Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 107
  1. #81
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-12-2005
    Vendndodhja
    us
    Postime
    4
    Tungjatjeta Shqipeve.

    Mirë mirë me sa shof unë paska mjaft Shqipe në CA, po a ka prej tyre që dalin e më presin në aeroport kur të vij dhe unë apo do humbas në LAX brënda?
    E sa për një koktej me Shqipe më duket se po prisni deri sa të vij unë se po shoh se mungoka një Admin.

    Përshëndetje t'gjithve.

  2. #82
    kelton1
    Anëtarësuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    California,San Diego
    Postime
    20
    hey pershendetje

    un jam ne san diego,ketu ska fare shqiptar dhe ato qe jan jan cop cop,kan nai 10 15 vjet ktu dhe i duket vetja amerikon sfolin shqip hajt mo vk...

    un isha per festen e shqiptarve ne LA kete vit,,,,ishte ndonjeri nga ju aty...
    me pelqeu si ishte organizuar por muzika ishte pak si koti......grupi qe kendonte e kishte emrin "Bilbilat e Hollivudid" lol...

    hajt pra shqipe boni nai zo po ishte na njoni knje na san diego ose knje afer...

  3. #83
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-12-2005
    Vendndodhja
    us
    Postime
    4
    Kelton1 po ta kam zili që ishe me "Bilbilat e Hollivudit", sidoçoftë shpresoj që ia ke kalu mirë (padyshim).
    Ke durim shqipe edhe pak se do më kesh afër, me makinë diku i kemi 3 orë largësi, lol.

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Hi kojshija


    HoW Is Life TreAtInG Ya???

  5. #85
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Postime
    1
    Hi everyone!
    Kam reth 4 vjet qe jetoj ne Newport Beach, dhe me thene te drejten kisha krijuar pershtypjen se shqiptaret se kishin zbuluar West Cost- in ende...- por qenkam gabuar
    So, nqs eshte ndonje prej jush ketu reth e qark, me shkruani. I really miss my albanian girlfriends...

    gjithe te mirat!

  6. #86
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2003
    Vendndodhja
    Fremont, CA USA
    Postime
    28
    He kerkim te shqiptareve!
    Nuk eshte cudi qe ne cdo cep te amerikes ka shqiptar, por cudi eshte fakti qe ti gjesh se ku jane. Gjithsecili shikon punen e vet.
    Une kam 4 muaj qe jetoj ne Fremont, Ca (afer San Franciscos) dhe po kerkoj qe te gjej shqiptare ketu rrotull, por pa rezultat.
    Shqiptaret ne East Coast jane me te organizuar, dhe ne te West Coast-it duhet te marrim shembull nga ata.
    Me respket!
    Tau
    Cdo fillim e ka nje fund, dhe cdo fund ka patur nje fillim!

  7. #87
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anëtarësuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Pershendetje,
    Une kam reth 7 muaj qe jam ne Rancho bernando, eshte ne nivelin e ocean side edhe 20 min nga oqeani. Reth 20 min nga Balboa stadium, Jam me pune aty edhe skam pare koker njeriu. Andej nga San Bernandinua pashe shume veta. Po ka mundesi ju te San Diegos no thoni ku mblidhen shqiptaret dhe lozin Soccer, edhe po ka ndonje club etc etc... Kelton ty si perfaqesuesi i SD (Shqipeve)besoj duhet te dish mire, na jep 1 adress te regullt. Thanks

  8. #88
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-12-2005
    Vendndodhja
    us
    Postime
    4
    Hey Shqipe.
    Po ku keni met bre, shka ju ka kap puna dishka si shum spo keni koh as frym me marr as hiq. A qaq keq i keni punt a ?

    A ka najkush ktu qe osht ne Central Coast ose IN San Francisco?

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Pershendetje per gjith shqiptaret
    qe gjinden ne CA, SHBA
    #VamosArgentina

  10. #90
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-11-2006
    Postime
    19
    Une jetoje qe 1 vite ne Gilroy - Ca nese e dini ku eshte .Eshte qytet i vogel afer San Joses .
    .Po amerika shume vende i madhe -po te ishime edhe 10 miljon shqiptare prape nuke do te mirrej veshe .hahaha
    Pershndetje

  11. #91
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-11-2006
    Postime
    19
    Do te ishte mire sikure te ishte nje qytet me shumice shqiptare ne Amerike, une i pari do te shkoja te jetoje atje .Ku ka me shume shqiptare nese e dini sepse per mua eshte njesoje kudo qe jetoje ska aspake rendsi a eshte California apo Hawaii apo Alaska .
    Nuke po shkrune askushe nga CA sepse tashe jane te zene me shkolle dhe me pune dhe me festata prandaje edhe koha eshte e kufizuare .
    Pase vitit te ri do te kemi kohe shume me shume hahah

  12. #92
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-12-2006
    Postime
    1
    Citim Postuar më parë nga Nickmaster
    Me sa po shoh une me duket se s'ka ndonje shqiptar ketu ne California. Apo mbase ka po se kane nxjerre koken.! Ne San Francisco qe jam une vetem njaa tre familje ka. Nuk di me gjate!!!
    Shpresoj te dale ndonje ketej!

    Kjo me poshte do tju pelqeje! Megjithese kam edhe te tjera me te bukura!



    nickmaster mirdita do doja te te pyes si eshte te jetosh ne calofornia...???
    jam me studime ne greqei dhe to te doja shume ne te ardhme te jetoj dhe punoj ne california ose SanFrancisko.ketu ne greqi qe jam sdurohet dote kam nga 1999
    qe jetoj ne selanik.kam filluar ta mendoj seriozisht per te ikur.... do doja mendimin tende per calofornian

  13. #93
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    akoma nuk kam pas kontakt me shqiptar nga amerika ,deri me sot prandaj nes e ka ndonje qe jeton ne amerik te me shkruaj ktu n ket f orum dhete na tregoj diqka atje per jeten ne amrik.

  14. #94
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    kam shum deshir te dij diqka ma teper per amerik si jetojn atje bashkatdhetart tan dhe si jan te organizuar ,qfra jete bejn si fitohet dhe si jetohet atje ne
    amerik

  15. #95
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-11-2006
    Postime
    19
    Angert nvaret se qka done ne jete .Ne amerike qdo gje eshte e mundure nese done ta arrishe .Nese do te keshe shtepi me pishine mundesh ta keshe ,nese done veture te shtrejte ja arrine ,nese done pune te mire ja arrine ,nese done shkollime ja arrine .Pra ne amerike krejte nvaret se sa done te arrishe sepse mundsite jane te pa kufishme .Bashkatdhetaret tone ne amerike nuke jane te organiazure pasi qe amerika eshte se paku sa dy here evropa komplet .Pra te keshe parasyshe se ne kete hapsire te madhe nuke mundemi te jeme shume te organizuare .Njeriu eshte krijese qe qdohere kerkone diqka me te mire dhe ky interesime na mbane te lumture .

  16. #96
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-11-2006
    Postime
    19
    Pershndejte per te gjithe shqiptaret kudo qe jane .
    Me nderime
    Nga
    Kalifornia

  17. #97
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-12-2006
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    17
    Tungatjeta juve.
    Kam 1 pyetje per per ju.
    A ka ne bay area noj restaurant shqiptar? Cilet jan ata?
    Legends may sleep, but they never die.

  18. #98
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-03-2007
    Vendndodhja
    California
    Postime
    2
    Un ndodhem ne San Francisco (Greenwich dhe Octavia) afer zones MARINA

    Kush te doje te me kontaktoje se me ka marre malli per shqiptar mailtoelvis@hotmail.it
    Ndryshuar për herë të fundit nga Anakin : 25-04-2007 më 15:09

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-12-2006
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    17

    Tungat Shqipe

    Rrnofsh per e-mail sa e mora.
    Deri ka data 5 e mujit t'ardhshem shperngulna ne Emeryville, osht ngjit me Oakland, Berkeley dhe Bay Bridge.

    Nihem Shqipe.
    Legends may sleep, but they never die.

  20. #100
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    Citim Postuar më parë nga Kushtrimi24
    Angert nvaret se qka done ne jete .Ne amerike qdo gje eshte e mundure nese done ta arrishe .Nese do te keshe shtepi me pishine mundesh ta keshe ,nese done veture te shtrejte ja arrine .
    mu m'kenoqin i kta qi folin si e jome zeqos maje fikut hahahaha.
    me care do e blesh shpin me pishin ti me gogla. shpi e mir me pishin shko morgage
    $3000/muj. pasi ta kesh shtru kurrizin nja 10 vjet e ble shpin me pishin.
    no glove no love

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •