Close
Faqja 10 prej 40 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 781
 1. #181
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  ZEMR...

  Psalmisti kndoi:

  "Merrni zemr e kini guxim t gjith ju q shpresoni n Zotin".
  (Ps 31,25).

  Torrkerry

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MADHRIA....

  Psalmisti kndon:
  “Zoti sht i madh e i lavdrueshm,
  e pashqyertueshme sht madhria e tij!”.
  (Ps 145,3).

  Torrkerry

 3. #183
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  JEZU KRISHTI...

  Shn Pjetri shkruan:
  “At (Jezu Krishtin) e doni edhe pse nuk e pat,
  n at besoni edhe pse ende nuk e shihni;
  dhe galdoni me gzim t patregueshm dhe t lavdishm,
  q ia arritt qllimit t fes tuaj: shlbimit t shpirtit”.
  (1Pt 1,8-9).

  Torrkerry

 4. #184
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MSHIRA....

  Profeti tha:
  “Zoti, Zoti, Hyji i mshirshm e i but,
  i durueshm e shum i mshirshm dhe i vrtet,
  q qndron besnik me mijra brezni,
  q e duron fajin, kundrshtimin dhe mkatin...”.
  (Dal 34, 6-7)

  Torrkerry

 5. #185
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MSHIRA....


  HYJI THA: “Zemra ime n mua prmallohet,
  n brendin time flak sht ndezur dhimbja”.
  (Oz 11, 8).

  Torrkerry

 6. #186
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  URTIA...

  “do urti vjen prej Zoitit Hyji,
  tek ai ka qen gjithmon
  dhe sht pran tij gjithher”.
  (Sir 1,1)

  Torrkerry

 7. #187
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  ZOTRUESI....

  Nj i vetm sht i Tejetlarti,
  Krijues i gjithpushtetshm,
  Mbret i tgjithfuqishm,
  pa mas pr t’u druajtur,
  Q rri mbi fronin e vet Zotrues, Hyji”.
  (Sir 1,8).

  Torrkerry

 8. #188
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  BESNIKRIA...

  Profeti tha:
  “Biro, nse do t’i shrbesh Hyjit,
  qndro n drejtsi e n frik
  dhe prgatite shpirtin tnd pr tundim”.
  (Sir 2,1)

  Torrkerry

 9. #189
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  DASHURIA...

  Psalmisti kndoi:
  “ Zoti e do t drejtn
  dhe nuk i lshon dore miqt t vet”.
  (Ps 37,28)

  Torrkerry

 10. #190
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAPRISHMRIA...

  Shpirtii yt, o Zot, i paprishshm
  ndodhet n gjithka".
  (Urtia12,1)

  Torrkerry

 11. #191
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  "Oh! sikur ta ndienit sot zrin e tij:
  Mos e bni zemrn tuaj gur".
  (Ps 95. 8).

  Torrkerry

 12. #192
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAJTIMI...

  "Ju prbjm, n emr t Krishtit: Pajtohuni me Hyjin".
  (2Kor 5,20).

  Torrkerry

 13. #193
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHPTIMI...

  Psalmisti kndon:
  “Por un do ta thrras n ndihm Hyjin,
  Zoti do t m jap shptim...
  Lshoja kujdesin tnd Zotit
  E ai do t jap fuqi:
  kurr s’do t ljoj t bjer posht i drejt”.
  (Ps 55,17. 23)

  Torrkerry

 14. #194
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  E MIRA...

  Profeti Amosi tha:
  "Krkoni t mirn e jo t keqen
  q t jetoni,
  kshtu q me ju t jet,
  si thoni, Zoti , Hyji i Ushtrive".
  (Am 5,14).

  Torrkerry

 15. #195
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  NDIHMTARI

  Psalmisti kndon:
  “M dgjoi Zoti, e pati mshir pr mua,
  Zoti u b ndihmtari im”.
  (Ps.30, 11)

  Torrkerry

 16. #196
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  SHPALLJA...

  Psalmisti kndon:
  Hyji “e vuri Ligjin...q ’urdhroi etrve tan,
  ato t’ua shpallin fmijve t vet,
  q breznia e ardhshme t’i ket t njohura,
  q fmijt q t lindin
  t’ua tregojn fmijve t vet:
  e ta mbshtetin shpresn e vet n Hyjin,
  t mos harrojn veprat e Hyjit
  e t’i mbajn urdhrimet e tija”.
  (Ps 78,5-7)

  Torrkerry

 17. #197
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  MSHIRA...

  Psalmisti lutet:
  “M dgjo, o Zot, se bamirs sht prdhellimi yt,
  shiko mbi mua, sipas mshirs sate t madhe”.
  (Ps. 69,17)

  Torrkerry

 18. #198
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  KTHIMI...

  Ezekieli shkruan:
  “Ti thuaju. Pasha jetn time – thot Zoti Hyji –
  nuk e dua vdekjen e patenzonit,
  por dua q i patenzoni t kthehet nga rruga e lig e t jetoj!
  Kthehuni, Kthehuni nga rrugt tuaja t kqija!
  E pse t vdisni, o shtpia e Izraelit!”.
  (Ez. 33, 11).

  Torrkerry

 19. #199
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  HIRI...

  Psalmisti kndon:
  “Ai do t m thrras,
  dhe un do t’i ndihmoj,
  n vshtirsi do t jem me t,
  do ta shptoj e do ta madhroj.
  Dp t’i dhuroj jet t gjat,
  do t’ia tregoj shlbimin tim”.
  (Ps 91,16-17).

  Torrkerry

 20. #200
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,176
  PAGZIMI...

  Shn Pjetri shkruan:
  “Ky uj (e prmbytje t madhe)
  – shmblles e pagzimit q tani ju shlbon:
  ky nuuk sht pastrim ndyrsie t trupit,
  por urat e drejtuar Hyjit –
  pr ndrgjegje t pastr,
  npr ngjalljen e Jezu Krishtit”.
  (1Pt 3, 21).

  Torrkerry

Faqja 10 prej 40 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
  Nga ngutu=ngadal n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
 2. Mesazh rinis muslimane n bot‏ !
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 09:47

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •