Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Tort e kripur me Kunguj

  Ingredjenti.:

  3 Kokrra vez
  500 Gr kunguj.
  Pasta sfoglia pronta(cmimi 1.20 euro)1 konfecion
  Djath i grire sa deshironi( kackavall i grire) o parmegiano regjano.

  Pregatitja.
  Skuqni kungujt te prere me perpara ne feta me vaj lule dielli.
  Shtroni ne nji tepsi ku fundi duhet te lyhet me gjalp shtroni pasta sfoglian.
  Shtroni kungujt.
  Perzini tre kokrra veze te rrahura me djathin e grire e bashkoheni me kungujt ne menure homogjene,rrotulloni cepat e pastes per me mbyll anet e futeni ne furr 200 gradi per 35 minuta.

  Heres tjeter do ju vej receten e tirami su nje embelsir e mir dhe ekonomike
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 2. #2
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Per ta kompletuar

  Ja dhe pjekja.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 3. #3
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Sa u lodhe me ket kishe bo me mire nji Parmigiana

  ciao xhomlliku

 4. #4
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Eshte baza per shum te tjera

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  Sa u lodhe me ket kishe bo me mire nji Parmigiana

  ciao xhomlliku
  Drague kjo eshte baza per te bere nje torte te kripur te shpejt.
  E mira e ksaj torte eshte qe mund te ndryshosh ingrdientet mund te vesh cfar te duash,psh spinaq dhe ricotaa ose gjiz,dhe vjen nje pjat e mir shqiptare.
  Ciao Pazari ri

 5. #5
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  po pse e quan torte , kur qenka me kripe ? Lol

  po sa mire qe gatuani mer aman
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 18-02-2009 mė 21:59
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #6
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Duket i shijshem. Duhet provuar
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. #7
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Keshtu e quajn ktu

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  po pse e quan torte , kur qenka me kripe ? Lol

  po sa mire qe gatuani mer aman
  Pink keshtu e quajn ketu ne Itali.e "Kripur"
  Nusja ka nje shoqe qe ndonjehere e mer ne Restorant ne Lugano "kur kane darka me shum njerez"e prej saj meson.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  E paske bere tamam si apple pie nga pamja

 9. #9
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Mikro pizeta(salatini)

  Salatini
  Pasta sfoglia(1.30)
  Vuster (tre konfezioni te vogla 1.50 euri)
  Mblidhni pasten e gatshme rreth vusterit dhe preeni ne copa te vogla.
  Futini ne furre per 30 min a 180 gradi.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 10. #10
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Kompletimi

  Duan pak kohe ,dhe jane te thjeshta .
  E gatuar e shijuar
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 07-03-2009 mė 15:12

 11. #11
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  36
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  me mire quaje RIPIENO
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-10-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gracie. Doja vertet te dija si beheshin . Ishin te nevojshme edhe pamjet.

Tema tė Ngjashme

 1. Rizoto me karkaleca dhe kunguj
  Nga CuLi-GoaL nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 10:58
 2. Mrekullitė nė Kuran!
  Nga Immaculate nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 61
  Postimi i Fundit: 11-10-2006, 09:48
 3. Kush konsiderohet i pamoralshem?!
  Nga Mina nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 28-07-2002, 14:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •