Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46

Tema: Fitnete Tuda

 1. #1

  Fitnete Tuda

  Shi bie ne Tirane

  Dielli humbi ne nje re kur ti me the
  Eja me mua se te dua
  Ti vetem eja me mua se te dua

  Shi bie ne Tirane nga malli yne edhe dielli qan
  Je I dehur nga pija apo nga dashuria
  Ti ec por kembet nuk te mbajn

  Shi bie ne Tirane si nen ombrell
  ti strukesh nen nje palm
  Gjysma ime mbeti rrugeve te ketij qyteti
  Shi bie ne Tirane

  Sa shume u endem s’ pritem
  Sa shume u lagem e s ikem
  Kaluan ditet e vitet
  A eshte kjo dashuri

  Shi bie ne tirane dhe shpirti yne fluturon mbi Dajt
  Mendja ime mbeti rrugeve te ketij qyteti
  Shi bie ne Tirane

  Vepra ime mbeti rrugeve te ketij qyteti
  Shi bie ne Tirane
  Kenga ime mbeti rrugeve te ketij qyteti
  Shi bie ne Tirane

 2. #2

  brari

  Fitnete Tuda esht nji vajz strugane e cila u paraqit para disa vjetesh ne skenen e tiranes dhe la mbresa me zerin e embel ne interpretimin e kenges simpatike "Shi Bie ne Tirane".
  Ajo ka nji jete shume aktive dhe drejton ne struge me duket nji kanal televiziv etj.
  Vjet ose parvjet Ajo ishte organizatore e nji aktiviteti kulturor mbar kombetar ne Struge. Me duket Festival kengesh ose festival poezie.
  Suksese Fitnetes..dhe artisteve te tjere nga treva e Struges.
  U realizofshin aspiratat e shqiptareve te Ilirides!!

 3. #3
  AngeL Maska e briiigi
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  jo para Pc tende...shif anash
  Postime
  40

  Fitnete Tuda : nje artiste me vlera

  Fatkeqsisht nga veprimtaria e saj dihet shume pak sepse impakti qe ajo ka patur me publikun shqipetar ka qene vetem nepermejt festivaleve .
  E megjithate kenget e saj plot ndjenje , melodi te kendshme , harmoni dhe vlera e ka bere publikun per vete.
  Ne repertorin e saj kenget si "Shi Bie ne Tirane" kane lene shume mbrese mbi publikun shqipetar. Une personalisht do isha me se e lumtur ta shifja perseri mbi skene ...
  Deri athere po mundohem te gjej ndonje nga kenget e saj te vjetra

  briiigi
  to err is human , to forgive devine

 4. #4
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  48
  Postime
  189

  perseri me kerkesa une

  Kenga e pare e fitnete tudes ne festival ka qene "Rruge"

  Rruge rruge rruge
  Rruge qe te cojne diku
  dhe me pyesin per ku
  per ku

  Kush e di tekstin le ta shkruaje
  Krispi

 5. #5
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  U linda ne udhekryq
  ne te djathte kam vendlindjen
  ne te majte atdheun
  sa large e prane kam dhimbjen
  (2 here)

  Rruge, rruge, rruge
  Rruge qe me ftojne diku
  Dhe me pyesin
  Per ku, per ku

  Djeg si zjarr ky diell
  I paster eshte ky qiell
  Dashuria ime jeton
  Vetem ketu


  Kaq di.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e nimf
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Interzone
  Mosha
  39
  Postime
  253
  nje dite do te behet me mire
  t'tjera dit do te vijne
  o jeta ime

  nje dite do te behet me mire
  per mua dhe ty,
  dashuria ime

  mundohem te qaj pa fjal e pa lot,
  mundohem te flas, mundohem te kendoj
  pa ty jam hije
  e trushtuar
  e zhgenjyer

  miliona perse me lene pa gjum
  ne netet e errta me endrra shum
  rri me mua
  se te dua
  jeta ime.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-06-2002
  Postime
  1,611
  Ka shume mundesi qe pas SHUME vitesh, psecialiste te muzikes te cilesojne Fitnete TUDEN si nga te paktat kantautore qe ka sjelle VERTET diēka te re ne muziken shqiptarene vitet '90. Ato pak kenge te saj "rruge", "Nje dite do te behet me mire", "shi bie ne Tirane", NUK jane kenge, jane PERLA !!!!!!!!

 8. #8
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Kulti

  Me emrin Fitnete Tuda gjen mes te tjerash kete informacion ne internet. Nese ne Prishtine nuk ekziston nje njeri tjeter me emrin Fitnete Tuda, kjo mbetet te jete E JONA.  Emision kulturor


  Emetimi: E hėnė, 22:00

  Autor: Shaqir Foniqi

  Bashkėpunėtore: Fitnete Tuda
  Kohėzgjatja: 25 min.

  E-mail: kulti@rtklive.com

  “Kulti” ndjek tė gjitha ngjarjet kulturore tė javės, por shtron edhe tema tė ndryshme nga rrjedhat e kulturės nė Kosovė. Pėrmbledhja e shkurtėr dhe dinamike e ngjarjeve kryesore kulturore tė javės, ka bėrė qė "Kulti" tė jetė ndėr emisionet mė tė shikuara tė llojit tė vet nė hapėsirėn mediale kosovare.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #9
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Dikea me duket se teksti i strofes

  U linda ne udhekryq
  ne te djathte kam vendlindjen
  ne te majte atdheun
  sa large e prane kam dhimbjen
  eshte

  U linda ne udhekryq
  ne te djathte kam vendlindjen
  ne te majte atdheun
  para dhe pas kam rruget


  dhe

  Djeg si zjarr ky diell
  I paster eshte ky qiell
  Dashuria ime jeton
  Vetem ketu

  eshte

  E ndiej si ngroh ky diell
  i kalter eshte ky qiell
  dashuria ime jeton
  vetem ketu

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Pasi pashė se Fitnetja paska adhurues tė shumtė, t'i bėj tė fala nė emrin tuaj? Brenda ca ditėsh, ua sjell disa shkrime & foto tė saj... Premtimi ėshtė premtim...

 11. #11
  Uroj ta mbash premtimin Tahox
  Do deshiroja te dija dicka me teper per te, se me pelqen shume si kengetare, me ato kenge qe kam degjuar.
  Pershendetje!
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 12. #12
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Pasi pashė se Fitnetja paska adhurues tė shumtė, t'i bėj tė fala nė emrin tuaj? Brenda ca ditėsh, ua sjell disa shkrime & foto tė saj... Premtimi ėshtė premtim...

  Te njejtin urim si Shigjeta e kam edhe une Tahox.
  Falemnderit qe me pare!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Mua do te me interesonte ndonje CD e vecante me kenget e Fitnetes (me kane thene qe ka nje te tille)..

  Nese dikush e ka idene se ku dhe si mund te gjendet, do t'i jem pak me shume mirenjohes

  Gjithsesi, duhet ta pranojme, Fitnetja eshte nder kengetaret e pakte me te cilet mund te mburremi i komb..


  krejt miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Anėtarėsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  40
  Postime
  209
  Per album te saj nuk kam degjuar te flitet pasi dhe jeton teper pran meje vec 53 km por do te te doja te kete nje te tille pasi kenget i ka me te vertet te mrekullueshme si domos e vecoj "Shi bie ne Tiran" qe eshte njera nga te preferuarat e mija
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 15. #15
  Perjashtuar Maska e KunotaForevres
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  9
  Postuar mė parė nga Shiu
  Brenda ca ditėsh, ua sjell disa shkrime & foto tė saj... Premtimi ėshtė premtim...
  C'ndodhi? Po presim....

 16. #16
  Nje tjeter kenge e bukur e Fitnete Tudes

  Si muzika

  Sa shume e duam
  e sa pak kemi
  Sa shume e vuajme
  e ja ku jemi
  Dhe te gjithe lutemi per nje dashuri
  Oh ku je ti, oh ku je ti

  Sa prane te kam
  e dot s’te gjej
  I fshehur ne enderr
  ne kenge ti je
  Dhe te gjithe lutemi
  per nje mrekulli
  Oh ku je ti, oh ku je ti

  Ref.
  Une dua te jesh si muzika
  Dhe dua te me ndjesh si muzika
  Une dua te jesh gezimi im
  Une dua te jesh frymezimi im

  Sa shume e duam
  e sa pak kemi
  Sa shume e vuajme
  dhe ja ku jemi
  Dhe te gjithe lutemi per nje dashuri
  Oh ku je ti, oh ku je ti

  Une dua, dua te jesh
  Une dua, dua te jesh
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e amaro
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  NenToke
  Mosha
  41
  Postime
  242
  ja pse me pelqen ky forum sepse mund te arrish gjithshka rreth botes shqiptare, u gezova shume kur lexova pak informacion per te. Fitnete tuda eshte nje nga te paktet artistet shqiptare qe me kane pelqyer, kur jetoja ne tirane me vinde cudi se si ka mundesi qe nje vajze nga struga mund te bente nje hit kaq te bukur per qytetin tim tiranen, solli nje modernizim te muzikes se lehte shqiptare neper festivale, te gjithe ne prisnim debutimin e saj ne festivalet rradhes se rtsh por ajo nuk u bo kurre "boze", ka pas shume klas. nuk e di aka nai fanclub fitnetja??
  Money Makes Man act Funny

 18. #18
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  dhe mua me ka pelqyer shume ajo kenge " shi bie ne tirane " ... me te vertete kenge e mrekullueshme
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  Citim Postuar mė parė nga dikeafajtore
  U linda ne udhekryq
  ne te djathte kam vendlindjen
  ne te majte atdheun
  sa large e prane kam dhimbjen
  (2 here)

  Rruge, rruge, rruge
  Rruge qe me ftojne diku
  Dhe me pyesin
  Per ku, per ku

  Djeg si zjarr ky diell
  I paster eshte ky qiell
  Dashuria ime jeton
  Vetem ketu


  Kaq di.
  po ta coj tgjithen se dhe mu mpelqe shum kjo kong

  U linda nė udhėkryq
  Nė tė majtė kam vendlindjen
  Nė tė djathtė atdheun
  Para dhe pas kam rrugė

  U linda nė udhėkryq
  Nė tė majtė kam vendlindjen
  Nė tė djathtė atdheun
  Lart dashurinė dhe diellin

  (refren)
  Rrugė, rrugė, rrugė
  Rrugė qė mė ftojnė diku
  Dhe mė pyesin pėr ku, pėr ku
  ------------ (x 2)

  Vetja ime derdhet
  Humbet si pikė loti
  Tė gjithė miqtė mi morėn
  Rrugėt e kėsaj bote

  Kujtimet mi sjell era
  Ditė tė gjata, netė pafjetura
  Mbeti kėnga jonė e heshtur
  Mbetėn gjurmėt tona nė amshim

  Vitet pas na lanė
  Buzeqeshje tė venitura
  Atė qė deshėm
  Asnjėherė nuk e thamė

  Rrugė, rrugė, rrugė
  Rrugė qė mė ftojnė diku
  Dhe mė pyesin, mė pyesin pėr ku

  (refreni)

  E ndjej si ngroh ky diell
  I kaltėr ėshtė ky qiell
  Dashuria ime jeton vetėm kėtu
  (2 herė)

 20. #20
  Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
  Anėtarėsuar
  20-08-2004
  Vendndodhja
  Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
  Postime
  146
  Au dikure isha e cmendur pas muzikes se saj dhe kengeve e degjoje shpesh here kengen ,Nje Dite...esht fantastike fare po ka humbur sepse i ak vdekura babai par 1 viti mos gaboj ...me pare ka punuar ne nje radio private si gazetare tashi sdije gjo...Shiu ti mbaje premtimin ok neve presim ketu ..di kush gjo ka album kjo apo jo se di qe ka nxjerr noj album po embaj mend gjithmone ka hyre ne 16 finale ne festa...
  Ismet Jasharri yll epoke,
  Rreze drite vepra jote,
  Si vigan nė shekuj rritesh,
  I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fitnete Rexha Nga Shtrat I Spitalit
  Nga Beqari002 nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-04-2006, 10:43
 2. Fitnete Rexha
  Nga MI CORAZON nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 18-09-2003, 17:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •