Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310

  Luljeta Kuraja - Don't Let Kosovo Cry!!!

  DON`T LET KOSOVO CRY!!!
  THERE`S A LAND THAT IS DYING
  THERE`S A NATION THAT IS CRYING
  KOSOVO IS WEEPING FOR SALVATION
  HELP AND SAVE THE ALBANIAN NATION

  THROUGH ENDLES YEARS OF HEGEMONY
  KOSOVO HAS LIVED IN AGONY
  THE WORLD MUST PUT AN END TO THIS
  AND REASSURE ETERNAL PEACE

  GIVE US PEACE
  SAVE OUR CHILDREN
  STOP THE TERROR
  WE NEED OUR FREEDOM

  THE WHOLE WORLD MUST ACT TOGETHER AS ONE
  KOSOVO NEEDS YOU MORE THAN EVER NOW

  STOP ETHNIC CLEANSING AND GENOCIDE
  STOP THE KILLING KOSOVO WIDE
  ACT NOW IN GOD`S ALL MIGHTY NAME
  PERISH EVIL AND THIS INHUMAN SHAME

  GIVE US PEACE
  SAVE OUR CHILDREN
  STOP THE TERROR
  WE NEED OUR FREEDOM

  THE WHOLE WORLD MUST ACT TOGETHER AS ONE
  KOSOVO NEEDS YOU MORE THAN EVER NOW

  GIVE US PEACE
  SAVE OUR SOULS
  STOP THE TERROR
  RETURN OUR HOMES

  THE WHOLE WORLD MUST ACT TOGETHER AS ONE
  KOSOVO NEEDS YOU MORE THAN EVER NOW

  DON`T LET KOSOVO,
  PLEASE DON`T LET KOSOVO CRY!  Performer: Luljeta Kuraja
  Lyrics: Lindita Kuraja
  Music: "Azzurro"
  Pruducer: Marjan Brkic
  Executive producer: Meti Maxhuni
  --------------------------------------

  Eshte kenga e veteme qe u transmetuar ne shume kanale boterore gjate kohes se luftes ne Kosoves, gjate kohes per shpetimin e nje populli te tere.

  Luljeta Kuraja eshte vajze nga Peje e lindur ne Prishtine dhe e rritur ne Indi dhe shkolluar ne shkollat amerikane.

  Kendon ne gjuhen angleze dhe shqipe.
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Pejan!

  Ke ba nji mrekulli me kte postim.

  Kur e kam degjuar kte kenge jam mahnitur me muziken, me zerin e Luljetes dhe forcen e mesazhin e kenges.
  Ajo eshte nji keng madheshtore.

  Trego ma shume per Luljeten. Te gjithve do ja keshilloja ta degjojne ate kenge.

  Suksese Luljetes !

 3. #3
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,688
  Bravo Pejan !!

  Kjo Kenge kur e kam degjuar , lot nder sy me ka sjelle!
  Kenge vertet e prekshme!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrse shqiptarėt e Shqipėrisė nuk janė aq fanatikė nė besim?
  Nga SNIPER 79 nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 155
  Postimi i Fundit: 30-12-2008, 05:30
 2. Expert Argues Why Serbia Would Be Better Off Without Kosovo
  Nga Leila nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-04-2005, 04:50
 3. Copėtimi - Rreziku Mė I Madh Pėr Kosovėn
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-05-2004, 11:44
 4. Ngjarjet E Fundit Ne Kosove Ne Optiken E Ny Times!
  Nga Gege Toska nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 02:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •