Close
Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 685 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,402
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 06:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 341,627
  21-02-2020, 10:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 00:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 104,719
  16-05-2018, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 06:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 199,601
  26-08-2013, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 11:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 48,491
  26-03-2013, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 01:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 84,033
  15-02-2013, 07:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 00:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 16,961
  15-03-2012, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 00:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 13,460
  19-10-2006, 00:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 19:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,008
  13-02-2006, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. A.i.d.

  Hapur nga Sirius, 19-10-2008 13:55
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,138
  21-10-2008, 14:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Sistemi gjeocentrik dhe heleocentrik

  Hapur nga CrAzY-BoY, 21-10-2008 14:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,819
  21-10-2008, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Perplasen Dy Planete 300 Milion Vjete Drite Larg

  Hapur nga agonny, 21-09-2008 22:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 36
  • Lexime: 10,203
  17-10-2008, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,361
  16-10-2008, 04:26 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Giordano Bruno (1548-1600)

  Hapur nga Baptist, 15-10-2008 21:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,003
  15-10-2008, 23:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 6,510
  13-10-2008, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 904
  13-10-2008, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. syri dhe diabeti

  Hapur nga mendi1, 09-10-2008 06:32
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 965
  09-10-2008, 11:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,342
  06-10-2008, 00:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Simptomat e diabetit mellito

  Hapur nga titi-a, 05-10-2008 18:05
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,666
  05-10-2008, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 936
  04-10-2008, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 7. zbulohet numri me 13 milionė shifra.

  Hapur nga King_Arthur, 30-09-2008 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,150
  02-10-2008, 01:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 9,485
  28-09-2008, 08:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,333
  19-09-2008, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ēfarė janė "Black Holes" ?

  Hapur nga niku-nyc, 07-08-2005 23:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 13,147
  11-09-2008, 09:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,891
  02-09-2008, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,273
  30-08-2008, 07:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Si arrin truri te zhvillohet?

  Hapur nga gurl, 12-03-2005 13:56
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,633
  28-08-2008, 20:35 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 27.08.2008 - Marsi, hena e dyte e Tokes ne oren 12.30 minuta!

  Hapur nga sam1r, 07-08-2008 13:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 7,917
  28-08-2008, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gushti 2008,muaji i dy eklipseve

  Hapur nga Deep sky, 07-08-2008 17:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 6,106
  21-08-2008, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Evolucioni! Realitet apo njė Pėrrallė e shėmtuar!

  Hapur nga Akus, 29-03-2003 03:13
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 167
  • Lexime: 40,150
  21-08-2008, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,549
  18-08-2008, 20:55 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Njė krijesė e ēuditshme ėshtė gjetur nė Rusi

  Hapur nga kleos, 14-03-2008 20:09
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 13,776
  13-08-2008, 02:09 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Njerez te jashtezakonshem.

  Hapur nga Orion_DYRRAHU, 27-09-2002 19:27
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 14,291
  12-08-2008, 01:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Nė kėrkim tė gjeneve tė karakterit..

  Hapur nga DI_ANA, 09-08-2008 00:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,753
  09-08-2008, 00:43 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Post Arsyeja perse duhet te pini me shume uje ?!

  Hapur nga Gimi3, 05-08-2008 13:21
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,707
  05-08-2008, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,745
  05-08-2008, 18:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,772
  02-08-2008, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Wink Iridium Flare 50

  Hapur nga Deep sky, 19-07-2008 19:08
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,460
  28-07-2008, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,642
  22-07-2008, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Foto amatore te Henes

  Hapur nga baaroar, 18-07-2008 19:57
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 3,772
  20-07-2008, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Thumbs up foto e fundit

  Hapur nga Deep sky, 16-07-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,408
  16-07-2008, 02:23 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kodi I Sterlashte

  Hapur nga GJETO DORACI, 02-07-2008 14:51
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,143
  03-07-2008, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Mesazhe holografike me celular

  Hapur nga BARAT, 28-06-2008 07:00
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,446
  30-06-2008, 04:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,180
  26-06-2008, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,932
  21-06-2008, 07:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,417
  05-06-2008, 23:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,813
  09-05-2008, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 22. A po rritet planeti Tokė???

  Hapur nga sam1r, 11-04-2008 00:35
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,737
  27-04-2008, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lightbulb BIOLOGJIA! te pergjithshme rreth saj!

  Hapur nga Dolceamara, 28-01-2008 03:38
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 8,884
  19-04-2008, 10:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Post Ēmimet ndėrkombetare & rekordet

  Hapur nga labikja, 09-04-2008 16:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,342
  12-04-2008, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,217
  10-04-2008, 16:15 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Post Alternativa moderne ndaj fizikes klasike.

  Hapur nga xfiles, 01-12-2005 07:23
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 15,484
  09-04-2008, 04:06 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Cka eshte psikokirurgjia?

  Hapur nga ABSOLUTE, 09-04-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,743
  09-04-2008, 02:47 Shko tek mesazhi i fundit
 27. 'Planeti ynė ėshtė nė rrezik' - duhet tė bėjmė diēka

  Hapur nga theodora*, 05-07-2007 15:37
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 13,490
  07-04-2008, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,394
  15-03-2008, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Diagrama E Dijes

  Hapur nga baaroar, 10-03-2008 17:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,225
  10-03-2008, 19:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,659
  09-03-2008, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Shqisa e gjashtė - Telepatia!

  Hapur nga sam1r, 18-12-2007 18:18
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,732
  03-03-2008, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Krijohet kasaforta gjenetike

  Hapur nga BARAT, 03-03-2008 06:24
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,027
  03-03-2008, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •