Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511

  Me duhet nje avokat emigracioni

  per te gjithe ata qe jetojne ne ANGLI me duhet nje avokat shume i mire emigracioni, kam degjuar per nje NAIM HASANI ne londer por nuk e di si eshte, megjithse goxha reklame i behet neper gazetat qe dalin ne uk, apo eshte thjesht reklame per ta shitur, ju lutem me ndihmoni me sugjerimet tuaja dhe cfare mendimi keni per kete avokat te siperpermendur


  me respekt

  dea
  failure is not an option!

 2. #2
  Dr
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Une se kam nigju ket naimin.
  Ki kujdes se shume reklamojne ose veten ose me sekser sikur jane avokate te mire, por tek e fundit nese nuk ke ceshtje te forte, veshtire do e kesh ne gjyq.
  Nuk di cte them me po suksese.

 3. #3
  Po ti ne Londer do te maresh nje avokat Shqiptar? Shko mer ndonje avokat anglez...ndersa persa i perket procedurave ne Shqiperi, mer nje Shqiptar!

 4. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,765
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  per te gjithe ata qe jetojne ne ANGLI me duhet nje avokat shume i mire emigracioni, kam degjuar per nje NAIM HASANI ne londer por nuk e di si eshte, megjithse goxha reklame i behet neper gazetat qe dalin ne uk, apo eshte thjesht reklame per ta shitur, ju lutem me ndihmoni me sugjerimet tuaja dhe cfare mendimi keni per kete avokat te siperpermendur
  me respekt

  dea
  Nqs ke fut letra ne emigracion dhe te vonohet shume pergjigja,te presin keq,te refuzojne padrejtesisht per cfaredo rasti,pasaporte green carte,vize ,bashkim familjar, shiko per zyren e emigration obundsman qe merret direkt me ankesat e njerzve dhe nderhyjne te emigracioni per ankesat e bera.Por kujdes,duhet te sillesh mire ne zyre dhe te ankohesh nje cike me stil,pa nerva.
  ose shiko per zyren e Public Advocacy.Zyra e Public Advocacy merret me shume me raste kur te dergon ndonje kompani telefonike,ose elektriku fature
  me sasi me shume leke se sa duhet,gabim, fut charge arbitrare.Ose ne rastet kur te vjen nje gjobe trafiku te makines per shpejtesi mbi limit,ose gjobe parkimi.Ate gjobe ti e ke paguar dhe zyra e gjobave te thote qe ske paguar lol.Zyra e Public Advocacise eshte ideale per keto raste.Merret edhe me raste kur ka ankesa nga qytetaret per zyrat e emigracionit.
  Te dyja jane zyra shteterore,jo firma private avokatie,nuk paguan asnje lek dhe te mbarojne pune.Ne Angli,mund te kete zyra te tilla si ne Amerike.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e burrelsi
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Sa Knej Anej
  Postime
  5
  Ai naimi sme duket kushe e di se ca rreklamat dalin ne gazeten shqiptare kuptohet i pagu nai lek ose sponsorizo gazeten, ka sa te dush avukate ne Angli nqs e ke ne men te pagush nai lek e gjen shume lehte bej kerkime ne internet, un e di nje ne barking thone qe ka nimu shume njeres i ka nxjerr dhe nga kampi.

  dhe sa per ate qe tha parafolsi un e di se ajo quhet citizens advice eshte e vertete ndihmojn shume njeres eshte edhe falas, shif 1 here aty noshta te bejn ndonje pune.
  Kur hoqi ksulen e Bardh Matjani
  u drodh Serbi dhe Otomani

 6. #6
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  per te gjithe ata qe jetojne ne ANGLI me duhet nje avokat shume i mire emigracioni, kam degjuar per nje NAIM HASANI ne londer por nuk e di si eshte, megjithse goxha reklame i behet neper gazetat qe dalin ne uk, apo eshte thjesht reklame per ta shitur, ju lutem me ndihmoni me sugjerimet tuaja dhe cfare mendimi keni per kete avokat te siperpermendur


  me respekt

  dea
  Me vjen shum keq, por nuk bej pjes nga periferia e Anglis, nese do u bente fjal per ne itali, do krijonim nje munci per ty, gjithsesi te uroj te gjesh nje avokat sa me fort qe te pije uje kur i thone. Flm
  |- Mė Pikņj NPik Loti, Nė Fņrm Realiteti -|

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Postime
  4
  vajta para pak kohesh qe thoni ju tek ky Naim Hasani, njeri shume me edukat por seshte per avokat.
  me tha qe skam shanc te rregulloj dokumentat dhe zura nje avokat anglez me vone dhe sot e kesaj dite jam irregullt ne angli.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  Citim Postuar mė parė nga olto Lexo Postimin
  vajta para pak kohesh qe thoni ju tek ky Naim Hasani, njeri shume me edukat por seshte per avokat.
  me tha qe skam shanc te rregulloj dokumentat dhe zura nje avokat anglez me vone dhe sot e kesaj dite jam irregullt ne angli.
  Urime o shkou, po jepja dhe asja te dhenat e ketij avokati angliz ose puplikoj ketu mbase i duhen edhe ndonje tjetri.

  Per sa i perket citizens advice bureau, s'ma do mendja te bej ndonje pune me emigracionin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga davidd : 28-04-2010 mė 05:32
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Leo_uk
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Postime
  159
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  per te gjithe ata qe jetojne ne ANGLI me duhet nje avokat shume i mire emigracioni, kam degjuar per nje NAIM HASANI ne londer por nuk e di si eshte, megjithse goxha reklame i behet neper gazetat qe dalin ne uk, apo eshte thjesht reklame per ta shitur, ju lutem me ndihmoni me sugjerimet tuaja dhe cfare mendimi keni per kete avokat te siperpermendur


  me respekt

  dea
  Nuk e di nese ke gjet avokat, por une kam vetem nje keshille.
  Merr ne telefon cdo zyre avokate te pronotosh 30 min falas dhe te shpjegosh problemin qe ke. Shume nga keto zyra 1 here ne jave japin keshilla falas.
  Pronoto 4-5 vende te ndryshme, ndaje mire shapin nga sheqeri kur i thone dhe vendos vete. Mos ki turp te pyesesh per koston per te zgjidh hallin dhe kohen qe mund te zgjase.
  Mos ik nga fjalet e njerezve, se njerezit flasin nga eksperienca vetjake.
  Megjithate, ta them hapur shumica e ketyre avokateve te emigracionit jane mizerje ndac shqiptare dhe ndac te huaj.
  I want to know God's thoughts...the rest are details.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2011
  Postime
  115

  Kerkoj nje avokate per Angli

  Pershendetje miq!

  Aktualisht ndodhem ne Tirane po dua te iki ne Angli per te punuar dhe nuk po gjej dot rrugen. Kush mund te me ndihmoje per kete gje?

  Olto a mund te me thuash emrin dhe adresen a ketij avokati ne Angli qe te kem mundesi dhe une te mbaroj pune me te dhe te quhem i rregullt atje?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  shikoni njehere kete website ne lidhje me vizat per ne angli
  http://www.ukvisaandimmigration.co.uk/uk-visa-types.php

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2011
  Postime
  115
  Faleminderit davidd, e pashe adresen qe me dhe, dhe gjeta informacione te mira aty, por une nuk di se si te gjej nje kontrate pune per ne Angli, a me ndihmoni dot me ndonje gje?

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  me vjen keq Nardi, po sma merr mendja te gjej ndonje kontrat pune per arsyeje se une vet nuk jam vet pun dhenes, po posht ke dy adresa qe te japin e te gjejne pune. rregjistrohu aty jep te dhenat e tua, shpjegoja se cfare pervoje ke dhe cfare pune kerkon. ne qofte se ke kualifikime te mira apo ke mbaruar universitetin dhe ke pervoj pune do kesh shance, ne qofte se po kerkon pune kshu si tja them krahu, sma merr mendja te japin viz. keta ketu kan nevoj per ata qe kan dicka per te ofruar, me nje fjale tip zanati.

  http://www.totaljobs.com/
  http://www.reed.co.uk/

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-07-2011
  Postime
  115
  Une kam mbaruar per teknik kompjuteri, tani dua te bej dhe nje kurs tjeter per agjent udhetimi, me keto te dyja ka ndonje shanc per te marre vize nqs gjej nje kontrate pune?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  provoje nje here si teknik komjuteri, ke me shum shance me te. po eksperjence pune ke si teknik kompjuteri?

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711
  ho&co solicitors

  Belmont House
  78-80 High Road
  Wood Green
  London N22 6HE

  tel: 02088261400
  fax; 02088261401


  po ta moren qeshtjen ne shqyrtim te mbarojne pune

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-12-2011
  Postime
  13
  Jane te sigurte keta avokatet? une dua te iki per nje kurs gjhe afatgjate ne Londer, me nxjerrin dot ndonje leje qendrimi ose status banor i perhershem keto? Kush e ka nxjerr nje status te tille ju lutem te me thoni sa i ka shkuar shifra ne total dhe per sa kohe e ka nxjerr.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  per te gjithe ata qe jetojne ne ANGLI me duhet nje avokat shume i mire emigracioni, kam degjuar per nje NAIM HASANI ne londer por nuk e di si eshte, megjithse goxha reklame i behet neper gazetat qe dalin ne uk, apo eshte thjesht reklame per ta shitur, ju lutem me ndihmoni me sugjerimet tuaja dhe cfare mendimi keni per kete avokat te siperpermendur


  me respekt

  dea
  DEA mos u merr kot me Shqiptaret.
  Zakonsiht punojne perkthyesa neper zyra avokatesh e marrin ndonje 'cut' nga avokati nese i gjejne klientele.

  Per mendimin tim, sic ka keshilluar benseven, provo ombadsman for law services. Une kam perdorur ombudsman for financial services per disa problme financiare qe kisha ketu e me ndihmuan shume.

  Ose shko trokit tek zyra a 'Citizzens Advice Bureau'. C'do borough ne Londer ka zyren e saj perkatese, ne rrethe te tjera s'jam i qarte se si organizohen por besoj se me nje google search do gjesh zyren me te afert tek ti.

  Te uroj fat.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  Citim Postuar mė parė nga Luleakulli Lexo Postimin
  Jane te sigurte keta avokatet? une dua te iki per nje kurs gjhe afatgjate ne Londer, me nxjerrin dot ndonje leje qendrimi ose status banor i perhershem keto? Kush e ka nxjerr nje status te tille ju lutem te me thoni sa i ka shkuar shifra ne total dhe per sa kohe e ka nxjerr.
  Luleakulli, nqs hyn me vize studenti nuk do ta kesh shume te thjeshte te marresh lejeqendrrimi te perhershme.
  Njoh plote qe kane ardhur ketu me viza studenti (Shqiptar e Rus) edhe here-here ju refuzojne edhe rinovimin e vizes. Nje kolegu im Rus ne universitet mbeti pa perfunduar dimplomen se nuk i rinovuan vizen vitin e fundit.

  Nuk dua te them qe eshte e pamundur por s'do te jete e thjeshte.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-12-2011
  Postime
  13
  Shume faleminderit white snake, une doja te beja nje gje te tille por tani nuk kam ndermend ta bej se me ikin leket kot, po shoh per ndonje shtet tjeter ketej nga europa.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kėrkoj njė avokat tė mirė pėr emigracionin
  Nga shahisti nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 11-02-2019, 12:15
 2. Me duhet nje avokat emigracioni
  Nga DEA27 nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 12:32
 3. Opozita e mbyll fushatėn me njė miting madhėshtor nga sheshi Skėnderbej
  Nga Veshtrusja nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-07-2005, 01:28
 4. Humor nga glaukus_001
  Nga glaukus 001 nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-08-2002, 12:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •