Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5

Tema: Oscar-2009

  1. #1
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291

    Oscar-2009

    Ja dhe Oskar mbaroi dhe si duket nuk do ket pasur shume shikuesa edhe kete vit. Vitin e kaluar ishte viti me i keq ne 81 vjet qe nga Oskari i pare. Po e vute re presantuesi deklaroi se presidenti i Akademise do jap doreheqjen. E cuditcme se ai vit per vit bente interviste/fjalim (speech) por kete vit azgje fare thjesht ngriti doren. Mbaei mend fjalen time qe ka plasur keq ndonje sherr. Megjithate mire ja ben se keto vitet e fundit e kishte katandisur Oskarin arene politike.

    I kam shume inate aktoret qe flasin per politike ne Oskar. Or mik, une si teleshikues te admiroj si aktor me talent, jo se cfare pikepamje politike perfaqeson. Jane dhe debila se kur i bashkohesh nje grupi politik humbet shume fansa qe i perkasin grupeve te tjera.

    Presantuesi Jackman ishte shume dobet. Ai eshte nje aktor i talentuar por nuk ben per presantues. Sivjet sikur spunonin edhe mikrofonat me duket. Doli zeri shume dobet. Presantuesa mbahen Steve Martin, Ellen dgn, Bob Hope, Billy Crystal, Steve Martin, Whoopi Goldberg.

    Jown stewart ishte mire, Cris Rock ishte dobet fare. Oskar ka nevoje per nje ndryshim thelbesor. Presantuesi eshte e rendesishem. Oskari nuk eshte komedi club ku e shkosh dhe te besh monolog qesharak per veten tende. Per mendimin tim gjeja me me rendesi eshte lidhja midis publikut dhe Aktoreve. Perse e shikoj une oskarin? per aktoret sigurisht. Me pelqen kur presantuesi futet midis tyre dhe i ngacmon.

    Nesje, perzgjedhjet e sivjetme ishin dobet fare. Slumdogmilionare ishte filem i lezecem por nuk i takonte best picture. Te vetmen gje qe mund ti jipja une eshte Muzika si edhe dicka per ata femijet. Pa femijet e vegjel filmi ishte kot fare. Si i lejon akademia ata aktoret kot si ai Anil Kapoor te dali ne fund sikur ka marr oscar. Eshte turp kur Brat Pitt smori azgje per ate filem kolosal dhe del Anil kapoor ne fund sikur ka cliruar Vloren?! Sivjet skishte rregull fare. Eshte oskar duhet te ket limit sa veta dalin ne skene. Cdo gje ishte kuturu. Vente njeri te merte oskarin hajde i thoshte tjetrit.

    KOT FARE---ku jane vitet e Billy Crystal dhe Aktoreve si Tom Hanks edhe Russel crowe.....

  2. #2
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Filmi “Slumdog Millionaire” fitues i ēmimit Oskar

    http://www.shqipmedia.com/2009/02/fi...-cmimit-oskar/

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2003
    Vendndodhja
    Anadoll
    Postime
    35
    Une e pashe mbreme Slumdog Millionaire dhe me pelqeu po nuk me la me asgje. Ok kishte treguar sa e varfer eshte India e ku ta di une po ishte nje perpjekje pa kuptim per te bashkuar filmin hollivudian me bollivudianin, aksionin me romancen, familjen me parane e ku ta di une. Personazhi i Salimit ishte shume pa kuptim shume i mire ose shume i keq, shume jo stabel dhe pa linje. Aktori kryesor kishte luajtur kot me kot. Pastaj ai kercente kur sapo i kishte vdekur vellai, pak si cudi...Mua nuk me la ndonje mbrese pervec asaj skenes kur verbojne ate femijen, ajo me tronditi..dhe kaq
    Nje dite sinjor kapiteni ciganen ne rruge e takoi

  4. #4
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga Trchick Lexo Postimin
    Une e pashe mbreme Slumdog Millionaire dhe me pelqeu po nuk me la me asgje. Ok kishte treguar sa e varfer eshte India e ku ta di une po ishte nje perpjekje pa kuptim per te bashkuar filmin hollivudian me bollivudianin, aksionin me romancen, familjen me parane e ku ta di une. Personazhi i Salimit ishte shume pa kuptim shume i mire ose shume i keq, shume jo stabel dhe pa linje. Aktori kryesor kishte luajtur kot me kot. Pastaj ai kercente kur sapo i kishte vdekur vellai, pak si cudi...Mua nuk me la ndonje mbrese pervec asaj skenes kur verbojne ate femijen, ajo me tronditi..dhe kaq
    Me fjale te tjera eshte ajo qe thashe une: Vetem muzika dhe femijet ia vlenin, ata te tjeret ishin kot. Ai Anil Kapoor ishte kot fare. E di sa i ofenduar kam qene kur e pashe te dali ne fund atje me ate femijen e vogel perpara dhe me ate buzeqeshjen kot fare po i ferkonte koken. Cpune kishte ai atje? ai smorri oscar? Si ka mundesi qe nje filem te fitoje Best picture dhe mos te kete as edhe nje aktor te nominuar? Cifti kryesor i filmit nuk kishte kemistry fare. Pa kuptim lidhja e tyre. Ai Anil Kapoor i shfrytezoi femijet per te bere filmin dhe as nuk i pagoi fare (besoj nga nje 20 dollar per secilin). Vetem kur e beri familja problem u kujtuan per femijet. U pregatit per vete per ne hollivud dhe per femijet nuk u kujtua.
    Dhe Brat Piti qe i takonte Oskari rinte atje ne karrike si ****. Ven edhe japin Oscarin Sean Penit. Tipi me kot ne Hollivud me nje rol gay qe skishte kuptim. Dakort ishte jeta e nje homoseksuali te vuajtur por roli gay eshte me i thjeshti per tu luajtur. Por ama nuk krahasohet me rolin e Benjamin Button ku Brat Piti Triumfon.
    Une e kam ndjekur Oscarin per me shume se 20 vjet tani por sa vete edhe po me shgenjen. Eshte katandisur nje arene per politike. Del Sean peni te marri oscarin dhe flet gjysem ore per politiken e Bushit. Sikur e ndjek oscarin per te degjuar historine e presidentave.
    Me vjen keq qe e dashura ime pretendonte se Familja Pit do fitonte ndonje oscar. Nje gje nuk kupton ajo; se ne hollivud sundojne Liberalet (te ashtuquajturit Demokrat) qe ngaterrojne politiken me artin. Beri babai i Anxhelines nje koment kundra tyre dhe ata as qe votun per te bijen. Zor se do e shikoni Xhon Voidin ne ndonje rol kryesor se asnje s’do i japi me pune.

  5. #5
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Oskari humbi besueshmerine fare...... sa keq per Brad Pittttttt!!!!
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •