertet muzika e tyre ndryshonte , sepse guns and roses qene heavy-hardrock sometimes , ndersa metallica thrash e heavy later on, por i mora si shembull per nga numri i fan-base.

  Eshte i njejti budallik te krahesosh skorpionsat me rammstein.
  Schenker beri revolucion ne muziken heavy. Ishin pionerat e pare te kesaj muzike.Jane top , ne liste me led zeppelin,black sabbathe,whitesnake etc etc etc.

  A e ke degjuar kengen e 70's te scorpionasve ''im going mad'' ????
  Sbesoj , se po ta kishe degjuar , do i vleresoje ndryshe.

  Shiko , secili i zgjedh bandat sipas gjenerates se tij , ashtu sic zgjodha edhe une metallicen,nirvana etc etc etc.
  Mirepo sa vjen e vone do e realizosh qe , te ishe part of the generation of 60's e 70's ne muzike , ishte nje privilegj. te krahesosh bandat e atyre viteve , me te sotmet eshte nje budallik me brire, besome.

  ps: jam shume i sigurte qe e kam degjuar banden tende te zemres para teje, si ne audio dhe live .
  Une si kam krahasuar me dje.Dhe jam i gjenerates tende+ apo - vitesh.
  Ah Led Zepelin,Chuck Barry,Metallica,Nirvana....apo apo.
  Jo se kam degjuar "im going mad" ma jep nje link qe ta shof prape.
  Sa per revolucion ne Rock,ndoshta eshte Shenker s'jam i sigurte per kete.Kohe e gjate....
  Sa per te krahasosh Metallica me Guns N'Roses as se vej ne dyshim kush,pavaresicht kush ishte Slash.
  S'jam profesor musike,qe ta dish
  Sa qe e ke degjuar para meje dhe live me behet qejfi shume,dhe kam shkruar qe Scorpionsat ti shofin targen.Perse????Aktuell sot,dhe Slash djerupet e sotme i vejne rendesi frontmanit,sa i bukur eshte dhe ne dje shikonim aftesite personale musikore.Dhe Rammstein hyn tek keta te fundit.
  Sa per je ofenduar,sorry!
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  1) ramstein very good,
  2) scoprions very good,

  3) nuk mund ti krahasosh sepse sejcili ka stilin e vet. Nuk behet gare mes grupeve.
  Shume dakord,por pune tifoslliku.
  Secili ne kohen e vet.
  Danke.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  @Smith Poezia
  Lexo kete,perdor programin e Apolleyonit dhe e kupton:
  http://www.zeit.de/newsticker/2009/1...02-22716600xml
  kush jane.
  Shendet.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Kenga numer 7 e albumit.

  Gjoben e paguaj vete,po ra zilja tek dera.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Albumi juaj me 10 kėngė
  Nga vagabondi1 nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 06:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •