Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e BHGod
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    447

    Çfarë mendoni për Windows 7?

    Windows 7 eshte planifikuar te jete sistemi operativ i ri i Microsoft, nje pasardhes i te suksesshmeve Windows XP dhe Windows Vista, i cili do te perfshije disa rregullime qe mungonin ose qe do permiresohen nga versionet e meparshme.

    Windows 7 jepet falas per t'u testuar, por nje license e vlefshme e dhene per testim do te skadoje ne 1 gusht 2009.

    Une po e perdor kete version per momentin dhe verej se kompjuteri im (me pare kisha te instaluar Windows XP: Intel Core2Duo, 1,60 Ghz dhe 1 GB RAM) nuk ka ndryshuar ne shpejtesi ose ne reagim.

    Problemi i vetem i madh, qe me shkaktonte ngecje, deri ne rinisje te kompjuterit, kishte te bente me nje version "te vjeter" te drajverave te kartes time grafike nVidia. Duke menduar se ky duhet te ishte nje faj i Microsoft-it, dhe perkatesisht i versionit beta te Windows 7, isha gati ta çinstaloja kete sistem. Pasi gjithçka u ndreq me ridatimin e kartes ne faqen zyrtare (te Toshiba-s), vertet qe nuk kam asnje qejf te kthehem perseri te Windows XP.

    Nuk e di nese kjo ka ekzistuar edhe ne versionet e meparshme te Windows, por duke klikuar te "Help and Support" (versioni qe po perdor eshte ne anglisht), per te paren here pashe nje seksion qe i kushtohej mesimit te pjeseve thelbesore te kompjuterit, fjalet kryesore qe mund te hasen, si perdoret mausi e tastiera, si kryhen disa procese etj. Kjo me duket nje risi shume e mire per te rinjte qe do te mesojne kompjuterin, .

  2. #2
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Personalisht mendoj se nuk do na mbesin me leke me gjithe hardware upgrades qe do na duhet te bejme per te shijuar mrekullite e microsoft. Nuk e kam shkarkuar kete beta... Kam pare screenshots edhe nuk me ha ndonje merak te jem i sinqerte.
    Ose te pakten duhet te kishit sjelle ketu ndonje "TE RE" qe Microsoft pretendon te na ofroje me kete sistem operativ
    Ne te kundert do vazhdoj te mendoj qe eshte vista me makup te ri

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e evalt
    Anëtarësuar
    12-09-2007
    Vendndodhja
    Italia
    Postime
    249
    Vet e provova versionin beta, nuk mu duk keq sinqerisht, goxha mir.


    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Personalisht mendoj se nuk do na mbesin me leke me gjithe hardware upgrades qe do na duhet te bejme per te shijuar mrekullite e microsoft. Nuk e kam shkarkuar kete beta... Kam pare screenshots edhe nuk me ha ndonje merak te jem i sinqerte.
    Ose te pakten duhet te kishit sjelle ketu ndonje "TE RE" qe Microsoft pretendon te na ofroje me kete sistem operativ
    Ne te kundert do vazhdoj te mendoj qe eshte vista me makup te ri
    çfar te mire ka XP nga vista, dhe çfar te keqe ka vista nga XP?
    Nese e ke provuar ta instalosh visten ne pc , çfar pc ke? karakteristikat?

  4. #4
    E provova beten dhe nuk ishte ndonje gje mbreslenese.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema të Ngjashme

  1. Si krijohet një 'CD Boot' i Windows XP me SP2 të integruar
    Nga benseven11 në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 02-03-2010, 20:01
  2. Windows Vista në shqip
    Nga PcCrack3r në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •