Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Anėtarėsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778

  Vdes kengetari Agron Berisha

  Kėngėtari i njohur ėshtė goditur dje nė mėngjes nga njė infarkt nė zemėr
  Ndėrron jetė Agron Berisha

  Nė mėngjesin e ditės sė djeshmė, kėngėtari i njohur Agron Berisha ka pėsuar njė infarkt nė zemėr. Ka vdekur, pasi nuk e ka pėrballuar dot kėtė goditje. Ky lajm bėhet i ditur nga agjencitė e lajmeve kosovare e maqedonase. Megjithėse me shėndet tė mirė, e aktivitete tė shumta nė jetėn e tij artistike, kėngėtari Agron Berisha, duket se ėshtė gjendur i papėrgatitur ndaj kėsaj goditjeje. Muajt e fundit Agron Berisha ishte aktivizuar mjaft edhe nė jetėn kulturore tė Tiranės. Kėto kohė kishte dalė nė treg edhe albumi me kėngėt mė tė zgjedhura tė tij, qė nga fillimet e krijimtarisė e deri nė krijimet mė tė fundit. Brenda kėtij albumi janė pėrfshirė edhe duetet qė ai ka realizuar me bashkėshorten e tij Naxhije Berisha. Ky artist u bė i njohur nė Tiranė si njė mjeshtėr nė ndėrthur nė mėnyrė harmonike rrymat e ndryshme muzikore, mė sė shumti me kėngėn "Vetėm pesė minuta" tė cilėn e kėndoi nė Festivalin e Kėngės nė Radio Televizion, nė Tiranė. Ndėrkohė qė kohėt e fundit ka nxjerrė nė tregun muzikor disa albume. Agron Berisha, i cili la pas njė repertor tė gjerė muzikor, ka marrė pjesė nė shumė festivale, koncerte, mbrėmje festive brenda dhe jashtė Kosovės, ndėrsa ėshtė nderuar me ēmime tė ndryshme. Kėngėtari me zė karakteristik ka bashkėpunuar edhe me kėngėtarė tė tjerė si Bujar Qamilin, Gjyste Vulaj, Adelina Ismailin, Shkurte Fejzen, Ismet Bexhetin etj, pa harruar dhe bashkėpunimet e suksesshme qė ai ka pasur me bashkėshorten e tij kėngėtaren Naxhie Berisha dhe vajzėn Ersana Berisha. Agron Berisha lindi nė Gjakovė (Kosovė). Studioi nė Universitetin Giessen nė Gjermani. Deri nė ēastet e fundit tė jetės sė tij ai iu kushtua vetėm kėngės
  Me ethet e njė koncerti recital
  Pak kohė mė parė, ai kishte zgjedhur Tiranėn pėr tė jetuar disa ditė. Po jetonte ankthin e njė koncerti tė madh. Kishte muaj tė tėrė qė jetonte me atė ankth Ishte i pari koncert recital i jetės sė tij. Pėr tė kishte zgjedhur Pallatin e Kongreseve nė Tiranė. Madhėsia e saj nuk e kishte trembur aspak. -“E di qė e duan kėngėn time dhe jam i sigurt se nė kėtė koncert unė do tė gjej spektatorin qė mė ka munguar aq shumė. Por veē kėsaj do tė kem mundėsi tė shoh se cilat nga krijimet e mia kanė zėnė vend mė shumė nė zemrat e adhuruesve tė mi kėtu nė Tiranė”,-kėshtu ėshtė shprehur njė vit mė parė nė momentet e fundit pėr para se tė dilte nė kėtė koncert recital. Pėr tė kjo ishte njė provė. Kėngėt e tij ishin duartrokitur sa e sa herė nė skenat e festivaleve, nė ato skena ku ai ka marrė pjesė me shumė kėngė e qė mė pas mbetėn nė gojėt e njerėzve. Por ajo provė doli ashtu sikurse e kishte menduar ai. Tek publiku gjeti interesin qė ai kishte ėndėrruar gjithmonė. Ndėrsa albumi i tij i hedhur nė treg pas kėtij koncerti, u prit mjaft mirė nga adhuruesit e tij. Ndėrsa kėto muaj ai sėrish kishte ardhur nė Tiranė. Ndoshta pėr t’u interesuar pėr mbarėvajtjen e albumit tė tij kėtu nė Tiranė, e ndoshta pėr ndonjė koncert a aktivitet tė ri. Me kėngė hit si “Vetėm pesė minuta”, “Miss albania”, Eja ti”, “Gurbeti”, etj, ai ishte i njohur jo vetėm nė rrethet e artdashėsve tė Shqipėrisė por edhe mė gjerė, nė Kosovė, Maqedoni, Mal tė Zi, dhe nė shtete tė ndryshme ku ėshtė aktivizuar me koncerte tė pėrbashkėta krahas kėngėtarėve tė tjerė tė njohur. Si njė nga kėngėtarėt e parė kosovarė e nga shqiptarėt e Maqedonisė, qė mori pjesė nė festivalet e fundvitit, pas viteve ’90, Agron Berisha mbetet kėngėtari me zėrin e veēantė dhe krjimet qė mbeten nė historinė e kėngės.

 2. #2
  Me erdhi shume keq kur e mora vesh lajmin e hidhur.
  I percjell ngushellimet e mia familjes se tij.

  Rrespekte Tironsja.
  :^zilet

 3. #3
  Pagan Maska e LIFE GUARD
  Anėtarėsuar
  29-12-2002
  Vendndodhja
  GarbageField Nj . USA
  Postime
  18
  Ngushellime te perzemerta FAMILJES TE TIJ
  dhe i perjetshem dhe i pa harruar qofte kujtimi i tij .
  Me Respekt , Lenci.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e peshkatari
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Vendndodhja
  Anonim
  Postime
  103
  Me erdhi shume keq per vdekjen e tij dhe do ti percillja familjes se tij dhe ngushellimet e mia.
  Megjithate do te thoja se kengetari Agron Berisha nuk do te harrohet shpejte sepse ai diti te percjelle mendimet e tij neprmjet muzikes se tij qe ndoshta do ta bejne ate te pa vdekshem.
  ( Don zoti dhe ai 5 minutesh mbetet i paharruar.)

  I pa harruar qofte ai dhe vepra e tij.
  instruktori

 5. #5
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,688
  Shum Shume Keq me erdhi kur e lexova ate mesazh me lart nga Shijaksi!!

  I pa harruar qofte Kujtimi i tij!!

  Me respekt Driloni!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 6. #6
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Postime
  668
  edhe mua me erdhi keq
  e pabesueshme
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  1,450
  iiiiiiiii sa gjynah

  ai ka qen nje kengetaret e mij te preferuar


  prehte ne paqe shpirti tij ishte vertet kengetar dhe krijues i talentuar i will miss him

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  jasht atdheut
  Postime
  2
  Ż PREFTE SHPŻRTŻ NE PAQE ...!!!! SHPREH NGUSHELLŻMET E MŻA....
  Shqipėria ka qėnė
  Edhe po do tė jetė,
  Po sot nė ditėt tėnė
  Tė metė tė mos ketė.

  E ka nderuar zoti
  Gjithėnjė Shqipėrinė,
  Ish fort mirė qėmoti,
  Do bėhet dhe taninė.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-01-2003
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  99
  Ah, Agron megjithese nuk te kam pare per nje kohe te gjate (ne skene) ne kujtese me rrine i ngulitur interpretimi yt karakteristik dhe floket kacurrele, po e ndjeje se me largimin tende po vdes edhe nje pjese e rinise sime pjese e rendesishme e se ciles ishe edhe ti me kenget e tua te bukura.

  Te qofte i lehte dheu qe te mbulon....

 10. #10
  student Maska e besarti
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  80
  Agron kenget e tua kan qen, jan dhe do te mbesin te mrekullueshme...
  Nese rrezikon mund te humbesh, por nese nuk rrezikon ke humbur gjithsesi!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Andre
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Roma
  Postime
  9
  Eshte vertet nje humbje e madhe vdekja e ketij kengetari ,gje qe me ka prekur jashtezakonisht shume. Ai qe ka qen zeri i shpirtit i te gjitha grupmoshave Shqiptare. Megjithate: "AGIM TI DO TE VAZHDOSH TE JETOSH NE GJITHMON NE ZEMRAT TONA"

 12. #12
  Idriz Ajeti
  Anėtarėsuar
  31-12-2007
  Vendndodhja
  New York, USA
  Postime
  1

  Ngushllimet e mia

  Un edhe Teuta Berisha, motra e Agronit, ishim shokėt mė tė ngusht nė Zef Lush Marku. Sėbashku diplomuam gjimnazin nė '77 edhe pasi mbarova fakultetin e gj. Angleze nė Shkup u shpėrngula nė New York. Tash prej '86 jetoj nė Amerik. Oh, ZOT, sa shum u habita edhe sa keq mė erdh kur mora vesh pėr Agron Berishėn! Un e kam njoft krejt familjen e tij.

  Teuta,

  Tė lutem prano ngushllimet e mia mė tė sinqerta e mė tė thella pėr vllaun tėnd, Agronin! Mė erdh shum, shum keq edhe u trondita pa mas kur mora vesh pėr kėtė tragjedi familiare qė tė kish ndoth ty.

  Me shėndet qofshim edhe mirupafshim.


  Idriz Ajeti

  e-mail: xyzirdi@yahoo.com

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2014
  Postime
  38

  Pėr: Vdes kengetari Agron Berisha

  http://www.rockshqip.com/agron-berisha/ - Ketu e keni biografine dhe te gjitha kenget e Agron Berishes.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2017
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  3

  Pėr: Vdes kengetari Agron Berisha

  akoma pas kaq viteve me trishton..
  RIP..
  do mbetesh gjithmone i paharruar, ikone e femirise tone dhe icone e kenges se lire ne kohen e demokracise..

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-05-2011, 13:45
 2. Ndahet nga jeta kėngėtari i njohur popullor Xhevdet Hafizi
  Nga RaPSouL nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-03-2009, 02:19
 3. Cili Eshte Kengetari Juaj I Preferuar
  Nga gabriela_athine nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 22-05-2006, 15:42
 4. Kengetari Amet Azizi
  Nga gott nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-08-2005, 03:15

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •