Close
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 204
  1. #21
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    me mir tkishin kap nonje lop aty ne fshat

  2. #22
    Kushedi ça speciesh dalin pastaj

  3. #23
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Elbasani dallohet per cudi te tilla .. no surprises there

  4. #24
    E rrezikshme o puna, imagjino kto kafshet tken menien e ktyne çunave qe lan shatzon gocen e xhajes....

  5. #25
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anëtarësuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Ne pergjithesi fshatrat e Shqiperise se mesme(ku feja muslimane ka patur me shume influence)jane shume te prapambetura,por te arrinin deri ketu se prisja.
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Fatkeqesisht gjera te tilla ndodhin kudo ne bote.Ketu ne Usa eshte akoma me e perhapur .Kam frike se keta lloj kafshesh po shtohen dhe jo paksohen.
    edhe ne SHBA ndodhin ku ka fshatra muslimane ??
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  6. #26
    Shume lajme anormale degjojme shpeshhere andej nga Elbasani. Si shpjegohet?!
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Ne pergjithesi fshatrat e Shqiperise se mesme(ku feja muslimane ka patur me shume influence)jane shume te prapambetura,por te arrinin deri ketu se prisja.

    Citim:
    Postuar më parë nga dea_07
    Fatkeqesisht gjera te tilla ndodhin kudo ne bote.Ketu ne Usa eshte akoma me e perhapur .Kam frike se keta lloj kafshesh po shtohen dhe jo paksohen.

    edhe ne SHBA ndodhin ku ka fshatra muslimane ??

    sillni prova qe jan musliam bla bla me ska !

    ju jeni fara e keqe e POPIT
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #28
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anëtarësuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Doruntina nese me drejtohesh mua atehere lexo postimin mire, pastaj shikoi shenjat e pikesimit dhe ate ikonen qe ''ngerdheshet''
    Shpresoj te me kesh kuptuar, neso jo eshte problemi jot
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  9. #29
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Injoranca, Anafalbetizmi, Dhe Varferia Sjellin pasoja te ketyre permasave!!!!!
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  10. #30
    Prapambetje otomane. S'ke çi thu tjeter.

  11. #31
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Shumë njerëz të ulët.
    Unë i përfytyroj këty dy përdhunuesit si dy fshatar të prapambetur, shumë të pacivilizuar, që sahati u ka mbetur qysh në kohën e Perandorisë Osmane, shohin telenovela në televizor dhe mundohen ti imitojnë. Mirëpo ata nuk janë në gjendje të lidhen me një vajzë qoftë nga injoranca e tyre dhe qoftë nga mentaliteti në përgjithësi në këto zona, dhe pastaj ndodhin këto që ndodhin.
    Këto janë përplasje kulturore që njerëzit me nivel të ulët si këta dy injorantët, nuk i përballojnë dot.
    Është shumë për të ardhur keq.
    Por edhe një vajzë 17 apo 18 vjeçe që nuk ka mundur të hapi gojën për atë që ndodhi, për shkak të mentalitetit të prapambetur në ato zona!
    Më vjen shumë keq për këtë vajzën, por nga ana tjetër më vjen ta shqyej më dysh. Kur do të mësojnë këta njerëz të jetojnë me dinjitet?
    Fëmrat në këto zona duhet të mësohen me faktin që ato nuk janë pronë e askujt, dhe të mos ecin me mentalitetin e Perandorisë Osmane!
    Nuk e di çfar të them, por këto raste duhet të bëhen shëmbull për të tjerët. Në qoftë se raste të tilla, tolerohen në forma të ndryshme nga drejtësia Shqiptare, sjellin dhe rritjen e tyre.
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  12. #32
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    No comment...

    Kafshe qenkan keto djem

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  13. #33
    Citim Postuar më parë nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Elbasanllinjte dhe kavajsit shquhen per homosexualitet.
    Dhe cfare lidhje kishte kjo me temen ku flitet per perdhunimin e nje femre nga kushurinjte e saj?!

    Kjo ngjarje tregon fare qarte se cfare prapambetje tragjike kane banoret e fshatrave te Shqiperise dhe kjo eshte prapambetje jo thjesht ekonomike por ne cdo aspekt te mundshem. Dhe boll i dhate ngjyra fetare dhe kesaj ngjarjeje se lat nam.

    Per ata dy kushurinjte dhe kastrimi eshte pak, por ama dhe ajo goca nuk ngelet mbrapa. Si ajo kalon nje traume te tille dhe nuk i tregon njeriu?! Te rri tani te rrisi nje femije dhe jo vetem qe jeta e saj eshte e shkaterruar por me vjen keq me teper per te atij femije qe ajo do sjelli ne jete sepse gjithmone eshte femija qe vuan me teper.

  14. #34
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anëtarësuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Dhe cfare lidhje kishte kjo me temen ku flitet per perdhunimin e nje femre nga kushurinjte e saj?!

    Kjo ngjarje tregon fare qarte se cfare prapambetje tragjike kane banoret e fshatrave te Shqiperise .
    Ka shume lidhje me temen dhe e shkruajta per te nenkuptuar mungesen e moralit ne disa familje.
    Pse i drejtohesh fshatrave te Shqiperise? Ngjarjet me makabre ne Shqiperi ndodhin ne qytet.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    katastrof...................

    para elbasani
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  16. #36
    Citim Postuar më parë nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Ka shume lidhje me temen dhe e shkruajta per te nenkuptuar mungesen e moralit ne disa familje.
    Pse i drejtohesh fshatrave te Shqiperise? Ngjarjet me makabre ne Shqiperi ndodhin ne qytet.
    Komenti jot zoteri nuk ka fare te bej me temen dhe ti po hap nje teme komplet tjeter, sepse nqs ti homoseksualitetin e quan mungese morali ne disa familje, te tjere mund te kene mendim te kundert me ty dhe kjo teme s'ka te bej fare me ate.

    Ne cfare qytete te Shqiperise kane ndodhur ngjarje te tilla kaq makabre?!

  17. #37
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anëtarësuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ne cfare qytete te Shqiperise kane ndodhur ngjarje te tilla kaq makabre?!
    Ka me mijera raste. Ne vitin 1991 ne Tirone, i perdhunonin femrat dhe me pas i lidhnin pas pishave.

  18. #38
    Citim Postuar më parë nga SKRAPARI Lexo Postimin
    Ka me mijera raste. Ne vitin 1991 ne Tirone, i perdhunonin femrat dhe me pas i lidhnin pas pishave.
    I perdhunonin kushurinjte e tyre?!

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    smarr vesh si nuk mundddd ta vinin re kur ishte 6 muajsh shtatezane!!!
    shume shume zkandaloze, gjynah me vje per te dhe kushuriret e saj duhet denuar rreptesisht!
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #40
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Ne pergjithesi fshatrat e Shqiperise se mesme(ku feja muslimane ka patur me shume influence)jane shume te prapambetura,por te arrinin deri ketu se prisja.
    dea pse gjithmon gjeni diqka per te fyer myslimanet pls sme duket aspak e rruges kjo ndal per nji qast mer frym dhe fol si folet mos u kap te feja se ste shkon me ftyr
    if love is the answer, could you rephrase the question?

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Moda e re, te martohesh shtatzene
    Nga Beqari002 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •