Close
Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536
Duke shfaqur rezultatin 701 deri 707 prej 707
 1. #701
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  KAIROSI YN!

  Pr t mirn,

  koha e prshtatshme sht pikrisht momenti i konfliktit,

  momenti n t cilin del e keqja.

  Nuk duhet t presim koh m t mira. Koha e favorshme

  sht kur ka vshtirsi, penges, momenti i krizs.

 2. #702
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  URTIA NUK UN N SHPIRT KEQBRS!  Duani drejtsin, ju q gjukoni dheum!

  Mendime dhelparake na ndajn nga Hyji.

  Ndersa gjithpushtetsia e vn n prov,

  i ndeshkon t patenzont.

  Sepse urtia nuk hyn n shpirt keqbrs,

  dhe nuk banon n trupin skllav t mkatit.

 3. #703
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  FALEMINDERIT...


  Por un jam i sigurt n dashurin e Hyjit tim,

  pr kt galdon n mua shpirti im:

  sepse Hyji im m shpton!

  Atij, Bamirsit tim, i prket falnderimi.

 4. #704
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  EDUKATORI I MIR!

  Edukatori i mir sht plotsisht i prkushtuar

  pr t promovuar t mirn e nxnsve t tij

  dhe pr t br gjithka

  q ata t ken sukses nj dit n jetn e tyre.

  Edukatori i mir ka pr qllim t vetm

  t siguroj avantazhin moral, intelektual dhe fizik

  t nxnsve t tij.

  Pr ta edukatori i mir studion, punon, jeton:

  sht i gatshm t jap edhe jetn.

 5. #705
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  DISA FJAL PLOT KUPTIM!  -Thjesht do t thot t mos prdorsh mashtrime dhe mashtrime n kmbim t komoditetit dhe shrbimeve ose n kmbim t ndjenjave.

  -T dy ndrrat dhe mitet prfaqsojn komunikime t rndsishme nga vetja tek vetja.

  -Krkimi i knaqsis narcisiste rrjedh nga nevoja pr t kompensuar varfrin materiale dhe kulturore.

  -Njeriu nuk mund t jet plotsisht i ndjeshm ndaj bots pa u trishtuar shpesh.

  - Fakti q miliona njerz ndajn t njjtat forma t patologjis mendore nuk do t thot se kta njerz jan t arsyeshm.

  -Jeta nuk ka asnj kuptim, prve vet kuptimit q secili i jep jets s tij duke zbuluar t gjitha fuqit e tij.

  -Historia e njerzimit filloi me nj akt mosbindjeje dhe ka shum t ngjar q t prfundoj me nj akt bindjeje.

  -Nse jam ajo q kam dhe nse humb at q kam, ather kush jam?

  -Ne jetojm n nj bot t gjrave dhe marrdhnia jon e vetme me to sht se dim t’i manipulojm ose konsumojm.

  -N shekullin XIX problemi ishte se Zoti kishte vdekur. N shekullin e njzet problemi sht se qenia njerzore ka vdekur.

  -Gjallsia sht thjesht ajo q sht n kuadrin e referencs s mendimit konvencional.

  -Avarice sht nj grop pa fund q e lodh personin n nj prpjekje t prjetshme pr t knaqur nevojn pa arritur madje knaqsin.


  (Erik Fromm)
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 01-12-2021 m 09:38

 6. #706
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PUNA!


  Mos harroni se prmes puns mund ta bni veten

  t denj pr shoqrin, pr fen

  dhe t'i bni mir vetes.

  Prandaj, ofrojini Zotit punt tuaja t prditshme,

  q ta keni m t leht t'i kryeni ato

  n mnyr t prsosur.

 7. #707
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  638

  Pr: Nj mesazh i qensishm

  PLAGT E FAMILJES.


  Plagt familjare duhet t trajtohen

  dhe jo t amputohen.

  Fshihni at q ju vjen keq,

  flisni me t gjith

  dhe kshilloni me vendosmri.

Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •