Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 50
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e flaibi
  Anėtarėsuar
  02-08-2005
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Ne shume tema eshte folur per depresionin dhe problemet te ngjashme psikologjike neuroza ,ankthe etj
  A mund te me japi dikush nje pergjigje se a sherohen keto smundje plotesisht se ne shume artikuj kam lexuar qe keto smundje behen kronike dhe perseriten here pas here?
  ju faleminderit

 2. #2
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  1,974
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nuk eshte e thjeshte te jepet nje pergjigje e sakte, pasi ju perfshini ne pyetjen tuaj nje game te gjere ērregullimesh (neurotike dhe psikotike) te cilat kane ne perberjen e tyre nje mori ērregullimesh.

  Gjithsesi, ne te dyja grupet, si kur kemi te bejme me ērregullime neurotike [ ĒSPT(ērregullimi i stresit pas traumes), fobia dhe ankthi social, ērregullimi i panikut, ērregullimi i ankthit te pergjithesuar, ērregullimi obsesiv-kompulsiv, etj ], ashtu edhe per ērregullime psikotike ( ērregullimet e humorit, depresioni, skizofrenia, ērregullimet e personalitetit) trajtimi i individeve behet me i lehte dhe si rezultat ka premisa te medha sherimi nese rastet e ērregullimeve kapen qe ne zanafille e kur semundja gjendet akoma ne "paradhome", pra ne hapat e para.

  Natyrisht qe ēdo ērregullim kerkon trajtim te veēante dhe teknika te ndryshme.

  Psh, marrim (ĒSPT), stresi pas traumes. Trajtimi i klienteve me ĒSPT eshte shume i veshtire per shkak te ambivalences se terapise. Individet kerkojne ndihme por njekohesisht kane frike te perballen me kujtimet e tyre. Kjo ēon ne shmangjen e tyre.

  Trajtimi behet gjithashtu i veshtire kur nje individ ka trauma te shumefishta, ose ne rastin tjeter kur nje individ diagnostikohet me me shume se nje ērregullim.
  Nga ana tjeter, lenia pas dore e shqetesimeve dhe problemeve, mund te agravoj semundjen dhe si rezultat simptomat mund te kalojne nga akute ne kronike.

  Duhet theksuar se individet me ērregullime psikotike mbartin ne vetevete nje mori simptomash dhe shtremberime mendimesh, ndjenjash dhe sjellesh dhe si te tilla kerkojne vullnet, besim dhe nje bashkepunim te gjate terapist-klient per te pasur rezultate.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Po
  Mund ti drejtoheni Zonjes Rita Strakoshes, vecse ajo mund tju afroje garanci te plote.

 4. #4
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Une nuk njoh ndonje te aferm ose ne rrethin shoqeror qe ka vuajtuar por me cfare kam degjuar nga disa thone qe akoma nuk i eshte gjetur kurim. Ka pak mundesi qe mund ta mbash nenkontroll por eshte veshtire edhe eshte kronike.
  I LOVE GOD

  j&g

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Per ankthin mjaftojne medikamentet. Depresioni te shoqeron gjate...

  I tejkalon njeriu te gjitha, mjafton kurajo, vendosmeri, arsyetim!

  Eshte mėse e vertete, realiteti qe jeton nje i prekur prej depresionit ne krahasim me nje jo te tille ndryshon ne nje shkalle te larte. Une kam patur "fatin" t'i perkisja edhe grupit te pare! Per njeriun, asgje e pamundur!

 6. #6
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Per mendimin tim nuk sherohet. Gjithmone do te ndodhe dicka, qe ta trigger.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #7
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Ne ditet e sotme, sipas statistikave, numerohen rreth 120 milion njerez me gjendje depresive. Arsyet e depresionit jane nga me te ndryshmet qe nga: gjenetike, hormonale, perdorim substancash, eksperienca traumatike etj Ka disa tipe depresionesh si depresion kronik, dysthymic disorder..etj. Trajtimi kryesor eshte me antidepresante, takime terapie me psikologun ose kombinim i te dyjave. Sipas psikologeve ekspert, nje terapi e cila ka patur sukses eshte Cognitive-Behavioral Therapy ( CBT). Gjithesesi nuk ka nje trajtim te percaktuar per ēdo rast dhe rezultatet variojne.

  Megjithse nuk ka nje kure te mirefillte, per nje rezultat sa me te mire eshte e rendesishme qe trajtimi te filloj sa me shpejt dhe te vazhdoj deri ne fund, pavarsisht efekteve anesore te ilaēeve apo nese pacienti e ndjen veten me mire. Studimet e fundit tregojne qe trajtimi duhet te vazhdoj deri ne dy muaj pasi te kete kaluar episodi i fundit depresiv. Lenia ne mes e trajtimit ben qe dhe nje "mendim negativ" te ēoj ne perseritje te episodeve dhe sa me shpesh te perseriten episodet aq me shume kohe kerkon nje trajtim i suksesshem.

  Nje rol te madh, tek dikush qe eshte ne nje gjendje depresive, luajne te afermit qe me durim duhet ta mbeshtesin dhe motivojne, per te kaluar kete situate. Nje faktor i rendesishem eshte dhe deshira e vullneti i pacientit.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2012
  Vendndodhja
  Mbi qiellin e shtate.
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njeriu eshte ai qe e ben edhe jeton realitetin e vete... Ndrysho mendimin dhe ndryshon realiteti.
  Njoh Disa persona qe kane thene dhe menduar qe kurre nuk do dalin nga ''depresioni'' por sot jane njerezit me te lumtur qe I njoh.

 9. #9
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Per mendimin tim nuk sherohet. Gjithmone do te ndodhe dicka, qe ta trigger.
  Ndoshta ky mendim vjen ngaqe nuk e njeh fare semundjen . Ndoshta nuk e di se disa njerez kane pasur depresion ne shkallen me te larte dhe ja kane ndale mbane. Para se te pergjigjesh duhet te pyesesh njerezit qe dikur ishin ne depresion dhe sot jane te lumtur.
  Nuk eshte depresioni me i forte se njeriu, eshte njeriu gjithmone me i forte se depresioni.

  Sikur depresioni te hynte te ty ,nuk do sheroheshe ngaqe perceptimi yt eshte i tille
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  depresioni

  Citim Postuar mė parė nga flaibi Lexo Postimin
  Ne shume tema eshte folur per depresionin dhe problemet te ngjashme psikologjike neuroza ,ankthe etj
  A mund te me japi dikush nje pergjigje se a sherohen keto smundje plotesisht se ne shume artikuj kam lexuar qe keto smundje behen kronike dhe perseriten here pas here?
  ju faleminderit
  ndegjoni diqka pju thom une jom vet personi qe jom kon smut prej depresionit tshkalles shum tlart saqe jom kon edhe vetvrasje tu bo edhe jam sheru . sherimin e gjeni vetem tek psikologu me ane te terapive antidepresive perndryshe depresioni nuk sherohet ju falemnderit sepse po flas nga pervoja

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Beni nje kure me vitamina magne B6, mbase nuk do keni nevoje per ilace te tjera
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime
  jo

  mund te ket permisime per nje kohe,por mjafton nje dicka ngacmuese dhe opa loja nga fillimi

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Bora`
  Anėtarėsuar
  13-10-2011
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nje rol te madh, tek dikush qe eshte ne nje gjendje depresive, luajne te afermit qe me durim duhet ta mbeshtesin dhe motivojne, per te kaluar kete situate. Nje faktor i rendesishem eshte dhe deshira e vullneti i pacientit.

  Jam shum dakord me kte qe ka shkruar shigjeta dhe un mendoj ose nje person i afert qe ka influence tek ti ka shum rendesi ne kurimin e depresionit ose ankthit .Ankthi nese eshte i justifikuar nga nje shkak ose arsye e caktuar eshte mese normal tek nje person sepse cdo njeri ka ankthe dhe kjo gje sherohet kur situata qe e ka krijuar kte gjendje ankthi zgjidhet ose mer fund ne nje menyre ose tjetren .Sa per depresionin po depresioni eshte me rrezik per shendetin tone sidomos kur fillon dhe kalon masen e shfaqes ne menyra te ndryshme tek individi duhet te ket ilace patjeter un besoj tek ilacet .Psikologu do ishte nje zgjidhje tjeter por nuk besoj ne kte terapi personalisht do flisja me nje mike ose me nje shoqe por me nje te huaj do e kisha shum te veshtire komunikimin.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Noellag Lexo Postimin
  Ndoshta ky mendim vjen ngaqe nuk e njeh fare semundjen . Ndoshta nuk e di se disa njerez kane pasur depresion ne shkallen me te larte dhe ja kane ndale mbane. Para se te pergjigjesh duhet te pyesesh njerezit qe dikur ishin ne depresion dhe sot jane te lumtur.
  Nuk eshte depresioni me i forte se njeriu, eshte njeriu gjithmone me i forte se depresioni.

  Sikur depresioni te hynte te ty ,nuk do sheroheshe ngaqe perceptimi yt eshte i tille
  noe, perderisa thot qe ska sherim do te thot qe ka njohuri per te, te kesh depresion do te thot qe do jesh tere jeten me ilace, se po i le ka rikthim te semundjes, dmth e ke per tere jeten depresionin
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 15. #15
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Ne ditet e sotme, sipas statistikave, numerohen rreth 120 milion njerez me gjendje depresive. Arsyet e depresionit jane nga me te ndryshmet qe nga: gjenetike, hormonale, perdorim substancash, eksperienca traumatike etj Ka disa tipe depresionesh si depresion kronik, dysthymic disorder..etj. Trajtimi kryesor eshte me antidepresante, takime terapie me psikologun ose kombinim i te dyjave. Sipas psikologeve ekspert, nje terapi e cila ka patur sukses eshte Cognitive-Behavioral Therapy ( CBT). Gjithesesi nuk ka nje trajtim te percaktuar per ēdo rast dhe rezultatet variojne.

  Megjithse nuk ka nje kure te mirefillte, per nje rezultat sa me te mire eshte e rendesishme qe trajtimi te filloj sa me shpejt dhe te vazhdoj deri ne fund, pavarsisht efekteve anesore te ilaēeve apo nese pacienti e ndjen veten me mire. Studimet e fundit tregojne qe trajtimi duhet te vazhdoj deri ne dy muaj pasi te kete kaluar episodi i fundit depresiv. Lenia ne mes e trajtimit ben qe dhe nje "mendim negativ" te ēoj ne perseritje te episodeve dhe sa me shpesh te perseriten episodet aq me shume kohe kerkon nje trajtim i suksesshem.

  Nje rol te madh, tek dikush qe eshte ne nje gjendje depresive, luajne te afermit qe me durim duhet ta mbeshtesin dhe motivojne, per te kaluar kete situate. Nje faktor i rendesishem eshte dhe deshira e vullneti i pacientit.

  Depresioni dhe shume probleme te tjera mendore te perftuara ne jete (jo ato te lindura) nuk jane gje tjeter por vec rezultat i nje mosfunsionaliteti te rende te shoqerise ne te cilen jeton individi. Trupi i njeriut eshte i atille qe i pergjigjet nepermjet shenjave dhe simptomave te ndryshme cdo lloj ndryshimi negativ ne ambientin qe e rrethon. Nese ti rri ne diell per kohe te gjate do te skuqet lekura. Nese ti rri jashte ne te ftohte do te teshtish. Nese ti vritesh diku do te gjakosesh ose do te fryhet vendi ku je vrare. Trupi reagon instiktivisht ashtu sikurse eshte krijuar kundra nje anomalie te jashtme. E njejta gje eshte edhe me depresionin. Nuk egzistojne semundjet mendore ne vetvete si te tilla ne menyre te mirefillte. Semundjet mendore te njerezve nuk jane gje tjeter por vetem reagime ndaj nje rrethane/ambienti te gabuar te natyres qe te rrethon.

  Depresioni dhe shume semundje mendore nuk sherohen me ilace dhe "terapi" tek psikologu. Nepermjet ketyre ti mund te mbash nen "kontroll" simptomat, por kurrsesi rikthimin ne menyren normale te te menduarit dhe te te sjellurit. Ketu eshte krijuar nje industri e lige qe kerkon te perfitoje para ne kurriz te njerezve duke u shitur gjoja ilace dhe trajtime per trurin. Psikologet dhe psikiatrit nuk jane gje tjeter por vec biznesmene te kesaj industrie te zeze. Ketu e kam fjalen per ato qe e kane kthyer ne tregti kete gje. Kurse ajo pjese qe punon falas thjesht bejne nje pune per te marre rrogen ose jane enderrimtare te deshtuar. Pjesa me e madhe e Psikologeve dhe Psikiaterve jane shume te ndergjegjshem per kotesine e mjeksise per te cilen predikojne dhe e aplikojne, por ato e vazhdojne kete gje sepse industria e ilaceve ka krijuar nje profesion dhe autoritet mjekesor nga hici dhe qe fryhet dita dites nepermjet tij.

  Perse sot kemi nje numer gjithmone e me te madh te njerezve qe vuajne nga semundjet mendore e jo vetem? Perse kemi nje "inventar" gjithmone e me te madh te njerezve qe vuajne nga semundjet mendore? Nese egzistojne menyrat psikoterapeutike dhe farmaceutike te suksesshme per te sheruar njerezit a nuk duhet te kishim gjithmone e me pak me keto probleme? Perkundrazi. Kemi nje ushtri qe po rritet dita dites me lloj lloj "semundjesh mendore". Cdo dite po del nga nje semundje e re ne kete drejtim. Ku jane statistikat mbareboterore qe te shohim sa veta jane te semure me depresion dhe sa veta jane sheruar? Kerkoni ne internet dhe nese gjeni nje statistike serioze te tille postojeni ne kete teme. E te mos permendim pastaj abuzimet qe behen dhe jane bere me pacientet. Madje abuzimi fillon qe kur pacienti konsiderohet KLIENT nga psikologet. A ka turp me te madh te konsiderosh si myshteri nje njeri qe troket ne dere dhe kerkon ndihme? Duhet te jesh shume i pacipe dhe me moral te ulet qe ti shohesh njerezit si objekte ku ti mund te perfitosh, aq me teper kur ato jane ne pozita te veshtira te jetes. Dhe mos u habisni, ka shume zyra te tilla neper bote me psikologe qe i trajtojne pacientet ne pafundesi me terapi dhe ilace duke i shushatur komplet e duke i vene ne varesi te perjetshme ku ne te njejten kohe u zhvasin parate qofte ne menyre te drejteperdrejte ose nepermjet sigurime shendetesore.

  Cila eshte menyra pra per shpetimin e ketyre njerezve? Kthimi ne natyren normale te njeriut eshte pergjigjia. Sherimi i shkakut dhe jo i simptomave eshte zgjidhja. Eshte shteti qe duhet te nderhyje qe te krijoje politika sociale te favorshme per te gjithe njerezit. Shteti eshte ai qe duhet te krijoje nje sistem drejtesie te barabarte, te pakten per njerezit e thjeshte sepse sistem ideal drejtesie nuk ka. Shteti eshte ai qe duhet tu garrantoje te drejta te barabarta te gjitheve. Te drejten per punesim, per jete te sigurte, per ambient te paster e te sigurte, e per cdo lloj kushti tjeter qe e afron njeriun me natyren biologjike per te cilen eshte krijuar. Ne mungese te ketyre gjerave une u rekomandoj njerezve me depresion qe te evitojne psikologet dhe psikiatret dhe te mbushin jeten e tyre me aktivitet sportiv dhe sa me shume miq te mire afer vetes. Tani per tani kjo eshte terapia me e mire per te lehtesuar efektet e stresit. Me veteterapi dhe nje vizion te forte se ku do ta cosh jeten tende mund te besh ndryshim pozitiv per gjendjen emocionale.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 16. #16
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
  noe, perderisa thot qe ska sherim do te thot qe ka njohuri per te, te kesh depresion do te thot qe do jesh tere jeten me ilace, se po i le ka rikthim te semundjes, dmth e ke per tere jeten depresionin
  Kush thote qe nuk ka sherim gabohet sepse pikerisht mendimi i tille e ben te pasherueshem . Ne psikologjine njeriut , mendimi pozitiv eshte vendimtare ne ecurine e tij drejt sherimit.
  Njeriu ka nje ekuiliber mendore dhe gjate jetes per shkaqe te ndryshme mund te ndryshoje ekuilibri dhe mund te shkoje ne depresion. Ne kete situate njeriu duhet te gjeje ate ekuiliber qe ishte me pare duke luftuar me forcen e brendshme dhe nevojitet nje kohe e caktuar per arritur ne menyre graduale ekuilibrin e duhur mendor qe reflekton dhe ne gjendjen emocionale .

  Te kesh depresion do te thote te luftosh me vetveten . Njeriu fiton kete lloj lufte psikologjike kur arrin te gjeje ate forcen e brendshme . Ilacet eshte menyra mjekesore per te lehtesuar siptomat, nuk te sherojne. Sherimin per njeriun vjen nga vetvetja.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 07-07-2012 mė 16:39
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 17. #17
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Edhe psikiatri vete,s'mund ti pergjigjet nje pyetje te pergjithshme si kjo. Duke mos patur njohuri mbi semundjet mendore, secili ketu kerkon ti klasifikoje te gjitha si 'depresion',por s'eshte keshtu. Secili pacient ka simptoma specifike,te cilat bejne te mundur nga psikiatri,qe te identifikoje kategorine dhe shkallen e semundjes.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Edhe psikiatri vete,s'mund ti pergjigjet nje pyetje te pergjithshme si kjo. Duke mos patur njohuri mbi semundjet mendore, secili ketu kerkon ti klasifikoje te gjitha si 'depresion',por s'eshte keshtu. Secili pacient ka simptoma specifike,te cilat bejne te mundur nga psikiatri,qe te identifikoje kategorine dhe shkallen e semundjes.
  Ashtu de.PIKE
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 19. #19
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Edhe psikiatri vete,s'mund ti pergjigjet nje pyetje te pergjithshme si kjo. Duke mos patur njohuri mbi semundjet mendore, secili ketu kerkon ti klasifikoje te gjitha si 'depresion',por s'eshte keshtu. Secili pacient ka simptoma specifike,te cilat bejne te mundur nga psikiatri,qe te identifikoje kategorine dhe shkallen e semundjes.
  Disa siptoma nuk mund te jete depresion , por mund te jene shkak per te agravuar dhe te shkoje ne depresion. Eshte e vertete qe ndahen ne disa faza dhe klasifikohen sipas shkalleve te ndryshme. Ne nje rast psikiatri e klasifikon ne fazen e lehte te siptomave por qe mund te kete potencial per pacientin te kaloje ne depresion, dhe ai vendos te jape medikamente parandaluese dhe keshillon te shmange sa me shume stresin duke u marre me aktivitet apo gjera te ndryshme.

  Une nuk mund te shpjegoj me gjate pasi ka shume gjera se si lind depresioni apo ne fazat e ndryshme . Ka shume gjera qe duhet shpjeguar dhe do duheshin 100 faqe.

  1.Psikiatri kurre nuk niset me mendimin se pacienti i tij nuk do sherohet. Ky eshte kodi profesional e nje psikiatri qe ka mbaruar studimet ne kete fushe.

  2. Po te pyesesh psikiatret apo nje njeri qe ka njohuri ne kete fushe, qe ka marre eksperienca mbi semundjen , do pergjigjen ka sherim.

  3. Personi qe nuk do kishte sherim do ishe ti
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 24-07-2012 mė 05:11
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 20. #20
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Sbesoj qe sherohet plotesisht .. mjafton nje ngacmim i vogel e mund te rikthehet .. eshte nje gjendje konstante shpirterore .. por mund te luftohet gjithmone ama , mjafton pak force dhe vullnet.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Depresioni
  Nga Leila nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 62
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 16:54
 2. Paniku dhe ankthi
  Nga Albo nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-11-2010, 07:04
 3. Depresioni dhe sėmundjet e zemrės
  Nga Gimi3 nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 07:56
 4. Ankthi i quajtur ateizėm
  Nga intel inside nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2007, 22:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •