Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
  1. #1
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anëtarësuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327

    Trajneri turk pushohet nga puna sepse është musliman

    Trajneri i kondicionit në klubin futbollistik Steaua nga Bukureshti, turku Juksel Jesilova ( Yüksel Yeşilova) i është ankuar Federatës botërore të futbollit (FIFA) pasi që është pushuar nga puna vetëm se është musliman.



    Pronari i Steaues Xhixhi Bekali e pushoi turkun Jesilova të shtunën e kaluar, duke theksuar se ai "i sjell fat të keq klubit për shkak të religjionit të tij".

    "Steaua është klub krishterë, dhe për shkak të tij na përcjell fati i keq. Nuk dëshiroj ta shoh më këtu. Nuk mund ta kemi një musliman në një klub që mban kryqin në autobus dhe në fanella", kishte thënë atë kohë Bekali.

    Jesilova i është drejtuar FIFA-s për mbrojtje. Ai me klubin në fjalë kishte kontratë deri në vitin 2010.
    "Askush nuk është aq i verbër , se sa ai i cili nuk dëshiron të shohë"

  2. #2
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Dhe ç'ka te beje kjo me tolerancen fetare te Shqiptareve....mos te duket gje forum nderkombetar ky???

  3. #3
    Citim Postuar më parë nga KING_SNAKE Lexo Postimin
    Dhe ç'ka te beje kjo me tolerancen fetare te Shqiptareve....mos te duket gje forum nderkombetar ky???
    Po akoma nuk e ke mor vesh qe Rumania o shtet Shqiptar?

  4. #4
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Conquistador Lexo Postimin
    Po akoma nuk e ke mor vesh qe Rumania o shtet Shqiptar?
    shtet shqiptar i latinizuar

  5. #5
    p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
    Anëtarësuar
    03-06-2005
    Vendndodhja
    Berat-Tirane-Milano
    Postime
    179
    Ai turku ankohet kot. Shkarkimi eshte bere prej rezultateve te dobeta. Ne debat e siper pronari rumun e ka ofenduar mbase nga feja por kjo e fundit nuk eshte se ishte vendimarrese ne shkarkimin e turkut sepse qe kur TURKU u vendos tranjer dihet qe ai ishte mysilman.
    Nëse thonë se lufta dëmton paqen unë "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta për liri është paqia vetë!

  6. #6
    ..... .....
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Tani lajmet sportive do azhornohen ne kete teme?

  7. #7
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
    Ai turku ankohet kot. Shkarkimi eshte bere prej rezultateve te dobeta. Ne debat e siper pronari rumun e ka ofenduar mbase nga feja por kjo e fundit nuk eshte se ishte vendimarrese ne shkarkimin e turkut sepse qe kur TURKU u vendos tranjer dihet qe ai ishte mysilman.
    jo re,rumunt kujtonin se ishte turk katolik,tani ne fund e moren vesh

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga white-knight Lexo Postimin
    Tani lajmet sportive do azhornohen ne kete teme?
    mduket se lejohen edhe lajme sportive ktu.
    Atehere po japim lajmet:

    Manchester City, bie hipoteza Buffon
    Pas tentativave te shumta per te marre portierin me te mire te botes, Giggi Buffon, Manchester City duket se ka nderruar mendje perfundimisht.

    Sipas gazetes “Daily Mail”, emri me i fundit qe qarkullon ne ambientet e klubit te manjatit arab eshte ai i Diego Lopez, i cili ka nenshkruar per Villareal-in deri ne vitin 2014.

    Lojtari 27 vjecar spanjoll i rritur nen hijen e Casillas tek Real Madrid, eshte ndjekur gjate ndeshjes se djeshme Villareal-Barcelona nga te derguarit e klubit “Citizens”. Gjate kesaj vere, Lopez u kerkua edhe nga Milan, por Villareal nuk preferoi te hiqte dore nga gardiani.

    Ky lajm duket se ka qetesuar drejtuesit juventine, te cilet kishin marre oferta marramendese per te shitur Buffon.

  9. #9
    ..... .....
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Formula 1....
    Hamilton flet qarte: Dua te fitoj shume



    Lewis Hamilton sfidon gjithe kundershtaret, duke u bere me dije se nuk eshte i ngopur me titullin e fituar kete sezon.

    Piloti britanik i skuderise McLaren ka deklaruar se nuk i trembet presionit dhe ne vitin 2009 mund te garoje edhe me mire. “E ndiej ende presionin mbi vete por jam ne gjendje ta kontrolloj dhe ta perdor ne avantazhin tim”, eshte shprehur britaniku. Ne vijim te deklarates, Hamilton ka theksuar se motivimi nuk i mungon.

    “Nuk keni pare ende asgje nga ato qe di dhe dua te bej. Kam fituar boterorin por pjesa me e bukur ende nuk ka ardhur. Mund te jem ne forme me te mire dhe te bej me pak gabime. Kam analizuar gjithcka ndodhi gjate sezonit 2008, si pjeset pozitive ashtu edhe gjerat negative. Po shijoj te tashmen por shikoj ne te ardhmen me qellime te qarta”, perfundon kampioni i botes ne Formula 1.

    Ky mesazh duket se ka qellim paralajmerimin e skuderise Ferrari me dyshen Massa-Raikkonen, te cilet gjate sezonit te fundit, nuk munden t’i benin balle furise se britanikut, i cili u shpall kampion bote vetemne garen e fundit, ate te Brazilit.

  10. #10
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Roma ne telashe, Totti jashte per 1 muaj
    22/12/2008 17:40

    Sulmuesi italian ka pesuar nje terheqje muskulare ne ndeshjen e djeshme kunder Catania-s, te humbur 3-2 dhe sipas mjekeve, demtimi eshte me i rende se parashikimi.
    Lideri i Romes, kapiten Francesco Totti ka pesuar serish nje demtim ne kembe, duke paralajmeruar afrimin e koheve te keqija ne radhet e skuadres se Romes.

    Sulmuesi italian ka pesuar nje terheqje muskulare ne ndeshjen e djeshme kunder Catania-s, te humbur 3-2 dhe sipas mjekeve, demtimi eshte me i rende se parashikimi.

    Sipas te dhenave te para, Totti rrezikon me shume se nje muaj pushim, por as perballja kunder Arsenalit ne fund te shkurtit nuk eshte e sigurt tashme. Nje diagnoze me e sakte do te jepet vetem gjate diteve ne vazhdim, pasi lojtari t’u nenshtrohet analizave te reja.

    Me rikthimin e kapitenit Totti para disa javesh, Roma rigjeti edhe rrugen e fitoreve, duke u renditur e para ne grupin e saj ne Champions League pasi beri nje fillim te keq.
    Top çenell sport

    ps.hec mo dhe roma ka lojtar myslymon....shif kur ti perjashtojn noi dit

  11. #11
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    S'do e quaja Tolerancë Fetare por Tolerancë Sportive!
    Sui generis

  12. #12
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    o me,sa gjynof ky trajneri turk

  13. #13
    ..... .....
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Legjionaret

    Sirena greke për Arjan Beqajn



    Sezoni i jashtëzakonshëm i Arjan Beqajt nuk ka kaluar pa u vënë re. Portieri i Kombëtares shqiptare, pavarësisht se nuk është më në moshë të re, ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të rëndësishme evropiane.

    Mes tyre spikat Olimpiakos Pireu, klubi më i suksesshëm në historinë e futbollit helen, me 36 tituj kampionë, 23 Kupa të Greqisë dhe tre Superkupa.

    Prej kohësh ky klub po kërkon një portier të nivelit botëror. Objektivi kryesor i helenëve ishte turku Volkan Demirel, por bisedimet për blerjen e tij ngecën dhe marrëveshja nuk mund të realizohet. Kjo ka bërë që Olimpiakos të kthejë sytë nga Beqaj dhe në ditët në vazhdim përfaqësuesit e klubit pritet të bëjnë një ofertë zyrtare tek Anorthosis.

    Interesimi

    “Gardiani” kuqezi shihet si zëvendësuesi i legjendarit të portës greke, Antonios Nikopolidis. Edhe pse në fillim të këtij sezoni klubi i rinovoi kontratën, 37-vjeçari që numëron 90 ndeshje me përfaqësuesen helene nuk jep më siguri.

    Arjan Beqaj cilësohet si një zgjidhje perfekte për këtë problem, mbi të gjitha pas paraqitjeve në Ligën e Kampioneve. Madje, në fund të muajit gusht, në turin e fundit eliminator të Champions (ku përcaktoheshin pjesëmarrëset në fazën e grupeve), Olimpiakos është eliminuar pikërisht prej portierit shqiptar.

    Anorthosis humbi 1-0 në stadiumin “Karaiskakis”, por kjo nuk u mjaftoi kampionëve të Greqisë që të kualifikoheshin, pasi ishin mposhtur 3-1 në takimin e parë në Qipro. Beqaj u shpall lojtari i ndeshjes, pavarësisht se pësoi gol.

    Me ndërhyrjet e tij, 32-vjeçari neutralizoi të paktën katër rrjeta të sigurta dhe e la Olimpiakosin jashtë aktivitetit më të rëndësishëm për klube për të parën herë në 11 vitet e fundit.

    Olimpiakos

    Rreth këtyre zërave të merkatos, kuqeziu është shprehur se deri më tani në adresë të tij nuk ka ardhur asnjë ofertë. “Nuk jam në dijeni për interesimin e Olimpiakos.

    Nëse vjen ndonjë ofertë e mirë dhe në rast se dëshiron klubi të më shesë, unë nuk do t’i them jo. Unë kam kontratë edhe 2 vjet e gjysmë me Anorthosisin dhe këtu ndihem mirë”, tha ai. Në verën e vitit 2007 spekulohej se portieri kërkohej nga Olimpik Marseja, transferim që nuk u realizua.

    Nëse Anorthosis e Olimpiakos do të gjejnë akordin, Beqaj do të rikthehet në kampionatin helen pas dy vjetësh. Ai ka luajtur për nëntë sezone në Superligën greke: 1997/03 me OFI-n e Kretës (ku në 129 takime ka shënuar edhe një gol në edicionin 2000/01) dhe 2003/06 me Ionikos.

    Në të kaluarën tek Olimpiakos ka luajtur edhe “gardiani” tjetër kuqezi, Foto Strakosha (1993/97), tashmë zv/trajner i APOEL Nikosias. Ndërsa, në formë huazimi për gjashtë muaj (sezoni 2007/08) atje qëndroi edhe Jahmir Hyka.

    T-CH

  14. #14
    cmitizuese Maska e zerbina
    Anëtarësuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    S`e di me thane
    Postime
    129
    Shume keq per Rumanine. Edhe sikur te me jepet mundesia nuk kam per te shkuar ne kete vend. Pse mo ,cfare te keqe kemi ne myslymanet, na marrshin te ligat, na marrshin.

  15. #15
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    o uajt_najt,po per ate turkun ca menon ti

  16. #16

    Partizani, mendjen te Xhani e jo te Flamurtari

    Kampi i kuq ndjehet i gjunjëzuar, pasi kriza financiare është në muajin e tetë dhe durimi po soset

    Ecuria e dobët e Partizanit të këtij sezoni ka disa shkaqe, ku padyshim vështirësitë financiare janë burimi kryesor i të gjitha të këqijave. Prej kohësh te Partizani nuk përdoret roli i strucit, pasi ka qenë vetë presidenti Albert Xhani që ka pranuar krizën financiare, si dhe ka marrë përgjegjësitë kryesore për situatën kritike.

    Më 7 dhjetor të këtij viti njëshi i kuq bëri një premtim publik, ku theksoi se nga data 20-25 dhjetor do të shlyhen të gjitha detyrimet e prapambetura dhe janari i 2009-ës do të hapë fletë të lavdishme te Partizani.

    Megjithatë kalimi i çdo dite për futbollistët e kuq shton pesimizmin, por shikohet edhe si moment reflektimi për të kërkuar një të ardhme më të mirë, pavarësisht dëshirës për të mos ndërruar fanellë.

    Gjatë përfundimit të seancës së djeshme stërvitore, dukej qartë se morali dhe gjendja psikologjike e futbollistëve është e ulët. Realiteti po tregon se të kuqtë po lodhen kot, sepse ka lojtarë që nuk shlyhen prej tetë muajsh si dhe të ardhurit në fillim të këtij edicioni nuk kanë marrë ende asnjë rrogë.

    Prandaj futbollistët më shumë e kanë mendjen tek afati kohor i premtimit të fundit të presidentit Xhani se sa te ndeshja e fundvitit me Flamurtarin. “Shyqyr që ka dalë dielli këto ditët e fundit dhe kemi mundësi të ngrohemi, pasi në aspektet e tjera vazhdon ngrica,”- kështu u shprehën dje pas seancës së fundit stërvitore disa futbollistë të Partizanit.

    “Pavarësisht se nuk paguhemi prej kohësh besoj se ne kemi treguar impenjimin e duhur si në stërvitje dhe në ndeshje, por qenka e thënë të dënohemi nga fati, gabimet njerëzore si dhe nga dashakeqësit.

    Prandaj deri tani jemi munduar të japim shpirtin në fushë dhe rezultatet e dobta nuk kanë të bëjnë me nënvleftësim për shkak të mosmarrjes së rrogave prej disa muajsh,”- u shprehën disa lojtarë që kanë luajtur edhe në sezonin e shkuar.

    Krizën financiare të Partizanit më shumë po e vuajnë “jabanxhinjtë”, pasi ata jetojnë me qera dhe jetesën po e përballojnë me sforco. Gjatë komunikimit të ditëve të fundit ata e kanë shprehur mendimin e tyre, se në se nuk ndryshon situata financiare ata do të largohen nga skuadra, pasi e ashtuquajtura fanellë e lavdishme e Partiznait po sjell vetëm vuajtje.

    Futbollistët e Partizanit në asnjë rast nuk e kanë çuar ndërmend fjalën bojkot apo lëshim, por deri më sot janë munduar të jenë besnikë të fanellës që mbajnë veshur dhe gjithmonë kanë shpresuar se presidenti Xhani do ta mbajë një ditë fjalën e dhënë. Përveç presidentit Albert Xhani, për momentin, asnjë njeri nuk është i aftë të parashikojë fatin e Partizanit pas ndeshjes së 27 dhjetorit me Flamurtarin.

    Të kuqtë, 122 ditë pa fitore në kampionat

    Partizani i këtij sezoni po thyen çdo rekord negativ në historinë e tij 62 vjeçare, pasi nuk ishte parë ndonjëherë që shija e fitores midis dy takimeve të zgjaste më shumë se katër muaj. Të kuqtë e nisëm mbarë kampionatin e 70-të, pasi të dielën e 24 gushtit, Partizani fiton 1-0 në fushën e Lushnjës.

    Por vetëm kaq, sepse kanë kaluar edhe pesëmbëdhjetë javë të tjera dhe ora e fitores së “demave të kuq” ka ngelur te pasditja e 24 gushtit. Sot bëhen plot 122 ditë kalendarike që Partizani nuk e shijon fitoren në kampionat.

    Megjithëse të kuqtë në shumicën e rasteve kanë luajtur si të barabartë me kundërshtarët, apo kanë qenë më superiorë se ata, përsëri nuk është bërë e mundur që të administrohet një fitore. Mungesa e pikëve ka krijuar një presion të madh te Partizani, pasi duke ditur se ndodhen në zonën rënies futbollistët nuk janë të qetë në mënyrën se si e kërkojnë shënimin e golit.

    Koha për ndryshim në kampin e kuq mendohet se do të vijë në merkaton e janarit, ku priten përforcime, kryesisht në repartin e sulmit, por nëse ecet me hapin e tanishëm ka mundësi, që merkatoja e dimrit të sjellë kohën për shkatërrim.

    Shkurt
    - Përgatitjet e djeshme të të kuqve janë mbajtuar në qendrën stërvitore të ekipeve kombëtare në Kamëz. Dje ka munguar Elis Bakaj, i cili mësohet se ka pasur një problem personal dhe ka marrë leje te stafi trajnues.

    Gjithsesi, sot Bakaj do të bashkohet me grupin dhe do të përgatitet për ndeshjen me Flamurtarin, që do të jetë e fundit me fanellën e kuqe, pasi në janar kalon te Dinamo. Përgatitjet e sotme do të vijojnë përsëri në Kamëz dhe seanca do të nisë në orën 13:30.

    - Pas mungesës në seancën e parë përgatitore, dje portieri Orges Shehi është bashkuar me grupin. Dihet se për shkak të kartonit të kuq që ka marrë në Fier, Shehi do të mungojë ndaj Flamaurtarit.

    Gjatë seancës së djeshme kapiteni ka bërë rolin e sulmuesit dhe në minindeshjet që zhvillohen brenda grupit, “gardiani” ka treguar cilësi si golashënues, post i cili është vakant te Partizani.

    - Dje me të kuqtë është përgatiture edhe një lojtar i ri, që vjen nga Greqia dhe po kryen një provë te Partizani. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin Vasil Shani, i cili luan si mesfushor i majtë dhe aktivizohet në kategoritë inferiore të shtetit fqinj.

    Shani në të kaluarën ka qenë edhe pjesëtar i ekipeve kombëtare të moshave, por për momentin ai konsiderohet në provë. Gjithashtu, dje me të kuqtë është përgatitur edhe Erion Novaku, i cili ka stausin e “ish”-it, por që jeton në Gjermani.

    - Teodor Përlleshi dhe Salvatore Sulçe kanë munguar dje në stërvitjen e të kuqve. Të dy lojtarët e rinj janë pjesë e ekipit kombëtar U-19 dhe dje kanë qenë të grumbulluar nga trajneri Ramadan Shehu.

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
    Ai turku ankohet kot. Shkarkimi eshte bere prej rezultateve te dobeta. Ne debat e siper pronari rumun e ka ofenduar mbase nga feja por kjo e fundit nuk eshte se ishte vendimarrese ne shkarkimin e turkut sepse qe kur TURKU u vendos tranjer dihet qe ai ishte mysilman.
    Po tani nuk do heqim asnje mysliman nga puna se esht mysliman edhe sikur mos punoje.

  18. #18
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anëtarësuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    Citim Postuar më parë nga zerbina Lexo Postimin
    Shume keq per Rumanine. Edhe sikur te me jepet mundesia nuk kam per te shkuar ne kete vend. Pse mo ,cfare te keqe kemi ne myslymanet, na marrshin te ligat, na marrshin.
    zerbina , problemi esht se ortodokset kan lidhur nje pakt , sic e quajn vllazeria ortodokse , ky pakt esht shum i fuqishem ne relacionin : Rusi - Serbi - Greqi - Rumani , por qe nuk me habit nese ka shum shqiptar qe dojn te jen pjes e ketij pakti psh. White-Knight , Conquistador , King.Snake ...

    Kete pakt sic duket tani e kan nenshkrujt edhe klubi Steau , pasiqe u takuan me vllezerit serb dhe ne disa ndeshje tifozet e ketij klubi nxjerrnin tranparente ne stadiume : Kosovo je Srbija ( Kosova eshte Serbi) , me kete transparent pajtohen edhe White-knight me shoket , sepse jan pakic greke , qe fatkeqsisht flasin shqip.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Drini_i_Zi : 24-12-2008 më 09:48
    "Askush nuk është aq i verbër , se sa ai i cili nuk dëshiron të shohë"

  19. #19
    ..... .....
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Per Conquistador

    Flamurtari në delir, tani “kokën” e Partizanit




    Trajneri Edmond Liçaj shprehet se fitorja me Tiranën do të kompletohej me të kuqtë

    Fitorja ndaj Tiranës ka shërbyer për ekipin vlonjat jo vetëm për t’u rikthyer te rezultati pozitiv, por mbi të gjitha edhe për të ngjitur shkallët e renditjes. Aktualisht ekipi i drejtuar nga trajneri Liçaj ndodhet në vend të 6 të të renditjes, ndërsa duket se synimi për të arritur në pesë ekipet më të mira tashmë mbetet realitet.

    Diçka e parë edhe në takimin ndaj Tiranës, ku Flamurtari ka zhvilluar ndoshta një nga ndeshjet më të mira të sezonit, edhe pse duket se në kampin kuqezi kërkojnë të qëndrojnë me “këmbë në tokë”, për të mbyllur me sukses këtë vit, kur dihet që ndeshjen e fundit do ta luajnë përballë Partizanit.

    Trajneri i Flamurtarit, Edmond Liçaj, është shprehur shumë i kënaqur me fitoren, ndërsa sipas tij, ekipi ka plotësuar deri në detaje të gjitha udhëzimet e dhëna nga stafi teknik. Një fitore që ka sjellë edhe entuziazëm te kampin vlonjat, edhe pse Liçaj kërkon të ndalojë euforinë te lojtarët e tij.

    “Duhet të pranojmë se ndaj Tiranës kemi zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ndërsa për asnjë moment nuk e kemi lejuar kundërshtarin të na rrezikojë seriozisht. Mendoj se në çdo aspekt kemi qenë superiorë, pavarsisht se përballë kemi pasur një ekip si Tirana, së cilës i dihen vlerat në futbollin shqiptar dhe pa dyshim në gjirin e vet ka lojtarë cilësorë.

    Megjithatë, nga ajo që pamë, duket se Flamurtari ka treguar se nuk ka asnjë diferencë nga ekipet e tjera dhe tashmë na duhet të mendojmë për të nbyllur me sukses këtë vit. Tashmë kjo fitore na ka shërbyer edhe për renditjen, ndërsa më duhet të pranojë se gjatë javës të gjithë futbollistët, por edhe ne si staf teknik, kemi qenë nën presion, pasi ndeshjet me Tiranën sjellin vetvetiu një tjetër atmosferë.

    Fatmirësisht, gjithçka përfundoi në favorin tonë dhe tashmë duhet t’u gëzohemi tri pikëve, por vetëm kaq, pasi kemi edhe një tjetër ndeshje për të luajtur, të cilën duhet ta përgatisim me të njëjtin seriozitet.

    Tirana është një ekip që tashmë e kemi mundur, por unë si trajner duhet të nisë tashmë që së bashku me grupin të mendojmë për ndeshjen e radhës. Të shtunën do të luajmë ndaj Partizanit dhe mendoj që do të jetë ndeshje e vështirë, pavarësisht renditjes së kundërshtarit.

    Na duhet një tjetër rezultat pozitiv edhe në ndeshjen e radhës, për të mbyllyr me sukses këtë vit, por mbi të gjitha një rezultat pozitiv ndaj Partizanit, do t’i jepte vlerë edhe fitores me Tiranën,” - ka përfunduar trajneri vlonjat Edmond Liçaj, për të cilin, ashtu si edhe gjithë atmosfera e krijuar në Vlorë, fitorja ndaj Tiranës ka marrë shumë vlera, edhe pse tashmë drejtues të ekipit vlonjat kërkojnë të frenojnë entuziazmin, me qëllim përgatitjen për ndeshjen e radhës në kampionat.

    Vlonjatët, nga 300 euro shpërblim

    Fitorja ndaj Tiranës për lojtarët e Flamurtarit do të shpërblehet, pra do të ketë premio ekstra. Duket se është rreth 300 euro shuma për çdo lojtar, por ky vlerësim është edhe si një mbështetje për ndeshjen e radhës.

    Një motivim më shumë për futbollistët vlonjatë, kjo jo vetëm për ndeshjen ndaj Tiranës, por ndoshta edhe ndaj Partizanit. Por një fitore në ndeshjen e fundit, mund të shpërblehet sërish. Pra, një fundviti me shumë shanse për të mbushur xhepat.

  20. #20
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    eh mer drin mer drin qe ke hik per lesh,me thuaj ca dreqin do trajneri turk tek nenforumi i tolerances,te kujtoj ky nuk eshte forum turk

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Mbi konfliktin në Komunitetin Musliman Shqiptar
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
  2. Islami ne trojet iliro-shqiptare gjate shekujve
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 24-11-2007, 10:59
  3. Tifozat e Super Kampiones TIRONA <3>
    Nga BlueBaron në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 274
    Postimi i Fundit: 15-10-2005, 01:39
  4. Historia E Shqiptareve, Nga Iliret E Lashte, Ne Eren E Islamit
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-06-2005, 13:02
  5. Nano- Shqipëria nuk është me shumicë muslimane
    Nga dodoni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 103
    Postimi i Fundit: 17-05-2004, 17:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •