Close
Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 398
 1. #1
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371

  Heavy/Thrash/Death Metal

  Ho me ca boni?
  Mire jeta e metalit?

  Po gjithe keto postime ketu dhe nuk paska goca metalare ky forum,apo vetem lexojne?
  Para ca kohesh pash koncertin e Cannibal Corpse,shume i vecante,dhe tani po pershendes me nje kenge te atyre gjithe gocat metalare te forumit.......me kengen "Faked with a knife"

  ok..ok ..ti lejm per nje moment kto gjona,di te them qe te shtunen Londra ka vetem nje emer dhe ai eshte IN FLAMES.Yes njerez,grupi suedez vijne ketu per koncert.Single i tyre "The quiet place" arriti ne vendin e #2 te chart-it suedez.Nuk ka pas grup asnje grup extreme qe ta boj kete.Albumi "Soundtrack to your escape" arriti ne vend te #3 ne Suedi dhe u fut ne chartet e te gjith kontinenteve.Vetem se ky album ka marre pak nga nu-metal.Kur e degjova ne fillim nuk me pelqeu dhe aq po sa me shume e degjon vetem kur i kap bits and pieces qe jan klas fare.
  Per mua jon grupi numer 1 .

  ps.dhe sa per Metallica...respekt per ta te vjetrit dhe fak "the new kids on the block"

  Keep supporting death metal ......as George from CC says "are you a fakin man or what"
  Discover me like emptiness.......

 2. #2
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Hahaha. Shiko kush erdhi. Po ti o themeluesi i temes nga ke humb. S'je duk fare kendej nga forumi. Edhe une u bo ca dite qe s'jam aktivizuar. Futem me shpesh te http://www.diskutime.com/forumi/forumdisplay.php?fid=13 se eshte disi me aktive. Plus qe aty ka ca deathista. Aty te gjeta dhe nje bateriste tamom per grupin tat por fatkeqsisht ajo eshte ne Kosove.

  Ej, CC fuqishem fare. Koka si ventilator, e pse jo, e kishte qafen si trung Corpsegrinder. Ishte e forte ajo qe tha ai
  - Are there any girls here?
  "yeaaaaahhhhh". Gjithe gocat ne salle pergjigjen
  OK, this song is dedicated to all of you. This one is F@#ked with a knife".
  Hahahaa, fuqishem.

  Mora keto dy te fundit Kataklysm. Tulle fare, me sa riffs te fuqishem. Cudi se si nuk me kane pelqyer me perpara. Megjithse ka kohe, do kene ndryshuar.

  Dhe Finntroll te merkuren dolen mire fare, megjithse ca mban mend ti? E kishe menjen te llapa. Te iku rasti me bo muhabet me Perti e Norther. Gjynof qe harrum aparatin.

  In Flames te shtunen. Get ready to rock.
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 3. #3
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371
  In Flames fituan cmimin "Best underground act" nga Metal Hammer,gjithashtu do jene ne koncert me Metallica ne Bremen te Gjermanise, 16 qershor ky muhabet.
  Kitaristi me i mire u shpall Dimebag Darrell,ex-Pantera.
  Video me e mire "Love is only a feeling" nga The Darkness,a ka band me te poshter se keta mejau?

  Ca lajme flash

  Marilyn Manson po ankohet se si asnje nga firmat kozmetike nuk i bojn oferte per reklame,pretendon se makiazhi i tij eshte shume me i mire sesa shume aktore te Hollymutit.

  Sting do jet per nje koncert ne Shquperi.

  50 cent do jet gjithashtu per nje koncert ne Shqiperi (jam fut me nje kurs per sniper)

  Ne Austri egziston nje fshat qe quhet Faking (shkruhet njesoj si fucking),dhe nga votimet e fundit do li qe banoret e tij nuk duan tia ndrojn emrin per nder te themeluesit...Herr Fakin

  Une vdes per Christina Milian
  Discover me like emptiness.......

 4. #4
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Demigen, a ka ndonje vend te lire te ai kursi i snajperit? Prenoto 2 per mua plak, une dhe Beneti, se dhe ai eshte i interesuar. Dhe po shpetoi kesaj rradhe 50Cent nga plumbi, then I will admit that there is a god.

  DUke shtuar dicka nga lajmet e fundit, Alex Liaho ka ikur nga Children Of Bodom - besoj se e ke mor vesh. Pune dreqi se do ti shihja ne Wacken kete vere.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga darwin : 21-08-2006 mė 02:14 Arsyeja: [b]
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 5. #5
  Anti ,anti,anti......!
  Anėtarėsuar
  16-06-2004
  Vendndodhja
  Jungle
  Mosha
  37
  Postime
  44
  A mund te me tregon dikush se a ka ndonje bend arab ose me melodi orientale te death metal-it apo metali-t ?"flm

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2003
  Vendndodhja
  Vjene, Austri
  Mosha
  37
  Postime
  18
  oriental death metal qe njof un:

  ARALLU dhe ORPHANED LAND nga israeli.

  MELECHESH nga hollanda.

  AJDATH nga jordania.
  Exstasy helped me find God on Friday 13th !!!

 7. #7
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Hyperspeed

  CG ta ka thon mire - Orphaned Land & Melechesh jane te rekomandushme (Mesopotamian Metal). Ato 2 te tjeras nuk i kom digju me thon te drejten. (Ajdath une i dija polak)

  Mqs do me u largu pak nga influenca orientale drejt Black Metal ne Izrael, une do te sugjeroja
  Bishop Of Hexen (Archive of an enchanted philosophy - 1997)
  Salem (BM in Israel qe prej 1985 - albumet e para ia vlejne, tani vone pak si Doom)
  Grimoire (A requiem for the light)

  Kom nja 2 kenge nga Midgard (Melancholic Iranian BM) dhe Azaroth/Necroforest (split CD) nga Emiratet. Do thush ti pse i digjoj keto grupe nga fundi i botes? Muzika nuk eshte ndonje gje te vecante por imagjino ti muzike BM, Anti-Islamic ne mes te arabise. Keta tipa ose jane budallenj ose jane te guximshem. Shpresoj te jete kjo e fundit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Behemoth : 21-06-2004 mė 18:46
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 8. #8
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Anėtarėsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Mosha
  50
  Postime
  206
  si sot 1 vit perpara, kom shku me pa metallica ne koncert..ka qen nje nga koncertet me te mira qe kom pa ...erdhen prap para 2 muajsh po si pash dot sepse nuk e preva dot bileten shpejt ,sold out qe ne oret e para...me thon te drejten mos ja fusni pordhes kot per sa i perket metallica..kush ka qen ai ne tiron(po flas per metalaret shqiptar )qe ska nejt si qeni perpara radios me incizu noi kong te metallica ...respekte per ozzy..per mu ai osht i pari me black sabbath qe ka bo metal o njerez...
  shumica e grupeve te tjera qe po permenden ktu te dalin iher nga ato klube te vogla ku mbushen plot me 200-300 veta ne ta provojn iher te mbushin noi stadium plot ashtu sic po bojn metallica per 2 dekada rrjesht.....
  respekt te gjith metalareve shqiptare..kujtoni kohen kur shkojshit nga i cep i tirones deri ke cepi tjeter vetem per te nigju noi thrash tek shpija e no njonit...
  ej a e ma no njoni men LUSH METALIN?
  o, muajin tjeter jom per SOULFLY..do jet e 4 here qe shof MAX CAVALERA live..

 9. #9
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Veshin te radio o plak cdo mesnate tu mendu se mos kapnim ndonje stacion metali. E mban mend Happening andej nga '89-90 qe jepte Heavy Metal tip Pioson, Alice Cooper, Motley Crue? Jepte shpesh dhe One e Metallica por vetem gjysmen e kenges se pastaj u bote e rende.

  Po andej nga 92-93, Claudio Sordi te Radio Italia Uno (me duket se ashtu u quante) cdo te hene rreth ores 10? I me kenoqte se jepte vecse tulle, Nocturnus, Suffocation, Sinister, Winter, Brujeria etj etj. Jepte qamet ca grupe italion si Sadist (vija te fuqishme), Mortuary Drapes, Death SS, Electrocution (brutal fare keta). Kush e di nga bohen ato kaseta tani.

  Po kur shkoshim neper shpite e njoni tjetrit (kush kishte satelit) ne 10 te notes me pa Headbangers Ball me Vanessa Warwick. Kur vite ora 12 e kthenim te Adult Channel se ishte free view per 10 minuta. Hahaha. Akoma e kom nje kasete video me nja 2-3 ore Death/Thrash nga Headbangers Ball. Edhe ate Hard & Heavy me Testament, Voivod, Exodus, Overkill, Heathen etj etj qe u ka pas dhone te Muzeumi andej nga 92shi me duket. Fuqishem.

  Kane qene kohe te lavdishme ato o Tom. Dhe metali ka qene me i hajrit atehere. No electronics, keyboards and shit like this. Just pure f@#king metal.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Behemoth : 04-07-2004 mė 15:22
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 10. #10
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Per mua vetem Doom- Metal kryeson. Nuk mund te arrihen My Dying Bride, Anethema dhe Paradise Lost, sidomos albumet e vjetra te Anathemas(Silent Enigma e tutje Illiad of Woes).

  Ne skenen Heavy preferoj Iron Maiden, pasi ai eshte dhe grupi i pare heavy metal qe kam degjuar.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 11. #11
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Shkoni te www.wacken.com ku do te gjeni galerine e fotove nga ky i kundit. Ja nja dy po i fus une.

  Ndonje shans qe ndonjera prej ketyre vajzave te jete shqiptare???? Oh po, pothuajse asnje shans.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-08-2004 mė 15:31 Arsyeja: Gjuhe e huaj
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 12. #12
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  E dyta eshte gjate Children Of Bodom.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 13. #13
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Tom o plak. Mundohu te gjesh keto 2 albume. Jane Power Metal gjermon dhe jane klas fare.

  Paragon - Law of the Blade (2002)
  Brainstorm - Soul Temptation (2003)

  Paragon jane pak a shume si Running Wild ose Rage. Solot i kane te fuqishme. Ky nuk eshte i fundit por eshte me i mire per mendimin tim. Brainstorm jane disi me Thrash se Paragon, pak a shume si Nevermore nqs i njef. Nuk jane dosido Power Metal. Keta jane te rende dhe pak keyboard. Old Fashion Metal.

  Nje nga me te preferuarit e mi jane Falconer (suedez). Kane 3 albume per mua te tre ia vlejne:
  Falconer (2001)
  Chapters From A Vale Forlon (2002)
  The Sceptre of Deception (2003)

  Check 'em out. Full Satisfaction Guaranteed.
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 14. #14
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Nje grup tjeter nga Brazili qe mua me pelqen eshte Kandelabrum. Nuk i kam pare live asnjehere, por nje shoku im kur ka qene ne Brazil ka marre dhe demon e tyre te pare(nuk di me kan bere gje apo jo). Emri i demo-s eshte Apocrypha. Ne kohet e Audiogalaxy-t u perhap me ritme shume shume te shpejta si kenge, dhe pati nje sukses te kenaqshem.

  Disa nga kenget

  Kandelabrum - Black Chariot
  Kandelabrum - Extasy Ex inferis
  Kandelabrum - Pure Silence, Perfect Darkness
  Kandelabrum - Rigor Mortis
  Kandelabrum - The Foucault Pendulum
  Kandelabrum - This Void (Earth)
  Kandelabrum - Whispers of Lilith

  -------------

  Sa per Metallicat, un per vete vetem albumin Master of Puppets dhe Black pelqej. Te tjerat nuk jane gje. Te pavdekshem per mua ne arenen Metal ne pergjithesi mbeten Iron Maiden, sidomos albumet e para te tyre qe jane nje kryeveper.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #15
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Morbid plako, ke humb koncert te fuqishem dje. Some OLd School Death Metal si Obituary & Master. Ishte fuqishem fare. Une isha gjith ankth se mos i kishte pre floket John Tardy por nuk u zhgenjeva. Floket njesoj si ketu e 15 vjet para. Dhe Trevor Perez s'kishte ndryshu fare (vec mjekres si viking). E lujten sallen plak, apo nuk ishte mbush Electric Ballroom plot. Me kishte mor malli per pak muzike te 88-90s.
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 16. #16
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Ja ca foto nga koncerti. Long Live REAL Metal.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Ej si kane ardh kohet, jemi plak me duket. Dikur ene une e maja veten per metalar po kam kohe qe jam zbut. Kto grupet qe permendi ju me ngjajne te pangjume fare. Une per vete akoma degjoj Metallica (para 90), Maiden, Helloween, Priest, Accept dhe pastaj kaloj te hard-rock-u.

  Po Def Leppard, GNR apo Van Halen i ngjon njeri ?
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 18. #18
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Une kujtova se kjo teme eshte per Heavy Metal dhe jo Hard Rock!!!

  Nejse, koncerti dje i Krisiun Behemoth Incantation & Ragnarok ishte krize fare. TRUE F@#KING METAL. Akoma me bucasin veshen nga 3 vellezrit brazilian, sidomos nga bateria e Max Kolenses.

  Behemoth - si gjithmone bisha. I kom pa 4 here dhe gjithmone akoma me mire duken. Teknikisht jane ne bote tjeter. Hail Poland!!!!!!

  Kur te bohem mbare po fus ca foto.
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 19. #19
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Sic premtova me lart, ja ca foto nga koncerti me i fuqishem i vitit.

  1- Ragnarok
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Behemoth : 31-10-2004 mė 14:44
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

 20. #20
  Horned Almighty Maska e Behemoth
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Vendndodhja
  In The Woods
  Postime
  363
  Behemoth (Yeah, that's my name!!!)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Behemoth's Room Ov Metal
  ATTERA TOTUS SANCTUS

Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •