Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Përse femrat janë të çmendura pas këpucëve?

    Dje mesova arsyen e vertete perse femrat jane te "cmendura" pas kepuceve, te cdo lloji, te cdo ngjyre, te cdo modeli. Sa me shume kepuce aq me mire, asnjehere nuk ju mjafton. Thashe po e hap kete teme ne forum, pasi mu duk interesante arsyeja.


    Te gjithe e dime qe femrat i kane qejf kepucet, e dini arsyen pse?

  2. #2
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    1.Me e gjuajt burrin(Te dashurin) me to,
    2.Mos te hecim zbathur,
    3.??????
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #3
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    Te gjithe e dime qe femrat i kane qejf kepucet, e dini arsyen pse?

    Kane problem me syte e meshkujve, sepse keta te fundit shikojne shume kembet.
    Kepucet me taka i ndihmojne psikologjikisht ne te dukurin "e gjate".
    Duan te kene sa me shume ne pergjithesi femrat...... une psh kam vene re cantat,
    I blejne kot, kot fare . Tani te jemi te sinqerte, nuk dallohen dhe per llogjike normale femrat(gjithmone ne kuptimin pozitiv), sidomos ne veshje..... me gishta numurohen .... .
    Asnje here mos mendojme se gjetem te verteten ne manite e femrave ne veshje jane kaq te paparashikuara dhe te pandreqshme saqe arrijne ne extrem.
    Gezuar!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  4. #4
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Shiko kur te kalojne ne kundersulm me pyetjen "Perse djemte i kane qejf makinat" ?????
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    po sepse jane femra, mania e shopping i ben ato femra,
    siç e tha dhe Arkia, llogjika nuk eshte shume e zhvilluar tek femrat, perjashtime ka por jane te rralla.

  6. #6

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    po sepse jane femra, mania e shopping i ben ato femra,
    siç e tha dhe Arkia, llogjika nuk eshte shume e zhvilluar tek femrat, perjashtime ka por jane te rralla.
    Huh,na marrsh te keqen e kepuces ti ne

    Kesaj teme i thone,Nje ngrihet,100 "cmenden"

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e resina
    Anëtarësuar
    19-05-2007
    Vendndodhja
    ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
    Postime
    286
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Dje mesova arsyen e vertete perse femrat jane te "cmendura" pas kepuceve, te cdo lloji, te cdo ngjyre, te cdo modeli. Sa me shume kepuce aq me mire, asnjehere nuk ju mjafton. Thashe po e hap kete teme ne forum, pasi mu duk interesante arsyeja.


    Te gjithe e dime qe femrat i kane qejf kepucet, e dini arsyen pse?
    Mendoj per t'i pershtatur me cdo lloj veshje.
    JETEN TA JETOSH PA E VRARE

  8. #8
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Dje mesova arsyen e vertete perse femrat jane te "cmendura" pas kepuceve, te cdo lloji, te cdo ngjyre, te cdo modeli. Sa me shume kepuce aq me mire, asnjehere nuk ju mjafton. Thashe po e hap kete teme ne forum, pasi mu duk interesante arsyeja.


    Te gjithe e dime qe femrat i kane qejf kepucet, e dini arsyen pse?
    Je dhender i ri ti.

    ne duhet te bejme harakiri.

  9. #9
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Femrat jane te cmendura shume edhe pas budallalleqeve! Nuk e di pse e komplikojne kaq shume jeten e tyre me ''qiqrat ne hell''
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    populli thote

    kush nuk ka tru ka kembe

    keshtu kuptoje pse jane te cmendur mbas kepuceve

  11. #11
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    lene se na kenaqet ju meshkujt me argumentat e juaja


    kepuca eshte dicka e rendesishme
    dhe qe te gjesh kepucen qe i pershtatet fustanit,sa e larte duhet te jete taka qe te dukesh sa me elegante
    eshte pune e veshtir o cuna


    plus kepucet jane arme e ftohte qe nevojit per raste emergjence dhe mundesisht ta kete taken sa me te mpreft
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Pse jo?
    Ju meshkujt nuk i kushtoni rendesi veshjes.Ta cosh burrin tim per te blere sikur e vret .Nuk ble asgje pa marre aprovimin tim.Pse me pyet i them.Po te pelqeu merre.Shopping it's a girl thing.
    Per ju meshkujt nuk ka ndonje shumellojshmeri kepucesh.A i keni pare sa variante ka per femra?
    Me pelqejne kepucet.Me pelqen ndryshimi. Me pelqen ti kombonoj me veshjen dhe ti pershtat me aktivitetin apo punen qe bej.Nuk duhet ta vrase mendjen si me rrine apo do me bejne pas nje viti.Kemba nuk ndryshon.
    Ju nuk e kuptoni pse femrat duan shume kepuce,por mos harroni se keni dhe ju ca deshira te cuditshme qe ne femrat nuk i konceptojme dot.
    Feelings change - memories don't.

  13. #13
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Pse jo?
    Ju meshkujt nuk i kushtoni rendesi veshjes.Ta cosh burrin tim per te blere sikur e vret .Nuk ble asgje pa marre aprovimin tim.Pse me pyet i them.Po te pelqeu merre.Shopping it's a girl thing.
    Per ju meshkujt nuk ka ndonje shumellojshmeri kepucesh.A i keni pare sa variante ka per femra?
    Me pelqejne kepucet.Me pelqen ndryshimi. Me pelqen ti kombonoj me veshjen dhe ti pershtat me aktivitetin apo punen qe bej.Nuk duhet ta vrase mendjen si me rrine apo do me bejne pas nje viti.Kemba nuk ndryshon.
    Ju nuk e kuptoni pse femrat duan shume kepuce,por mos harroni se keni dhe ju ca deshira te cuditshme qe ne femrat nuk i konceptojme dot.
    Paska marre bota fund ej medet !!! Si the burri jot nuk blen asgje pa aprovimin tend ?!! Thuaj burrit tend se nuk eshte i vetmi !
    Cfar eshte duke ndodhur me kohen e sotme aman, se kuptoj dot, psh para 50 viteve femrat as qe guxonin te folin pa lejen e burrit!!! E sot marrim leje prej grave me ble dicka ose jo!!!
    Sidoqofte, sa i perket kepuceve, me duket se femrat i blejne kepucet vetem e vetem me i harxhu parat e burrit, asgje ma shum !!!
    Psh shoqja ime i ka 15 pale kepuce, qe ndoshta disa nga ato as qe i ka veshur ndonjehere!!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Deshira e femrave per kepuc eshte relative dhe nuk mendoj se vlen per te gjitha femrat kjo deshir.
    Mendimi im eshte sa me shum femra te jet mendjeleht aq me shum ka deshir qe te ket shum kepuc dhe mos u lypni shpejgim per kete se as vet nuk e din.
    Per te mos u ofenduar femrat me ate qe thash se ket deshir e kan me shum mendjelehtat, une mund te ju them se edhe ata meshkuj qe jan mendje leht kan deshira te ngjajshme qe mendojn shum per pamjen, njeriu e ka obligim ta mirmbaj vetveten por kur kjo teprohet e sot jemi deshmitar qe kjo po teprohet nga te dyja gjinit por me shum nga femrat asgje nuk eshte e bukur dhe e dobishme kur teprohet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga altruisti_ek84 : 03-03-2009 më 09:55
    _____________________________________
    ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Paska marre bota fund ej medet !!! Si the burri jot nuk blen asgje pa aprovimin tend ?!! Thuaj burrit tend se nuk eshte i vetmi !
    GV_USA
    I pelqen gustoja ime atij, prandaj.
    Keq me vjen ,por ju meshkujt nuk ja thoni shume per te psonisur.Kur dal me burrin eshte cmenduri.Nuk ka durim te rrije ne nje dyqan me shume se 2 min.Here tjeter thote,kur te vish vetem ngulu ketu pese ore po deshe.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 03-03-2009 më 09:51
    Feelings change - memories don't.

  16. #16
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Disa preferojne cokollata , ca te tjera lule , disa lingerie , disa bizhuteri , e disa te tjera kepuce ...
    ne fakt kepucet te japin shtyse te blesh rroba qe ti kombinosh .. jan baza e veshjes nga varen te tjerat ...
    femrat jan manjake kepucesh e gjerash te tjera sepse jan te pangopura per tu dukur sa me mire ne sy te tjereve .. meshkujve por dhe te bejne zheloze femrat e tjera .. shopping ne pergjithsi i cmend fare

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-03-2009
    Postime
    49
    Po pate shum kpuce do thot qe duhet te kesh shum rroba ti kombinosh me kpucet. Dihet ajo qe fermat pelqejn te ndjekin moden me shum se djemte, ndaj kemi me shum kpuce ti pershtasim me veshjen.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2006
    Postime
    57
    Kepucet e grave jane nje tregues i ekonomise se familjes. Kur ke ble se mos te kesh ti Dea do i mbaje nje pale kepuce si per dimer ene per vere :P

    Pysni mamate se pale kepuce kane patur? ose grisur tere jetes? Mos u cudini se i mbaj mend

    Besoj se eshte e mjaftueshme qe nje femer te kete 7-10 pale kepuce Me shume se kaq kalo ne semundje.

  19. #19
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Disa mendojne qe floku eshte gjysma e bukurise, te tjere mendojne dhembet e keshtu formohet nje pjese e mire mendimesh per cdo aspekt femeror!!! Une jam e mendimit qe kepuca tregon karakterin apo bukurine femerore ne situata te ndryshme. Eshte mese normale qe nje femer nuk mund te veshi cizme me nje fustan dasme, apo nuk vesh dot kepuce te trasha dimri per nje rast te tille, sikurse eshte normale qe ne mes te veres nuk vishen dot kepuce te mbyllura edhe se shume elegante. Nga ana tjeter kuptohet qe kur shkohet ne plazh, nuk vesh dot sandale me taka, por duhet komoditeti i caktuar i asaj lloj situate, por kuptohet qe e njejta sandale apo shapke plazhi nuk mund te perdoret per perdita neper rruge, sepse rera e plazhit mbetet edhe e deformon duke mos lejuar qendrueshmerine e kembes. Sa per ate edhe sandalja e perditshme, pastaj nuk vishet ne raste te rralla, sepse eshte pikerisht aty qe femra mundohet te beje ndryshimin nga shoqet e veta, duke treguar edhe stilin e bukurine. Nuk eshte e thene qe si eshte veshja te jete edhe kepuca, sepse shume lloje kepucesh varet nga ngjyra qe kane e mund te kombinohet me shume lloje veshjesh, por sipas dites, rastit, gjendjes fizike e shpirterore te femres kepuca i jep edhe rregullsine e duhur duke e bere te ndihet me konforte e pse jo ndoshta edhe me te lumtur.

    P.S. Ju pelqen apo jo juve meshkujve numri i madh i kepuceve tona, nuk kemi cfare te bejme ne i adhurojme, e gjendemi tamam ne nje Bote si me te mire ne momentin e blerjes pike se pari; e pastaj ne nje Bote akoma me te mire ne momentin e konsumimit te tyre e te shikimit nga te tjeret, sepse fundja dicka vishet qe te shihet e kur te ngopet syri, te kenaqet shpirti. Pastaj mos u beni fort modeste, sepse edhe ju sado qe i keni inat shpenzimet e teperta per kepuce e sandale (sepse ju mjaftojne nje pale atlete e nje pale kepuce), prape se prape jeni me krenare kur keni afer nje femer qe miremban veten ne te gjitha aspektet (perfshi ketu edhe kepucet)...
    La vita è bella...

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Dje mesova arsyen e vertete perse femrat jane te "cmendura" pas kepuceve, te cdo lloji, te cdo ngjyre, te cdo modeli. Sa me shume kepuce aq me mire, asnjehere nuk ju mjafton. Thashe po e hap kete teme ne forum, pasi mu duk interesante arsyeja.


    Te gjithe e dime qe femrat i kane qejf kepucet, e dini arsyen pse?
    Shume interesante kjo menyra qe eshte bere kjo pyetje sepse na thua qe e di arsyen por nuk e thua, qe do te thote qe ti ne fakt nuk e di pasi ajo arsye eshte subjektive...quite smart I must say

    Femrat jane "te cmendura" mbas kepuceve, ashtu sic jane meshkujt "te cmendur" mbas huge plasma apo HD TVs.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Suedia, aty ku femrat jetojnë parajsën
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 78
    Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
  3. Femrat dhe meshkujt komunikojnë ndryshe
    Nga Xhuxhumaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
  4. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
    Nga Dita në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •