Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 501
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    flitet per kamenin portierin e espaniolit qe ti bashkohet bayernit sezoni e ardhshem
    JO SEKS PARA MARTESE

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-04-2008
    Postime
    101
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    flitet per kamenin portierin e espaniolit qe ti bashkohet bayernit sezoni e ardhshem
    nese eshte ashtu ky do te jet titani2 ne fcb a ben te di ku lexove haver

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar më parë nga simpatiku@pr Lexo Postimin
    nese eshte ashtu ky do te jet titani2 ne fcb a ben te di ku lexove haver
    transfermrkt.de
    JO SEKS PARA MARTESE

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-04-2008
    Postime
    101
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    transfermrkt.de
    flm haver te shof pak aty...

  5. #25
    SHQIPERIA E BASHKUAR Maska e Der_Kaiser5
    Anëtarësuar
    10-04-2007
    Postime
    751
    Ca jane keto emra mer burr. Ne porte duhet nji portier gjermon. Jam 99% i sigurte qe Adler do luaje ne Munchen sezonin e ardhshem. Problemi eshte qe duhet ti marrim edhe ni tjeter atyre te Leverkusenit. Meqe flitet se Arsene Wenger do jete trajner sezonin e ardhshem, atehere eshte i sigurte qendrimi i Ribery. Ne krahe te djathte te mbrojtjes duhet te vij Sagna i Arsenal, ose Lahm ne te djathte dhe Clichy ne te majte(i preferum nga Wenger). Me e mira eshte qe te marrim Schaefer te Wolsfburg ne krahe te majte dhe levizim Lahm ne te djathte. Krimi me i madh ishte kur Henes and CO. shiten Matts Hummels te Dortmund per 5 milione euro. Nqs Lucio iken (ka shume mundesi) une preferoj Arne Friedrich. Eshte nje nga qendermbrojtesit me te forte ne bote dhe gjithashtu nga me te nenvelresuarit. Gjithsesi degjova qe jemi fut ne valle per Daniel Agger. Ne mesfushe te iki zhduket tifozi i Barcelones Van Bolja dhe te vij tifozi i FC Bayern Munchen dhe adhuruesi i Lotar Mateus, Tymoschuck. Edhe shiritin e kapitenit qe mban ne krahe si per Zenit ashtu edhe per Ukrainen ka ngjyrat e flamurit gjermon te cilin ja ka dhuruar idhulli i tij Mateus. Ze Roberto eshte i mire si rezerve. Schweinsteiger duhet te luaje me ne qender per medimin tim, duke patur parasysh qe Wenger do risjelle Hleb nen urdherat e tij dhe do luaj ne te djathte. Ribery luan ne te majte. Ne sulm Prinz Peng dhe Toni duhet te ikin. I pari eshte i sigurt per tek Keln kurse i dyti ka deshire te kthehet ne Itali. Olic eshte lojtar llahtar. Nuk eshte se ka ndonji talent por ven zemren ne fushe. Klose i ka edhe 2 vite te mira keshtu qe duhet mbajtur. Lojtari qe kam shume qejf eshte Patrick Helmes. I shkon shume per shtat edhe lojes se Wenger. Eshte shume e veshtire per ta marre sepse ka kontrate te gjate ne Leverkusen. Alternativa tjeter eshte Progrebnyak i Zenit. Shume i fuqishem, ka gjuajtje shume te forte me te dyja kembet, teknikisht shume me i mire se Toni, dhe shume i mire me koke. Mbi te gjitha eshte tifoz I FC Bayern Munchen ashtu si Tymoschuck. Sulmues i katert Thomas Muller. Deri sa ta leje Klose ky lojtar i super talentum do behet shume i mire. Ky eshte opinioni im per merkaton e veres.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    der kaiser po prit ma vlla se wengeri asht anderr e asgja ma shume
    JO SEKS PARA MARTESE

  7. #27
    Barcelona
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Wenger po lene mos shifni endrra me sy hapur more , wenger ka refuzu super klube tjera europiane e po shkon te bayern , wenger do te vdes te arsenali .

    Eh Ribery 85% sdo te vazhdoj me bayern , sot ne intervist chart ka shpreh deshiren per largimin e tij prej bayernit edhe ka len mundesin te transferohet tek barca..

    Pjes e intervistes.

    “Loja e tyre ishte shumë bukur për t’u parë. Lojtarët argëtoheshin atje. Ata ishin thjesht shumë më fuqishëm për ne. Për pjesën time të lojës, absolutisht nuk ishte kënaqësi të luaj”, ka thënë Ribery.

    “Pas ndeshjes i thash Thierry Henry se tash shumë më mirë kuptova nga ajo që më thoshte ai vazhdimisht, për futbollin që luhet dhe për atmosferën”, ka shtuar francezi.

  8. #28
    SHQIPERIA E BASHKUAR Maska e Der_Kaiser5
    Anëtarësuar
    10-04-2007
    Postime
    751
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    der kaiser po prit ma vlla se wengeri asht anderr e asgja ma shume
    Po qe se Henes i vihet nji synimi, ai i shkon gjer ne fund. Wenger eshte nga Alsaca-Lorraine dhe e flet gjermanishten me mire se frengjishten. I kemi ofruar edhe here te tjera kontrate, por kesaj rradhe eshte seriozisht. Sa per formacionin, ky eshte ai formacion te cilin e deshiroj une:

    -------------------------------------------Adler-------------------------------------------------------

    --Lahm/Sagna(?)------Friedeich(Lucio)-------Agger/Micho(Breno)---Schefer/Lahm(?)------

    ---Hleb/Schweini(?)---Tymoschuck(Micho)(Ottl)-----Schweini(Baumjohann)--Ribery(?)

    ------------------Klose(Olic)----------------------------Helmes/Progrebnyak(Muller)-------

    Pra, ky eshte formacioni 4-4-2 te cilin Wenger e ka qejf. Adlerin Wenger e ka dashur ta kete edhe tek Arsenali. Leverkusenit i beme nder duke i dhene nje super talent si Kroos, dhe ata do na e kthejne nderin duke na dhene Rene Adler. Friedrich eshte nje mur i pakalueshem si me Demichelis ashtu edhe me Agger. Nga krahet duhen 2 mbrojtesa te mire te cilen duhet te pranojne edhe rolin e zevedesuesit. Tymoschuck ben punen mbojtese shume mire. Zevendesues mund te jete Demichelis ose Ottl. Do preferoja Demichelis me teper dhe Agger ne qender te mbrojtjes. Gjithashtu, Tymo e luan topin shume mire perpara duke pasur parasysh lojen e shpejte sulmuese qe Wenger preferon. Schweini luan rol disi me te avancum, tip Fabregas. Hleb dhe Ribery operojne nga krahet. Ose ndrysho vendet duke vendos Schweini ne te djathte meqe merret vesh shume mire me Lahm, dhe Hleb ne qender(opsioni i pare eshte me i mire per mendimin tim). Ze Roberto mund te luaje si rolin e Schweinit, si ate te Ribery edhe si mbrojtes i majte. Te gjitha keto si zevendesues. Baumjohann mund te jete efektive si te zevendesoje Schweinin ne qender ashtu edhe nga krahet. Per sulmin do kisha qejf Klose me Helmes. Qe te dy luajne shume mire me topin dhe do komplomentoheshin shume mire. Gjynaf qe nuk luajne me kombetaren qe te dy ne formacion. Nqs nuk vjen Helmes, Progrebnyak eshte lojtar shume i mire i cili eshte shprehur pak kohe me pare se e ka enderr te luaje me FC Bayern Munchen. Olic luan si sulmues i trete dhe besoj se do kete mundesine te luaje shume ndeshje duke pas parasysh Klosen i cili po vjeterohet dhe nuk mund te luaje te gjitha ndeshjet. Muller eshte i ri dhe shume punetor. Edhe ai do e kete rastin te shohe minuta. Pra sic e shikon Goldo, ky ekip mund te behet duke shitur lojtare si Van Bolja, Toni, Lell, Rensing (tek Leverkusen bashke me disa 4 milione Euro), Lucio(ka akoma vlere te madhe meqenese eshte kapiteni i Brazilit, Milan dhe Real jane te gatshem te shpenzojme 10-13 milione euro) e keshtu me rradhe. Jam optimist kesaj here. Do kemi trajner ekspert, formacion me loje sulmuese, rezerva te mira dhe mbi te gjitha lojtare qe kane deshire te fitojne.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Der_Kaiser5 : 10-04-2009 më 19:13

  9. #29
    Deri tani Bayerni ka fituar me shume se 40 milion euro nga Champions League. Ajde te marrim nje lojtar te prokopis me ato lek, po jo, ku kemi shpenzuar ndonjhere ne. Si gjithmone do shkojne ne Bank. Venger eshte nje enderr e parealizueshme. Klinsmann po te iki ne fund te ketij sezoni degjova qe do e paguajme 5 milion euro pavaresisht se iken, kjo mund te jet nje nga arsyet pse nuk e heqin dot direkt, po prape si do dukeshim nqs ndryshonim trainere cdo vit, jo shume skuader serioze. Keshtu qe po te rri edhe nje vit nuk erdhi fundi botes, e rendesishmja eshte qe te blejme te pakten nje mbrojtes anesor, qendermbrojtes dhe nje portier(Adler). Kanavaro mire do ishte te vrasi veten.

    ps. goldian, per ca arsye nuk e pelqen Timochuk, mos do van Bolen te rri dhe 5 vjet te tjera me ne??
    Welt Meister 2014

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    jo altin jo se du van bolen po timoschuk sdi as mu si me duket jo aq i denje per bayernin
    po gjithsesi uroj te gabohem e te ma ndryshoje mendimin qe kam per te
    ne disa ndeshje e kam pa jo shume shpesh prandaj ndoshta kam nje mendim keshtu te zbehte per te
    nese klinsman deshton sot ik qe sot
    Der Kaiser po me ca leksh ti bej bayerni ato blerje aman
    JO SEKS PARA MARTESE

  11. #31
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    mbaron pjesa e pare mes FC Bayern dhe Eintracht me rezultat 3 - 0.

    Nese dikush po e shikon ndeshjen live, nga kupo e shikoni?
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #32
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  13. #33
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    sme scfar asgje ky link mo vetem nje text www.rojadirecta.com edhe nje text arabisht :S
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  14. #34
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    nuk e di un po e shikoi
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  15. #35
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    flm gjithsesi.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  16. #36
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    www.atdhe.net

    Ama duhet te perdoresh Internet Explorer.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  17. #37
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ballack boni gil sot per Chelsean edhe dha assist Drogbas per te dytin. I mbaron kontrata me londinezet ne fund te sezonit. Kisha qejf te kthehej ne shtepi.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  18. #38
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin
    Ballack boni gil sot per Chelsean edhe dha assist Drogbas per te dytin. I mbaron kontrata me londinezet ne fund te sezonit. Kisha qejf te kthehej ne shtepi.
    Ate Deshiroi Dhe Un Po 60% Do Kthehet Tek Bayern Se Abramovic Nuk E paguaN me Aq Sa E ka Paguar Mundesit Jan O tek Bayern O tek Liverkuse


    Ore Ca Me Than Kishte Ber Ndeshje Te Bukur Bayern Se NUk Mundesha Ta Shikoja Dot
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Urime tifozave te Bayernit per fitoren e sotme
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    sa doli mi patriote?
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Barcelona - Bayern München
    Nga strong_07 në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 370
    Postimi i Fundit: 15-04-2009, 10:48
  2. Klubi FC Bayern München
    Nga Davius në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 24-04-2006, 14:17
  3. Derby i Milanos: Milan 1 - 0 Inter
    Nga Isomer937 në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 140
    Postimi i Fundit: 15-04-2006, 04:39
  4. Klubi Bavarezëve #2 (Bayern München )
    Nga bayern në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 153
    Postimi i Fundit: 05-02-2005, 11:38
  5. Kampionët në BundesLiga: 1903-2004.
    Nga Davius në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-09-2004, 07:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •