No Doubt rikthehen pas 5 vjetesh mungese


Pese vjet pas turneut te fundit dhe publikimit te albumit "Rock Steady" qe fitoi tre disqe platini, No Doubt rikthehen te bashkuar.

Gwen Stefani ka mbledhur serish grupin pas karrieres se sukseshme solistike, duke nisur punen per inēizimin e albumit "Stand and deliver", ndersa debutimi ne skene do behet ne daten 2 maj ne Atlantic City. Stefani, tashme mama, kthehet ne origjine ku do kendoje ne nje skene me Tom Dumont, Tony Kanal dhe bateristin Adrian Young.

Katershja e famshme ka pushtuar kopertinen e revistes “Spin”. “Nuk e kam aspak idene se cfare vlere kemi ne publik. Deri para pak kohesh zhvillova turne e vetme dhe ne ēdo koncert biletat u shiten te gjitha”, shprehet Gwen, e cila do udheheqe No Doubt ne ēdo cep te SHBA-se.

“Mund te shfrytezojme ngarkesen qe te japin koncertet per te hedhur ndonje ide ne album. Te shkruash nje kenge, shpesh here eshte nje proēes torturues. Shpesh here me kap paniku se nuk do t’ia dal dot mbane”, vijon liderja, sipas se ciles, ky rikthim mund te personifikoje edhe fundin e ekzistences se grupit.

T-ch