Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  38
  Postime
  1,424
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  nuk ka burreri sot , as vlera njerezore , as bes e as fe , nuk ka respekt dhe rjedhimisht nuk kas mik e miqesi ;

  miku i vetem qe i pershtatet njeriut eshte vetem qeni .
  Dukesh i zhgenjyer
  Ka, ka edhe pse te rralle....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shkenca : 02-11-2012 mė 12:09
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 2. #22
  Kur njė shok te do pa interes,qan me ty kur ti merzitesh,qesh me ty kur ti je i gezuar...nuk ka inat per dicka materiale apo morale qė ti mund tė kesh mė shum...atij mund ti thuash mik..
  Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  sot me nuk ka miqesi!
  eshte e kot te behni idealist

  e di ca quajn miqesi ne kohe te sotit ?.momentin kur ti me ndihmon mua..aaaa ti je the best,pooor po erdh rasti qe te te nevoitem une ty,me vie keq kaq ishte!!!!

  ka vetem shoqeri.....

 4. #24
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Anėtarėsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Miqesia nuk egziston ne mes njerzeve!!! Interesi eshte ajo qe i lidh njerzit me njeri tjetrin ..
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 5. #25
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583
  Miku me i mire i njeriut? Qeni.

  Nese ne bote ekziston miqesia, atehere interesi nuk egziston. Nese ne bote egziston interesi, atehere miqesia nuk egziston.. Une besoj te dyten.

  Mikun me kohe si nje pasqyre do tregoje ndryshimin e vertete..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 08-11-2012 mė 05:38
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Besa001
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Postime
  59
  Citim Postuar mė parė nga huggos Lexo Postimin
  Mik i vertete eshte ai qe di gjithcka per ty, e megjithate vazhdon te te kete mik...

  Si e konsideroni termin miqesi? A ka kushte qe duhet te plotesoje nje.. per te qene mik? Po thenien e mesiperme si e shpjegoni?


  vazhdim te mbare,
  huggos
  Miqesia (e vertete) eshte nje lloje familje e dyte.

  Kushte mendoje nuk mund te themi sepse edhe miqesia vjen vetevetiu, spontanisht dhe nuk mund ta paracaktosh (te pakten une jo!).
  Nga e gjithe kjo, mund te them se sinqeriteti dhe respekti reciprok jane te domosdoshme per miqesine.

  Besoje ne miqesi te sinqert edhe pse mund te ket raste kur nuk i njohim njerezit sa duhet dhe mund te zhgenjehemi por kjo nuk do te thote se miqt e vertete nuk ekzistojne.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Besa001 : 08-11-2012 mė 19:12

 7. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  456
  Citim Postuar mė parė nga huggos Lexo Postimin
  Mik i vertete eshte ai qe di gjithcka per ty, e megjithate vazhdon te te kete mik...

  Si e konsideroni termin miqesi? A ka kushte qe duhet te plotesoje nje.. per te qene mik? Po thenien e mesiperme si e shpjegoni?


  vazhdim te mbare,
  huggos
  Miqesia eshte thjeshte interes reciprok. Nese nuk jeni dakord provoni ti shkelni interesat e mikut tuaj dhe do ta shihni. Sidomos kur futet dashuria ne mes nga miqesi/shoqeri kthehet ne armiqsi. Kjo eshte pervoje jo vetem e imja por e mbar njerzimit. Raste shume shume te radha mund te jet e kunderta. Per interesa armiqsohesh dhe me njeriun tend me te afert. Jan ndare prind nga femija, vellezerit me njeri tjetrin apo me motra etj

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Besa001
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Postime
  59
  Citim Postuar mė parė nga huggos Lexo Postimin
  Atehere...

  Cfare beni ju "per ti mbajtur miqte"..
  dhe....
  Cfare bete ju (gabimisht) "kur i debuat miqte"


  miqesisht,
  huggos
  I gezohem te mirave te tyre, ndihmoj per keto te arritura te tyre nese kam mundesi, mundohem te jem aty kur kan nevoje (edhe pse per vete nuk e kam parim te llogaris tek te tjeret), ndoshta ne momente kur kam nevoje per mbeshtetje, gjeje force t'i mbeshtes duke harruar brengat e mija.

  Kam mike qe me vite nuk shihemi apo degjohemi, por kur shihemi vereje se asgje ne raportet tona mes vete nuk ka ndryshuar (sikur te mos ekzistonte ajo hapsire).

  Deri sot, ata qe i konsideroje miq, ende vazhdojne te mbesin te tille e besoje se te tille do te mbesin gjithmone (nuk i them mik/e dikujt sa per t'a bere qejfin atij/asaje apo vetes, por vetem atyre qe i ndjeje te till dhe i kuptoje si te tille)

  Miqesia ekziston dhe shume me fat jane ata qe dijne ta ēmojne.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  C'eshte... Miqesia ??
  Si term, ne raport me fillesat dhe ecurise se metejshme te nje "miqesie," eshte i ekzagjeruar, paturpersisht! Ndersa, po t'i referohesha produktit, pra "te mirave" qe sjell nje miqesi, ktu atehere merr kuptim me te plote; ajo cka do e quaja "frika nga vetvetja jone, e kufizuar" qe per mua perben -perkufizimin- ndaj pyetjes se shtruar.

  Ne vija mė te trasha: miqesia eshte e destinuar te deshtoje, pamvaresisht perpjekjeve tona per t'i dhene "pulsimin" e vazhdueshem. E rendesishme eshte, qe kjo "miqesi" te mos vuaje nga nje hipokrizi e mefshte njerezore! E bardha ne te zeze...

 10. #30
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  ......pasuri,

 11. #31
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pėr: C'eshte... Miqesia ??

  Miqesia eshte vertet gjeja me e bukur qe nje person mund te kete. Kam nje shok qe 2 vjec qe rrim bashke e deri ne sot e kam vella tashme smund ta quaj mik ka qene keshulliesi im ne cdo rast mu ka gjendur edhe ne shi edhe ne diell, Ka marre pjese ne cdo gezim ka qare e ka qeshur per mua. Kam 3 shoqe qe 10 vjet nuk jemi ndare kurre kemi 1 vit pa u takuar e flasim ne tel sikur jemi pare dje. Ky shoku im u fejua me shoqen time u martuan e keshtu lindi nje dashuri e dyfishte nga ana ime per ta.
  Kjo eshte shoqeria ska kushte nuk njeh largesi nuk shuhet, nuk ka nevoje per fjale shume....
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-12-2014
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  151

  Pėr: C'eshte... Miqesia ??

  Citim Postuar mė parė nga Busy Girl Lexo Postimin
  Miqesia eshte vertet gjeja me e bukur qe nje person mund te kete. Kam nje shok qe 2 vjec qe rrim bashke e deri ne sot e kam vella tashme smund ta quaj mik ka qene keshulliesi im ne cdo rast mu ka gjendur edhe ne shi edhe ne diell, Ka marre pjese ne cdo gezim ka qare e ka qeshur per mua. Kam 3 shoqe qe 10 vjet nuk jemi ndare kurre kemi 1 vit pa u takuar e flasim ne tel sikur jemi pare dje. Ky shoku im u fejua me shoqen time u martuan e keshtu lindi nje dashuri e dyfishte nga ana ime per ta.
  Kjo eshte shoqeria ska kushte nuk njeh largesi nuk shuhet, nuk ka nevoje per fjale shume....
  hmmm tamam : fjal me vend : ''''Kjo eshte shoqeria ska kushte nuk njeh largesi nuk shuhet, nuk ka nevoje per fjale shume.... ''''

 13. #33
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: C'eshte... Miqesia ??

  Mik i mirė ėshtė ai i cili kur ke gėzim vjen nėse e thirr ndėrsa kur ke hidhėrim ska nevojė ta thirrėsh se vjen vetė
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: C'eshte... Miqesia ??

  Miqesi dmth te bashkosh tokezimin tend me tjetrin duke formuar nje rrufepritese te vogel kunder stresit, perse jemi te vegjel?

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: C'eshte... Miqesia ??

  Miqesia eshte te duash tjetrin edhe pse ai nuk te do. Deshira fiton mbi gjendjen, por edhe mbi deshiren e tjetrit, sepse eshte e tendja.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Fe Ē'ėshtė, Komb Ē'ėshtė.'
  Nga Redi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-12-2017, 09:11
 2. Fotoekspozita “Kosova dhe miqėsia Tiranė – Marsejė”
  Nga toni007 nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-10-2009, 13:42
 3. Ē'eshte Sistemi Operativ, Hardveri, Softveri?
  Nga Aurora00 nė forumin Pyetni ekspertėt
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 15:33
 4. C'eshte e Perendise, dhe c'eshte e njeriut.
  Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 00:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •