Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 95

Tema: Rammstein

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
  Mė fal se kam harru me dhanė lajmrimin: KJO KĖNGĖ NDALOHET PĖR MINORENĖ NĖN 18 VJEĒ.

  Edhe njė herė kėrkoj falje nga tė pranishmit.
  alibaba gabim je - Dieses Video ist in deinem Land nicht verfügbar. -
  d.m.th. Kjo Video nuk eshte e lejuar ne Shtetin tuaj
  nuk ka lidhje me moshen 18
  Rammstein nuk jan grup naciste O.K.  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 22-05-2009 mė 20:33

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga epanjohur Lexo Postimin
  rammstein nuk me pelqen fare :S
  Nuk jane te gjithe eksemplare shqiptar,fatkeqesisht...
  Une i kam cekur dhe i duna....atana:
  Pushimi me mbaroi,do shkoj me kerr...se kam idene ku
  Tung.

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  ...waw - Rammstein , t'mdhejn jan...no coment.

  Nje Nder Bendet Me Te Njohura Ne Rozullin Toksor Sa I Perket Industrial,ska fjal per ta, ne performimet Live jan geniala , kryeveper,
  Rammstein eshte nji grup qe e preferoj shum , me pelqejn pa mas , si nga textet , ashtu edhe nga muzika , e them kete nga textet sepse shumicen e kengeve i kendojn ne gjuhen e tyre Gjermane , qka do te thot se gjuha Gjermane me pelqen shum , eshte tamam gjuh burrnore...

  - Rammstein ikan koncertet me te fortat ne Bot , jan pupollarizum shum ne te gjith boten .
  Rammstein kan poshtuar Boten , keta kan Miljona Fansa.
  - pak ka ballkansa qe e ndegjojn muziken e tyre - (kjo shkon ne te miren e muzikes se vertet).

  un i ndegjoj me shum knaqesi , ne muziken e tyre ka nji magji qe te mbush energji ...ikam te gjitha albumet e tyre....
  - kam edhe dy T-shirt...te tyre , jan shum te bukura i mbaj veshur tere veres...

  ja keto jan ...

  ...kjo e dyta , eshte nga para , dhe nga mbrapa...

  - nga para lexon - Keine Lust- ( eshte edhe kenga e tyre )
  ..pak njohuri per ta...

  Till Lindemann – lead vocals
  Richard Zven "Scholle" Kruspe – lead-guitar
  Paul H. Landers – rhythm-guitar
  Oliver "Ollie" Riedel – bass-guitar
  Christoph "Doom" Schneider – drums
  Christian "Flake" Lorenz – keyboards  Till Lindemann - vokalisti i grupit Rammstein , eshte perfekt ne ket grup , paraqitja e tij ne video skena , ashtu edhe kur performojn live paraqitja e tillit eshte gjeniale , tamam aktrim edhe perkushtim i kengeve , ashtu ai i perjeton te gjitha kenget , ashtu siq duhet.

  - sipas disa informatav per Rammstein, qe ikam ndegju nga disa koleg qe jetojn ne Gjermani , antaret e grupit jan me profesion - Doktora - , por muziken e kan hobi., kjo eshte diqka e madhe .....

  - nese s'gaboj keta k'ta si grup jan formu ne vitin 1993

  - albumet e tyre ...

  - Herzeleid -1996
  - Sehnsucht - 1998
  - Live Aus Berlin - 1999
  - Mutter - 2001
  - Reise, Reise - 2004
  - Rosenrot - 2005


  - Muzika , dhe Textet e tyre kan Filozofi dhe psikologji n'vete

  kenget qe nuk shkon dita pa i ndegju ....


  (uuaaauu ...qfar shou...)  ...ja disa kenge te tyre , te gjitha kenget ikan kryeveper ...

  - me kenget lart , mbeten te pershendetur te gjith fansat e Rammshtajn-av...

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  @Hard Style
  Asnje nuk eshte me titull doktor,pervec qe Christian Lorenz e quajne (apo e theresin keshtu) ngaqe e ka pasur pasion kete profesion(nuk ju dha mundesia ne ate sistem idiot para 1989).Dhe pikerisht per kete fansat dhe shoket,koleget(apo zoterinjte e grupit) i thone Doktor.
  300 cmime te fituara ne karrieren e tyre,
  450 konzerte ne 35 shtete te botes.
  Tashti te kam mik dhe per ty, Apollyon vecanericht edhe gjithe fansat e RAMMSTEIN.....

  Ju pershendes dhe albumi i ri del ne shtator.
  @Apollyon
  A njef ndonji njeri mor burre i dheut qe ti kompromentojme,dhe te na vine ne Shqiperi per konzert
  Dite te mbare!

 5. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  @für RAMMSTEIN FANSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
  Fatkeqesisht nuk ka video live,por sprish pune sipas mendimit tim..
  Kerce, me shuaj por mos me zhgenje..
  @Hard Style
  Ke te drejte,te kuptosh Rammstein eshte e veshtire..
  Forever Rammstein,sepse e shohin boten aktuale bardhe e zi pa color te mediave
  Tek google ose Rammstein faqja e tyre,merr informacion si ta kete deshira.
  Spring nga albumi Rosenrot

  GJIGAND,sepse kerce dhe mos me zhgenje,apo me genje.
  SystemA.

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,015
  Sa her degjoj kete lloj muzike ndihem mire, me pershtatet me zgjon veten nga gjumi hipnotizues qe pothuajse na ka pushtuar te gjithve,ne kohet e veshtira qe kemi kaluar dhe po kalojm, dhe kush e di dhe sa akoma ..............

 7. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga sulioti Lexo Postimin
  Sa her degjoj kete lloj muzike ndihem mire, me pershtatet me zgjon veten nga gjumi hipnotizues qe pothuajse na ka pushtuar te gjithve,ne kohet e veshtira qe kemi kaluar dhe po kalojm, dhe kush e di dhe sa akoma ..............
  Absolutisht me se e vertete
  Hyn tek gjenerata e re e forte gjermane(Neuen Deutsche Härte).
  Christian Florenz:stilin e gjetem ne vete,ngaqe ne e dinim c'fare ne nuk deshironim!Ne nuk donim pikerisht Funkymusik ose Punk te tipit American.Ne e kuptuam qe vetem musiken tone mund te luanim,tamam kete qe luajme.Shume e thjeshte eshte,e shurdhet dhe monotone
  Rammstein nga Hard Rock,Metal apo Industrial Rock e fusin veten tek Tanz Rock(krijimi i tyre).
  Paul Landers:ne e shofim boten ndryshe(ju vlen kjo),jo vetem i djathte apo i majte,nuk kemi nevoje per metafore colorike,qe mediat aq deshire kane te na i veshin(apo rrasin shqip) sepse kjo eshte bota sot(sipas deshires ju jap edhe faqen ku eshte thene,shkruar apo vertetuar).
  Rammstein i kendojne(shqip) shoqerise,vetmise,urrejtjes,cmendurise,luftes,dash urise,dashurise se pa fat,dhe fallsifitetit ne marredheniet shoqerore apo hipokrizise....
  Pikerisht per kete sipas mendimit tim,jane njisha absolut,dhe kete e gjykon,e ndjen apo e llogjikon publiku apo masat njerezore(fansat nuk diskutohen).

  Jane GJIGANDE me tere kuptimin e fjales,varet qysh,tek apo si...
  RAMMSTEIN pergjithmone(si tifoz i tyre me humbje realiteti)

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Aktuallitet dhe pavdeshkemeri!
  Futi i shkelme bytheve dhe kerko ndihme,
  Rammstein,deri ne vdekje.

  Hallelujah.

 9. #29
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Texti me gjigand qe kane shkruar(Till Lindeman eshte poet,edhe si profesion)
  Pa qendrese,pa zhurme,i pafuqishem,me ze te humbur,pa emer,pa identitet,pa perspektive....edhe ne fund tamam e thene:ne ishim kot,dhe ec(apo ik ose nisu)
  Rammstein the BEST band in the WORLD.

  FOREVER.

 10. #30
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  @Hard Style
  Ke te drejte,te kuptosh Rammstein eshte e veshtire..
  Forever Rammstein,sepse e shohin boten aktuale bardhe e zi pa color te mediave
  bravo ...SYSTEMA ....i lexova te gjitha postimet e tua qe i paske ber , un ende skam par askend qe u shpreh ne menyren me te mir se si je shpreh ti ....
  ....komplimente ......

  pra rammstein i kendojn te gjith sfidave te kesaj jete...pra nga njiher ata nuk e shohin boten , jeten , nga ana normale e njeriut , por nga ana e nji njeriu jo te shendosh mentalisht dhe ashtu e krijojn nji text , nji keng ....dhe ajo del perfekt .....

  ja nji keng e tyre fenomenale ,...

  ...ja si e paraqesin keta borbardhen  ...keng me shum art ne tė....

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin

  pra rammstein i kendojn te gjith sfidave te kesaj jete...pra nga njiher ata nuk e shohin boten , jeten , nga ana normale e njeriut , por nga ana e nji njeriu jo te shendosh mentalisht dhe ashtu e krijojn nji text , nji keng ....dhe ajo del perfekt .....

  ja nji keng e tyre fenomenale ,...

  ...ja si e paraqesin keta borbardhen

  http://www.youtube.com/watch?v=mfHlA3fmJG0

  ...keng me shum art ne tė....
  Pikerisht.sepse c'fare ka ngelur me normale sot ne kete bote????????????

  Gjithe te mirat

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  @Hard Style
  Vecanerisht kjo te le mbresa:

  edhe versioni englisht:

  Pra vetem nga Rammstein pret aktualitet,pa maske, pa moral falls,pa meshire edhe pra vetem Rammstein.
  Mire u shkrofshim

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  @Hard Style
  Vecanerisht kjo te le mbresa:
  http://www.youtube.com/watch?v=k9aeoQ-Hs3Y
  edhe versioni englisht:
  http://www.youtube.com/watch?v=zhxYP...om=PL&index=34
  Pra vetem nga Rammstein pret aktualitet,pa maske, pa moral falls,pa meshire edhe pra vetem Rammstein.
  Mire u shkrofshim
  ...kenga eshte shum shum e bukur ....


  ...keta rreshta texti te kesaj kenge , un i mbaj te m'veshur ne shpind...

  ...ose ....


 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  @Systema .

  ...para disa vitesh kete e kisha per qdo, mengjes , drek , mbremje...
  ...keng fantastike......t'pershendes....

 15. #35
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  ...kenga eshte shum shum e bukur ....


  ...keta rreshta texti te kesaj kenge , un i mbaj te m'veshur ne shpind...

  ...ose ....

  Respekt nga ana ime Hard Style fjale gjigande mban ne shpine(tipik Rammstein)
  Dhe ta mbyll temen Rammstein deri sa te dali albumi i ri,per ty kjo:

  Kompliment nga ana e ime.

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Respekt nga ana ime Hard Style fjale gjigande mban ne shpine(tipik Rammstein)
  Dhe ta mbyll temen Rammstein deri sa te dali albumi i ri,per ty kjo:
  http://www.youtube.com/watch?v=UbGBS0OIxSo
  Kompliment nga ana e ime.
  @Systema : - te faliminderoj per rrespektin dhe komplimentet qe keni ndaj meje ...

  Rammstein Rulzzz

  @systema - rammstein-at me kenget dhe textet e tyre godasin fuqishum .....


  ....kjo per ty - dhe mua , dhe per te gjith fansat e Rammstein... 17. #37
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  TILL...

  dhe flet pa maske...
  RAMMSTEIN.
  Kur flet per veten genjen,vere nje maske ne surrat dhe thua te verteten(Oskar Wilde).
  lg

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Nga Albumi i ri qe do dali:


  Lmaa....

 19. #39
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Nxefje per neser,dhe mbi 18+:

  Me falni n.q-se gabim eshte
  Yes.................

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  RAMMSTEIN
  Album: Liebe ist für alle da
  CD 1
  1-Rammlied
  2-Ich tu dir weh
  3-Waidmanns heil
  4-Haifisch
  5-B########
  6-Frühling in Paris
  7-Wiener blut
  8-*****(rrugace pra mo )
  9-Liebe ist für alle da
  10-Mehr
  11-Roter Sand

  CD 2
  1-Führe mich
  2-Donaukinder
  3-Halt
  4-Roter Sand
  (Orchester version)
  5-Liese
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Per mua Album klasse,nejse e shof si tifoz i tyre dhe tekstet jane TIPIK RAMMSTEIN.
  Tschüss.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Albumi juaj me 10 kėngė
  Nga vagabondi1 nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 06:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •