Close
Faqja 10 prej 26 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 501
 1. #181
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  kjo do t thot se brenda 5 minutash e lexuan 20 veta.
  Deri ketu e kuptova une, po pse te interesojne keto shifra se mora vesh.
  Feelings change - memories don't.

 2. #182
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Eh moj nane gjirokastrite
  Qe shume trima ne kete vend rrite
  Burra te beses,te fisnikerise
  Nder,lavdi,i lane Shqiperise
  Por ne mes trimash burra te motit
  Ti ke lind dhe nji far thorrit;
  Enver hoxhen qe ti linde
  Qe bane keq dhe ti u binde
  Por per kete,faj ti nuk ke
  Ka qene dam per ty per ne
  Ti e din moj zemer nane
  Ai ska pyet as per bijen tane
  Me deputetet ne liste ma te parin
  Ai ka vra Bahri Omarin;
  Ti la lotet ne faqe pa tha
  Ai nuk njohu meter as vlla
  Per vlla te par ka pas Stalinin
  Fene e tij pat komunizmin.
  (Ahmet Katuci)
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 3. #183
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Deri ketu e kuptova une, po pse te interesojne keto shifra se mora vesh.
  kot. nga kureshtja. se kam par nj antar forumi tek mburrej se kishte hapur nj tem dhe kishte br 3500 postime. Un pastaj pash se nga gjith ato postime kishte dikund 28.000 e ca lexime q sipas nj matematike t thjesh i bie 7-8 lexime pr postim dhe sipas ksaj sht nj tem e pavler. Pra sipas meje suksesi nuk varet nga numri i postimeve por nga numri i leximeve t tems!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 07-04-2009 m 14:16
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Deri ketu e kuptova une, po pse te interesojne keto shifra se mora vesh.
  Mire ,mire Dea ,ai eshte ne autobus,Nuk ka men me te kthy pergjigje ,se po numron me gishta,hahaha.
  Te kujtohet ai skei 27 kamiona i ndajme per 4 bataliona ?
  Sa here hy 4 ke 27?.........
  Kete do marr me vete une kur te shkoj ne Shqiperi ,ti Dea si thu?
  Kur te hajme ate dreken ,se ta hudhin kamarieret ne hesap.
  Si makine ''diditron'' e kam.
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 5. #185
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga biligoa Lexo Postimin
  Eh moj nane gjirokastrite
  Qe shume trima ne kete vend rrite
  Burra te beses,te fisnikerise
  Nder,lavdi,i lane Shqiperise
  Por ne mes trimash burra te motit
  Ti ke lind dhe nji far thorrit;
  Enver hoxhen qe ti linde
  Qe bane keq dhe ti u binde
  Por per kete,faj ti nuk ke
  Ka qene dam per ty per ne
  Ti e din moj zemer nane
  Ai ska pyet as per bijen tane
  Me deputetet ne liste ma te parin
  Ai ka vra Bahri Omarin;
  Ti la lotet ne faqe pa tha
  Ai nuk njohu meter as vlla
  Per vlla te par ka pas Stalinin
  Fene e tij pat komunizmin.
  (Ahmet Katuci)

  Po ku e gjeti mi zemer ,si me porosi ,hahaha
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 6. #186
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Mire ,mire Dea ,ai eshte ne autobus,Nuk ka men me te kthy pergjigje ,se po numron me gishta,hahaha.
  Te kujtohet ai skei 27 kamiona i ndajme per 4 bataliona ?
  Sa here hy 4 ke 27?.........
  Kete do marr me vete une kur te shkoj ne Shqiperi ,ti Dea si thu?
  Kur te hajme ate dreken ,se ta hudhin kamarieret ne hesap.
  Si makine ''diditron'' e kam.
  Mire e ke menduar saura. S'qenka i keq per te bere llogarite lol.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 07-04-2009 m 14:23
  Feelings change - memories don't.

 7. #187
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Eshte me mire te shikojme nga e ardhmeja se nga e shkuara

  Kush te pyet si ke qene, po si jeni !
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 8. #188

  prandaj lexojeni kt fj. t urt daneze dhe mbajeni vath n vesh

  Citim Postuar m par nga biligoa Lexo Postimin
  Eshte me mire te shikojme nga e ardhmeja se nga e shkuara

  Kush te pyet si ke qene, po si jeni !
  . .
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 9. #189
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Per tju kujtuar njehere ju e dini se kush ishte Enver Hoxha, ec ne tere Shqiperine dhe po e gjetet emrin e tij dikund atehere me tregoni, kjo deshmi flet kjarte per enverin xhaxhushin diktatorin!!!
  Mos na shitni mend nga majat elalaskave ! Po te ishte gjalle xhaxhushi me ke do ta pinte nje xhooooi ?
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 10. #190
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  Per tju kujtuar njehere ju e dini se kush ishte Enver Hoxha, ec ne tere Shqiperine dhe po e gjetet emrin e tij dikund atehere me tregoni, kjo deshmi flet kjarte per enverin xhaxhushin diktatorin!!!
  Mos na shitni mend nga majat elalaskave ! Po te ishte gjalle xhaxhushi me ke do ta pinte nje xhooooi ?
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 11. #191
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,216
  (Poet popullor anonim, 1989)

  Mjer shqiptart, mjer Shqipnia
  Kur n’fuqi hypi partia,
  U ba nami u ba tmerri
  U kthye vendi n shpell ferri.
  —-
  Dreqnit vijn t sigurimit
  Quhn bijt e bac Stalinit
  Vrasin, djegin, pjekin therin,
  Dreq t par po kan Enverin.
  —-
  Pushkato e burgos burra
  Ripi e digji npr furra
  Merr femij e pleq e plaka
  Treti larg n kampe t’ngrata.
  —-
  Nuk kursehen foshnje t’mjera
  Rrethue n ‘vath me tel me ferra.
  Vdesin kampve si miza
  Vorret tretun npr driza.
  —-
  Nga Berati e n’Tepelen
  T’internuemit morn dhen,
  N’Port-Palerrno e Myzeqe
  Mallkojn ditn kur kan le !
  —-
  Krrus mbi belat nat e dit
  Nuk kursehn as fmijt
  E pson prindi e pson djali
  Kshtu po don ky pushtet djalli.
  —-
  Burra, gra e foshnje t’shkreta,
  N’rraskapitje u shkojti jeta
  Mbetn rrugve t’mjerimit
  Krejt viktima t regjimit.
  —-
  Burg i madh u ba Shqipnia,
  Si qyteti e fshatarsia,
  Nj kothere buk t that,
  U ka hedh shteti xhelat.
  —-
  Shume mbaruen humbn jetn
  N’pr denime vdekjen gjetn,
  Vorrt kund s’u gjendn sot,
  U kan hup pr jet e mot!
  —-
  Diktatur ma gjakatare
  Kurre nuk pa toka shqiptare,
  Krime kreu kundr njerzis
  E pret gjyqi i historise !
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 12. #192

  Po ka pasur shum rapsod aso kohe!

  Meq e nise me rapsod, po e vazhdoj edhe un me nj:

  Kan' kalue shum krajla e mreta
  shum drzhava e shum dovleta,
  i rregullojshin pun't e veta.
  pop'lli vuej me halle t' shkreta.

  500 vjet ka vuejt Shipnija,
  qysh at dit' q erdh Turkija,
  madej serbi e ausitria...
  hynte njani, dilte tjetri
  shum ma i zi i riu se i vjetri....

  Po kur erdh, Partia jon
  na shliroi ne prgjithmon
  nga armiq t'mrenshem e t'huj
  na dha tok e na dha uj
  na dha shkoll e dituni
  shum fabrika n'industri....
  ...........................

  couc dibrane, vrtet nuk ia vlen t merremi me t kaluarn. T ecim prpara me botn. Bota ka ecur larg, madje shum, shum larg. Ne kemi ngecur prapa, bile shum prapa!! Ne jetojm dje! Keq pr Zotin!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 13. #193
  ue, paska arritur n kuotn 3468. nga shkrimi i fundit edhe 67 t tjer. q nga postimi i par i sotm 197 lexime.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #194
  ue vajti n 3492 dmth edhe 24
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 15. #195
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Meq e nise me rapsod, po e vazhdoj edhe un me nj:

  Kan' kalue shum krajla e mreta
  shum drzhava e shum dovleta,
  i rregullojshin pun't e veta.
  pop'lli vuej me halle t' shkreta.

  500 vjet ka vuejt Shipnija,
  qysh at dit' q erdh Turkija,
  madej serbi e ausitria...
  hynte njani, dilte tjetri
  shum ma i zi i riu se i vjetri....

  Po kur erdh, Partia jon
  na shliroi ne prgjithmon
  nga armiq t'mrenshem e t'huj
  na dha tok e na dha uj
  na dha shkoll e dituni
  shum fabrika n'industri....
  ...........................

  couc dibrane, vrtet nuk ia vlen t merremi me t kaluarn. T ecim prpara me botn. Bota ka ecur larg, madje shum, shum larg. Ne kemi ngecur prapa, bile shum prapa!! Ne jetojm dje! Keq pr Zotin!
  Po hik o burre se as me shkrujt nuk di ,na del ketej s'je as i vogel ,e kemi ne te djathtet Brarin ,po te ka lezet shpirti ,pikturon ,krijon poezi ,vdes per muziken klasike ,ka informacion e kultur ,po ju analfabetet ,aman ,shkruj ,shkruj dhe numero ,paske shku per lesh.
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 16. #196
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  saura sdi gje tjeter ti po vetem te ofendosh robte?
  e kam vene re kete gje tek ty , e po te jap thjesht nje verejtje .te mbetet ty ta marresh apo jo , por nuk me duket e hijshme tek nje femer te ofendojne robte ne kete menyre.

  mos mendo se jam komunist. jam shume anti-komunist , por thjesht te kam vene re ne shume shkrime qe i ofendon robte rende.

  qofsh mire me shendet .

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  saura sdi gje tjeter ti po vetem te ofendosh robte?
  e kam vene re kete gje tek ty , e po te jap thjesht nje verejtje .te mbetet ty ta marresh apo jo , por nuk me duket e hijshme tek nje femer te ofendojne robte ne kete menyre.

  mos mendo se jam komunist. jam shume anti-komunist , por thjesht te kam vene re ne shume shkrime qe i ofendon robte rende.

  qofsh mire me shendet .
  Shume mire ja bej ,pse vetem burrat kane te drejte te ofendojne ,se une burra injorant.arrogant , dhe te paedukuar ,ofendoj ,me femra vetem njeren ,Kjo eshte me e pakta ,po te isha une ne pushhtet do ti kisha vra fare komunistet ,po prandaj beni kshu ju ,se su be njeher Rumani ,qe mos t'iu kishte ngel nam e nisha .
  Se sa e hijshme jam une ,me njohin miqte e mi ,qe i kuptojne dhe i mendojne gjerat si une per pjesen tjeter te'' popullit'' nuk me intereson .
  I shkreti Brari a paska heq me ju.Une nuk futem fare neper keto tema ,sepse shikoj nivelin e ulet te diskutanteve qe kane dashuri per ate kohe.por nganjehere keshtu per gallate ...
  Po e shof keto dite qe qenkeni shume dhe te gjithe thoni qe jeni te persekutuar ,e a na ka gjet ......moj kasolle ku na mblodhe ,i tuf.....
  Ndryshuar pr her t fundit nga saura : 07-04-2009 m 17:22
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 18. #198
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  ue vajti n 3492 dmth edhe 24
  vetm dje 221 lexime
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #199
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  Si sht puna e atyre shqiptarve nga Kosova q iknin n Shqipri nga regjimi i jugosllav, pr t'u strehuar atje, por Enveri i akuzonte si spiun jugosllav dhe i fuste n burg???

 20. #200
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Gjithsesi Enveri mbetet nje diktator. Historia eshte tjeter gje dhe individi eshte tjeter gje. Nese do flasim per historine e 50 viteve diktature atehere nuk duhet ta lidhim vetem me nje emer dhe te flasim vetem rreth enverit.


  Dito.

Faqja 10 prej 26 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 2. Nj vshtrim i shkurtr historik rreth debatit mbi filoque
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
 3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 4. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •