Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-01-2007
    Postime
    25
    Citim Postuar më parë nga Zombi Lexo Postimin
    Ti e dashur bie ne kundeshtim me veten. Ne nje ane thua dua te vdes, kjo eshte deshira ime me madhe. Ne anen tjeter kerkon ndihme ta tejkalosh ate. Nese ti do vdekjen, kjo ndjenje duhet te te plotesoj, nuk duhet ta shikosh nga kendi negativ. Nese do dicka, nuk ik prej saj. Megjithate une mendoj se ti je e lenduar, ti ke dhimbje te jetes dhe nuk mundesh ti perballosh. Dhe "dua te vdes" eshte dicka e thene ne menyre siperfaqsore. Andaj nuk besoj qe ti ke nevoje per psikolog. Ti duhet te jesh me e duruar, te pranosh jeten ashtu sic eshte. Sepse jeta per askend nuk eshte nje fushe me lule. Sado qe ka edhe disa qe shtiren. Prandaj mundohu te gjesh nje pike mbeshtese tjeter, perpos vdekjes, sepse ajo "Vdekja" nuk e kursen askend.

    Shiko...deshira dhe realizimi kan shume dallim..kjo deshir qe ka kjo mendon se kjo eshte zgjidhja, clirimi prej halleve qe e kane kapluar..ajo qka mendon se do te jet zgjidhja e problemit eshte e parealizushme, eshte diqka qe nuk mund ta arrijm kurre, ose mund, ndoshta ta arrijme por ne nje te ardhme te larget...
    dhe e vetmja qe na shkon ne mendje ne kete rast eshte deshira per vdekje...
    ahhh sikur te vdsija do te clirohesha nga kto brenga qe me kane kapluar...
    po ja qe ajo eshte e ndaluar, na qon drejt nje fundi shume katastrofal.....
    Me te vertet "Vdekja" nuk e kursen askend, por ja qe eshte nje zgjidhje jo e mir si ne ket bot si ne boten tjetr....
    Ajo deshiron te kapet per dikun por nuk din se ku...
    Psh...pse nuk i tregojn ata te lumturit zgjidhjet e kesaj bote...ci ben ata te lumtur qe ndoshta mund te marr diqka prej aty dhe te kapet....

  2. #22
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-04-2008
    Postime
    496
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Bravo, vdis por duhet te dish se dhimbja nuk pushon atje poshte. Suisiditeti eshte budallalleku me i madh qe mund te beje nje njeri. Vetem njerezit pa personalitet te qendrueshem dhe me mungesa psikofiziologjike mendojne seriozisht suisiditetin. Psikologet jane te padobishem ne keto raste. Shko me mire tek ata qe jane njerez te fese sepse ata jane psikologet me te sukseshem!
    Shihet qe tallesh sepse ndryshe qenke pa pike truri!
    Kalofsh kendshem dhe jete sa me te gjate!
    C'me bere te qesh tani!
    hahaha

  3. #23
    Citim Postuar më parë nga G.D Lexo Postimin
    Bravo, vdis por duhet te dish se dhimbja nuk pushon atje poshte. Suisiditeti eshte budallalleku me i madh qe mund te beje nje njeri. Vetem njerezit pa personalitet te qendrueshem dhe me mungesa psikofiziologjike mendojne seriozisht suisiditetin. Psikologet jane te padobishem ne keto raste. Shko me mire tek ata qe jane njerez te fese sepse ata jane psikologet me te sukseshem!Shihet qe tallesh sepse ndryshe qenke pa pike truri!
    Kalofsh kendshem dhe jete sa me te gjate!
    C'me bere te qesh tani!
    hahaha
    hahahhahahahah o zot sa kam qesh

    Aman nga e gjete kete se ti qenke fantastik fare..lol
    Shiko se mos je dhe ti nga keta psikolloget e fese, doja te te pyesja: Mendoj se me kane bere magji se une dua t'i besoj njerezit dhe te le dike brenda zemres, po hic s'hapet ajo zemer e shkrete. Une dua, ajo s'do. Si i behet??? Keto tretjet e plumbave dhe sheqeri mbi trendafila s'me ben gje hic. Ndonje zgjidhje me gjen dot?

    O goce, me fal qe po ta them, po dhe ti ne FSH gjete te kerkosh ndihme moj zemer. Ketu te pakten 50% te anetareve i ke suicidal per vete, do te japin ty mendje. LOL

    Good luck!

  4. #24
    ..... .....
    Anëtarësuar
    11-05-2008
    Postime
    2,503
    Edhe ketu ne veri paska ardh feja
    E pabesueshme!

    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Ma merr mendja se pune dashurickash eshte kjo.S ja vlen te vdesesh per nje debil qe te ka lene ose je ndare.Jeta ecen perpara dhe jo prapa.
    Do nje keshille me mend?Sa me shume seks te shendetshem.Ai eshte ilaci,harroi keto budallalliqe vetvrasjeje.
    Keshilla tjeter eshte qe mos mbaj gje perbrenda por diskutioi me miq dhe mikesha.Nqs je nervoze kap dhe thyej me mire gjithshka qe sheh rreth e rrotull se sa ta mbash dufin qe do te te haj shpirtin.
    Edhe vizita tek nje psikolog nuk eshte nje ide e keqe por perhere si zgjidhje te fundit.Ke miqte dhe prinderit per diskutime te tilla si fillim.
    Ndryshuar për herë të fundit nga white-knight : 11-12-2008 më 22:48

  5. #25
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Oj çike e mire, ka shum njerz qe e kalojne nje faze te tille, prit edhe pak se te kalon .... kjo vlene edhe per ato probleme qe ke ti e per momentin te duken probleme pa zgjidhje ... duro se durimi eshte ilaqi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zëu_s : 11-12-2008 më 23:22

  6. #26
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Mos me menu asgjë, të paktën 10 minuta, nji pushim koke, nji pushim shpirti.

    Ani kta thojn seks/dashuri/oksigjen/shoqëri.

    Nuk kryjn punë këto. Veç sa e ngatërrojnë jetën edhe ma shum nkit gjendje.

    Çfar seksi e çfar dashnije do me ba kur mrena je krejt "terr e zi".

    Nevojitet pushim i kokës, nga çfardo preokupimi. Edhe fundin e secilës punë me paramenu mirë e jo keq.

    U munova me të këshillu në bazë të atyne pak rreshtave që ke shkru. Veç përmi 30 përgjigje t'kan ardh, e mos meno që najnjo prej ktyne kshillav nuk ta ban edhe ma zi.

  7. #27
    i ç'regjistruar...
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Mos shiko televizor, s'paku kanalet kosovare si rtv21 hiq se hiq.
    Nisja me lexu libra nga autore te medhenj boterore (Coehlo nga i cili ta preferoj "djalli dhe zonjusha prym", zafiri-n, novelat nga Cvajgu, Pamukun e plot te tjere) me te cilet e pasuron se pari fjalorin tend e me pastaj kur te zbulosh horizonte tjera e pasuron edhe dijen tende me c'rast si rezultat do ta gjejsh edhe zgjidhjen per "gjerat qe te preukupojne" dhe do ta shohesh se jeta "totalisht e keqe" nuk eksiston me si e keqe.

  8. #28
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Bo sa me shume seks.. do e shohesh se ka me te pelqy jeta.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  9. #29
    Po ku je moj cupe? Mire je? Se me bere me mendu per ty ne pikun e nates!

    Ja, mbase Louis Armstrong do te te sjell pak te qeshuren me What a Wanderful Life

    [AME]http://www.youtube.com/watch?v=vnRqYMTpXHc[ media]

  10. #30
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Nuk kuptoj per c'fare kerkoni ndihmen tone.
    Doni keshille per menyren si te vdisni? Apo si te jetoni.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-02-2009
    Postime
    93
    veq njeh deri ne 3 edhe krejt ne rregull

  12. #32
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Gjej arsyen dhe llogjiken ne veten tende. Aty do gjesh kuptimin e jetes dhe vlerat e saj. Jepi kurajo dhe force vetes duke mos harruar gjithashtu qe jeta nuk eshte fushe me lule. Nuk ja vlen te mendosh per vdekjen per faktin se je rrezuar. Ngrihu dhe vazhdo ecjen pa kthyer koken mbrapa. Ndihmen qe kerkon mund te ta japi vetem vetvetja ne rradhe te pare dhe pastaj ata qe te duan..Mos u dorezo asnjehere para disfatave. Jetoje cdo dite sikur te ishte e fundit. Shiko dhe admiro bukurite e jetes. Te uroj gjithe te mirat.
    "Carpe Diem"

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    ku mbeti tash kjo mikesh,u humb krejt...

    nje fjal e nje njeriu te zgjuar sme kujtohet tash emri thote,kur dikush ben nje pun me dhun,apo esht i detyruar te bej dicka ateher jeta e tij behet vdekje,besoj se ti nuk ke dic te ngjajshme,po mir te tha doruntina na trego dic me teper per ty dhe tani shohem....

  14. #34
    Perjashtuar Maska e morrison
    Anëtarësuar
    16-01-2007
    Vendndodhja
    Me kembe ne toke!
    Postime
    822
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    Deshira ime me e madhe ne jete eshte qe te vdes. Me preulupojne shume gjera dhe nuk e di pse jeta ime eshte nje jete totalisht e keqe.
    Ndihma me e vogel nga ana e juaj do te ishte qe te me jepnit nje keshille do te vlente shume per mua.
    Shikoj qe ky eshte dhe postimi yt i fundit. Uroj qe te jesh akoma midis nesh! Problemi nuk eshte se jeta eshte e shkurter, por se vdekja eshte e gjate. Do te keshilloja te lexoje Paulo Choelho... nise me "Alkimisti" dhe vazhdo me "Veronika kerkon te vdes", me pas me "Ne breg te lumit pieda u ula dhe qava" e me radhe..... Dhe per me mire apliko ne brendesi te nje feje qe eshte me afer mentalitetit tend, pavarsisht se anoj pak nga ateizmi besoj se feja te ndihmon ne keto raste...

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Postime
    11
    Dje ndodhi nje ngjarje e dhimbshme ne shtetin ku une jetoj, NY. U rrezua nje avjon dhe vdiqen 50 vet. Shume pak kohe pas ngjarjes kur ketu ishte mesnate ra telefoni, ishte mami im e cila sa na degjoj zerin vetem qante dhe smundte te fliste. Edhe tani i kam syte me lot... Po mendoja sikur te isha une apo nje njeri i dashur i imi atje, ... cfare dhimbje... sepse jeta eshte kaq e dhimbsur sa edhe atehere kur te duket se mbaroj edhe ka vdekur ti nuk pranon faktin ti besh nje funeral. Kjo eshte nje ndienje instiktive e dashur, dhe deshira per te mbijetuar edhe atehere kur duket se ska shprese eshte shume here me e forte sesa gjetja e forces per ti dhene fund gjithckaje. Ti e ke kete deshire sepse po na fton te te "ndihmojme", dhe une jam e bindur qe do ja dalesh bashke me ne.

    Pasi fola me mamin fillova te derdhja lot ne jastek, sepse ne telefon duhet te jesh e forte. Edhe mendova: sa budallaqe qe jam kur merzitem, sepse edhe dita ime e merzitur eshte shume e vlefshme sepse une EGZISTOJ! Kjo ka rendesi mike e dashur TI EGZISTON, asnje gje tjeter ska me teper rendesi, ASNJE GJE! Vleresoje kete fakt, jemi vetem miq dhe kalimtar ne kete jete. Ne nuk e zgjodhem jeten prandaj sna jepet e drejta te zgjedhim vdekjen. Por ne kete udhetim le te perpiqemi te shperfillim edhe vuajtjet me te medha edhe te ekzagjerojme lumturine edhe nga ndodhite me te vogla te jetes.

    Te perqafoj miqesisht edhe te them Jepi vetes kurajo dhe force te shohesh pozitivisht se do ja dalesh mikja jone.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga nela83 Lexo Postimin
    Dje ndodhi nje ngjarje e dhimbshme ne shtetin ku une jetoj, NY. U rrezua nje avjon dhe vdiqen 50 vet. Shume pak kohe pas ngjarjes kur ketu ishte mesnate ra telefoni, ishte mami im e cila sa na degjoj zerin vetem qante dhe smundte te fliste. Edhe tani i kam syte me lot... Po mendoja sikur te isha une apo nje njeri i dashur i imi atje, ... cfare dhimbje... sepse jeta eshte kaq e dhimbsur sa edhe atehere kur te duket se mbaroj edhe ka vdekur ti nuk pranon faktin ti besh nje funeral. Kjo eshte nje ndienje instiktive e dashur, dhe deshira per te mbijetuar edhe atehere kur duket se ska shprese eshte shume here me e forte sesa gjetja e forces per ti dhene fund gjithckaje. Ti e ke kete deshire sepse po na fton te te "ndihmojme", dhe une jam e bindur qe do ja dalesh bashke me ne.

    Pasi fola me mamin fillova te derdhja lot ne jastek, sepse ne telefon duhet te jesh e forte. Edhe mendova: sa budallaqe qe jam kur merzitem, sepse edhe dita ime e merzitur eshte shume e vlefshme sepse une EGZISTOJ! Kjo ka rendesi mike e dashur TI EGZISTON, asnje gje tjeter ska me teper rendesi, ASNJE GJE! Vleresoje kete fakt, jemi vetem miq dhe kalimtar ne kete jete. Ne nuk e zgjodhem jeten prandaj sna jepet e drejta te zgjedhim vdekjen. Por ne kete udhetim le te perpiqemi te shperfillim edhe vuajtjet me te medha edhe te ekzagjerojme lumturine edhe nga ndodhite me te vogla te jetes.

    Te perqafoj miqesisht edhe te them Jepi vetes kurajo dhe force te shohesh pozitivisht se do ja dalesh mikja jone.


    Jam plotesisht dakort me kete shkrim ,apo keshill si te quhet me mire .

  17. #37
    New_GirL
    Anëtarësuar
    17-10-2008
    Vendndodhja
    Peja City
    Postime
    24
    FLM te gjithve pe rkshillat dhe kritikat tuaja nuk kam hyre qe nje kohe te gjat ne kete FORUM ok bye(K)

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga new girl Lexo Postimin
    FLM te gjithve pe rkshillat dhe kritikat tuaja nuk kam hyre qe nje kohe te gjat ne kete FORUM ok bye(K)
    Qe e kishe hap kot temen u kuptua se ketej qave hallin gjoja dhe nuk u mundove te hyje me ne forum,por te pakten luaje deri ne fund lojen moj goce mos e mbyll kaq thate.Beje per ata qe lodhen gishtat dhe thartuan trute per te dhene ty pergjigje. S'na the a i ke akoma ato mendime te pakten?

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Sa pergjigje kot kane dhene ketu , shumica e postuesve duken qe kane kaluar ne ekstremitet : njeri thote bej seks , tjetri thote lexo ndonje liber , jo kap ndonje te dashur , jo dil xhiro .
    Degjo me shume sinqeritet po te pergjigjem , ti vajze e dashur qe per mendimin tim duhet te jesh shume e vogel dhe e ngarkuar emocionalisht dhe pa pervoje .
    Ke kalaur nje krize identiteti sepse ti nuk arrin te njohesh "kush je" perderisa do te vrasesh veten tende , ke kaluar nje moment te veshtire dhe kjo ka bere tek ty qe ti te mendosh qe nuk ke per te arritur asnjeher "suksesin" , mendon se deshtimi eshte "jeta jote e perditshme" dhe zgjidhja eshte vdekja ndersa pyetja jote qe ben ketu do te thote qe nuk je e cekuilibruar mendore por thjesht ti mendon se te tjerte mund te japin nje zgjidhje ???
    Eshte e vertete edhe pa psikolog ke per tja dale nese ti i drejtohesh vetes tende dhe beji pyetjen : Kush jam une ??? Mos valle nuk jam njeri dhe nuk arrij te mendoj qe jeta ime eshte me e shtrenjte sesa vdekja , dhe vdekja eshte me e lehte sesa jeta???
    Ath ti je ajo qe mund te besh shume per veten tende dhe per shoqerine , jeta eshte e veshtire por duhet ti anashkalosh problemet duke i dhene nje fare shprese vetes .
    Edhe njeriu me i sigurte qe ti shikon dhe me perfekte (mos harro qe pefekt duket nga jashte por cdo njeriu i fillojne problemet nga brenda dhe ka tipa qe nuk e japin veten ka tipa bien ne pesimizem dhe e tregojne edhe ne aparence te jashtme) eshte njeri si ty dhe ti ske asgje MANGET qe mos arrish gjerat qe i ke vene jetes tende.
    Pse te vrasesh veten kur kete gje as kafshet nuk e bejne jo me njeriu qe eshte koshient dhe mund te perdori trurin dhe potencialet e veta per te dale nga situata me te veshtira.
    BEHU KARAKTER I FORTE DHE MOS KUJTO SE TJETERET KANE APO JANE ME SHUME POR TI MUND TE BEHESH EDHE ME SHUME SESA AMBJENTI QE TE RRETHON .
    FREKUENTO AMBJENTE DHE NJEREZ DHE MOS RRI NEPER AMBJENTE E VETMUAR .
    VDEKJA SKA PER TE ZGJIDHUR ASGJE , PERKUNDRAZI I SHTON PIKPYETJET .
    TI JE PA FRIKE ME E VOGEL SE 18 VJEC , APO JO
    Ndryshuar për herë të fundit nga che_guevara86 : 17-03-2009 më 23:39
    Bëji nder qenit, që ai të kafshojë këmbën

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-03-2009
    Postime
    21
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Qe e kishe hap kot temen u kuptua se ketej qave hallin gjoja dhe nuk u mundove te hyje me ne forum,por te pakten luaje deri ne fund lojen moj goce mos e mbyll kaq thate.Beje per ata qe lodhen gishtat dhe thartuan trute per te dhene ty pergjigje. S'na the a i ke akoma ato mendime te pakten?


    Kur lexova temen, si rralle here, vendosa te jap nje pergjigje te marre seriozisht...
    mire qe ndala vrullin te postimi jot se neser mbaroja se shkruajturi une...
    |I'm|your|mind|,|giving|you|someone|to|talk|to|

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Varfëria dhe mizerja.
    Nga DI_ANA në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 125
    Postimi i Fundit: 18-01-2017, 05:25
  2. A kthehet respekti ne dashuri
    Nga maratonomak në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 68
    Postimi i Fundit: 29-06-2006, 07:56
  3. Kadare: Qe koha te mos kthehet kunder!
    Nga Lioness në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-01-2006, 05:25
  4. BE: Qeveria, kujdes me pronat dhe zgjedhjet
    Nga ALBA në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 52
    Postimi i Fundit: 12-05-2005, 01:03
  5. Hobi (deshira) juaj ne te ardhmen eshte enderr apo realitet?
    Nga Letersia 76 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 11-09-2002, 19:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •