Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 59
 1. #21
  wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
  Anėtarėsuar
  11-05-2004
  Vendndodhja
  Italy Torino
  Postime
  189
  Albasoul u rrite u bere i madh ke ne shpine shume ngarkese.... Brvo edhe gezuar 10 vjetorin :P
  Jeto diten e sotme.. Sikur te jete e fundit..

 2. #22
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,874
  Gezuar ditelindjen Albasoul..Po behen gati 3 vjet qe shkruaj dhe lexoj ketu.Me kenaqesi them qe kjo faqe interneti ka ndikuar pozitivisht tek une ne shume drejtime.Mbi te gjitha deshiren per te shkruar ne letersi.I uroj nga zemra jete sa me te gjate me vite te sukseshme.Nje merite e madhe per ata qe e krijuan dhe na bene te mundur komunikimin dhe marrjen e kultures,ne gjuhen tone.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 29-12-2008 mė 16:49
  "Carpe Diem"

 3. #23
  Gate 7 Maska e Noerti
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Postime
  213
  Gezuar ditelindjen Albasoul!
  Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  gezuar & suksese
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e ERLE
  Anėtarėsuar
  08-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  7
  GEZUAr dhe mos pafsh vite mbarimi!

 6. #26
  Luaj me kohėn Maska e Almaaa
  Anėtarėsuar
  28-08-2007
  Vendndodhja
  atje ku enderrat bashkohen me realitetin
  Postime
  35
  Gezuar diten e lindjes! Pac sa me shume shfletues ne faqen tende!
  GEZUAR!
  Dashuria dėshirė tjetėr s'ka,
  - veē tė pėrmbushet....

 7. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  496
  Edhe dhjete te tjera!

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Solomoni
  Anėtarėsuar
  18-10-2008
  Postime
  134
  Urimet e mia te perzemerta gjithashtu dhe pune te metejshme te mbare!!!

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Postime
  11
  Albasoul nuk te uroj thjesht Gezuar Ditelindjen por TE JETOSH NE PERJETESI!

  Nuk e njoha kete forum kur isha ne Shqiperi por duhej te vija ketu ne USA qe ta gjeja kete parajse shqiptare. Fjalet me duken shume pak per te shprehur vleren e ketij forumi. Por une do ta quaja streha e ngrohte shpirterore, ose nje preher ne te cilin mbeshtet koken dhe ndien nje dore fuqiplote te te perkedhel, ngushelloj, pasuroj... lumturoj.

  Jam shume e lumtur qe edhe une jam pjese e kesaj mbrekullie sot. Por ne te njejten kohe me pikon zemra kur mendoj qe potenciale te tilla dalin fizikisht nga Shqiperia jone. Ne dejet e ketij forumi buron nje ndienje e paster patriotike e cila na ben te therrasim nje zeri: Nene Shqiperi edhe pse larg, ti nuk na ke humbur ne, ja ku jemi te gjithe se bashku ne Shqiperine tone virtuale!

  Urimet me te mira per te gjithe stafin! GEZUAR!

 10. #30
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Postime
  733
  10 vjet???
  ...Wow!!
  Edhe njeqind se ketu mesova te shkruaj Shqip perseri
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 11. #31
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,589
  Gezuar e suksese. U befte 11 vjec ishalla.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #32
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Postime
  733
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Gezuar e suksese. U befte 11 vjec ishalla.
  ke arruar nje ''zero''
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Abaz S. Hoxha
  Anėtarėsuar
  01-01-2009
  Vendndodhja
  BRD ( Germany ).
  Postime
  16

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Albasoul.com [1998 - 2008]

  25 dhjetori, nuk eshte vetem Dita e Lindjes se Krishtit, eshte edhe dita e lindjes se nje "projekti" ne Internet, 10 vjet me pare, ne dhjetorin e vitit 1998. Emri i projektit ishte "Albasoul" si nje shkurtim i "Albanian Soul", qe do te thote "Shpirti i Shqiptarit".

  Ishte faqja e pare shqiptare ne Internet qe ishte ndertuar ne shqip dhe per shqiptaret. Ekzistonin edhe faqe te tjera shqiptare ne Internet, por ato kishin si qellim prezantimin e Shqiperise e shqiptareve per nje publik boteror joshqiptar. Shumica e ketyre faqeve ishin ne anglisht. Kjo edhe per faktin se prezenca e shqiptareve ne Internet ishte shume e vogel dhe Interneti ende nuk kishte shtrire rrenje ne Shqiperi e Kosove.

  Ideja e projektit ishte e thjeshte dhe shume ambicioze:

  Perse te mos publikojme ne Internet vlerat tona shqiptare per nje publik shqiptar ne mbare boten?

  Ne ato vite, shumica e shqiptareve qe merrnin pjese ne Internet shpenzonin gjithe kohen dhe energjite e tyre "per te mbrojtur Shqiperine e shqiptaret ne debatet me te huajt e me popujt fqinje". Kjo ishte per ta menyra se si ata "kontribuonin dhe ndihmonin interesat shqiptare" ne median e re me shtrirje ne mbare boten me emrin Internet. Por kjo ishte nje humbje kohe dhe energjish qe shume mire mund te shkonin per publikimin e vlerave shqiptare ne Internet: histori, muzike, shoqeri me shqiptare te tjere.

  Perse te mos krijojme mundesi qe keto vlera shqiptaret ti publikojne vete?

  E vecanta e projektit nuk ishte vetem ajo qe pasqyronte ne faqet e veta, por edhe konceptimi i projektit si nje bashkepunim i te gjithe shqiptareve qe kane dicka per te publikuar mbi vlerat tona kombetare. Dhe keshtu lindi ideja e "Forumit Shqiptar" si nje kuvend ku vizitoret nuk jane vetem lexues apo degjues, por edhe pjesmarres ne diskutime dhe publikues te rregullt per nje publik te gjere shqiptar. Dhe ketu ndodhi ndryshimi i madh, ajo qe nisi si nje projekt, papritmas u kthye ne nje komunitet ku marrin pjese qindra shqiptare.

  Dhe Forumi Shqiptar ishte ne vetvete edhe nje sfide e madhe per vizitoret tane qe ishin mesuar te zbatonin urdhra qe vinin nga lart, por nuk ishin mesuar te levronin lirine e fjales se lire. Nuk ishin mesuar as te merrnin pjese ne nje diskutim te mirefillte pasi shpesh diskutimet virtuale degjeneronin ne sharje dhe ofeza. Te ndrojtur ne fillim, por me kohen shqiptaret perqafuan lirine e tyre te fjales se lire duke pasuruar faqet e ketij forumi jo vetem me reagime dhe komente, por edhe me mendime origjinale, ide, krijime, muzike, humor e deri tek receta gatimi.

  10 vjet ne sherbim te komunitetit

  Ashtu si pa kuptuar kane kaluar plot 10 vjet qe nga dita e publikimit te projektit Albasoul ne Internet. Albasoul.com dhe forumi shqiptar vazhdojne te jene nder faqet me te vizituara shqiptare ne Internet. Plot forume dhe faqe te tjera shqiptare kane dale ne Internet ne keto 10 vjet, duke marre spunton nga suksesi i Albasoul. Prezenca shqiptare ne Internet eshte tashme solide jo vetem ne informacionin e bollshem qe gjen, por edhe ne numrin e madh te shqiptareve qe frekuentojne Internetin. Interneti po shtrihet gjithmone e me shume ne vendlindje, si ne Shqiperi, Kosove e Maqedon.

  Ne kete 10 vjetor, ne kemi zgjedhur ta festojme ditelindjen ne nje menyre origjinale:

  1. Ftojme te gjithe stafin e dedikuar ne vite te Albasoul, qe te japin mendimin e tyre se perse kane zgjedhur qe te kontribuojne vullnetarisht nga koha, energjite, kuleta e tyre per kete projekt e kete komunitet per vite te tera? Eshte merita e ketyre njerezve te perkushtuar qe mbajne kete komunitet jo-fitimprures ne kembe per plot 10 vjet.


  2. Ftojme te gjithe anetaret dhe vizitoret e Albasoul.com dhe Forumishqiptar.com qe ti japin pergjigje pyetjes me poshte: Si e ka pasuruar apo varferuar jeten tuaj pjesmarrja ne kete komunitet shqiptar ne Internet?

  Gezuar edhe per shume vjet!

  Albo
  Pershendetje, urime me rastin e jubileut 10 vjecar te Albasoul. Suksese, gezuar Vitin e Ri 2009, mbarsi e gjithe te mirat.

  Me respekt e mirenjohje.

 14. #34
  BESASHEHT Maska e PELASG
  Anėtarėsuar
  11-12-2008
  Vendndodhja
  Nė tokėn e lashtė Pellazge
  Postime
  154
  Urime! Urime! Urime! Urime! Urime! Urime! Urime! Urime! Urime! Urime!

  10-here GEZUAR ditelindjen AlbaSoul!!!!!!!!!!

 15. #35
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Postime
  2,406
  Alla mos vdeksh kurre o albasoul se i ke kenaq keta qe ndodhen jasht shqiperise
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 16. #36
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  822
  Gezuar albasouli.. Urime gith antareve te forumit qe e kane mbajte gjalle kte forum, se sic thot dhe kengetari para publikut: "Pa ju nuk kam dot sukses". Une per vete e vizitoj forumin sidomos te rubrika shkencore (pavarsisht se nuk shkruaj shume aty ) dhe ku ka gallate dhe ndopak histori. ne krahasim me para 5 vjetesh ka rene ndjeshem numri i antareve aktiv si dhe niveli i antareve. Mungojn shume antare prestigjioz qe hapnin tema me nivel. Megijthate dhe tani mbahet akoma gjalle dhe uroj qe forumi shqiptar te sherohet sa me shpejt

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-07-2006
  Postime
  53
  FALEMINDERIT..PER CKA KINI BERE PER NE...E URIME!
  KA QENE KONTAKTI I PARE KUR PATA MUNDESIN TE HYJ NE INTERNET..DHE I NGELEM MIRNJOHESE SI DHE BESNIKE..
  cdo dite lajmet ,muzik i ndjek ketu...
  nje sugjerim albi..e stafit..me gjithe kete pune qe keni bere ..personalisht kam ndjere veshtiresi per te komunikuar ne momente nervalgjike ,kur me shume se kur duhej nje aksion konkret..si petiz..perind.e kosoves...apo e drejte e votes per qershor..etj...
  jeni te lutur ta drejtoni punen juaj ne mundesin e formimit te sitteve apo hapesirave per to si dhe ne reagimin konkret ..me nje ze si komunitet shiptare...
  nje vit me pare krijuam komitetin per pamvaresin e kosoves..tani eshte mire ai te trasformohet ne komitet i levizjes per lirine e kosoves..krahas diplomazise boterore ,kosovare,shqiptare te jete dhe zeri une i pranishem dhe i forte...
  deshiroj te me pergjigjeni se cmund te afroni..nga ana juaj..

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e eagle_black
  Anėtarėsuar
  17-12-2008
  Vendndodhja
  LAGJIA E JOHANIT
  Postime
  357
  Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime Urime !!!
  ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  10
  kompjuteri me ndizet dhe kur jep ok per te vazhduar nuk e mer, por ristartohet automatikisht.rami eshte ne regull. cte bej

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-03-2009
  Vendndodhja
  tu pi pi pi. DoLLi Qe Paraqet Rrezik.. RaKi_BMW@hotmail.com
  Postime
  374
  /timer 10 0 /msg #shqiperia Edhe 100 u baft Albasoul

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •