Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 42
  1. #1
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278

    Përse duhet "të fusësh hundën" aty ku s'të takon?!

    Përshëndetje njehere te gjithëve.

    Po e hap një teme, ta marrim vesh se pse shumica e shqiptareve nuk i shikojnë punët e veta. Gjendjen e Komshiut e dine me mire se vete komshiu. Gjithmonë shikojnë ti rrasin hundët ku nuk bën, dhe dëshirojnë ti dine te gjitha. Punët e veta pa i mbaruar, i marrin vesh te personave tjerë.

    Ajo qe me nervozon mua me shume edhe këtu ne forum madje eshte se, pse një person beson ne një fe tjetër, duhet ti hidheni ne qafe, ta shajnë atë dhe fenë e tij.

    A nuk mundeni ta qepeni gojën dhe te leni një person ne qetësi te beje cfare te doje ai, dhe te mos i përziheni ati ne punët e tija?
    Cka mendoni ju, cka na shtyn neve Shqiptareve qe te mos shikojmë punët tona po te te tjerëve?
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  2. #2
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anëtarësuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    epo Mehmet ne forum punet e tjetrit do shohesh detyrimisht se punent e tua i ke pare pa ke hyre dhe kalon kohen ketu...ndersa ne jeten e perditshme eshte si tip snobismi qe po zhvillohet gjithmone e me shume qe te shohehs punen e tjetrit....eshte gje e padurueshme po qe shumices se njereve u pelqen ta praktikojne shume.....

    ah ehde dicka ajo tjetra qe te lejme tjetrin ne qetesi te beje cte doje po te them dicka ketu te gjithe mundohen te japin nje mendim personal ne lidhje me tema te caktuara kshu sic po bej une tek tema qe ti ke hapur...pastaj p.sh kur dikush e hap temen kerkon mendime apo jo???? atehere ketu i duhet te prese edhe mendime qe ndoshta nuk i pelqejne...prandaj ketu nuk mund te thuhet se po merremi me punet e tjetrit....

    shum respekte per ty dhe e kalofsh mire...
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  3. #3
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Kendej nga ana ime thuhet keshtu,banderin ne oborin e vet nuk e sheh ndersa gjelperen ne komshi po.


    ME intereson prej kujt paguhen ata qe nxisin zjarin ketu ne forum.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Përshëndetje njehere te gjithëve.

    Po e hap një teme, ta marrim vesh se pse shumica e shqiptareve nuk i shikojnë punët e veta. Gjendjen e Komshiut e dine me mire se vete komshiu. Gjithmonë shikojnë ti rrasin hundët ku nuk bën, dhe dëshirojnë ti dine te gjitha. Punët e veta pa i mbaruar, i marrin vesh te personave tjerë.

    Ajo qe me nervozon mua me shume edhe këtu ne forum madje eshte se, pse një person beson ne një fe tjetër, duhet ti hidheni ne qafe, ta shajnë atë dhe fenë e tij.

    A nuk mundeni ta qepeni gojën dhe te leni një person ne qetësi te beje cfare te doje ai, dhe te mos i përziheni ati ne punët e tija?
    Cka mendoni ju, cka na shtyn neve Shqiptareve qe te mos shikojmë punët tona po te te tjerëve?

    Po kjo pergjigje s'ka nevoje per shume vrarje mendje, njerezit te cilet jane pa pune meren me problemin e atyre qe e rrethojne, se ai qe e ka diten e zene gjitoni apo gjitonja s'i shkon kurre ne mend.

    Persa i perket forumit, secili eshte i lire te shprehi mendimet e veta rreth nje teme te caktuar ose kundra besimit dikujt, prandaj edhe quhet forum. Ty nese nuk te pelqen kjo gje dhe te nervozonka shume, mos e frekuento forumin dhe je ne rregull.


    Hajde djale i mbare, na thuaj c'fare gjeje te mundon tjeter? lol
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  5. #5
    WoRkInG Maska e [Neo]
    Anëtarësuar
    05-10-2008
    Vendndodhja
    A man can be happy with any woman, as long as he does not love her.
    Postime
    247
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Përshëndetje njehere te gjithëve.

    Po e hap një teme, ta marrim vesh se pse shumica e shqiptareve nuk i shikojnë punët e veta. Gjendjen e Komshiut e dine me mire se vete komshiu. Gjithmonë shikojnë ti rrasin hundët ku nuk bën, dhe dëshirojnë ti dine te gjitha. Punët e veta pa i mbaruar, i marrin vesh te personave tjerë.

    Ajo qe me nervozon mua me shume edhe këtu ne forum madje eshte se, pse një person beson ne një fe tjetër, duhet ti hidheni ne qafe, ta shajnë atë dhe fenë e tij.

    A nuk mundeni ta qepeni gojën dhe te leni një person ne qetësi te beje cfare te doje ai, dhe te mos i përziheni ati ne punët e tija?
    Cka mendoni ju, cka na shtyn neve Shqiptareve qe te mos shikojmë punët tona po te te tjerëve?

    se eshte i papune
    Always forgive your enemies, nothing annoys them so much.

    Oscar Wilde.

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Përshëndetje njehere te gjithëve.

    Po e hap një teme, ta marrim vesh se pse shumica e shqiptareve nuk i shikojnë punët e veta. Gjendjen e Komshiut e dine me mire se vete komshiu. Gjithmonë shikojnë ti rrasin hundët ku nuk bën, dhe dëshirojnë ti dine te gjitha. Punët e veta pa i mbaruar, i marrin vesh te personave tjerë.

    Ajo qe me nervozon mua me shume edhe këtu ne forum madje eshte se, pse një person beson ne një fe tjetër, duhet ti hidheni ne qafe, ta shajnë atë dhe fenë e tij.

    A nuk mundeni ta qepeni gojën dhe te leni një person ne qetësi te beje cfare te doje ai, dhe te mos i përziheni ati ne punët e tija?
    Cka mendoni ju, cka na shtyn neve Shqiptareve qe te mos shikojmë punët tona po te te tjerëve?
    S kane ca bejne ja pse+ qe bejne me mire hesapet e tjetrit sesa te vetat,
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #7
    i ardhur ne forum 01/2009 Maska e con_uk
    Anëtarësuar
    04-01-2009
    Vendndodhja
    united.......
    Postime
    76
    se nuk i kane mire punet e tyre dhe te tjerave duken ma kollaj

  8. #8
    . Maska e alDI
    Anëtarësuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    663
    Thoshte profesori im i matematikes : shqiptari gezohet me shume kur i ngordh lopa komshiut se sa kur i pjell e veta.
    Lol
    .

  9. #9
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Ajo qe me nervozon mua me shume edhe këtu ne forum madje eshte se, pse një person beson ne një fe tjetër, duhet ti hidheni ne qafe, ta shajnë atë dhe fenë e tij.

    A nuk mundeni ta qepeni gojën dhe te leni një person ne qetësi te beje cfare te doje ai ...
    Per arsye se ai person nuk e mbane fene e vet per vete por mundohet ti infektoi edhe te tjeret e ti binde ata qe e zeza eshte e bardhe.

    Dhe nuk mundemi ta qepim gojen e ta leme at person te beje çka te doje ai, se, pse nuk mundesh ti, ne mundemi ti parashikojme pasojat .
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zëu_s : 12-01-2009 më 00:28

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Jane te papune, ose nuk i kushtojne rendesi punes qe kane dhe vazhdojne te jene aktiv me steriotipat e thashethemeve, ku kojshia eshte fjala e dites, gabimi i tjetrit zoteron bisedat e darkes se familjes dhe jemi shume aktive per te nenqeshur te tjeret.
    Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

  11. #11
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    shkurt papunsia , eshte cekur edhe me lart
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  12. #12
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Persa i perket faktit qe shqiptaret nuk i shikojne punet e veta po te lagjes eshte e vertete, nuk ka gjithe diten telenovela kshu qe pjesa tjeter e dites mbulohet me thashethemet per lagjen, kush hyn e kush del, si eshte zhveshur, si ka lyer floket etj etj. Nese dikush thote diçka kunder teje e ben te te lendoje, mos ia jep kenaqesine, injoroje, mos e vrit mendjen se çfare thone, fundja me mire se ti veten tende nuk te njeh njeri tjeter, keshtu qe komshinjte e kushdo do flasin sa do flasin me vete e pastaj do pushojne.

    Persa i perket faktit te ofendimeve te perkatesise fetare ketu ne forum: gjithsecili prej nesh ka bindjet e veta fetare, beson aty ku ndihet me mire. Besimi qe ti dhe une kemi ne Zot nuk tregohet me fjale boshe, apo duke hedhur poshte x zot apo y zot (sipas emertimeve te ndryshme qe gjithsecili prej nesh i jep), besimi ne Zot eshte ta zbatosh ate qe Zoti te meson dhe te duash dhe te respektosh tjetrin, ate qe eshte i ndryshem nga ti. Sa e zbaton ti kete? Sa e zbatoj une kete? Si e zbatojme? A jemi te sigurte qe e duam vertete Zotin dhe a e tregojme ne kete me veprimet tona? Gjithsecili ia jep vete vetes pergjigjet dhe do shohi se nga e kane burimin pastaj ofendimet qe vine ne forum. Forumi eshte i lire, gjithsecili shpreh mendimet e veta lirisht, me pelqejne apo nuk me pelqejne mua. Nese diçka qe tjetri thote, ne kundershtim me bindjet e mia fetare, nuk me pelqen, une nuk kam pse e ofendoj mjafton t'ia argumentoj me ate qe di se e ka gabim... nese nuk bindet eshte i lire sikurse jam dhe une e lire te mos ndryshoj parimet e mendiemt e mia.

    Mos ia bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty.

    Duhet te filloj une e para e pastaj te pres nga te tjeret
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    O mehmet, pse s'i shikojne punet e veta Shqiptaret thua ti.............po jane pa pune, skan me cte merren edhe bejne nervat e te tjerve kacurel duke i acaruar me thashetheme, ky eshte opinioni im...

    Kurse per pjesen e dyte te temes, qe ska lidhje fare me te paren, pra puna e fese.

    Kur hap nje teme ketu ne forum zakonisht ideja eshte qe ajo teme te diskutohet me antaret e tjere te forumit, edhe kur ne nje teme marin pjese shume individe atehere jo gjithmon kta individe kane te njetat pikpamje/opinione mbi temen qe eshte duke u diskutuar (ne rastin tend feja), edhe se kan opinine te ndrryshe nuk do te thote qe skan te drejte ti shprehin.
    Edhe qe thua ti, pse sna lene rehat..........po ti pse si le rehat ata te feve et ndrryshem mer lal?????

    se te duket feja jote me e mire ashtu sic iu duket atyre e tyrja me e mire.

  14. #14
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Ky nuk eshte vetem fenomen shqiptar, por mbare ballkanik. Pune mentaliteti.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Jemi mesuar ne te meremi me punene e tjetrit,se po nuk u morem ,nuk na hecen dita mbar
    Kjo gje ka qen ...eshte ,dhe do mbetet,qe te meremi dhe me problemin e tjetrit
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  16. #16
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Hajde MmEeTtIi se nuk eshte vetem semundje e shqiptareve kjo. Nqs jeton ne nje vend te vogel, te digjen veshet cdo dite. E kjo eshte ne Itali keshtu, ne Gjermani, ne Greqi e keshtu me rradhe. Nuk e besoj se ne qytete te medhaja si Tirana po i interson kujt se c'ben komshiu, perkundrazi kam pershtypjen se aty se njeh komshiu komshiun.

    Sa per ate ceshtjen e forumit, eshte qelbur per mendimin tim. Mua me besdis shume kur hyj ketu e lexoj ato dokrrat islamike antishqiptare. Sigurisht askush nuk do ndihej i ofenduar, nqs do ta mbyllte gojen e mos te villte vrer mbi Nene Terezen, Skenderbeun apo kombin tone. Hidhi nje sy shumices se temave, e do ta kuptosh pse nuk respektohen myslimanet e forumit.
    Elegance is an attitude.

  17. #17
    SHQIPTARE Maska e h_one_y
    Anëtarësuar
    22-12-2008
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    189
    sepse s`kane pune tjeter
    Rrahjet e zemrës nuk janë asgjë tjetër pos hapa që të çojnë drejt një vdekje të sigurtë!!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    O ti jarani jemi i fes te humber!!!
    Une pata me i kqyre punet e mija por nuk me lane njerzia, [nuk me lan hallku]

    Une jetoj ne Australi-kuptohet vend i banuar me shumnic Britanez[shif krishtian] zoti ja u dhasht siq eshte duke ja dhane.
    Ku e patep fjalen, pse njerzit nuk e lane rehat, disa majmuna mysliman te veshur ne te bardhe dhe me sandale ne kameb me erdhen te dera dhe me pyeten[dikahe e kishin marre veshe se jemi shqiptar nga Kosova dhe myslian]
    Ti je mysliman pse nuk vije ne xhami, ja ketu eshte ngat me tegojshin me gisht, tregomni ju tani se si me i kqyre une punet e mija, nuk kame qare po i kqyre edhe punet e ketyre majmunave nga arapistani-afrikani, mu me detyruan qe atyre te ju them hupni nga nga dera ime dhe e para dhe e mbram qe me vini ne dere, une jame shqiptar dhe per fe, sidomos per fe te majmunave as qe me ka hanger palla as ne Kosove e lej me ne Australi. nje vend me nje civilizim shembell ne boten bashkehore, pake bejn ndreshyme majmunat nga arapistani- dhe indonezia magjuphane.

  19. #19
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Citim Postuar më parë nga dardaniAU Lexo Postimin
    O ti jarani jemi i fes te humber!!!
    Une pata me i kqyre punet e mija por nuk me lane njerzia, [nuk me lan hallku]

    Une jetoj ne Australi-kuptohet vend i banuar me shumnic Britanez[shif krishtian] zoti ja u dhasht siq eshte duke ja dhane.
    Ku e patep fjalen, pse njerzit nuk e lane rehat, disa majmuna mysliman te veshur ne te bardhe dhe me sandale ne kameb me erdhen te dera dhe me pyeten[dikahe e kishin marre veshe se jemi shqiptar nga Kosova dhe myslian]
    Ti je mysliman pse nuk vije ne xhami, ja ketu eshte ngat me tegojshin me gisht, tregomni ju tani se si me i kqyre une punet e mija, nuk kame qare po i kqyre edhe punet e ketyre majmunave nga arapistani-afrikani, mu me detyruan qe atyre te ju them hupni nga nga dera ime dhe e para dhe e mbram qe me vini ne dere, une jame shqiptar dhe per fe, sidomos per fe te majmunave as qe me ka hanger palla as ne Kosove e lej me ne Australi. nje vend me nje civilizim shembell ne boten bashkehore, pake bejn ndreshyme majmunat nga arapistani- dhe indonezia magjuphane.

    Ai edhe ti shum thjesht,u duhete tu falemenderohesh qe te treguan ku gjendet xhamia dhe ua mbyllshe deren,kjo eshte sipas meje e gjitha.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2008
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    396
    Mbajeni kështu Shqiptarë , kjo gjë na bën të dalluar...
    - Imagination is more important than knowledge.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .?
    Nga AuGuSt_ në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 37
    Postimi i Fundit: 21-05-2006, 00:14
  2. Toleranca - "Ne" dhe "Te tjeret"
    Nga psikoterapisti në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 15:04
  3. KE: "Të dënohen krimet e rregjimit komunist"
    Nga Thatcher në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-02-2006, 11:24
  4. Albin Kurti: "Të gjithëve na mungojnë"
    Nga ARIANI_TB në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 110
    Postimi i Fundit: 25-01-2006, 22:29
  5. Njeriu që bën drurin "të flasë" (Ziso Misha)
    Nga drini_në_TR në forumin Arti shqiptar
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-07-2003, 02:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •