Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Imortal Forever Maska e lisian
  Anėtarėsuar
  19-02-2008
  Vendndodhja
  Bronz-New York
  Mosha
  23
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Enigma e ajnshtajnit

  nuk e di ne e ka postuar dikush tjeter po nejse : 5 njerez jetojne ne 5 shtepi me 5 ngjyra te ndryshme..pine 5 lloje cigaresh te ndryshme secili nga 1..kane 5 pije te pelqyra ndryshe dhe kane 5 kafshe te ndryshme..asnjeri nuk ka diqka njejte si tjetri... vlen pyetja: cili e ka peshkun??
  ..ja disa ndihma : -norvegjezi jeton ne shtepin e pare
  -britanezi jeton ne shtepin e kuqe
  - suedezi mban qen
  - shtepia e gjelber eshte ne te majt te shtepise se bardh
  - ne shtepine e gjelber pihet kafja[coffe]
  - njeriu qe pi duhan blend jeton pas shtepise se atij qe mban mace
  - ai qe pin duhan pall mall mban zogj
  - njeriu i shtepise se verdh pin cigare dunhill
  -njeriu qe jeton ne shtepin ne mes pin qumesht
  -gjermani pin duhanin prince
  - njeriu qe pin duhanin blend e ka kojshi [afer] ate qe pin duhan
  - norvegjezi jeton pas shtepise se kalter
  - njeriu qe mban kuaj jeton pas njeriut qe pin dunhill
  - njeriu qe pin duhanin blue master pin shampanje

  ajnshtajni ka thene se 98% e njerezve qe e provojne ta zgjidhin nuk do te mundin
  sipas disa shkencetarve mendohet se nuk ishte ajnshtajni shkruesi i kesaj enigme
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga lisian : 21-03-2009 mė 05:38
  i love you-anglisht...te amo-italisht...te dua seriozisht

 2. #2
  Imortal Forever Maska e lisian
  Anėtarėsuar
  19-02-2008
  Vendndodhja
  Bronz-New York
  Mosha
  23
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ju lutemi mos shkruani pergjigje pa menduar
  i love you-anglisht...te amo-italisht...te dua seriozisht

 3. #3
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga lisian Lexo Postimin
  nuk e di ne e ka postuar dikush tjeter po nejse : 5 njerez jetojne ne 5 shtepi me 5 ngjyra te ndryshme..pine 5 lloje cigaresh te ndryshme secili nga 1..kane 5 pije te pelqyra ndryshe dhe kane 5 kafshe te ndryshme..asnjeri nuk ka diqka njejte si tjetri... vlen pyetja: cili e ka peshkun??
  ..ja disa ndihma :norvegjezi jeton ne shtepin e pare
  -britanezi jeton ne shtepin e kuqe
  - suedezi mban qen
  - shtepia e gjelber eshte ne te majt te shtepise se bardh
  - ne shtepine e gjelber pihet kafja[coffe]
  - njeriu qe pi duhan blend jeton pas shtepise se atij qe mban mace
  - ai qe pin duhan pall mall mban zogj
  - njeriu i shtepise se verdh pin cigare dunhill
  -njeriu qe jeton ne shtepin ne mes pin qumesht
  -gjermani pin duhanin prince
  - njeriu qe pin duhanin blend e ka kojshi [afer] ate qe pin duhan
  - norvegjezi jeton pas shtepise se kalter
  - njeriu qe mban kuaj jeton pas njeriut qe pin dunhill
  - njeriu qe pin duhanin blue master pin shampanje

  ajnshtajni ka thene se 98% e njerezve qe e provojne ta zgjidhin nuk do te mundin
  sipas disa shkencetarve mendohet se nuk ishte ajnshtajni shkruesi i kesaj enigme
  Ktra te gjithe pin DUHAN

  Me vje keq plako por ke ber disa gabim kur ke kopjuar kete..
  Ja Po ta ndihmoj ose po ta permiresoj ..

  - Anglezi jeton ne shtepine e kuqe.
  - Suedezi mban qen.
  - Danezi pi qaj.
  - Shtepia jeshile ndodhet ne te majte te shtepise se bardhe.
  - Pronari i shtepise jeshile pi kafe.
  - Njeriu qe tymos Pall Mal mban zogj.
  - Pronari i shtepise se verdhe tymos Dunhill.
  - Njeriu qe jeton mu ne shtepine e mesit pi qumesht.
  - Norvegjezi jeton ne shtepine e pare.
  - Njeriu qe tymos Blends jeton ne krah te atij qe mban mace.
  - Njeriu qe mban kali ka komshi ate qe tymos Dunhill.
  - Pronari qe tymos Marlboro pi birre.
  - Gjermani tymos Rothmans.
  - Norvegjezi jeton ne krah te shtepise se kaltert.
  - Njeriu qe tymos Blends ka nje komshi (ne krah) qe pi uje


  Zgjidhje te kendeshme.....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 21-03-2009 mė 07:49
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #4
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Kam menduar shume dhe ja..

  Shtepia 1

  Norvegjezi
  Ka Macjen
  Pi Dunhill
  Freskohet me uje
  Ne shtepin e verdh...

  Shtepia 2

  Danezi
  Ka Kalin
  Pi Blends
  Freskohet me Qaj
  Ne shtepin e Kalter

  Shtepia 3

  Anglezi
  Ka Zogun
  Pi pall mall
  Freskohet me Qumsht
  Ne shtepin e kuqe

  Shtepia 4

  Germani
  Ka PESHKUNNN
  Pi Rothmans
  Freskohet me kaffe
  Ne shtepin jeshile

  Shtepija 5

  Suedezi
  Ka qenin
  Pi Mallboro
  Freskohet me birr
  Ne shtepin e badhe...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #5
  Imortal Forever Maska e lisian
  Anėtarėsuar
  19-02-2008
  Vendndodhja
  Bronz-New York
  Mosha
  23
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ma bre met paren e zgjidhe :P sa i perket gabimit e morra nga nje faqe ne anglisht dhe e paskam per kthyer gabim
  i love you-anglisht...te amo-italisht...te dua seriozisht

 6. #6
  geri Maska e geri891
  Anėtarėsuar
  27-10-2008
  Vendndodhja
  durres
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Enigma e ajnshtajnit

  kete enigem e kam zgjidhur ne 2009 ne kosove dhe me ka marre 1 muj kohe dhe me ka terhequr shume, doli qe peshkun e kishte gjermani, me vone lexova se vetem 2 % e popullsis mund ta zgjidhnin

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-02-2015
  Vendndodhja
  Suedi
  Mosha
  24
  Postime
  497
  Faleminderit
  137
  46 falenderime nė 36 postime

  Pėr: Enigma e ajnshtajnit

  Mua me del peshk i vdekur meqe s'permendet gjekund.

Tema tė Ngjashme

 1. Enigma ... u zgjidh
  Nga kosovar nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 30-01-2018, 06:14
 2. ENIGMA - Robert d'Angély
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 15:35
 3. Enigma e Hartave para 12 000 vite...
  Nga Kreksi nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 07:20
 4. Enigma e nje vajze
  Nga bona x nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 01-08-2007, 21:58
 5. Enigma e papunėsisė shqiptare
  Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-06-2004, 07:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •