Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 59 prej 59
  1. #41
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    So, ketu nje shembull qe me duket si logjik.
    E shikoj gjenezen e kesaj dashurie qe ne kohet e lashta, kur njerezit ende jetonin neper shpella. Atehere grave u duhej te kujdeseshin per shpellen-shtepi, dekorimin e saj, anen e rehatit. Keshtu u zhvillua te grate ai syri per te bukuren.

    Kepucet jane dashuria dhe pasioni ne nje. E pranoj, edhe une hallakatem shpesh neper tempujt e kepuceve. Mund te rri me ore te tera, duke pare, duke provuar, duke bere pasarela. Duket se nje ze i brendshem na shtyn drejt pumps, cizmeve, atleteve, flip-flops, high-heels. Na rrezellejne syte dhe na dridhen gishtat, kur shitesja na sjell kartonin me palet e duhura

    Edhe nqs mali me kepuce ne shtepi rrezikon te shembet, kepucet duhen ne cdo kohe, sepse ato jane me shume se nje “veshje per kembet”. Eshte si nje ndryshim rolesh. Me atlete jemi ai tipi casual, i thjeshte, i cdo dite, kurse ne maje te high pumps shohin te ne, femren e zyres te plot respektueshme. Mos te permend pastaj high-heels. Me keto nje femer shnderrohet ne Femmefatale dhe fiton ate ndjenjesine e dominances, pushtetit dhe sex appel, e parezistueshme dhe sexy ne te njejten kohe. Flip-flop na bejne te dukemi si adoleshente, kurse pumps si vogelushe interesante. Ky eshte i gjithe koncepti. Kepucet na bejne te dukemi cdo dite ndryshe. Pervec kesaj, edhe nqs dobesohemi apo shendoshemi, nr i kepuces mbetet po ai


    So jete te gjate kepuceve

    Ähmm, duhet te pranoj qe ne vere, me pelqen te hallakatem zbathur ne shtepi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ☆Angie☆ : 05-03-2009 më 10:17
    Elegance is an attitude.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Une po s'pata vesh nje pale kepuce qe s'me pelqejne dhe aq, sndihem rehat lol.
    Feelings change - memories don't.

  3. #43
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga resina Lexo Postimin
    Mos ka te beje me ate thenien ja futi kembet ne nje kepuce.
    Nuk ma ha menja se ka te beje me ate thenie, jo per gje por do mjaftonte gjysem pale kepuce per ate pune

    Albo nga teme argetuese e pak humoristike na e ktheve ne studim socio-psikologjik per te mberritur ne problem haritmetik lol

    Atehere mendoj se duan shume kepuce qe t'i ngopet syri e gjysmen e punes e ben pikerisht mbushja e mendjes: cta shef syri ta perpunon mendja... nga ketu rrjedhin ato karakteristikat, kontroll e siguri e me rradhe!

    P.S. Na jep ndonje ndihme tjeter se na ndihmonin fort vallaj
    La vita è bella...

  4. #44
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    Era per ty shpresoi te pelqein ndo pak
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  5. #45
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Kjo eshte kepuce kalamajsh re, pse kete pershtypje te jap une ty per ksoj kepucesh lol: mire qe qenka lejlek e s'qenka dragua lol hahaha
    La vita è bella...

  6. #46
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Kjo eshte kepuce kalamajsh re, pse kete pershtypje te jap une ty per ksoj kepucesh lol: mire qe qenka lejlek e s'qenka dragua lol hahaha
    Pse moj mos e di veten grua ti me po ishalla te pelqein keto te pakten
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  7. #47
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    uau "che carine", vetem se s'me pelqen lloji i takes: I ka kaluar moda asaj take marinare: Tashme jane te bukura ato nje ngjyreshe, plus ka nje problem kjo loj sandaleje, ose shapke si do qe ta quajme sepse kur e mban per nje ore te behet kemba me djerse e te dalin gishtat jashte sikur te pershendesin LoL

    Sa per pyetjen, nuk i kam qejf kepucet me figura, atletet ne ate rast i preferoj pak me te theshta: p.sh tani per tani perdor per perdita atlete assics ose cizme te sheshta

    P.S. Mos dil jashte teme e fol arsyet perse femrat preferojne te kene sa me shume pale kepuce: sasia eshte nje nder elementet qe mund te te ndihmojne, fare e thjeshte pra
    La vita è bella...

  8. #48
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560
    se duan ti ritet kemba se e kan me te vogel se ne meshkuj
    dhe te duken cik me sexy
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  9. #49
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Po re po: imagjinoje pak po te ishte ajo qe thua ti arsyeja: Femra me trup me te shkurter e me kembe njesoj sa te mashkullit, hajde cfare mostre do ishte hajde: me e madhe kemba se sa vete trupi hahahahahahha
    La vita è bella...

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-03-2009
    Vendndodhja
    tu pi pi pi. DoLLi Qe Paraqet Rrezik.. RaKi_BMW@hotmail.com
    Postime
    374
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    1.

    nje arsye e ka gjet tigri
    po i shtoje elegancen

    kepucet me taka e bejne ecjen tek femrat me elegante,per aq kohe sa mund te rezistosh dhimbjeve




    un me ty jam miqesisht po tani kur vjen puna per sekset un do mbroji seksin tim mashkull si mbroni dhe ju seksin femer lool



    PS: izadora puna eshte se femra, bahet xheloze se le burrin i sec me dal vetem nga shpia


    sa per kpucet jam dakort te veshin dhe taka 20 cm, se kam shum problem se them sheqyr qe i veshi qe te bahet isoji me mua e gjat lool
    qe un kur teci rruges ta kem koken perpjet jo te shohin tjeret shi ky gjith ai cun me kte femren e shkurte, {do ishte turp apo jo} :Ppppp


    Ciao ciao bella (:

  11. #51
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,970
    Postimet në Bllog
    18
    Ok, po ua them arsyen e sakte sepse e shoh qe as nuk po i afroheni.

    Femrat preferojne kepucet me shume se veshjet e tjera pasi kepucet vishen ne kembe, dhe numri i kembes nuk ndryshon, ngelet po ai. Aspekti llogjik i ceshtjes.

    Aspekti psikologjik ka te beje me faktin se femrat nga natyra e tyre jane shume te pasigurta ne vetvete: te pasigurta per moshen, per veshjen, per peshen, per trupin, etj. Kepucet jane siguria e vetme pasi ndryshe nga fustanet, pantallonat e fundet qe u ndryshon masa ne varesi te moshes e peshes se trupit, masa e kembes nuk ndryshon gjate gjithe jetes.

    Femrat me te depresionuara jane femrat shtatzene qe u jane fryre kembet nga shtatzania pasi nuk mund te veshin dot kepucet e tyre.

    Albo

  12. #52
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    per mua me mire qe veshin kepuce me taka se i ngjan pulpa me e bukur !!! mashkulli ( une personalisht ) vdes per nje pale pulpa te ngritura ne piedestal !!!

    pra femra vishni kepuce me taka
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Ok, po ua them arsyen e sakte sepse e shoh qe as nuk po i afroheni.

    Femrat preferojne kepucet me shume se veshjet e tjera pasi kepucet vishen ne kembe, dhe numri i kembes nuk ndryshon, ngelet po ai. Aspekti llogjik i ceshtjes.

    Aspekti psikologjik ka te beje me faktin se femrat nga natyra e tyre jane shume te pasigurta ne vetvete: te pasigurta per moshen, per veshjen, per peshen, per trupin, etj. Kepucet jane siguria e vetme pasi ndryshe nga fustanet, pantallonat e fundet qe u ndryshon masa ne varesi te moshes e peshes se trupit, masa e kembes nuk ndryshon gjate gjithe jetes.

    Femrat me te depresionuara jane femrat shtatzene qe u jane fryre kembet nga shtatzania pasi nuk mund te veshin dot kepucet e tyre.

    Albo
    Pse si jemi afruar Albo? Po te lexosh mendimin tim me perpara e kam permendur ate punen e mosndryshimit te numrit te kembes.
    Jo te gjithave femrave shtatezane u fryen kembet.Mua , kur kam qene shtatzane s'me jane fryre kembet .Te njejtat kepuce kam veshur si para shtatezanise,vetem se ato me praktiket.
    Feelings change - memories don't.

  14. #54
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Pse si jemi afruar Albo? Po te lexosh mendimin tim me perpara e kam permendur ate punen e mosndryshimit te numrit te kembes.
    Jo te gjithave femrave shtatezane u fryen kembet.Mua , kur kam qene shtatzane s'me jane fryre kembet .Te njejtat kepuce kam veshur si para shtatezanise,vetem se ato me praktiket.
    dhe une, biles mi hoqen takat me "dhune" se refuzoja te beja pushim per ca kohe.


    ne lidhje me temen , une thashe se kush do ish arsyeja . wow . na habitet. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #55
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Eshte e gjitha psikologjike dhe kjo fillon qe kur femra eshte ne moshe me te vogel. Shikojme Cinderella dhe kepuca eshte ajo qe i solli princin, etj...etj. Kepuca tregon se sa ne kontroll eshte nje femer. Nuk ka gje me te bukur kur shikon nje femer qe futet ne nje dhome ne taka te larta dhe me nje vendosmeri te papare. Edhe pse shume mund te mendojne qe ajo e ben thjesht per te kompletuar look-un e saj, ne fakt nuk eshte ajo fare. Eshte e lehte te blesh kepuce me taka te larta, por jo te gjitha femrat mund t'i japin atyre kepuceve nje karakter. Kur nje femer shkon ne nje dyqan te blej rroba, e di shume mire qe do merzitet kur nje fustan qe e pelqente jashte mase nuk i ben dhe fillon te depresohet per shkak te peshes, etj,,,etj. Kemba qendron e njejte dhe kur nje femer gjen nje kepuce te bukur, ajo ndihet sikur eshte ne "top of the world".
    Citim Postuar më parë nga INFINITY©
    Albo,

    Thjesht per kuriozitet i lexon ndonje nga postimet e anetareve ti se ca nga ne i kemi thene me siper ato qe ti po jep ketu si "ndihme"
    Citim Postuar më parë nga Albo
    I kam lexuar te gjitha postimet por nuk kam lexuar pergjigjen qe dua te lexoj. Nje udhezim tjeter:

    - Kepucet vishen ne kembe.

    Pergjigjia eshte ne fakt shume e thjeshte, nuk eshte shume e komplikuar, thjeshte duhet te beni pak aritmetike 1 + 1 = 2

    Albo
    Citim Postuar më parë nga Albo
    Ok, po ua them arsyen e sakte sepse e shoh qe as nuk po i afroheni.

    Femrat preferojne kepucet me shume se veshjet e tjera pasi kepucet vishen ne kembe, dhe numri i kembes nuk ndryshon, ngelet po ai. Aspekti llogjik i ceshtjes.

    Aspekti psikologjik ka te beje me faktin se femrat nga natyra e tyre jane shume te pasigurta ne vetvete: te pasigurta per moshen, per veshjen, per peshen, per trupin, etj. Kepucet jane siguria e vetme pasi ndryshe nga fustanet, pantallonat e fundet qe u ndryshon masa ne varesi te moshes e peshes se trupit, masa e kembes nuk ndryshon gjate gjithe jetes.

    Femrat me te depresionuara jane femrat shtatzene qe u jane fryre kembet nga shtatzania pasi nuk mund te veshin dot kepucet e tyre.

    Albo


    Administrator i dashur, me kete e vertetove me se miri se ti jo qe nuk lexon postimet e askujt por vuan jashte mase shume nga semundja "I KNOW IT ALL, AND I AM ALWAYS RIGHT".

    Lexo pak dy fjalite e fundit nga citimi i pare qe kam bere se atje ta kam dhene pergjigjen.

    I guess I proved my point.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    sepse duhet kombinuar me veshjen,ti pershtatet asaj ,psh ato qe vesh ne nje aheng nuk veshen edhe ne rrug,blen nje fustan ia kombinon kepucet qe i shkojn,blen pantollona parap ia kombinon, e ne ver vijn sandalet i pershtat me bluzen ose qanten qfar ngjyr e ke,per ket arsye kan me shum .

  17. #57
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Ok, po ua them arsyen e sakte sepse e shoh qe as nuk po i afroheni.

    Femrat preferojne kepucet me shume se veshjet e tjera pasi kepucet vishen ne kembe, dhe numri i kembes nuk ndryshon, ngelet po ai. Aspekti llogjik i ceshtjes.

    Aspekti psikologjik ka te beje me faktin se femrat nga natyra e tyre jane shume te pasigurta ne vetvete: te pasigurta per moshen, per veshjen, per peshen, per trupin, etj. Kepucet jane siguria e vetme pasi ndryshe nga fustanet, pantallonat e fundet qe u ndryshon masa ne varesi te moshes e peshes se trupit, masa e kembes nuk ndryshon gjate gjithe jetes.

    Femrat me te depresionuara jane femrat shtatzene qe u jane fryre kembet nga shtatzania pasi nuk mund te veshin dot kepucet e tyre.

    Albo
    Gabim jeni Albo!Une degjoja gjyshen time kur thonte: Eh medet kur po u mplakshe kemba edhe gjuha po i rritkan!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  18. #58
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Nejse Albo shkret e dha mendimin e vet si burre qe eshte, e bejme gjasme sikur jemi dakort lol, se fundja e dime ne vetvete perse dicka na pelqen e pse blejme kepuce aq me shumice.

    Personalisht s'e kam psikologjike, edhe kepucet i blej sepse me pelqejne e me duket vetja e vecante, kur vesh ato ose keto, varet nga dita

    Sa per ate qe numri i kembes nuk ndryshon, ose qe thjeshte fryhet gjate shtatzanise, ne fakt kam pare edhe raste (p.sh komshija ime, qe tani nuk gjen kepuce te hajrit e vorfna) qe numri i kembes nga 37 gjate shtatzanise behet 40 edhe e forta eshte qe nuk i kthehet me ne 37 lol, prandaj kujdesni peshen gjate kesaj periudhe.

    Shkurt Femra e dashuron te kujdesurit per vehten, duke vleresuar jashte mase gjerat qe blihen e qe jane sa me te reja e bukura. Kepuca ka vendin e vet, sikurse edhe canta, por edhe veshjet nuk ngelin mbrapa...

    p.s. Albo tema interesante, edhe se aha s'na tregove ndonje gje tamam... Temen e bere buje, ca do dali nga kjo gjeagjeze e ne fakt doli thjeshte nje ferges me vez hahaha
    La vita è bella...

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    738

    Për: Përse femrat janë të çmendura pas këpucëve?

    Ke shum të drejtë.
    Unë vdes për çizmet e gjata me taka.
    I adhuroj:P.
    Jemi të çmendura pas gjërave të bukura e të çmendura.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Suedia, aty ku femrat jetojnë parajsën
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 78
    Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
  3. Femrat dhe meshkujt komunikojnë ndryshe
    Nga Xhuxhumaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
  4. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
    Nga Dita në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •