Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Anėtarėsuar
  23-07-2008
  Postime
  117

  Arrow Piktura "Vajzat me bicikleta"

  Ciao gjithe forumisteve!

  Une po kerkoj nje pikture te realizmit socialist qe quhet Vajzat me Bicikleta, me duket se e ka pikturuar Edison Gjergo.

  Po e pati ndonjeri kete pikture ne ndonje liber - ju lutem silleni ne forum.

  FLM

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,214
  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Ciao gjithe forumisteve!

  Une po kerkoj nje pikture te realizmit socialist qe quhet Vajzat me Bicikleta, me duket se e ka pikturuar Edison Gjergo.

  Po e pati ndonjeri kete pikture ne ndonje liber - ju lutem silleni ne forum.

  FLM
  Eshte nje nga pikturat me te bukura te realizmit socialist,mbaj mend qe e kemi diskutuar mjaft kete pikture per liriken ,dinamizmin dhe ngjyrat .........

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Anėtarėsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Citim Postuar mė parė nga ajzberg Lexo Postimin
  Eshte nje nga pikturat me te bukura te realizmit socialist,mbaj mend qe e kemi diskutuar mjaft kete pikture per liriken ,dinamizmin dhe ngjyrat .........
  Ahaaa!! me ne fund... nuk jam une i vetmi person qe e ka pare kete pikture!!! flm ajzberg!!!

  Po ku mund te gjendet? Di ndonje liber qe e ka kete pikture?

  Pastaj, eshte autori vertet Edison Gjergo?

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,214
  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Ahaaa!! me ne fund... nuk jam une i vetmi person qe e ka pare kete pikture!!! flm ajzberg!!!

  Po ku mund te gjendet? Di ndonje liber qe e ka kete pikture?

  Pastaj, eshte autori vertet Edison Gjergo?
  Per autorin nuk e mbaj mend ,por pikturen e mbaj mend si tani sidomos dinamika e levizjeve te saj dhe veshja e punuar me disa kuadrata te vogla .Kemi qene nje grup shokesh kur e pame dhe mbaj mend qe kemi qendruar gjate para kesaj pikture qe per ne i kishte shpetuar syrit qe shikonte gjithe cka

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Anėtarėsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Me sa kam marre vesh, temen e vajzave me bicikleta ne kohen e socializmit e kane trajtuar edhe Vilson Kilica dhe Skender Kamberi.

  Une kam parasysh nje pikture me ngjyra dinamike qe prezanton tre a kater vajza duke ngare bicikleta, ne koloritin e te ciles mbizoteron e verdha dhe e kuqja.

  Kete deri para nje muaji mund ta hasje tek faqja zyrtare e galerise kombetare te arteve(tanime faqja nuk funksionon). Me duket se nuk eshte e Gjergos.

  Nese e ka dikush kete pikture, ju lutem sillni nje foto ne forum.

  FLM

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2010
  Postime
  1
  mikut qe pyet per pikturen "vajzat me bicikleta". piktura ne fjale quhet "Brigadieret" (1972), autori i saj eshte vilson kilica. (kliko mbi titullin per ta pare)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,659
  Sille pak si attachment te lutem se nuk e shoh te ky linku qe ke postuar.

 8. #8
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Kjo ėshtė piktura te linku qė ka vėnė "telef". Nuk e di nėse ėshtė ajo tė cilėn kėrkoni.

  Life's too short to remove USB safely.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Anėtarėsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Shume faleminderit te gjitheve.

  Une ne fakt kam parasysh nje pikture me shume vajza te reja te cilat dukeshin si vajza qyteti. Dyshja ne pikturen e Kilices me ngjan si nga fshati apo jo? Megjithate ju falenderoj per perpjekjet.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Shume faleminderit te gjitheve.

  Une ne fakt kam parasysh nje pikture me shume vajza te reja te cilat dukeshin si vajza qyteti. Dyshja ne pikturen e Kilices me ngjan si nga fshati apo jo? Megjithate ju falenderoj per perpjekjet.

  Ti pelqen pikturen apo vajzat ...:p
  Nuk ke per ti marre per gra ,jo nga fshati jo nga qyteti
  pastaj ato ti fshatit ēfare kane mangut ...
  Ps. Mos je gje djali i Ollges ti?
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Anėtarėsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
  Ti pelqen pikturen apo vajzat ...:p
  Nuk ke per ti marre per gra ,jo nga fshati jo nga qyteti
  pastaj ato ti fshatit ēfare kane mangut ...
  Ps. Mos je gje djali i Ollges ti?
  Hahahahahaha!

  Pelqej edhe pikturen edhe vajzat. Me ka shku menja me u fejue e me marr nje ulqinake.... (Ulqini eshte qytet apo jo?)

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Hahahahahaha!

  Pelqej edhe pikturen edhe vajzat. Me ka shku menja me u fejue e me marr nje ulqinake.... (Ulqini eshte qytet apo jo?)


  Qyteze.... :P
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,210
  Piktur e bukur,hajde!
  Titulli eshte:"Vajzat qe i mshefen shalen biēikletes".(ose i hoqén).

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023

  Pėr: Piktura "Vajzat me bicikleta"

  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Hahahahahaha!

  Pelqej edhe pikturen edhe vajzat. Me ka shku menja me u fejue e me marr nje ulqinake.... (Ulqini eshte qytet apo jo?)
  e pse bash me bicikleta ?

 15. #15
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pėr: Piktura "Vajzat me bicikleta"

  Sepse ne ate kohe nuk kishte motorcikleta. ;)
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

Tema tė Ngjashme

 1. Piktura
  Nga gunman nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 16-01-2014, 16:35
 2. Piktura Murale e Mesjetės nė Shqipėri
  Nga white-knight nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 14:26
 3. Piktura tė reja, nga njė piktor i ri
  Nga ornament nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 04-01-2007, 12:46
 4. Piktura kameleon e Mikel Temos
  Nga drini_nė_TR nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-01-2007, 12:43
 5. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-11-2006, 18:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •