Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  Serafim me ta than te drejten nuk e di...
  per disi e ndjej kur dikush me pershendet me zemer apo me aroganc..
  Me zemer eshte tipike,me aroganc eshte etnike...

 2. #42
  Miredita , si po ja kaloni ?

  me edukate ...lol

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,688
  Mir flm.
  Po ju? Qkemi 3ja?

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,325

  Pr: Cila sht prshndetja tipike Shqiptare?

  Mirmngjes - Mirdita - Mirmbrema ! ....... sipas vaftit

  'kemi - Si kaloni ?

  Prshndetje !

 5. #45
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,329
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: Cila sht prshndetja tipike Shqiptare?

  Ca bre vlla.. (labt)

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
  Antarsuar
  03-11-2023
  Vendndodhja
  Tok
  Postime
  744

  Pr: Cila sht prshndetja tipike Shqiptare?

  H ke bo nj ndryshim ??
  Kur u thua po kam filluar pun:P.
  Jo,jo ndonj ndryshim tjetr.

 7. #47
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,296
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Cila sht prshndetja tipike Shqiptare?

  Tungjatjeta sht forma tradicionale e prshndetjes s shqiptarve. Esht fjal me shum kuptim dhe nuk sht thjesht nj prshndetje, sht nj lutje drejtuar Zotit q t t japi ty nj jet t gjat, nj jet q vazhdon prtej varrit. Dshmi e besimit t madh t popullit shqiptar n Zot n shekuj, dhe ky besim ka formuar botkuptimin dhe e gjejm t shpalosur n shum fjal t vjetra t gjuhs shqipe.

  Shpesh shqiptart merren me debatin rreth dialekteve t shqipes dhe kongresit t drejtshkrimit me gjuhn standarde t shqipes qe rregjimi komunist u mundua t reviziononte. Si pjes e ktij revizionimi, u b nj prpjekje e hapur indoktrinuese pr t "pastruar" gjuhn shqipe nga t gjitha fjalt e saj t vjetra qe kishin nj kuptim t dukshm n aspektin fetar, e zvendsimin e tyre me fjal t reja, m konform me indoktrinimin ideologjik komunist t kohs. Pra ideologjit e kan sulmuar e cunguar gjuhn shqipe, pa qen n gjendje t ruajn, vlersojn si duhet kt pasuri t njerzimit jo vetm shqiptarve. Gjuht e vjetra t bots q ende fliten e shkruhen sot nga popujt numrohen me gishtat e nj dore, dhe gjuha shqipe sht nj prej tyre.

  Prandaj na takon ne si shqiptar q ti ruajm, prdorim e trashgojm kto fjal t vjetra t shqipes, dhe t'i rezistojm edhe dallgve t reja t rrezikshme t globalizimit, ku rinia shqiptare preferon gjuht e huaja n kurriz t gjuhs shqipe.

  Albo

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 85
  Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
 2. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Drafti pr Unitet
  Nga Modesti n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •