Close
Faqja 38 prej 38 FillimFillim ... 28363738
Duke shfaqur rezultatin 741 deri 756 prej 756
  1. #741
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    MOS OFENDO KURR!


    Nse sht e nevojshme,

    mbroje veten,

    por kurr mos ofendo t tjert

  2. #742
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    DUANI NJRI-TJETRIN...    Duani njri-tjetrin si vllezr,

    duani njri-tjetrin,

    vlersoni njri-tjetrin,

    ndihmoni njri-tjetrin si vllezr:

    nse veproni kshtu,

    ndihma e Zotit nuk do t mungoj.

  3. #743
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    BULLIZM.


    Guximi i ngacmuesve sht i gjithi n frikn e s mirve.

    Jini t guximshm dhe do t'i shihni ata t ulin kraht.

  4. #744
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    KRYERJA E DETYRS.


    A jeni n dijeni pr t detyrat e lidhur me besimin tuai?

    Nse po, ju dini mjaftueshm pr t jetuar

    si njerz t virtytshm dhe t nderuar n kt tok,

    dhe do t jeni t dobishm pr veten

    dhe pr shokt tuaj,

    m mir se shum dijetar

    q din gjithka,

    por nuk din ta kryejn detyrn e tyre.

  5. #745
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    LLOJ E GZIMI


    Kur i shoh t rinjt t gjith t zn n loj,

    jam i sigurt se djalli ka nj pun t mir,

    por nuk mund t bj asgj.

    Gzimi sht krijesa m e bukur

    q doli nga duart e Zotit pas dashuris.

  6. #746
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    N QOFT SE NDOKUSH NUK GABON N FJAL, AI SHT NJERI I PRSOSUR,


    Pr Zotin flitni sipas besimit,

    pr t afrmin duke i treguar atij dashurin,

    pr ju me prvujtrin dhe perulsi.

    Flitni pr Perndin me nderim,

    pr t afrmin si dshironi t flitet pr ju,

    flitni pr veten tuaj me prulsi ose heshtni.
    Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 28-07-2022 m 12:16

  7. #747
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    ZOTI PR NE, ME NE, N NE!


    Sa i mir sht Zoti me ne!

    Nuk l kurr t na mungoj asgj!

    Le t'i shrbejm Atij me pelqim,

    le ta duam me gjith zemr;

    le ta duam sepse ai sht Ati yn.

    Gjithka kalon: ajo q nuk sht

    e prjetshme sht asgj.

  8. #748
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    CORRUMPUNT BONOS MORES COLLOQUIA PRAVA.


    Ikni nga burimet e mkateve,

    pra nga bashkbisedimet e keqija

    q jan renim i do sjellieje morale dinjitoze.

  9. #749
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    JUSTIFIKIME...    Mos justifiko vetveten pr mangsit e tua,

    por prpiqu t korrigjosh veten
    .

  10. #750
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    SAKRIFICA E DTYRA....


    Zgjedhja e nj jete t sakrifikuar

    dhe prmbushja e detyrave t prditshme

    do t'ju ndihmojn t bheni m t mir.

  11. #751
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    DEMBELI...PRTACI...


    Un dua t'ju them se far dshiron

    djalli nga ju dhe far e shqetson.

    Djalli dshiron q ju t rrini kot duke mos br asgj,

    q t kaloni kohn n dembeli

    dhe shqetsohet shum kur ju shoh t zn.

    Dhe pse kjo: Nse ju vuani nga dembelizmi,

    edhe ai sht prtac dhe pushon.

    Nse ju rrini kot duke mos br assgj,

    ai thot: Nuk kam far t bj m.

    Prtacia luan rolin tim
    .

  12. #752
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    PARAT TUAJA N PRJETSIN E PARAJSS.    A doni t'i merrni parat tuaja me vete,

    jo n varr,

    jo n prjetsin e ferrit,

    por n prjetsin e parajss?

    Jepni lmosh t varfrve,

    veanrisht kur bhet fjal

    pr t kontribuar n kt mnyr

    n shndetin e shpirtrave t tyre.

  13. #753
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    AGJRIMI I DOBISHM...    Nj agjrim q mund t bni t gjith

    sht t ruani zemrn dhe shqisat tuaja

    dhe t frenoni instinktet tuaja

  14. #754
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    TOLERANCA.


    Tolero me qetsi gabimet e t tjerve

    nse dshiron q t tjert t'i tolerojn gabimet e tua.

  15. #755
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    NUK SHT ASGJ!


    Kur t tundon djalli, ai thjesht prdor nj fjal t bukur: “Bje, mos u shqetso: Nuk sht asgj!

    T shtyn t vjedhsh nj makin: Mos u shqetso, nuk sht asgj!

    T prdorsh dhun: Nuk sht asgj!

    T tallet me shokt: Nuk sht asgj!

    .....

  16. #756
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2020
    Postime
    1,078
    Postimet n Bllog
    2

    Pr: Nj mesazh i qensishm

    T MBRAMET E NJERIUT!

    "Memorare novissima tua
    et in aeternum non peccabis".


    Prkujtoji shpesh t "mbramet" e njeriut:

    vdekjen, gjyqin, ferrin DHE PARAJSN,

    e kurr s'do t mkatosh!

Faqja 38 prej 38 FillimFillim ... 28363738

Tema t Ngjashme

  1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
    Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
    Prgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
  2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
    Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
    Prgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •