Close
Faqja 22 prej 26 FillimFillim ... 122021222324 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 440 prej 501
  1. #421
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    ça thu merr ça thu ,sa kollaj i beni femrat kurva ju nga komp..
    e njef ti ate ****...
    Po ti je shit ndonjehere ,se tani jane shto shume homot dhe jane ne mode.... keshtu mbaje gojen se eshte gjeja me e thjeshte me shajte tjetrin ,te gjith dim ta bejme ,kur din ti qe s'di me shkrujt ,mendo ne te tjeret ...
    JO un jom kon gjithmon real,por kta qe pe shkruj shtypi shqiptar po thot.ni artikull ne kosova sot.thot:femrate e sodite shume frajera.

  2. #422
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    JO un jom kon gjithmon real,por kta qe pe shkruj shtypi shqiptar po thot.ni artikull ne kosova sot.thot:femrate e sodite shume frajera.
    Po ti ske faj se ke ngel qe me kohen e majmunit.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  3. #423
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    JO un jom kon gjithmon real,por kta qe pe shkruj shtypi shqiptar po thot.ni artikull ne kosova sot.thot:femrate e sodite shume frajera.
    Po keshtu shkrujn gazetat dhe une ashtu lexova se shume budalla meshkuj ka Kosova e merren me do gjojne fort te pista ne emigrim ,me droge,prostitucion,arme etj ,jam real si po thu ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga saura : 16-10-2009 më 05:40
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  4. #424
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga suadabolzano Lexo Postimin
    Po ti ske faj se ke ngel qe me kohen e majmunit.
    NJi filozof injohur spo me kujtohet
    Ndryshuar për herë të fundit nga fegi : 16-10-2009 më 06:02

  5. #425
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    JO un jom kon gjithmon real,por kta qe pe shkruj shtypi shqiptar po thot.ni artikull ne kosova sot.thot:femrate e sodite shume frajera.
    O fegi. Me thuj me ke rri te te them kush te çi......
    te dija per qumesht dele- po na dole sh*rr pele

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  6. #426
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga suadabolzano Lexo Postimin
    O fegi. Me thuj me ke rri te te them kush te çi......
    n....jote.

  7. #427
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    n....jote.
    O plere. Ptuu te kavalkofte serbi. Ishalla e kupton kete fjale o gje e trashe. Me shume keqardhje e ndryshova se sdua te ulem ne livelin tend.
    I felliqur.
    Ndryshuar për herë të fundit nga *suada* : 16-10-2009 më 06:11

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  8. #428
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    heej leni sharjet beni ne privat per bes skemi pse shajm ktu ne po flasem tani ashtu si jemi kush envrist e kush demokrat skemi pse kalojm ne sharjeeee ju lutemmmmmmmmmmmmmmmmmgjithve

  9. #429
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    heej leni sharjet beni ne privat per bes skemi pse shajm ktu ne po flasem tani ashtu si jemi kush envrist e kush demokrat skemi pse kalojm ne sharjeeee ju lutemmmmmmmmmmmmmmmmmgjithve
    Etniku ke te drejte, por vete kruhet.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  10. #430
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    heej leni sharjet beni ne privat per bes skemi pse shajm ktu ne po flasem tani ashtu si jemi kush envrist e kush demokrat skemi pse kalojm ne sharjeeee ju lutemmmmmmmmmmmmmmmmmgjithve
    kerkoj..falje, me fal ju lutem,se me femra ska hajgare

  11. #431
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    kerkoj..falje, me fal ju lutem,se me femra ska hajgare
    Hajgare bej me ate qe je mesu jo me mua plere....

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  12. #432
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    NJi filozof injohur spo me kujtohet emri ka than:.Krejt femrat e botes,jan lavire nona jom,esht gru.


    Po dhe ajo lavire eshte sigurt po pjesen tjeter te shokve te tu qe e mendojne si ty ,e je i knaq ti te ta shajne nanen lavire ...
    Hik tani se ta varem shume per sot ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  13. #433
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Po dhe ajo lavire eshte sigurt po pjesen tjeter te shokve te tu qe e mendojne si ty ,e je i knaq ti te ta shajne nanen lavire ...
    Hik tani se ta varem shume per sot ...
    tjuven pe lo qysh thuni ju.

  14. #434
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Respekt per njeri tjetrin kush si eshte eshte ne shpi te vet shiqir qe erdhi koha te flasim bashk dhe te hedhim mendimet perbashkta pa fyrje ju lutem duke ja shajt nenen njeri tjetrit asgje vec urejtje ju lutme flasem me temen me kritika keshtu ishte mir

  15. #435
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Po dhe ajo lavire eshte sigurt po pjesen tjeter te shokve te tu qe e mendojne si ty ,e je i knaq ti te ta shajne nanen lavire ...
    Hik tani se ta varem shume per sot ...
    Jo se ky don xhaxhin me shume jo momen e vet. Ky eshte i share vete ku mos te shaje nenen ky. E shkreta, me mire te kish bo nje top merde sa beri kete. Veze lluk doli.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  16. #436
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    femrat fillune me fol e me sha me se pari,lexo,shikoni

  17. #437
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    Respekt per njeri tjetrin kush si eshte eshte ne shpi te vet shiqir qe erdhi koha te flasim bashk dhe te hedhim mendimet perbashkta pa fyrje ju lutem duke ja shajt nenen njeri tjetrit asgje vec urejtje ju lutme flasem me temen me kritika keshtu ishte mir
    Etniku nese i lexon postimet me rradhe, une nuk permenda nenen.
    Ky eshte koke mbrapsht dhe gje e trashe.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  18. #438
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    femrat fillune me fol e me sha me se pari,lexo,shikoni.
    Ku e ke? Citoje postimin. Se i ke te tera me date edhe ore.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  19. #439
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    23-06-2009
    Postime
    169
    Citim Postuar më parë nga Pizeveni Lexo Postimin
    Popull i thjesht



    Ai plaku ishte shkenctar i cili ka qene njeri nga projektuesit e fabrikes se kallajit dhe fabrike se pasqyrave per here te pare ne shqiperi. Nuk e kam zakon te peys njerez kot se nuk plasa per mendimet e te tjereve. Dhe kte pergjigje e mora mbas nje diskutimi te gjate per enver hoxhen.



    Jepi cezarit ate qe i takon... e kam cituar dhe me lart qe ndertoi, por cfar kuptimi ka kur na rrenoi shpirtin dhe dhe na errsoi arsyen.

    Ty te duken gjera te pakta keto:

    -Persekutimet...
    -Burgimet...
    -Heqja e prones...
    -kooperativizmi... (ja mori bagetine fshatarit)
    -Heqja e liris se fjales...
    -Ndalimi i aplikimit te fese... (flas per llogari te besimtareve qe u vrane ne shpirt) Le te kufizonte veprimtarin e instuticioneve fetare.
    -Lufta e klasave

    Mbi te gjitha nuk kishim pluralizem per 45 vjet, pra nuk kishim mundesin te zgjidhnim nje opsion tjeter dhe jetonim ne vendin tone te cliruar nga armiku... Kulmi...! (do thuash ishte sistemi dhe ashtu eshte, por thelbi ngel i njejte dhe ne ishim shqiptar te burgosur ne shqiperin tone)



    Letra librash dhe gazetash hame te gjithe, por varet se sa i pertypim

    Ti mund te shtrosh shume arritje te Partise ne ate kohe dhe une mund t'i pohoj per hir te se vertetes, por ne trojet tona populli thot nje fjale te urte: "C'te mbjellesh do korresh", dhe sic e shikon dhe sot po korrim ato qe mbolli ai atehere... Po korrim Berishen, po korrim Nanon, po korrim Gjinushin e Alin nga mbrapa skene... e shume surrate te tjere qe e kane katandisur shqiperin ne meshire te fatit...
    Edhe nje here plako !

    Nuk tha njeri qe edhe gabime s'jane bere ! Por e verteta e madhe eshte se Shqiperia dhe populli shqiptar brenda saj , por jo vetem , por edhe faktori shqiptar ne Ballkan pati nje rilindje totale ! Mund te konsiderosh vetem faktin qe Shqiperia u hoq nga tryezat e drekave dhe darkave Europiane per tu ngrene si biftek dhe per tu coptuar ! Perkundrazi u detyruan t'i japin pavaresine edhe Kosoves ! Dhe ti e di shume mire ashtu si dhe une qe planet e zhvillimit gjeopolitk te bera nga te medhenjte , nuk jane nje ditore apo 20 vjecare, por shume me shume , keshtu qe edhe "pavaresia" e Kosoves eshte negociate e atyre koheve !

    Ne kohen e sotme , mundet te mos jete mbajtur fjala dhe kontrata e lidhur qe atehere , meqenese kjo pavaresi u dha gjysmake !

    Sa per ata qe ti thua jane persekutuar , po te them qe per pjesen me te madhe te tyre , ndeshkimi ka qene i drejte , nderkohe qe per nje pjese jo te vogel (ketu kam parasysh ata te internuarit dhe ata te agjitacion - propogandes ndofta ka qene teprim ) . E them kete se dhe ajo lloj "lufte" Enverit iu imponua ! Mos harro se ata qe sot ankohen , kane ardhur me arme ne dore ne Shqiperi , kane prishur trena , mallra dhe investime ekonomike ne dem te Shqiperise ! Cfare prisje ti apo ndonje tjeter qe Enveri t'i perkedhelte ? Cfare do te beje ti , apo kushdo tjeter ne vendin e tij . Ata "te persekutuarit" e treguan praktikisht duke ardhe me arme ne dore , keshtu qe nuk eshte nevoja ti pyes se cfare do te benin , se ata e bene !

    Keshtu miku im une jam i prirur te flas realisht , dhe jo kur eshte Enveri ne fuqi ti them "bjeri , bravo te lumte" dhe kur Enveri vdes dhe vijne kundershtaret e tij ne fuqi tiu them "bjerini , bravo ju lumte " . Cdo nxitje e paarsyeshme ne te dy krahet me kete tifozllek , i sjell dem te jashtezakonshem Shqiperise sone, nxit percarjen dhe armiqesine midis njerezve dhe lehteson punet e antishqiptareve !

    Kjo lloj sjellje , po cben cdo lloj vlere te trasheguar nga te paret ! Dhe kete po e ben pikerisht politika , ku dikush e ben se paguhet nga antishqiptaret , dikush e ben se eshte i lenduar personalisht , dikush e ben se eshte injorant dhe nuk e di se cfare po ben !

    Ne , shumica , po hallakatemi neper vorbullat dhe trazimet qe keta qen-bir qenash krijojne sepse kane mbeshtetjen finaciare te qarqeve antishqiptare !

    Por gabohen rende , sic jane gabuar historikisht ! Kur Shqiperine dhe shqiptaret , nuk i cberi dot turku per 500 vjet me ate dhune te pamendueshme qe ushtroi ne te gjitha planet , fizik, kulturor, arsimor, administrativ dhe ushtarak , nuk kane shance as keta te nxjerrin ndonje produkt . Puna eshte se me keto lloj sjelljesh do te lengoje per nje kohe jo te vogel vendi dhe zhvillimi qe kerkon paqe dhe drejtesi do te mungoje per nje kohe shume te gjate qe te vije !

    Ky eshte preokupimi im , asgje me shume dhe asgje me pak !

  20. #440
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Shkrim me vend qe ka lakmi ta lexosh te lumt tamam bisede e paster ke permbledh te gjitha respekt

Faqja 22 prej 26 FillimFillim ... 122021222324 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ramiz Alia pritet në Kosovë si kryetar shteti
    Nga vagabondo_nyc në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 124
    Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
  2. Një vështrim i shkurtër historik rreth debatit mbi filoque
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
  3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
  4. Intervistë me nusen e Nexhmie Hoxhës
    Nga Fjala e drejte në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
  5. Zgjidhja e krizes shqiptare
    Nga Albo në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •