Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke renditur temat 651 deri 685 prej 685 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,402
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 06:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 344,613
  21-02-2020, 10:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 00:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 106,301
  16-05-2018, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 06:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 201,176
  26-08-2013, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 11:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 49,467
  26-03-2013, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 01:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 85,506
  15-02-2013, 07:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 00:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 17,297
  15-03-2012, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 00:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 13,718
  19-10-2006, 00:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 19:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,275
  13-02-2006, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Filmohen UFO nga forcat ajroje Meksikane

  Hapur nga edspace, 13-05-2004 13:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,311
  13-05-2004, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,218
  03-03-2004, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Hena dhe ndikimi i saj ne jeten ne Toke.

  Hapur nga elda, 22-10-2003 03:48
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 5,920
  19-01-2004, 04:02 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Shkenca ne trojet tona

  Hapur nga PLaku-i-Detit, 11-01-2004 11:19
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,006
  13-01-2004, 07:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,285
  11-01-2004, 00:43 Shko tek mesazhi i fundit
 4. 21 Mrekullite E Botes

  Hapur nga elda, 20-10-2003 04:08
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 16,933
  02-01-2004, 05:08 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Steriliteti i mendimit linear

  Hapur nga Judges of Ur, 11-11-2003 02:53
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,944
  15-12-2003, 03:53 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Amerika do shkeli perseri ne Hene

  Hapur nga Hyllien, 07-12-2003 03:25
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 2,720
  11-12-2003, 15:12 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Vdekja e Diellit;

  Hapur nga ari32, 05-09-2002 14:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 9,549
  24-10-2003, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Zbulim Interesant

  Hapur nga StterollA, 19-09-2003 13:53
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,503
  19-09-2003, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Teoria e evolucionit bie poshtė

  Hapur nga Klevis2000, 14-07-2003 09:59
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 12,361
  10-08-2003, 22:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,985
  30-07-2003, 12:34 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Teori e re pėr origjinėn e jetės nė Tokė

  Hapur nga ALBA, 20-06-2003 13:24
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,291
  28-07-2003, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fundi i Botes - Apokalipsi

  Hapur nga Fiori, 20-07-2002 15:45
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,223
  27-07-2003, 20:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Astronomėt zbulojnė "binjakun" e Jupiterit

  Hapur nga ALBA, 04-07-2003 16:58
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,993
  15-07-2003, 01:32 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Meteori godet Bureton.NASA ne veprim.

  Hapur nga kacaku basket, 04-07-2003 18:18
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,878
  15-07-2003, 00:19 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Mund te klonohet nje dinozaur?

  Hapur nga Mina, 27-01-2003 09:48
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 3,106
  14-06-2003, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Fluturimi: Natyra dhe Shkenca

  Hapur nga Iliri88, 02-06-2003 22:45
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 16,848
  06-06-2003, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Lightbulb SETI@home...

  Hapur nga Nickmaster, 31-05-2003 14:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,663
  31-05-2003, 14:47 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Lėvizur: U zbulua origjina e semundjes SIDA (AIDS)

  Hapur nga ZEMEReZJARRTE, 17-03-2003 12:16
  •  
  •  
 18. Cmendim keni rreth femijes se pare te klonuar......?

  Hapur nga Enkela B., 09-12-2002 09:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 4,799
  17-04-2003, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Faraonėt e Egjiptit, lista e emrave.

  Hapur nga Kryeplaku, 07-02-2003 14:04
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 11,557
  07-02-2003, 14:22 Shko tek mesazhi i fundit
 20. cilet ishin MAJAT:

  Hapur nga Kryeplaku, 30-01-2003 16:57
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,849
  30-01-2003, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Stuhi Meteoresh - Leonid 2002

  Hapur nga Fiori, 13-10-2002 13:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,864
  13-10-2002, 13:29 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Zbulimet Dhe Shpikjet E Mileniumit Te Dyte.

  Hapur nga elda, 04-09-2002 07:25
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 7,839
  04-09-2002, 09:53 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Teoria e pergjitshme e relativitetit

  Hapur nga elda, 17-08-2002 05:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,860
  28-08-2002, 06:59 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Arrow Kuriozitete nga fauna shqiptare ...

  Hapur nga glaukus 001, 23-08-2002 02:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,303
  26-08-2002, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
 25. "kamionet" Mikroskopik Te Trupit Tone

  Hapur nga ari32, 23-08-2002 13:54
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,621
  23-08-2002, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Zbulim ne Turqi

  Hapur nga elda, 09-08-2002 04:59
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,702
  21-08-2002, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Bota Do Tė Ndyshonte Fytyrė.

  Hapur nga elda, 06-08-2002 05:00
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,931
  16-08-2002, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Vera dhe zemra

  Hapur nga zemri, 14-08-2002 11:43
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,213
  14-08-2002, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 29. 21 Mbrekullite e Botes

  Hapur nga ILovePejaa, 21-04-2002 02:02
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 9,926
  31-07-2002, 12:23 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Revolucioni shkencor...

  Hapur nga Seminarist, 27-07-2002 07:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,999
  30-07-2002, 00:56 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Thumbs up Sfida e Geocentrizmit!!!!!!!!

  Hapur nga Seminarist, 29-07-2002 17:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,387
  29-07-2002, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Post Vjetersia e Tokes

  Hapur nga Atheist, 17-07-2002 15:46
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 5,172
  25-07-2002, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •