Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime nė 648 postime

  Filmi: Mengjese Lufte

  Filmi: Mengjese Lufte
  Skenari: Dhimiter Xhuvani
  Regjia: Kristaq Dhamo
  Operator: Faruk Basha
  Muzika: Robert Radoja

  Interpretojne:

  Rauf Pojani (Guri)
  Fatmir Dika (Piroja)
  Edmond Papa (Miloja)
  Franc Gushi (Goni)
  Sander Prosi (peshkatari)
  Pandi Raidhi (teneqexhiu)
  Demir Hyskja (ilegali)etj..

  Subjekti:

  Jashte luftės se madhe antifashiste qe bėri populli shqiptar nėn udhėheqjen e Partise Komuniste nuk mbeten as fėmijėt.
  Gurin, Piron, Milon dhe Tomin i bashkojne lodrat e tyre femijrore. Ky gezim i paket i tyre here pas here trazohet dhe prishet nga hija e rėndė e ushtareve pushtues. Ata e kuptojnė se s'ėshtė me koha e lodrve. Edhe ata duhet te bėjnė diēka. Tė paktėn, te gjejne mėnyrėn pėr ti rrembyer arme dhe veshje armikut te urryer.
  Permes kėsaj urrejtjeje dhe lufte ata bashkohen me shokė me te ritur, te cilėt i organizojne e i udheheqin ne veprime luftarake...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 18-03-2013 mė 21:04

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2015
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Filmi: Mengjese Lufte

  Link i ri:

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar pulti pėr postimin:

  martini1984 (04-02-2016)

 5. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Filmi: Mengjese Lufte

  Film <kot>...jermanet ishin per vizite apo kalimthi ne troje.
  Niks gefunden...lol!

Tema tė Ngjashme

 1. Letrat e pashkruara
  Nga laguna blu nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 13-08-2015, 16:49
 2. Mėngjese tė bardhė, tė zinj
  Nga marinI nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-02-2003, 15:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •