Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  81,055
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1006 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 23,607
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 46,888
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 350,114
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 50,499
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 557,866
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 37,176
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 37,752
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 163,709
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 16,181
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 41,550
  23-01-2022, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 38,802
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 290
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,247
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 3,015
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,492
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 513
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 1,074
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 24,365
  12-05-2021, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 858
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 10,549
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,277
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 14,690
  22-02-2021, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,875
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,206
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,125
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,403
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,119
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,560
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 13,188
  23-02-2020, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,997
  18-01-2020, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 21,623
  14-12-2019, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 12. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,989
  14-11-2019, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Question Pyetje rreth gjuhės shqipe

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 6,892
  27-10-2019, 15:48 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,854
  27-10-2019, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 4,744
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 16:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,651
  16-08-2019, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 267,118
  07-08-2019, 19:53 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 27,812
  05-07-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,939
  20-06-2019, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,460
  06-05-2019, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,193
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 103,060
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,151
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Fjalor Shqip - Shqip pdf ose tekst

  Hapur nga tropche, 01-01-2019 22:25
  fjalor, shqip-shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,501
  03-01-2019, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 12,086
  30-10-2018, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 06:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 7,247
  13-10-2018, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,934
  30-09-2018, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Arbėr-arben-shqiptar

  Hapur nga Eni, 27-11-2003 10:41
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 8,542
  24-09-2018, 04:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 44,110
  07-09-2018, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,377
  23-08-2018, 06:56 Shko tek mesazhi i fundit
 24. ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Hapur nga ledio2, 08-08-2018 17:11
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,286
  10-08-2018, 17:23 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,573
  08-08-2018, 14:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,289
  31-05-2018, 23:18 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Fjalorėt Shqip - Gjuhė e Huaj

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 20-11-2003 23:16
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 5,085
  19-05-2018, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Shkarko 39 libra shqip ne versioni Pdf

  Hapur nga buli_2009, 21-08-2008 12:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 115,224
  02-05-2018, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 174,194
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •