Close
Faqja 2 prej 40 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 785
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KUJDESI...

  Jezusi tha:

  "As nj fije floku s'do t'ju bjerr prejkres".

  (Lk 21,18).


  Torrkerry

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MBROJTJE...

  Jezusi na ka msuar q t lutemi kshtu:
  “Atyi yn, q je n qiell...
  e mos lejo t biem n tundim,
  por na shpto nga i Ligu”.
  Mat 6,9.13).

  Torrkerry

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  NGUSHLLIMI...

  Le t m ngushlloj mshira jote,
  sipas premtimit q i dhe shrbtorit tnd.
  (Ps 119,76).

  Torrkerry

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  DREJTSIA...

  Shn Pjetri ka shkruar:
  “Zoti di t’i liroj besimtart nga provat,
  por edhe t’i ruaj t mbrapshtt
  pr t’i ndshkuar Ditn e Gjyqit”.
  (2Pt 2,9).

  Torrkerry

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  LAVDI...e Zotit sht njeriu i gjall.

  Shn Pali shkruan:
  “E kur t duket Krishti,
  Jeta juaj,
  ather edhe ju bashk me T
  do t shfaqeni plot lavdi”.
  (Kol 3,4).

  Torrkerry.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MSHIRA...SHLBIMI...

  Na e trego, o Zot, mshirn tnde,
  dhe na e jep shlbimin tnd.

  NGA LITURGJIA.

  Torrkerry

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MBROJTJA...

  Nj premtim pr popullin e Zotit:
  “Zoti do t ruaj nga do e keqe,
  Zoti do ta ruaj jetn tnde.
  Zoti do t ruaj vajtjet e ardhjet e tua
  q tani e prgjithmoin e jet”.
  (Ps 121, 7-8).

  Torrkerry

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MIRSIA...

  Sepse Zoti ka pr dhn do t mir
  edhe toka jote do ta jap frytin e vet
  (Ps 84,13)

  Torrkerry

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  DASHAMIRSIA...

  Ti,o Zot, e bekoin t drejtin,
  Si shqyt e mbron dashamirsia jote.
  (Ps. 5,13)


  Torrkerry

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-10-2006
  Postime
  163
  DISIPLIN...

  Salomini tha:
  “Ecn udhs s jets kush e mban disiplinn, kurse ai q i harron qortimet endet jasht udhes”.
  (Fu 10’17).

  crici_01
  Ndryshuar pr her t fundit nga crici_01 : 01-12-2008 m 11:16

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  NDERSHMRI...

  Zoti tha: “Mos vidhni! Mos rreni! Askush mos ta gnjej t afrmin e vet!”
  (Lv 19,11)

  Torrkerry

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PRKUJDESJE

  “Q, syt e Zotit jan mbi ata q e druajn,
  mbi ata q shpresojn n mirsin e tij:
  Pr t’i shptuar nga vdekja
  e pr t’i ushqyer n kohn e uris”.
  (Ps 33,18-19)

  Torrkerry

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  NDIHMA...

  “Shpirti yn shpreson n Zotin,
  ai sht ndihma dhe mburoja jon.
  Zemra jon n t e ka shpresn,
  shpresojn n mrin e tij t shenjt”.
  (Ps 33, 20-21).

  Torrkerry

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MIRSIA...

  Mirsia jot qoft mbi ne, o Zot,
  Sikurse ne shpresojm n ty”.
  (Ps 33, 22)

  Torrkerry

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KTHIMI...

  "At dit njeriu do t drejtohet kah Krijuesi i vet
  e syt e tij do ta shikojn Shenjtin e Izraelit".
  (Iz 17,7).

  Torrkerry

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  BUJARIA...

  Mirsia jote, o Zot, deri n qiell,
  bujaria jote deri n maj t reve!
  Drejtsia jote si malet m t lartat,
  gjyqet e tua porsi Humnera e madhe:
  njerz e kafsh ti, o Zot, i shpton”.
  (Ps 36, 6-7).

  Torrkerry

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAQE...

  "Zoti i jep fuqi popullit t vet,
  Zoti e bekon popullin e vet me paqe".
  (Ps 29,11).

  Torrkerry

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  NDIHM...

  “Do ta thrras n ndihm Hyjin e Tejetlart,
  Hyjin q m bn mir”.
  (Ps 57, 3).

  Torrkerry
  Ndryshuar pr her t fundit nga torrkerry : 04-12-2008 m 05:42

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHLBIMI...


  “Vesoni, o qiej, prej s larti, vesoni,
  edhe ret le t rigojn drejtsin;
  le t hapet toka e le ta lind Shlbuesin,
  bashk me t le t lulzoj drejtsia!”.
  (Iz 45,8).

  Torrkerry

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAQE...


  At dit do t jet nj vresht i mbl:
  kndoni atij!

  Un, Zoti, at e ruaj,
  do koh vet e ujis,
  roje e rri nat e dit,
  q askush t mos e dmtoj.

  Kundr tij nuk jam zemruar.
  A qet ferr e hallug?
  N luft do t sulem kundr tyre,
  n flak t zjarrit do t’i djeg!

  O, m mir le t bjer n ndore,
  le t bj me mua paqe,
  me mua paqe le te bj.

  ISAIA 27,2-5/

  Torrkerry.

Faqja 2 prej 40 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •