Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1026 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 118
  • Lexime: 740,559
  21-05-2023, 10:48 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 59,764
  21-05-2023, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 27,612
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 485,383
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 61,141
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 46,092
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 42,000
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 189,808
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 19,096
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 228,399
  16-11-2023, 23:20 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 14:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 139
  • Lexime: 356,780
  10-10-2023, 02:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,260
  25-09-2023, 16:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,529
  19-09-2023, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Ndėrron jetė akademiku Bahri Beci

  Hapur nga Albo, 22-08-2023 18:42
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,482
  22-08-2023, 18:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 913
  22-08-2023, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 443
  03-08-2023, 10:05 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Thekset?!

  Hapur nga Neteorm, 12-07-2023 14:44
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 443
  12-07-2023, 14:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 376
  10-07-2023, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 2,843
  02-07-2023, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 48,950
  16-06-2023, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 496
  29-05-2023, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Tė huajt qė flasin shqip

  Hapur nga sirena_adria, 09-04-2023 20:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 841
  22-04-2023, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 581
  30-03-2023, 17:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 516
  30-03-2023, 12:02 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Si janė formuar fjalėt e gjuhės shqipe?

  Hapur nga DYDRINAS, 27-12-2011 15:39
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,322
  22-03-2023, 16:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,116
  20-03-2023, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 394
  • Lexime: 98,521
  08-03-2023, 18:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 19,987
  21-02-2023, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
 10. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 79
  • Lexime: 16,693
  04-02-2023, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Etimologji

  Hapur nga Pellazgjia, 07-01-2023 04:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 768
  07-01-2023, 04:56 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Faik Konica

  Hapur nga katana, 09-07-2003 16:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 31,822
  18-12-2022, 23:01 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Karakteri politik i drejtshkrimit

  Hapur nga Albo, 26-11-2022 01:05
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 859
  26-11-2022, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 43,964
  14-11-2022, 20:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,084
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 29,921
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 15. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,129
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 28,057
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 43,587
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,243
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,087
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,467
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,514
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,244
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 3,193
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,488
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 14,177
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,038
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,880
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,872
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,806
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,583
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •