Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327

  Zain Bhikha - (kndues i ilahive)

  Zain Bikha u lind me 9 gusht 1974 ne Afriken e Jugut. Eshte kengetar i ilahive dhe teksshkrues. Deri me tani ka nxjerr disa albume , njerin prej tyre e ka ne bashkpunim me artist tjer.
  Kendimin e filloj ne vitin 1994 , kur sponzoroheshte nga nje radio lokale , ai poashtu u angazhua nga nje shkoll muslimane qe te shkruaj dhe xhiroj hymnin e shkolles , i inspiruar nga kjo ai me pastaj nxjerr nje album komplet me ilahi.

  Zaini u njoftua edhe me Jusuf Islamin nje kengetar i konvertuar ne musliman.

  Albumet : Praise to the Prophet (1996), Fortunate is He (1997), The Journey (1998)

  Ai poashtu ne vitin 2004 ishte ne haxh. 2. #2
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
 3. #3
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Ketu permend edhe Kosoven


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •